X

Seriale

Moderator: Redaktorzy

Re: Seriale

Postprzez kmpt » 3 cze 2018, o 05:54

Ostatnio obejrzałem sobie serial Bosch i serdecznie polecam. Niby taki klasyczny serial policyjny, który na pierwszy rzut oka niczym się wyróżnia, ale ogląda się naprawdę fajnie. Bosch stanowi miły odpoczynek od tych wszystkich seriali, gdzie gliniarze bazują na futurystycznych technologiach czy nadprzyrodzonych zdolnościach współpracowników, a zapominają o "przeczuciu" i żmudnej policyjnej robocie. Główny bohater to bardzo charyzmatyczna postać przywodząca na myśl Johna McClana i choć nie ma w nim nic szczególnie oryginalnego, to i tak stanowi jeden z mocniejszych punktów produkcji... aż dziw, że aktor, który się w nią wcielił nie zrobił większej kariery. Na minus serialu zaliczam brak oryginalności i troszkę nierówny poziom epizodów - zdarzały się takie, które były zbyt przewidywalne. Tak czy siak polecam, u mnie serial ma mocne 7/10 :tak:
  • 0

CPU: AMD Phenom II X3 720 @ Phenom II X4 20 3,4 Ghz MOBO: MSI 870-C45 RAM: (4x) 2GB OCz Low Voltage 1333Mhz GPU: GeForce GTX 760 4GB HDD: Samsung HD502HJ DVD: ASUS DVD-E616A2 PSU: SuperFlower SF-550P14XE CASE: Fractal Core 3000
kmpt
Wiedźmin

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 18

Postprzez zajaczek » 5 cze 2018, o 18:39

ja tam spędzałem fajne chwile przy the walking dead, ale z tymi serialami to jest kabaret jak się ma oglądać sezon a potem czekać pół roku.
  • 0

zajaczek
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez kmpt » 13 paź 2018, o 08:24

Ostatnio obejrzałem serial Grimm i wrażenia są bardzo pozytywne. Serial opowiada o tytułowym Grimmie, który ma zdolność rozpoznawania "stworów" (zwanych wesenami) kryjących się wśród ludzi. Protagonista jest przy okazji stróżem prawa; prowadząc śledztwa często korzysta ze swoich nietypowych zdolności. Szoł trzyma w napięciu od pierwszego odcinka i choć w dwóch ostatnich sezonach autorzy trochę popłynęli jeśli chodzi o relacje między głównymi postaciami, to ogląda się go z zaciekawieniem do samego końca. Jeśli miałbym wskazać na słabe strony to zwróciłbym uwagę na fakt, że aktorów zatrudniła chyba maszyna losująca - niektórzy grają z taką gracją jakby połknęli kij od szczotki. Niemniej jednak serial ogląda się bardzo dobrze i mogę go polecić miłośnikom klimatów Constantina :) Ode mnie mocne 7/10 :tak:
  • 0

CPU: AMD Phenom II X3 720 @ Phenom II X4 20 3,4 Ghz MOBO: MSI 870-C45 RAM: (4x) 2GB OCz Low Voltage 1333Mhz GPU: GeForce GTX 760 4GB HDD: Samsung HD502HJ DVD: ASUS DVD-E616A2 PSU: SuperFlower SF-550P14XE CASE: Fractal Core 3000
kmpt
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Garrus » 6 lis 2018, o 10:15

Nawiedzony dom na wzgorzu

Z racji wykupienia sobie Netflixa odpalilem pierwszy lepszy serial z fajna miniaturka i ciekawym opisem, i ... wsiaklem, bardzo fajna wciagajaca fabula przez 9,5 odcinka (koncowka troche niszczy ten obraz, nie tego sie spodziewalem), dobre "potworki" (szczegolnie scena wyjasnieniaca kto to jest Pani z krzywa szyja :trollface: ), horror nie oparty jedynie na wyskakujacych paskudnych mordach na ekran (chociaz troche tego jest, raczej w przewidywalnych momentach, moze ze dwa razy faktycznie sie nie spodziewalem niczego), jesli o wady chodzi to uwazam ze mogli skrocic go o dwa odcinki, i troche za duzo bylo powtarzania scen z perspektywy innych osob, o ile bylo kilka kluczowych i to zrozumiale, tak bylo kilkanascie niepotrzebnych ktore wydluzyly bezcelowo serial.

Podsumowujac, jak na 10 odcinkow to polecam, jeden z lepszych horroroseriali, w sumie jak na poziom horroru to jeden z najlepszych jakie widzialem, mocne 8/10 :)
  • 0

Obrazek
Garrus
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 2

Postprzez gamingman » 6 lis 2018, o 13:49

Kaznodzieja/Preacher

Ostatnio oglądam właśnie ten serial i muszę go polecić. Oczywiście jeśli ktoś nie jest wrażliwy na punkcie wiary. Bez spoilerowania napiszę tylko, że tytułowy bohater diametralnie różni się od przyjętych norm. Nie stroni od przemocy itp. A to tylko czubek góry lodowej. Trudno przypisać ten serial do jednej kategorii. Na filmweb podają, że jest to dramat, horror. Ja natomiast powiedziałbym, iż jest to serial fantastyczny z dużą dozą czarnego humoru. Póki co są 3 sezony, Jeszcze nie obejrzałem ostatniego odcinka, więc nie wiem jak się skończy, ale mam nadzieję, że kolejne sezony będą. :)
  • 0

gamingman
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez MYTCHOS » 6 lis 2018, o 14:00

polecam serial'' BRYTANIA''
-LINK https://www.filmweb.pl/serial/Brytania-2017-769616
wspaniała fabula i wykonanie,
i piękna główna aktorka
dość brutalny podobny do 'Rzymu'.
10/10+
  • 0

MYTCHOS
Łowca

Reputacja: -1

Postprzez Alamar » 6 lis 2018, o 16:23

MYTCHOS napisał(a):polecam serial'' BRYTANIA''
-LINK https://www.filmweb.pl/serial/Brytania-2017-769616
wspaniała fabula i wykonanie,
i piękna główna aktorka
dość brutalny podobny do 'Rzymu'.
10/10+

Jesli mozna cos skomentowac to Brytania w zestawienu do Rzymu ktory to byl zdecydowanie allround swietnym serialem i bylby jeszcze lepszy gdyby nie to ze pod koniec musieli szybko konczyc serial, nie ma w ogole porownania.
Brytania jest zupelnie nie wierna historii, zbyt duza ilosc merytorycznie anty-klimatycznej zawartosci, tak naprawde najwiekszym atutem serialu sa widoki i zielen, mnie zdecydowanie rozczarowal bo to temat z potencjalem ktory mozna bylo duzo lepiej wykorzystac. A glowna aktorka to raczej ostatecznie byla maloletnia Worthington-Cox (ktora moze dobrze zagrala ale tez nie pasowala do klimatu raczej) a nie Reilly ktora pewnie masz na mysli (ktora duzo bardziej podobala mi sie w Detektywie sezon 2 niz tutaj).
  • 0

Alamar
Łowca

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 0

Postprzez Revan » 6 lis 2018, o 16:55

gamingman napisał(a):Kaznodzieja/Preacher

Ostatnio oglądam właśnie ten serial i muszę go polecić. Oczywiście jeśli ktoś nie jest wrażliwy na punkcie wiary. Bez spoilerowania napiszę tylko, że tytułowy bohater diametralnie różni się od przyjętych norm. Nie stroni od przemocy itp. A to tylko czubek góry lodowej. Trudno przypisać ten serial do jednej kategorii. Na filmweb podają, że jest to dramat, horror. Ja natomiast powiedziałbym, iż jest to serial fantastyczny z dużą dozą czarnego humoru. Póki co są 3 sezony, Jeszcze nie obejrzałem ostatniego odcinka, więc nie wiem jak się skończy, ale mam nadzieję, że kolejne sezony będą. :)

Niestety z komiksem poza nazwą i kilkoma postaciami serial nie ma za wiele wspólnego. Jeśli uważasz, że serial jest "mocny" i "obrazoburczy" to nie bierz się za komiks, bo będziesz miał zawał co kilka(naście) stron.
Niestety, ale telewizja nie jest jeszcze ciągle gotowa na coś tak "mocnego", więc mam ugrzeczniony serial o totalnie zmienionej fabule.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 8
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez gamingman » 6 lis 2018, o 17:24

Revan napisał(a):

Niestety z komiksem poza nazwą i kilkoma postaciami serial nie ma za wiele wspólnego. Jeśli uważasz, że serial jest "mocny" i "obrazoburczy" to nie bierz się za komiks, bo będziesz miał zawał co kilka(naście) stron.
Niestety, ale telewizja nie jest jeszcze ciągle gotowa na coś tak "mocnego", więc mam ugrzeczniony serial o totalnie zmienionej fabule.

Obiło mi się o uszy, że jest na podstawie komiksu, ale nie miałem z nim styczności. Ogólnie komiksów nie czytam.
  • 0

gamingman
Robin Hood

500 (1) 1000 (1)

Postprzez Revan » 7 lis 2018, o 02:47

gamingman napisał(a):
Revan napisał(a):

Obiło mi się o uszy, że jest na podstawie komiksu, ale nie miałem z nim styczności. Ogólnie komiksów nie czytam.

Jeśli serial Ci się spodobał to mimo wszystko warto. Postacie są tam o niebo lepiej rozrysowane, zwłaszcza główne trio. No i poziom kontrowersji i szokowania te kilka lat temu jak przeczytałem całość potrafił naprawdę miażdżyć.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 74

Postprzez Armin » 14 sty 2019, o 16:47

• 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: -33

Postprzez kmpt » 14 sty 2019, o 19:54

@UP
Super, ciekawe kto teraz umrze :trollface: Jak ktoś słusznie zauważył w komentarzu na filmwebie "kibicuje zimie, ona na pewno nie umrze" :D
  • 0

kmpt
Wiedźmin

500 (1) 1000 (1)

Poprzednia strona

Powrót do Film