PS4 - jak to sie je?

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

25 mar 2020, o 18:38

Hej,

pandemia zmusila mnie do odkurzenia kazdego zakatka sufitu, przeczytania calego forum naszej-klasy, bacznego monitorowania schniecia farby; niestety wszelkie przyjemnosci kiedys sie koncza, musialem podjac decyzje - albo konsola albo zlota kolekcja polskich kabaretow, wydanie 4. tomowe.

Dobra, a tak powaznie - kupilem na przecenie PS4 z Fifa 20, a jako ze nigdy konsoli nie posiadalem to mam pare pytan, jak sie z tym w ogole zyje.

1. Fifa na plycie, bez plyty nie chodzi - czy moge jakos przypisac gre do swojego konta albo zrobic cokolwiek, zeby konsola tak nie katowala napedu?

2. Zauwazylem dosc niemila przypadlosc nowego pudla podczas grania w World of Warships: w trakcie bitwy konsola potrafi wydawac ciagly dzwiek, cos pomiedzy pyrkaniem starego dobrego diesla, a swiszczeniem cewki. Kupilem wersje z odzysku czy 7 letni sprzet i shit happens?

3. Istnieja jakies blokady regionalne? Tzn. czy moge kupic pudelko w Polsce, poprosic rodzine o zdjecie kodu i wklepac na swojej konsoli?

4. Kupowanie playstation plus, zeby sie nie naciac - tylko oficjalny sklep czy mozna to dorwac troche taniej?

5. Do pada podpinam sluchawki - czy mozna gdzies zmienic glosnosc dzwieku systemowego/ogolna glosnosc? w opcjach widze tylko pstryczek wlacz/wylacz.

jesli post powinien trafic do innego dzialu, przepraszam i prosze o teleport :D
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Re: PS4 - jak to sie je?

25 mar 2020, o 19:09

1. Płyta to DRM. Tylko przy odpaleniu gry czyta płytę, gra i tak jest instalowana na dysk i czyta z dysku.
Tylko cyfrowe wersje są pozbawione korzystania z płyt.

3. Box nie ma żadnych kodów do uruchomienia gry, każdą grę na płycie możesz odsprzedać. Jedyne kody są do dodatków, dlc, season pass, deluxe itp. Podstawka nie posiada serialu-cdkey, tak jak gry na steam, uplay, origin. Stąd można je odsprzedawać.

4. W sklepie płacisz kartą kredytową/płatniczą, można kupić zdrapki doładowujące konto, najtaniej wychodzą kody z kluczykowni, były tu nie raz w promocji, wtedy doładowujesz konto 100zł za ok 80zł, czyli ok 20zł można zaoszczędzić, jedyna droga.

5. Przycisk główny na padzie, trzymasz go i masz opcję głośności w tym menu, w głównym menu konsoli jest to samo, wtedy zmieniasz globalnie dla całej konsoli głośność. Można też zmieniać w grze, wtedy dla każdej gry masz ustawione co i jak.
Ja korzystam z sound blastera usb, jest dużo głośniej, jak podpinałem słuchawki w pada, to jest jednak trochu gorszy dźwięk.
No, ale czasem nie ma się wyjścia.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, o 21:12 przez RedEvil, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

25 mar 2020, o 19:32

dzieki za szybka odpowiedz!

1. domyslam sie, ze nie mozna wsadzic plyty na poczatku, zeby sie "zautoryzowac", a na czas grania wsadzic ja do pudelka?

3. rozumiem, ze chodzi tylko o pudelka - a jak wyglada ekosystem kupowania gier cyfrowych? da sie kupic na wiekszej przecenie zwykly kod do wklepania na ps store czy takich cudow tutaj nie ma?

4. wlasnie o tej kluczykownie na lowcach mi chodzilo - rozumiem, ze to kompletnie legitne i nie ma co sie bac? kupuje taka "zdrapke", wpisuje kod na swoim koncie i mam kase do wydania, zgadza sie?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

25 mar 2020, o 21:10

4. Tak. Legitne, chyba tak, ja tak raz kupiłem. Do dziś mam resztę z użycia, jak mi nic nie ściągnęli/zablokowali to znaczy, że źródło skąd się kupiło było w porządku.

1. Płyta musi być cały czas, Ja nigdy nie testowałem czy można wyciągać. Wydaje mi się, że to nie przejdzie, jak to jest forma DRM.

3. Kody, dosłowne kody z grą np GoW, nie kupisz do polskiego sklepu-ps store, z tego co wiem. Jedynie te zdrapki w promocjach i w taki sposób można mieć lepszą promocję na grę.
Jak widziałeś na ŁG, są kody do GoW i Horizon na cdkeys, ale to na region USA, trzeba mieć założone konto PS na USA. Wtedy można skorzystać z takiego klucza na daną grę, na swoje polskie konto nie spotkałem się z takimi kluczami.
ODPOWIEDZ