Tom Clancy's The Division 2 - nie na steam

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

Tom Clancy's The Division 2 - nie na steam

Postprzez muniek1555 » 10 sty 2019, o 14:36

Witam zakładam ten wątek po wczorajszej informacji że Tom Clancy's The Division 2 nie będzie można kupić na steamie. Jak myślicie to dobra/zła decyzja dla nas graczy że gra będzie dostępna tylko na Epic Games Store i oczywiście w sklepie Ubisoftu czy totalnie wam obojętne gdzie ją kupicie. Ja powiem wam że dla mnie to nieciekawa informacja bo ten tytuł zamierzałem kupić na Steamie właśnie po pierwszych obniżkach -50%. W pierwszą cześć grałem i grało mi się przyjemnie, ale po wczorajszej informacji rezygnuję z zakupu. Wiem że teraz wiele osób napisze ale ty głupi jesteś itd. bo i tak potrzebujesz uplay aby grać więc co za różnica gdzie kupisz. Właśnie dla mnie duża różnica ja kupuję tylko gry podpinane pod steam bo jestem wygodnym graczem i lubię mieć wszystko uporządkowane w jednym miejscu. Mam już trochę lat na karku, żonę i dziecko w domu więc na granie czas jest dopiero wieczorami i kiedy siadam przed komputerem to ważna jest dla mnie prostota, wygoda i uporządkowanie wszystkiego w jednym miejscu (no taki już jestem). I kiedy widzę politykę Epic Game Store polegająca na jakichś chorych ekskluzywnych tytułach na PC to krew mnie zalewa. Dlaczego nie mogę kupić interesującego mnie tytułu w skalpie A, B lub C jak było do tej pory bo przecież sklepów z kluczami cyfrowymi jest multum a muszę kupować w sklepie D bo ten sypnął hajsem i tytuł ma na wyłączność. I czy nie jest bzdurą to co piszą polskie portale pseudo znawców gier wideo o tym że powstanie Epic Game Store jest dobre dla graczy bo konkurencja, a ja się pytam jaka konkurencja? Przecież takie Tom Clancy's The Division 2 w sklepie Epic kosztuje tyle samo co każda gra AAA na stemie czyli 250 zł, więc jaki tu przywilej dla nas graczy skoro cena się nie zmienia a zabierana jest nam możliwość kupienia jej na steamie. To deweloper zarobi bo zapłaci mniejszy procent od sprzedanych kopii nie my gracze więc dlaczego na polskich stronach ludziom wciska się taki kit że taka konkurencja jest dla nas dobra. Byłaby dobra tylko wtedy gdyby cena gry dla nas była niższa, a tak niestety nie jest.
  • 0

muniek1555
Robin Hood

Medale: 5
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1) 4000 (1)
Reputacja: 1

Re: Tom Clancy's The Division 2 - nie na steam

Postprzez PiccoloPL » 10 sty 2019, o 14:49

Dziś dostanę What Remains of Edith Finch, wziąłem już Sabnautikę i oczywiście meat boya którego już miałem i to za darmo bo epic chce się wypromować. Nie wiem jak ty ale ja już na konkurencyjności zyskałem.
  • 0

PiccoloPL
Wiedźmin

Medale: 3
Reputacja: 34

Postprzez Seyonne » 10 sty 2019, o 14:52

Spokojnie. Producenci testują inne opcje. Jeśli gry na Epicu będą sprzedawać się znacznie gorzej niż na Steamie, to wrócą z podkulonymi nogami. Jeśli jednak okaże się inaczej, to z pewnością czeka nas rewolucja, z której zapewne my, jako gracze, wyjdziemy zwycięsko.
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Reputacja: 2

Postprzez GThoro » 10 sty 2019, o 15:06

Raczej Epic nie wie co zrobić z 3 mld dolców zysku z 2018 więc rzuca gdzie może, żeby rozpromować swoją platformę, a potem to wróci do normy i się jakoś ustabilizuje.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez Breaking Bread » 10 sty 2019, o 15:06

Uważam, że nawet jak Epic Games Store bierze 20% ze sprzedaży to i tak sprzedaż będzie o wiele niższa niż na Steamie. Mam nadzieję, że Redzi nie odwrócą się Steamowców i Cyberpunk 2077 oprócz Goga powędruje na Steama.
  • 0

Obrazek
Breaking Bread
Robin Hood

Reputacja: 0

Postprzez Alloon » 10 sty 2019, o 15:07

czas zaopatrzyc sie w tone popcornu i otworzyc go gdy to wszystko jebnie
  • 0

Alloon
Wiedźmin

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 29

Postprzez muniek1555 » 10 sty 2019, o 15:19

PiccoloPL napisał(a):Dziś dostanę What Remains of Edith Finch, wziąłem już Sabnautikę i oczywiście meat boya którego już miałem i to za darmo bo epic chce się wypromować. Nie wiem jak ty ale ja już na konkurencyjności zyskałem.

No ja nie bo konta w ich sklepie nie posiadam i zakładać nie zamierzam :)
  • 0

muniek1555
Robin Hood

3000 (1) 4000 (1)

Postprzez Armin » 10 sty 2019, o 15:23

muniek1555 napisał(a):
PiccoloPL napisał(a):Dziś dostanę What Remains of Edith Finch, wziąłem już Sabnautikę i oczywiście meat boya którego już miałem i to za darmo bo epic chce się wypromować. Nie wiem jak ty ale ja już na konkurencyjności zyskałem.

twoja strata, nikt nie bedzie sie nad tym rozczulać ani płakać
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
Reputacja: -33

Postprzez muniek1555 » 10 sty 2019, o 15:35

Armin napisał(a):
muniek1555 napisał(a):

twoja strata, nikt nie bedzie sie nad tym rozczulać ani płakać

A broń Boże nikt nie musi płakać ani się rozczulac bo nie o tym jest ten temat jeśli nie zauważyłeś :)
  • 0

muniek1555
Robin Hood

3000 (1) 4000 (1)

Postprzez dantevelibc » 10 sty 2019, o 15:48

Seyonne napisał(a):Spokojnie. Producenci testują inne opcje. Jeśli gry na Epicu będą sprzedawać się znacznie gorzej niż na Steamie, to wrócą z podkulonymi nogami. Jeśli jednak okaże się inaczej, to z pewnością czeka nas rewolucja, z której zapewne my, jako gracze, wyjdziemy zwycięsko.

Jak wyjdziemy na tym lepiej jeśli to co robi Epic to zmniejszenie/odebranie możliwości wyboru gdzie chcemy kupować grę? Pomijam już, że oferują gorszą usługę. Na ten moment jedyne co gracze mają ze sklepu Epic to możliwość pobrania jakichś darmowych gierek.
  • 0

Obrazek
dantevelibc
Robin Hood

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 8

Postprzez kredens » 10 sty 2019, o 16:08

muniek1555 napisał(a): czy totalnie wam obojętne gdzie ją kupicie. ... ważna jest dla mnie prostota...
W moim wypadku to obojętne, kieruję się ceną. Prostotę realizuję przez skrót do gry na pulpicie, o ile mi się w ogóle chce takowy robić, bo po 40 się jeszcze bardziej rozleniwiłem:). Jednak w pełni rozumiem nastawienie inne niż moje, gdyż każdy w sposób indywidualny traktuje różne rozwiązania, także te dot. kwestii gier i chce by było w sposób najbardziej dla niego dogodny. Pewna dywersyfikacja natomiast źródeł dystrybucji, to korzystne zjawisko, choć niekoniecznie w wypadku gdy bazuje na ograniczonej wyłączności. Reasumując, mi obojętne.
  • 0

kredens
Łowca

500 (1)
Reputacja: 4

Postprzez Lightning » 10 sty 2019, o 16:28

Platformie Valve można wiele zarzucić, ale oferuje wiele rzeczy, których konkurencja nie ma. Większy katalog gier, warsztat, wallet, funkcje społecznościowe. Dlatego (i dlatego, że lubię mieć wszystko w jednym miejscu) obstaję przy Steamie.

Ta chwalona przez wielu "konkurencja" na obecną chwilę każe mi zrezygnować z tych wszystkich funkcjonalności, jednocześnie nie oferując niczego w zamian. Ani korzystniejszej ceny, ani dodatkowych bajerów, których nie posiadałby Steam.

Więc jak na razie to jako gracze tylko tracimy.
  • 0

Lightning
Robin Hood

Reputacja: 9

Postprzez Revan » 10 sty 2019, o 16:28

muniek1555 napisał(a): a ja się pytam jaka konkurencja? Przecież takie Tom Clancy's The Division 2 w sklepie Epic kosztuje tyle samo co każda gra AAA na stemie czyli 250 zł, więc jaki tu przywilej dla nas graczy skoro cena się nie zmienia a zabierana jest nam możliwość kupienia jej na steamie. To deweloper zarobi bo zapłaci mniejszy procent od sprzedanych kopii nie my gracze więc dlaczego na polskich stronach ludziom wciska się taki kit że taka konkurencja jest dla nas dobra. Byłaby dobra tylko wtedy gdyby cena gry dla nas była niższa, a tak niestety nie jest.

W punkt, gdy poszczególne gry dublują się względem Steama na GOGu, Originie czy Uplayu to bywa, że historycznie najniższa cena jest właśnie GOGu, Originie czy Uplayu na różnych sale'ach. I wtedy gracz ma do wyboru - niższą ceną nie na Steama lub większą na Steama i to ma sens, jeśli komuś zależy po prostu na najniższej cenie danej gry to wybierze najlepszą ofertę.
W przypadku Epic ceny AAA są na razie równie wysokie, ale możemy zapomnieć o bundlach, sporych obniżkach już kilka miesięcy po premierze, dziesiątkach sklepów z kluczami Steam (co zwiększa konkurencyjność), niższych cenach u Ruskich bez blokad czy keyshopach.
Wątpię by nagle klucze Epic do gier AAA były po kilkadziesiąt złotych kilka miesięcy po premierze jak to często bywa.

dantevelibc napisał(a): Na ten moment jedyne co gracze mają ze sklepu Epic to możliwość pobrania jakichś darmowych gierek.

Również w punkt - biblioteka jest póki co biedna, biedniejsza ilościowo niż nawet np. Humble Bundle Trove, które przecież jest jedynie dodatkowym przywilejem dla ssubskrybentów Monthly. Wiadomo, że ilośc =/ jakość, ale co druga pozycja w Epic to jakieś edytory i F2P.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 9
Reputacja: 74

Postprzez Nosterex » 10 sty 2019, o 16:28

Przyszłe tytuły od Ubisoftu też mają ominąć steama.
  • 0

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk***iele umierali za swoją."
Obrazek
Nosterex
Wiedźmin

Reputacja: 35

Postprzez stach122 » 10 sty 2019, o 16:48

Pozwole sobie przykleić swój post z purepc

O może tutaj ktoś to przeczyta, niestety Epic wyrasta na raka branży. Wykupowywanie na wyłączność tytułów nic nie polepsza. Co z tego że 12% jak ceny będą takie same? Sztuczne ograniczanie platform bo czemu nie mogę kupić na steamie? Bo co? No dlaczego? Nawet drożej mogą dać jak tak im nie pasuje 30%. Baza użytkowników Epica wykluczając dzieciaki i nastolatków jest małą (bo wątpię żeby dzieciaki z darmowego fortnite przecież magicznie sie nie rzucą na płatne gry). Druga sprawa steam posiada warsztat, forum, mody, osiągnięcia. Gaben nie pobiera opłat za klucze sprzedawane spoza steama a o tym ludzie zapominają. DRM, niby epic jest free ale nie ustala reguł z nim związanych więc tam gry i tak będą posiadać DRMy w postaci denuvo albo Uplay jak na ubi przystało. Gdzie te zyski z konkurencji dla nas? Ja nie w widzę. No i na EPicu nie ma ocen, recenzji i chyba także zwrotów a powinna od początku coś takiego być jak chcą z gabenem rywalizować, i co to nadal konkurencja? Prosze, idzie sprzedać sie chińczykom a oni was za garść ryżu sprzedadzą na czarnym rynku.
Inna kwestia, że gry nie są nasze. No dobra nie są i co to zmienia? Do ilu gier wrócicie po 10 latach? Jednej, dwóch? No pytam.

Nosterex napisał(a):Przyszłe tytuły od Ubisoftu też mają ominąć steama.

Bo gdyż dlaczego? Jak dobrze czytałem było napisane ,,wybrane" a nie ,,wszystkie", zaczęli nawet osiągnięcia na steamie dodawać do AC wiec wątpię żeby teraz wycofali tą serie z gabena platformy
  • 0

Obrazek
stach122
Łowca

500 (1)

Postprzez Lightning » 10 sty 2019, o 16:50

To dość nieprecyzyjnie powiedziane. Z tego co udało mi się znaleźć, oficjalne info jest takie, że obecnie nie ma planów wydania The Division 2 na Steamie, oraz że nie będzie to jedyna taka współpraca Epica z Ubi. Ale nie powiedziano definitywnie, że Division nie pojawi się nigdy na Steamie, ani że od teraz każda gra Ubi ominie Steama.
  • 0

Lightning
Robin Hood

Reputacja: 9

Postprzez stach122 » 10 sty 2019, o 16:51

Seyonne napisał(a):Spokojnie. Producenci testują inne opcje. Jeśli gry na Epicu będą sprzedawać się znacznie gorzej niż na Steamie, to wrócą z podkulonymi nogami. Jeśli jednak okaże się inaczej, to z pewnością czeka nas rewolucja, z której zapewne my, jako gracze, wyjdziemy zwycięsko.

Zwycięsko, w którym aspekcie? Nadal gry nie bedątwoje, nadal będziesz płąci ć250zł za gre na premiere, edit: no dobra są ale niczym lepszym sie nie wybija i nie wiadomo jak z przyjmowanie zwrotów. Chińczyki mają w nosie twoje dane osobowe i sprzedadzą je na pierwszym lepszym rynku. CO tutaj zyskujesz? A no tak, niewolnictwo ale od chińczyków któży majaw nosie europejskie przepisy które btw są mimo wszystko korzystne dla nas
  • 0

Ostatnio edytowano 10 sty 2019, o 18:50 przez stach122, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
stach122
Łowca

500 (1)

Postprzez RoyKeane » 10 sty 2019, o 16:53

stach122 napisał(a):Pozwole sobie przykleić swój post z purepc

Bo gdyż dlaczego? Jak dobrze czytałem było napisane ,,wybrane" a nie ,,wszystkie", zaczęli nawet osiągnięcia na steamie dodawać do AC wiec wątpię żeby teraz wycofali tą serie z gabena platformy

A czemu nie mieliby wycofać asasynów ze Steama? W sumie byłby to logiczny ruch ze strony Ubisoftu.

Byłoby super, gdyby wydawcy zaczęli uciekać z platformy Valve, oznaczałoby to koniec cyfrowej dystrybucji jaką znamy i niechybny krach w branży, dodatkowo mógłbym w końcu skupić się na powiększaniu swojej kolekcji na konsolach.
  • 0

Obrazek
RoyKeane
Wiedźmin

Medale: 8
6000 (1) 7000 (1)
Reputacja: 43

Postprzez stach122 » 10 sty 2019, o 16:59

RoyKeane napisał(a):
stach122 napisał(a):Pozwole sobie przykleić swój post z purepc

A czemu nie mieliby wycofać asasynów ze Steama? W sumie byłby to logiczny ruch ze strony Ubisoftu.

Byłoby super, gdyby wydawcy zaczęli uciekać z platformy Valve, oznaczałoby to koniec cyfrowej dystrybucji jaką znamy i niechybny krach w branży, dodatkowo mógłbym w końcu skupić się na powiększaniu swojej kolekcji na konsolach.

Nikt cie nie trzymie przy steamie czy PC. Zauważ zę na steamie możesz zrobić zwrot a na uplau, originie, epicu, tak nie bardzo. Ale gaben to ten zły, macie pretensje o kupe śmieci, ale to nie wina gabena tylko nas wolnego rynku, wolnej woli. Przecież nikt nie karze wrzucać na steama kupe.
  • 0

Obrazek
stach122
Łowca

500 (1)

Postprzez Revan » 10 sty 2019, o 17:04

stach122 napisał(a):Gaben nie pobiera opłat za klucze sprzedawane spoza steama a o tym ludzie zapominają.

W ogóle? A utrzymanie serwerów itd. ? Jakieś, choćby drobne raczej muszą być.
Anyway jeśli faktycznie nie pobiera opłat to cała to burza jaki to Steam jest zły, że zabiera znaczący zysk devom jest trochę dziwny, bo przecież dystrybutorów kluczy jest mnóstwo a Steam sam w sobie nie sprzedaje kluczy a jedynie przypisanie gry do konta lub od pewnego czasu mocno ograniczone gifty.
  • 0

Revan
Redaktor

Medale: 9
Reputacja: 74

Następna strona

Powrót do O grach ogólnie