Fallout 3GOTY/New Vegas Ultimate Edition Spolszczenie

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Łowca

20 maja 2019, o 18:10

czy mógłbyś zrobić spolszczenie fallout 3(nie GOTY)?
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Re: Fallout 3GOTY/New Vegas Ultimate Edition Spolszczenie

25 mar 2020, o 23:29

Ma ktoś może całkowite spolszczenie do FallOuta New Vegasa ? stary link już nie działa :((
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

26 mar 2020, o 10:06

ratrator pisze:
Ma ktoś może całkowite spolszczenie do FallOuta New Vegasa ? stary link już nie działa :((
Kup wersję RU
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 11 razy
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

26 mar 2020, o 10:16

To prawda na którą nawet nie zwróciłem uwagi xD
Kupiłem F:NV wtedy po to, by sprawdzić jak wypada Mod: Viva New Vegas :)
https://vivanewvegas.github.io/
I działa wyśmienicie, ale tylko w języku angielskim.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

26 mar 2020, o 13:19

ratrator pisze:
Ma dystrybutor, niestety sprzedaje jedynie w paczce z grą, na przykład tu: https://muve.pl/sklep/pc/rpg/pkk-fallou ... -pl,262548
https://muve.pl/sklep/pc/pomaranczowa-k ... -pl,262554

Nie propagujmy piractwa i nie kradnijmy owoców czyjejś pracy chronionych prawami autorskimi, nie po to tu jesteśmy. Jeżeli chcesz grać po Polsku, zapłać dystrybutorowi za jego trud i pieniądze włożone w lokalizację. Jeżeli chcesz grać na sztimie, kup lokalizację i poszukaj sposobu na podmianę plików między wersjami.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

26 mar 2020, o 13:25

Wystarczy żę kupi wersję RU z yuplaya w promce za 8 zeta tak jak pisał wyżej Bartas
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy

26 mar 2020, o 17:49

Ma dystrybutor, niestety sprzedaje jedynie w paczce z grą, na przykład tu: https://muve.pl/sklep/pc/rpg/pkk-fallou ... -pl,262548
https://muve.pl/sklep/pc/pomaranczowa-k ... -pl,262554

Nie propagujmy piractwa i nie kradnijmy owoców czyjejś pracy chronionych prawami autorskimi, nie po to tu jesteśmy. Jeżeli chcesz grać po Polsku, zapłać dystrybutorowi za jego trud i pieniądze włożone w lokalizację. Jeżeli chcesz grać na sztimie, kup lokalizację i poszukaj sposobu na podmianę plików między wersjami.
Jakie piractwo? Przez zaniedbanie wydawcy mamy kupować grę 8 razy? Mało, że gry nie są już naszą własnością a tylko licencją, to jeszcze jak już grę kupisz, a brak w niej tak istotnego elementu jak lokalizacja, to "se ją kup" ponownie? Kupie, jak dostane zwrot kasy za pierwszą kopię ot co! A nie, zapomniałem... przecież nie mogę gry odsprzedać BO NIE JEST MOJA, tylko przypisana do jakiegoś gównianego konta, które ZMUSZONY BYŁEM założyć.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

26 mar 2020, o 19:01

Po prostu zapłać autorom za lokalizację w takiej formie w jakiej akurat ją oferują i nie kradnij ich pracy.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

27 mar 2020, o 05:59

Panowie i panewki powiedzcie czy jezeli wydawca moze sobie zmieniac wersje jak chce , to czy my tez tego nie powinismy.
Mi niestety tez zmienili na RU, i odcieli pare jezykow. Po grzyba to zrobili nie wiem.

https://fallout-corner.pl/2017/06/20/ne ... -rosyjska/
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

27 mar 2020, o 06:43

Umowy licencyjne, prawa autorskie, przedawnianie się licencji, tym podobne i dziesiątki innych o których nie mamy pęcie bo nie jesteśmy wtajemniczeni w sprawie.
Awatar użytkownika
Łowca

28 mar 2020, o 00:29

Jakby to rzec... a g**o mnie obchodzi jak wydawca radzi sobie z licencjami i rzeczami w które nas nie wtajemnicza. Jeśli jakaś wersja lokalizacje posiada, to powinny mieć wszystkie wersje. Co to w ogóle za pier..?? Wersje gry?? Wersja to może być z dodatkami lub bez, wersja PC albo konsolowa, ewentualnie orginał i remaster - reszta to ściema i złodziejstwo ze strony wydawcy.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 29 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 10:04

No tak bo jak np. Cenędza zrobiła spolszczenie za własny hajs to powinna oddać za darmo światowemu wydawcy wyniki swojej pracy, a co niech mają, wydawca biedny trzeba mu pomóc.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

28 mar 2020, o 10:54

Postaraj się po prostu nie kraść cudzej pracy, albo chociaż nie prosić o spiracone pliki zlokalizowanej wersji gier oraz nierozpowszechniań ich po forum gdzie złodziejstwo, nie jest mile widziane. Sumienie każdy ma swoje i jeżeli Ci pozwala kraść pracę rodaków, rób to w domowym zaciszu.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 11:21

Ja radzę sobie ucząc się języków. Znam już francuski, angielski i trochę niemieckiego. Obecnie uczę się chińskiego, tyle jest gier nieprzetłumaczonych na język polski.

Zresztą w gry gram tylko po angielsku dodając podpisy angielskie nawet, gdy jest do wyboru język polski to i tak przełączam na angielski.

Polecam uczyć się języków obcych bo wtedy nie jesteśmy ograniczeni i możemy korzystać z większej ilości informacji, porad i filmów znajdujących się w sieci.
Awatar użytkownika
Łowca

28 mar 2020, o 16:30

Nie prosiłem o żadne pliki, sam najczęściej staram się sprawdzić przed kupnem, czy gra posiada polską wersje - ten konkretny klucz lub pudełko. Zwracam uwagę, że jak zawsze tymi "różnymi wersjami" w błąd wprowadzany jest klient, i to on jak zawsze nie ma szans z międzynarodowymi korporacjami. Polityka - kup se pan drugi egzemplarz, może ten będzie miał - jest krzywdząca, i świadomie chamska. Porady - ucz się pan języków, to akurat są na poziomie - ucz się pan mechaniki, albo księgowości, albo medycyny czy kładzenia kafelków - to se sam poradzisz. A co ja robię z plikami gry i jak je modyfikuje na własny użytek, to akurat moja sprawa i NIKOMU nic do tego, łaski nikt mi nie robi. A przez takich właśnie korpo cerberów jak wy, sytuacja jest jaka jest, czyli własność gier utracona, gier pudełkowych nie ma po co kupować, bo w dniu premiery to niegrywalne śmieci z patchem "day one" po 15 i więcej GB, a i tak do konta trzeba przypisać, season passy, wycinanie zawartości aby sprzedać w DLC, lootboxy - jawny hazard - ale nie hazard i wszystkie inne patologie jakich gamingowy światek nabawił się ostatnimi laty. A i jeszcze moralizatorzy i wydawcy wskazują mi która platforma handlu kluczami jest prawilna a która nieprawilna, najlepiej jakbym sam sprawdził, czy klucz jest kradziony czy nie, albo czy wydawca nie sprzedał za dużo do bundli po taniości, a teraz krzyczy - łapać złodzieja. Wszyscy zapomnieli już co to są prawa konsumenta, a umowy kupna (sorry - NAJMU licencji) są napisane na kilku stronach drobnego druczku, jakby nie wiadomo jak ważny akt prawny, a nie zwykłe kupno, które od kupna jabłka w sklepie niczym się nie rózni.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

28 mar 2020, o 21:03

Wersja językowa gry zawsze jest w opisie, nie potrzebowałbyś drugiej kopii gdybyś kupił od razu wersję zlokalizowaną jeżeli to na niej Ci zależało. Oczywiście, możesz sobie modyfikować to co już raz nabyłeś, po prostu nie kradnij tego czego nie kupiłeś. Nie mamy nic wspólnego z zaistniałą sytuacją, zapewniam Cię. Przestrzegaj prawa i nie kradnij, nabywaj piliki legalnie, płać ludziom za ich ciężką pracę.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Kontakt:

28 mar 2020, o 21:34

Jak zobaczyłem tą dyskusję to postanowiłem sprawdzić swoją wersję na steam, dodam że grałem w nią już jakiś czas temu, nie pamiętam gdzie była dokładnie kupiona ale na pewno nie w keyshop-ie, bo wtedy jeszcze się bałem kupować w takich miejscach. W każdym razie, teraz jak zainstalowałem grę to się okazało że języka polskiego nie ma a co do tego, że grałem w wersję polską mam 100% pewność po grałem w ten tytuł ponad 100h więc dość dobrze pamiętam wszystko. No i jak się okazało steam sam mi "zmienił" wersję i wyciął jezyk polski. Co ciekawe przy próbie wejścia na stronę gry z poziomu biblioteki widzę komunikat "This item is currently unavailable in your region" i nie nie jestem połączony za pomoca vpn-a a mój kraj w ustawieniach to Polska. Coś z tym mogę zrobić?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 11 razy

28 mar 2020, o 22:09

nordvargr pisze:
28 mar 2020, o 16:30
Nie prosiłem o żadne pliki, sam najczęściej staram się sprawdzić przed kupnem, czy gra posiada polską wersje - ten konkretny klucz lub pudełko. Zwracam uwagę, że jak zawsze tymi "różnymi wersjami" w błąd wprowadzany jest klient, i to on jak zawsze nie ma szans z międzynarodowymi korporacjami. Polityka - kup se pan drugi egzemplarz, może ten będzie miał - jest krzywdząca, i świadomie chamska. Porady - ucz się pan języków, to akurat są na poziomie - ucz się pan mechaniki, albo księgowości, albo medycyny czy kładzenia kafelków - to se sam poradzisz. A co ja robię z plikami gry i jak je modyfikuje na własny użytek, to akurat moja sprawa i NIKOMU nic do tego, łaski nikt mi nie robi. A przez takich właśnie korpo cerberów jak wy, sytuacja jest jaka jest, czyli własność gier utracona, gier pudełkowych nie ma po co kupować, bo w dniu premiery to niegrywalne śmieci z patchem "day one" po 15 i więcej GB, a i tak do konta trzeba przypisać, season passy, wycinanie zawartości aby sprzedać w DLC, lootboxy - jawny hazard - ale nie hazard i wszystkie inne patologie jakich gamingowy światek nabawił się ostatnimi laty. A i jeszcze moralizatorzy i wydawcy wskazują mi która platforma handlu kluczami jest prawilna a która nieprawilna, najlepiej jakbym sam sprawdził, czy klucz jest kradziony czy nie, albo czy wydawca nie sprzedał za dużo do bundli po taniości, a teraz krzyczy - łapać złodzieja. Wszyscy zapomnieli już co to są prawa konsumenta, a umowy kupna (sorry - NAJMU licencji) są napisane na kilku stronach drobnego druczku, jakby nie wiadomo jak ważny akt prawny, a nie zwykłe kupno, które od kupna jabłka w sklepie niczym się nie rózni.
Zapomniałeś jeszcze dodać w tej liście o resellingu 300 kwadrylionów razy tego samego tytułu sprzed 50 lat i tym podobne. Jednakże dont łory maj frend - te czasy dziadostwa powoli się kończą i już malutkimi kroczkami, nieśmiało cofamy się z powrotem do trochę normalniejszych zasad. Należy pamiętać, że odkąd gry stały się biznesem tylko przez duże "B" jakość otrzymywanych produktów spadała, tak jak wspomniałeś w sprzedaży były kastraty, szajs i inne wągliki. Jednakże obecny stan wynika z przyzwolenia na takie działania - skoro mamy frajera, to się go doi ile wlezie - najpierw dlc typu bzdet, później dlc typu wycinanie zawartości. Frajer burczy, że ma to gdzieś - no to szukasz nowej mechaniki jak czesać dalej kasę - i mamy season passy. Ta mechanika się znudziła i znowu burczało z kotła - spokojna twoja rozczochrana - wprowadzimy lootboxy. A że i to się nudzi to mamy najbardziej genialną mechanikę, gdzie ciastko jest i go nie ma - streaming gier - pomysł sprzed 8 lat wreszcie wprowadzany w czyn. I o ile na chwilę obecną przewidywania kwotowe są całkiem spoko to wystarczy zaczekać aż ceny ładnie podskoczą, wprowadzą opłatę godzinową oraz płatne dlc o innej nazwie i znów wkroczymy w mroczne wieki - takie moje zdanie odnośnie koszenia w białych rękawiczkach. A że się mylę często, to się taka wizja nie spełni. Co ma to z resztą szajsu - w skrócie - faktyczne pozbawienie pełnoprawnej licencji dla nabywcy - taki prawnie usankcjonowany sztim.

Aby wrócić do wysoko jakościowych produktów potrzebna jest duża walka o klienta - zerknijmy na, w mojej opinii, złote lata 90 i nowe milenium - kiedy firmy mają konkurencję muszą zrobić wszystko, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego nabywcy - nawet jeśli mieliby zbankrutować. Weźmy pod uwagę, że wtedy gry (i zwłaszcza sprzęt) mimo, że były biznesem, to nie były aż tak ultra popularne jak dzisiaj. Kwestia druga - wtedy zespoły deweloperskie pracując w dużo gorszych warunkach (i jednocześnie lepszych) składały się z zapaleńców, a nie techników z umową na czas określony. Skrótem - letarg szkodzi a zachłanność zawsze kończy się jednakowo - z tego miejsca pozdrawiam gorąco Nintendo i Segę - dzięki Waszej jednej głupiej decyzji dawno temu mogłem obcować ze sztuką w dziedzinie sprzętu oraz gier przez wiele lat. Analogicznie takiego obrotu sprawy życzę Sony oraz Microsoftowi - może wreszcie za naście lat doczekam się skoku w prawdziwą nową generację, a nie wałkowanie tego samego.

Sytuacja z Falloutem New Vegas i zmiana regionu czy też dodanie RU było ciosem poniżej pasa ze strony czy to parowców czy pampuchesdy, jednakże z uwagi na brak konkretnej wiedzy co do etymologii tego wydarzenia to się nie wypowiem - wiem, tyle, że wtedy z dnia na dzień przestały działać mody co wówczas można by podciągnąć pod złamanie praw konsumenta - do czasu, aż szacowny użytkownik stwierdził, że przejrzy umowę licencyjną i tu klops - bo gra nie jest twoja tylko dzierżawiona. Jednakże z tego też można wyjść obronną ręką - jest jeszcze umowa od Bethesdy jasno formułująca, iż ten produkt, a dokładniej jego licencja na użytkowanie należy do mnie bezterminowo. I tutaj nasuwa się pytanie - to czyja licencja ma priorytet. Odpowiedź logiczna - producent ma zawsze rację. Chociaż jednak koniec końców jest to nieopłacalne więc nie. Zresztą o te wyczyny Steama była już rozprawa sądowa chyba w zeszłym roku. O lootboxy również były rozprawy.

Wracając do tematu - spolszczenie to taki jakby patent - aby go używać musisz go wydzierżawić albo kupić. Przykład - dawno temu miałem Raymana 3 z polski dubbingiem i dziwiłem się jak do jasnej i tak dalej nie mam teraz tej opcji w reedycji - Polska im śmierdzi czy co? Dystrybutorem gry i twórcą tego podkładu był nieistniejący dzisiaj LeM - patenty są ich więc niestety już więcej "oryginalnego" głosu Murphyego w wersji cyfrowej zakupionej ze steama czy innego PSstore legitnie nie usłyszę, dopóty, dopóki sam nie kupię praw od nich jakkolwiek miałbym możliwość tudzież zakupię se stare wydanie ze Allegro od Janusza za 100 baksów w wersji oficjalnej.

Dlaczego nikt nie podrzuci tutaj o nowego linka - to trochę jak sytuacja z tymi respiratorami w jednym z Włoskich szpitali - niedawna akcja jak właściciel patentu zaskarżył wydrukowanie tego jego badziewia w drukarce 3D - problemem był patent - gdyby drukarz druknął to coś z dwiema rurkami miast, jak w oryginale, z jedną to by mogli go cmoknąć w pewna część ciała, a tak jest problem. No i drugi błąd - pochwalił się wszem i wobec w miejscu, które smutni panowie lubią przeglądać.

Prawo autorskie i licencje obecnie to fajans najgorszego sortu - ale i tak, wierz mi, mogło by być dużo gorzej. Ale o tym pisał nie będę, bo jeszcze se łobuzy wezmo, a ja na to patentu nie mam - jeszcze :lol:

No i znowu żem się kufa rozpisał w temacie nie na temat ;3
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

29 mar 2020, o 16:14

kamil_999666 pisze:
28 mar 2020, o 21:03
Wersja językowa gry zawsze jest w opisie, nie potrzebowałbyś drugiej kopii gdybyś kupił od razu wersję zlokalizowaną jeżeli to na niej Ci zależało. Oczywiście, możesz sobie modyfikować to co już raz nabyłeś, po prostu nie kradnij tego czego nie kupiłeś. Nie mamy nic wspólnego z zaistniałą sytuacją, zapewniam Cię. Przestrzegaj prawa i nie kradnij, nabywaj piliki legalnie, płać ludziom za ich ciężką pracę.
Nie, nie zawsze na liście języków są wszystkie języki wypisane, zwłaszcza na steamie. Chociażby w przypadku Sins of a Solar Empire Rebellion - w spisie pokazuje, że języka polskiego nie ma a po zainstalowaniu okazuje się, że jest. I jest więcej takich przypadków.
Co do spolszczeń i kupna gier z takich wydań - doskonale wiesz, że niektóre wydania po prostu są już niedostępne z danym językiem; bo to skończyła się licencja, to edycja nie jest już w magazynach i wiele takich. Dlatego w takich przypadkach ratuje się różnymi rodzajami spolszczeń czy pomocami.
ODPOWIEDZ