Pomoc przy kupnie Play Station 3

Promocje na gry na konsole Xbox, Playstation, Nintendo. Okazyjne ceny konsol oraz sprzętu elektronicznego.

Moderator: Redaktorzy

Regulamin działu
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Pisanie postów powielających promocje opisane wcześniej (na forum, bądź stronie głównej) karane będzie ujemnymi punktami reputacji;
4. Pod groźbą ostrzeżenia zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych.

Pomoc przy kupnie Play Station 3

Postprzez SKODR » 30 lis 2019, o 15:09

Cześć łowcy, mam nadzieję, że w dobrą grupę tematów to wrzuciłem :P

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupieniem Playstation 3, bo choć grać wolę za pomocą myszy na PC to jest tam kilka tytułów, które chciałbym zbadać. Przeglądam oferty na Allegro i oczywiście nówki odpadają (bo za tyle to ja już PS4 kupię), ale przychylam się ku ofertom powystawowym. Pomożecie w wyborze i ocenicie czy za takie ceny warto? Zależy mi głównie na cenie, bo masę tytułów tam raczej nie ogram. Oto parę moich typów:

1. https://allegro.pl/oferta/playstation-3 ... 6818294073

Gry raczej mnie tu nie obchodzą bo to starocie, ale cena ok. No i sprzedawca ma dużo plusów.

2. https://allegro.pl/oferta/playstation-3 ... 8333576307

Tu trochę lepiej z grami, ale cena stówkę większa.

3. https://www.olx.pl/oferta/konsola-ps3-1 ... vWAFb.html

Tutaj gier w zestawie brak, cena trochę niska, ale używka i to z plusem bo gwarancja ze sklepu, który to sprzedaje (chociaż za krótka jak dla mnie). Minus mały dysk no i to pełna używka. Na plus fakt, że to sklep, który mam na miejscu i wiem, że jest legit a w razie problemów mogę się z konsolą do nich przejechać. Nie ukrywać, że to mnie w tej ofercie najbardziej kusi.

4. https://allegro.pl/oferta/konsola-plays ... 4291fbf951

Również ta aukcja przed chwilą zwróciła moją uwagę. Taka sama cena jak zestawu 1 a przynajmniej Uncharted dają :P

Co o tym powiecie, może znacie lepsze oferty? Tylko proszę, nie z OLX bo zależy mi na jakimś pewniejszym źródle (ten 3 z OLX co podałem nie liczy się, bo kupowałbym na miejscu w ich sklepie). Na co najlepiej patrzeć w przypadku kupowania PS3?
  • 0

SKODR
Predator

Reputacja: 9

Re: Pomoc przy kupnie Play Station 3

Postprzez PiccoloPL » 30 lis 2019, o 15:35

Jak chodzi o wielkość dysku to bym się nie przejmował jak chcesz tylko do paru gier. Nie licząc GTA V to te gry nie zajmują tak wiele miejsca no chyba, że chcesz cyfrówki ale to też musiałbyś mieć tytuły AAA gdzie jest multi jak Call of Duty albo Batlefieldy . Dobrze jest mieć 2 pady jeśli planujesz większe posiedzenia bo 1 ładujesz na drugim grasz a potem zmiana. Na kablu da się grać ale już się przyzwyczaiłem do gry z większej odległości na kanapie.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Medale: 3
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
Reputacja: 35

Postprzez PanieKierowniku » 30 lis 2019, o 15:49

• 0

i7 4790
| Nvidia GeForce GTX 1060 6GB | 16GB DDR3 Patriot Viper 3 | Asus H81M-C WD7500 750GB | Corsair CX 600W | LG 24MP59G

Obrazek
PanieKierowniku
Łowca

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez SKODR » 30 lis 2019, o 20:43

PiccoloPL napisał(a):Jak chodzi o wielkość dysku to bym się nie przejmował jak chcesz tylko do paru gier. Nie licząc GTA V to te gry nie zajmują tak wiele miejsca no chyba, że chcesz cyfrówki ale to też musiałbyś mieć tytuły AAA gdzie jest multi jak Call of Duty albo Batlefieldy . Dobrze jest mieć 2 pady jeśli planujesz większe posiedzenia bo 1 ładujesz na drugim grasz a potem zmiana. Na kablu da się grać ale już się przyzwyczaiłem do gry z większej odległości na kanapie.

Nie no, lista gier do ogrania nie jest specyficznie długa dlatego też śmiało mógłbym mieć te 160 GB. Cyfrówek raczej nie będę do konsoli kupował, a gry AAA to raczej domena PC zostanie (prócz własnie Uncharted i Infamous). 2 oryginalnych padów również nie potrzebuję bo i tak muszę robić srogie przerwy w graniu na konsoli bo TV mamy jeden w domu i nie zamierzam kupować drugiego :P W przypadku pada to jedynie co musi być to bezprzewodowy, bo jednak dystans od konsoli trochę może mnie dzielić. W poniedziałek pewnie podskoczę do tego sklepu od zestawu 3 by popatrzeć co mają na miejscu, bo ostatnio jak byłem to więcej konsol mieli. Może znajdzie się coś fajnego w okolicach 3 stówek.
  • 0

SKODR
Predator

Reputacja: 9

Postprzez Kuwejt » 30 lis 2019, o 21:52

A ja zastanawiam się nad "playstation now". Można przetestować przez 7 dni, tylko jakoś czasu brak. Niestety nie znam nikogo, kto by taką usługę wykupił, miał, używał i coś o niej napisał.
Jest jeszcze emulator rpcs3. Sprawdziłem jak to chodzi i mogę napisać, że trzeba mieć mocny procek, bo to procek jest najwięcej obciążony.
  • 0

Kuwejt
Predator

Medale: 8
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 4

Postprzez Angrenbor » 30 lis 2019, o 22:40

Kuwejt napisał(a):A ja zastanawiam się nad "playstation now". Można przetestować przez 7 dni, tylko jakoś czasu brak. Niestety nie znam nikogo, kto by taką usługę wykupił, miał, używał i coś o niej napisał.
Jest jeszcze emulator rpcs3. Sprawdziłem jak to chodzi i mogę napisać, że trzeba mieć mocny procek, bo to procek jest najwięcej obciążony.

Nie kupiłem ale parę razy korzystałem z triala, ostatnio w październiku. Ogólnie całkiem niezła usługa, transfer po kablu jest bardzo dobry i rozgrywka płynna (ostatnio przechodziłem Uncharted 4). Laga dużego nie uświadczyłem, choć pod tym względem gra ma pewną bezwładność postaci i może to potęgować efekt. Shooterów żadnych nie sprawdzałem, bo nie widzę sensu męczyć się z nimi na kontrolerze, ale ogólnie sprawdziłem tam parę gier i nie miałem uczucia, że konsola mnie nie słucha. Naprawdę nie jest źle.

Oprawa oczywiście odstaje od tego co możemy zobaczyć bezpośrednio na konsoli, choć tragedii nie ma. Mam wrażenie, że obraz wygląda nawet lepiej niż gameplay FHD na YT. Oczywiście wszystko zależy od gry - jeśli odpalamy tytuł z PS3 to oprawa będzie jak z PS3 + kompresja. Niestety, wszystkie wady starszych tytułów (30 FPS lub nawet mniej i rozciapkana grafika) też dają się we znaki, co mnie przyzwyczajonemu do 144 Hz nieraz przeszkadzało. Wszystkie tytuły z poprzedniej generacji wyglądają po prostu tak jak wtedy i nie ma żadnej możliwości poprawy tego.

Drugą niedogodnością jest praktycznie wymóg posiadania kontrolera od Sony, a że DualShock 3 ma straszne problemy z pracą pod Windowsem, jedynym słusznym wyborem jest DS4. Teoretycznie można podpiąć inne pady, microsoftowe X360/XBOne są natywnie wspierane, ale niektóre gry (zwłaszcza te z PS4) korzystają z ficzerów kontrolera Sony. Czasem da się to przeżyć, choć jest uciążliwe (w Uncharted 1 potrząsanie padem było odpowiedzialne za uwolnienie się z uścisku, w 2 i 3 była opcja wyłączenia tych funkcji) a w innych grach po prostu nie da się przejść dalej (Heavy Rain czy Everybody's Gone to the Rapture).

Ogólnie usługa działa całkiem sprawnie i pozwala takiemu pecetowemu betonowi jak ja zagrać w te parę nielicznych exclusive'ów, których brakuje na blaszaku. Polecam samemu wziąć na próbę triala i ograć jeden, dwa tytuły. Jak się spodoba można wykupić miesiąc lub założyć drugie konto dla drugiego triala :trollface: #virtuticebulari

Teoretycznie usługa jest niedostępna w naszym kraju, ale nic nie stoi na przeszkodzie by na jedną chwilę stać się obywatelem Wielkiej Brytanii (Brexitu jeszcze nie ma więc nas nie wygonią :lol: ) Jak założyć konto w PS Now
  • 0

Angrenbor
Hitman

Medale: 4
3000 (1)
Reputacja: 37

Postprzez Atton29 » 1 gru 2019, o 11:59

Najlepiej brać na OLX z odbiorem osobistym, raz, że wychodzi najtaniej, dwa nie kupujesz kota w worku. Brałbym wyłącznie 500gb, to najnowszy i najbardziej bezawaryjny model. Miałem ten wcześniejszy 160gb i bardzo szybko udało mi się zapełnić ten dysk. Nie raz widziałem oferty piecsetki za 200 parę zl. Po zakupie od razu na wstępie nalezy zrobic odbudowe bazy danych i systemu, nie bedzie sie przegrzewala, zacznie dzialac znacznie ciszej, pobierac mniej pradu i nie bedzie bledow przy pobieraniu gier.
  • 0

Atton29
Wiedźmin

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 26

Postprzez TheLastJedi » 1 gru 2019, o 22:23

"odbudowę bazy danych i systemu"
Opcję odbudowy bazy danych widzę w menu, ale systemu? o którą opcję chodzi?
"przywróć system plików"? Nie usuwa ona nic z saveów?

ok poszło, nic się nie usunęło, czy szybciej będzie działać zobaczę.
  • 0

TheLastJedi
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 0

Postprzez Kuwejt » 1 gru 2019, o 22:29

Angrenbor napisał(a):
Kuwejt napisał(a):A ja zastanawiam się nad "playstation now". Można przetestować przez 7 dni, tylko jakoś czasu brak. Niestety nie znam nikogo, kto by taką usługę wykupił, miał, używał i coś o niej napisał.

Nie kupiłem ale parę razy korzystałem z triala, ostatnio w październiku. Ogólnie całkiem niezła usługa, transfer po kablu jest bardzo dobry i rozgrywka płynna (ostatnio przechodziłem Uncharted 4). Laga dużego nie uświadczyłem, choć pod tym względem gra ma pewną bezwładność postaci i może to potęgować efekt. Shooterów żadnych nie sprawdzałem, bo nie widzę sensu męczyć się z nimi na kontrolerze, ale ogólnie sprawdziłem tam parę gier i nie miałem uczucia, że konsola mnie nie słucha. Naprawdę nie jest źle.

Oprawa oczywiście odstaje od tego co możemy zobaczyć bezpośrednio na konsoli, choć tragedii nie ma. Mam wrażenie, że obraz wygląda nawet lepiej niż gameplay FHD na YT. Oczywiście wszystko zależy od gry - jeśli odpalamy tytuł z PS3 to oprawa będzie jak z PS3 + kompresja. Niestety, wszystkie wady starszych tytułów (30 FPS lub nawet mniej i rozciapkana grafika) też dają się we znaki, co mnie przyzwyczajonemu do 144 Hz nieraz przeszkadzało. Wszystkie tytuły z poprzedniej generacji wyglądają po prostu tak jak wtedy i nie ma żadnej możliwości poprawy tego.

Drugą niedogodnością jest praktycznie wymóg posiadania kontrolera od Sony, a że DualShock 3 ma straszne problemy z pracą pod Windowsem, jedynym słusznym wyborem jest DS4. Teoretycznie można podpiąć inne pady, microsoftowe X360/XBOne są natywnie wspierane, ale niektóre gry (zwłaszcza te z PS4) korzystają z ficzerów kontrolera Sony. Czasem da się to przeżyć, choć jest uciążliwe (w Uncharted 1 potrząsanie padem było odpowiedzialne za uwolnienie się z uścisku, w 2 i 3 była opcja wyłączenia tych funkcji) a w innych grach po prostu nie da się przejść dalej (Heavy Rain czy Everybody's Gone to the Rapture).

Ogólnie usługa działa całkiem sprawnie i pozwala takiemu pecetowemu betonowi jak ja zagrać w te parę nielicznych exclusive'ów, których brakuje na blaszaku. Polecam samemu wziąć na próbę triala i ograć jeden, dwa tytuły. Jak się spodoba można wykupić miesiąc lub założyć drugie konto dla drugiego triala :trollface: #virtuticebulari

Teoretycznie usługa jest niedostępna w naszym kraju, ale nic nie stoi na przeszkodzie by na jedną chwilę stać się obywatelem Wielkiej Brytanii (Brexitu jeszcze nie ma więc nas nie wygonią :lol: ) Jak założyć konto w PS Now

Dziękuję za wyczerpujące informacje. tyle ciekawych rzeczy o tej usłudze nigdzie nie widziałem. I dodatkowo link do instrukcji. Fajnie! Ważne, aby usunąć kartę z ich systemu oraz zatrzymać subskrypcję no i stać się Anglikiem na chwilę ;)

Czy się skuszę? Nie jestem pewien. Jedyny tytuł, który mnie interesował - Demon Souls - przetestowałem na emulatorze, a reszta gier, pomimo, że jest tego multum, jakoś mnie nie ciągnie.
  • 0

Kuwejt
Predator

Medale: 8
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 4

Postprzez TheLastJedi » 2 gru 2019, o 09:43

+1 Demon souls zajefajny, właśnie go reinstaluję po wymianie dysku na SSD
  • 0