Problem z uruchamianiem gier z dwóch konto uplay na steamie.

Moderator: Redaktorzy

Problem z uruchamianiem gier z dwóch konto uplay na steamie.

Postprzez hoopek_10 » 9 lut 2019, o 18:48

Kiedyś przy zakupie karty graficznej otrzymałem klucz na The Division wersje uplayową gra mi się spodobała ale chwile pograłem i usunąłem. Na steamowej wyprzedaży postanowiłem nabyć kolejną kopie gry i podejść do niej
tym razem z zakładką steama. Jako typowy Janusz aktywowałem grę na drugim koncie, z myślą ze może
steam się nie połapie jeżeli będę przełączał grę między kontami i steam zawsze będzie pokazywał ze gram w The Division, a uplay odpalał grę. Niestety kiedy uruchamiam grę na steamie zalogowany na starym koncie gdzie gra pochodziła z platformy uplay, a nie ze steama automatycznie pojawia się błąd o treści "Wystąpił problem ze spójnością klucza spróbuj uruchomić grę później". Wiadomo ktoś może powiedzieć ze skoro to ta sama gra czemu nie gram na nowym koncie, odpowiedź jest prosta postęp gry, itemy, lista znajomych. Wie ktoś czy jest
jakaś możliwość oszukania spójności kluczy na tych platformach? :E
  • 0

Obrazek
hoopek_10
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: -1

Re: Problem z uruchamianiem gier z dwóch konto uplay na stea

Postprzez Angrenbor » 9 lut 2019, o 20:07

Może coś zmieniali, ale kiedyś normalnie dodawały się gry ze Steama do konta Uplay jako osobna pozycja chociaż współdzieliły nagrody i osiągnięcia. Sam mam tak w sporej części tytułów i żadnych problemów nie miałem nigdy. O jakim drugim koncie mówisz, Uplay czy Steam?
  • 0

Angrenbor
Hitman

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 36

Postprzez hoopek_10 » 9 lut 2019, o 20:26

Angrenbor napisał(a):Może coś zmieniali, ale kiedyś normalnie dodawały się gry ze Steama do konta Uplay jako osobna pozycja chociaż współdzieliły nagrody i osiągnięcia. Sam mam tak w sporej części tytułów i żadnych problemów nie miałem nigdy. O jakim drugim koncie mówisz, Uplay czy Steam?

Mam dwa konta uplay na których pojawiają się te same tytuły, część kluczy kupiona bezpośrednio na steamie część na uplayu. Aktywowałem teraz The Division z klucza steam na jednym koncie Uplay tylko w celu posiadania gry w bibliotece steam'a ponieważ już jedną kopie gry miałem na drugim końcie uplay. Odpalając gre na steamie nie chce grać na koncie uplay gdzie jest wersja gry steamowa tylo uplayowa ta stara którą kiedyś aktywowałem. Uplay jednak wyczuwa ze uruchamiam grę przez steama którą aktywowałem na innym koncie i mimo ze to ten sam tytuł to się pojawia błąd spójności.
  • 0

Obrazek
hoopek_10
Robin Hood

500 (1)

Postprzez Nesus » 9 lut 2019, o 20:28

hoopek_10 napisał(a):Kiedyś przy zakupie karty graficznej otrzymałem klucz na The Division wersje uplayową gra mi się spodobała ale chwile pograłem i usunąłem. Na steamowej wyprzedaży postanowiłem nabyć kolejną kopie gry i podejść do niej
tym razem z zakładką steama. Jako typowy Janusz aktywowałem grę na drugim koncie, z myślą ze może
steam się nie połapie jeżeli będę przełączał grę między kontami i steam zawsze będzie pokazywał ze gram w The Division, a uplay odpalał grę. Niestety kiedy uruchamiam grę na steamie zalogowany na starym koncie gdzie gra pochodziła z platformy uplay, a nie ze steama automatycznie pojawia się błąd o treści "Wystąpił problem ze spójnością klucza spróbuj uruchomić grę później". Wiadomo ktoś może powiedzieć ze skoro to ta sama gra czemu nie gram na nowym koncie, odpowiedź jest prosta postęp gry, itemy, lista znajomych. Wie ktoś czy jest
jakaś możliwość oszukania spójności kluczy na tych platformach? :E

Konto Uplay łączy się stale z danym kontem Steam, wiec na danym koncie Uplay uruchomisz tylko gry z połączonego konta Steam :)
P.S. Połączone konta można zmienić, ale gry dopasowane sa na zasadzie klucza produktu, więc na obu musi być aktywowana wersja z tego samego klucza :)
  • 0

Nesus
Robin Hood

Reputacja: 1

Postprzez exoixonar » 9 lut 2019, o 20:28

Wydaje mi się, że nie ma szans, mam 2 pozycje far cry 3 blood dragon na uplayu (jedna połączona przez steama druga była dawana za darmo)
odpalając ze steama mogę grać tylko w 1, a z uplaya tylko w 2...
  • 0

exoixonar
Predator

Reputacja: 8

Postprzez Desolator » 9 lut 2019, o 23:00

hoopek_10 napisał(a):Wie ktoś czy jest jakaś możliwość oszukania spójności kluczy na tych platformach? :E

Z pewnością nie ma takiej możliwości, bo mogłoby dochodzić do nadużyć. Opisz sprawę supportowi, może mogą przenieść klucz na inne konto.
  • 0

Desolator
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez hoopek_10 » 10 lut 2019, o 00:32

Desolator napisał(a):
hoopek_10 napisał(a):Wie ktoś czy jest jakaś możliwość oszukania spójności kluczy na tych platformach? :E

Z pewnością nie ma takiej możliwości, bo mogłoby dochodzić do nadużyć. Opisz sprawę supportowi, może mogą przenieść klucz na inne konto.

Szkoda mi przenoszenia klucza na konto które już posiada tą grę, wątpię aby to zrobili oraz zapewne straciłbym postęp ze starego konta. Rozwiązaniem połowicznym okazało się uruchamianie gry na steamie i nie zamykanie okna z informacja o braku synchronizacji. Gra nabija h nie przeciąża procesem, a w tle gram na drugim koncie jednak bez zakładki steama niestety.
  • 0

Obrazek
hoopek_10
Robin Hood

500 (1)

Powrót do Mam problem/poszukuję