Fallout 76

Wszystko co dotyczy gier komputerowych

Moderator: Redaktorzy

Re: Fallout 76

Postprzez GThoro » 20 lut 2019, o 21:30

Czytałem o tym kolesiu na reddicie z tydzień temu, wypocił się jak to farmi i się podzieli z community miejscówkami, że jest na zwolnieniu lekarskim i spędził 900h w grze (myślę, że od premiery przeciętny kowalski spędził o wiele mniej w pracy, niż on w grze, może ten ban jednak mu dobrze zrobi xD), a dzień później okazuje się, że zbanowany został za duplikowanie itemów. Chciał sobie nabić rozgłosu aby Beth odbanowała pod wpływem upvotów.

Come on, 360k ultracytowej amunicji? Ja przez miesiąc grania nie miałem nawet jednej kulki tego typu :E Farmienie fluktuantów jest niewiarygodnie żmudne.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Reputacja: 7

Postprzez Ludwi » 16 mar 2019, o 08:21

Nie grałem w F76 ale jak obejrzałem ten filmik o RDR2 (też nie grałem)
https://www.youtube.com/watch?v=MK8bMFf1MJc
to pomyślałem sobie, że takie straszne babole a jednak ta druga pozycja to hicior.
  • 0

Ludwi
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Desolator » 23 mar 2019, o 21:02

• 0

Desolator
Predator

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 13

Postprzez xbart55 » 12 kwi 2019, o 11:23

Jak to jest z naszym językiem w wersjach EU i EMEA? Jest ten PL czy nie, bo nie ma w wyszczególnionych, a ci w cdkeys czy innych keyshopach sami nie wiedza. Przewertowałem stare wątki i ludzie pisali, że niby są napisy PL, ale było też sprzecznie info.
Z góry dziękuje za informacje.
  • 0

xbart55
Łowca

Postprzez boskiapollo » 12 kwi 2019, o 12:55

xbart55 napisał(a):Jak to jest z naszym językiem w wersjach EU i EMEA? Jest ten PL czy nie, bo nie ma w wyszczególnionych, a ci w cdkeys czy innych keyshopach sami nie wiedza. Przewertowałem stare wątki i ludzie pisali, że niby są napisy PL, ale było też sprzecznie info.
Z góry dziękuje za informacje.

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć na 100% jednak jestem przekonany, że te polskie napisy tam są. Szczerze na PC gry jeszcze nie odpaliłem, gdyż równocześnie mam grę na Xboxie i tam gram (polskie napisy są, mimo, że sama gra nie z Polski).

Mam jednak pytanie do tych co grają. Ogarniacie sobie drugą postać jako muła? Niestety dotarłem już do momentu w którym żal mi niektóre rzeczy wywalać i chętnie bym sobie ogarnął drugą postać. Jednak z racji gry na Xboxie nie mam jak odpalić dwóch postaci naraz. Jak w takim razie najsprawniej przenosić ekwipunek? Wiem, że można użyć znajomego (albo obcego) i zaprosić do drużyny. Dzięki temu można się przelogować i wrócić drugim kontem na ten sam serwer. No ale właśnie, gdyby przypadkiem znajomy się wylogował, to mogę mieć problem z powrotem a i wymaga to wyrzucenia rzeczy do ogólnodostępnej skrzynki. A czy ma ktoś jakiś inny sprawdzony sposób w jaki można to zrobić? Wiem, że w tej chwili limit nośności to 1500, powyżej już chyba się niszczy?
  • 0

Obrazek
boskiapollo
Hitman

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 32

Postprzez GThoro » 12 kwi 2019, o 16:13

xbart55 napisał(a):Jak to jest z naszym językiem w wersjach EU i EMEA? Jest ten PL czy nie.

Ja mam wersję z dystrybucji Muve, a dla lubej kupiłem za ~40zł w keyshopie kluczyk. Różnicy żadnej nie ma, tzn jest PL tu i tu.

boskiapollo napisał(a):Mam jednak pytanie do tych co grają. Ogarniacie sobie drugą postać jako muła?

Nie, szkoda mi zabawy. Niedługo też ruszy legendary vendor gdzie będziesz mógł sobie powymieniać legendarki na tokeny. A jeżeli chomikujesz jakieś surowce to IMHO szkoda zachodu.

boskiapollo napisał(a):No ale właśnie, gdyby przypadkiem znajomy się wylogował, to mogę mieć problem z powrotem a i wymaga to wyrzucenia rzeczy do ogólnodostępnej skrzynki. A czy ma ktoś jakiś inny sprawdzony sposób w jaki można to zrobić?

Na konsoli ponoć jest lista osób z którymi się ostatnio grało i korzystając z niej można dołączyć do tego samego serwera, ale nie wiem czy to się tyczy potejtostejszyn czy iksklocka. Widziałem taki tip gdzieś na reddicie i nie biorę za niego odpowiedzialności :P.

boskiapollo napisał(a):Wiem, że w tej chwili limit nośności to 1500, powyżej już chyba się niszczy?

1500 powyżej tego ile możesz unieść, jak masz bazowo np. 250 to możesz do 1750 unieść. Nie niszczy się, po prostu nie możesz nic podnieść (ani się ruszyć) dopóki nie zejdziesz poniżej limitu.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Postprzez boskiapollo » 12 kwi 2019, o 16:32

GThoro napisał(a):
xbart55 napisał(a):Jak to jest z naszym językiem w wersjach EU i EMEA? Jest ten PL czy nie.

Ja mam wersję z dystrybucji Muve, a dla lubej kupiłem za ~40zł w keyshopie kluczyk. Różnicy żadnej nie ma, tzn jest PL tu i tu.

boskiapollo napisał(a):Mam jednak pytanie do tych co grają. Ogarniacie sobie drugą postać jako muła?

Nie, szkoda mi zabawy. Niedługo też ruszy legendary vendor gdzie będziesz mógł sobie powymieniać legendarki na tokeny. A jeżeli chomikujesz jakieś surowce to IMHO szkoda zachodu.

boskiapollo napisał(a):No ale właśnie, gdyby przypadkiem znajomy się wylogował, to mogę mieć problem z powrotem a i wymaga to wyrzucenia rzeczy do ogólnodostępnej skrzynki. A czy ma ktoś jakiś inny sprawdzony sposób w jaki można to zrobić?

Na konsoli ponoć jest lista osób z którymi się ostatnio grało i korzystając z niej można dołączyć do tego samego serwera, ale nie wiem czy to się tyczy potejtostejszyn czy iksklocka. Widziałem taki tip gdzieś na reddicie i nie biorę za niego odpowiedzialności :P.

boskiapollo napisał(a):Wiem, że w tej chwili limit nośności to 1500, powyżej już chyba się niszczy?

1500 powyżej tego ile możesz unieść, jak masz bazowo np. 250 to możesz do 1750 unieść. Nie niszczy się, po prostu nie możesz nic podnieść (ani się ruszyć) dopóki nie zejdziesz poniżej limitu.

O, i bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pewnie wypróbuję, czy da się dołączyć do ostatniego znajomego jak sugerujesz, a jak się nie uda to pewnie dam sobie sposób. Ostatecznie można bez tego żyć, a z moją tendencją do chomikowania to jaki by limit nie był to i tak go zapcham :)
  • 0

Obrazek
boskiapollo
Hitman

3000 (1)

Postprzez xbart55 » 12 kwi 2019, o 16:38

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
  • 0

xbart55
Łowca

Postprzez GThoro » 8 maja 2019, o 07:44

Jestem pod wrażeniem ostatniego patcha, changelog jest cholernie wielki i dodano sporo wyczekiwanych przez graczy rzeczy. IMHO Beth się nieźle stara odkuć, zdecydowanie lepiej niż Bagnoware :tak: .

Możliwość sprzedawania w swoim obozie, połączenie puli kapsli ze wszystkich botów handlarzy w jedno i zebranie ich w jednym miejscu, a także odblokowanie dostępności planów powoduje, że w końcu jest jakiś sens grać. Do tego nowe wyzwania dla skautów są ostro pogięte i trzeba się trochę napracować, co jest super, bo poprzednie dodane questy są krótkie na 5 minut.

Przy okazji https://i.imgur.com/yd20Vy0.jpg :lol:
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Postprzez mori » 8 maja 2019, o 12:25

GThoro napisał(a): [..]a także odblokowanie dostępności planów powoduje, że w końcu jest jakiś sens grać.[..]:

czekej, a to nie bylo tak, ze gra moze i moglaby byc lepsiejsza po premierze, ale nie jest zle i w ogole cacy, tylko hejters gonna hejt?
anyway, right on time! *pat on back, good job!*
  • 0

mori
Hitman

Reputacja: 15

Postprzez GThoro » 8 maja 2019, o 13:12

mori napisał(a):
GThoro napisał(a): [..]a także odblokowanie dostępności planów powoduje, że w końcu jest jakiś sens grać.[..]:

czekej, a to nie bylo tak, ze gra moze i moglaby byc lepsiejsza po premierze, ale nie jest zle i w ogole cacy, tylko hejters gonna hejt?
anyway, right on time! *pat on back, good job!*

Hmm, trochę nie czaję o co chodzi. To co pisałem (że jest sens grać) to się odnosiło do tego, że ja osobiście nie miałem co w tej grze robić po pewnym czasie, bo:
  • wbijanie poziomów wydawało mi się bezcelowe, perki jakie chciałem to mam i dalej to nie rozwija mojej postaci jak np. w Skyrimie czy FO4
  • zbieranie rzeczy było bezcelowe, bo w skrytce jest limit (mega niski IMHO)
  • zwiedziłem już lwią część mapy
  • endgame polegający na farmieniu jakichś miejscówek czy eventów mnie nie bawi, tak samo jak i skakanie po serwerach i szukanie czy vendor ma plan/modyfikacje na sprzedaż, nie mam też parcia, że koniecznie muszę mieć OP broń (TSE/bloodied) czy pancerz (sentinel/cavalier)
  • także nie specjalnie fajne było bieganie po połowie mapy, żeby u każdego robota sprzedać coś za 200 kapsli, czy też tracić połowę urobku na koszty podróży
  • nie widziałem też celu w robieniu daily/weekly po atomy, bo tam w sklepie sam szmelc był

Teraz jest lepiej, bo:
  • w atom shopie są w końcu normalne, poważne skórki, a nie jakieś badziewa dla 8mio latków grających w fortnite (np. ostatnia seria jeźdzców apokalipsy na pancerze wspomagane), więc można się pokusić o daily/weekly po atomy
  • wszyscy vendorzy są w jednym miejscu, a i tak wystarczy dostęp do jednego mieć, bo pula kapsli jest wspólna (jak ktoś nie wie to jest 7 grup vendorów, każdy miał oddzielną pulę 200 kapsli dziennie jakie można od nich wydobyć sprzedając graty, żeby zarobić max dziennie trzeba było się nalatać po mapie)
  • wszystkie (albo prawie wszystkie) plany są dostępne u vendorów, chcesz jetpack? proszę bardzo, nie trzeba 98673497643 razy skakać po serwerach i szukać wiatru w polu, co z tego, że kosztuje 6tys kapsli :P
  • w związku z tym, że wygodniej sprzedawać dużo rzeczy to jest sens teraz łazić po mapie i robić cokolwiek: dokończyć questy, jakiś event, a to legendarny mobek, a to coś co jeszcze się nie widziało, a to wyzwanie jakieś, a to daily/weekly po atomy, przy okazji wpada XP, choć to na razie nie wiele daje (ale planują chyba dodać jakiś system prestiżowy czy coś)

Co do hejters gonna hejt to prawda, bo na dowolnym social media pod postem Beth o nowym patchu są komentarze typu "oh, super, kolejne płatne rzeczy w mtx" mimo iż cała zawartość patcha jest darmowa :E

Po cichu czekam na automatrona, prywatne serwery i premiere na Steamie :P.
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Postprzez boskiapollo » 8 maja 2019, o 19:27

Ja to się trochę tej premiery na steam obawiam. Teraz w zdecydowanej większości napotkani gracze są bardzo spoko i pomocni. Ale czasem czegoś nie ma bo ktoś przed chwilą zgarnął. Jak zwala się tłumy ze steama to przybędzie też pewnie zjebow i trolli i może już nie być tak przyjemnie. Szczególnie że gra staje się coraz lepsza i bawię się przy niej świetnie.
  • 0

Obrazek
boskiapollo
Hitman

3000 (1)

Postprzez GThoro » 8 maja 2019, o 19:53

boskiapollo napisał(a):Ale czasem czegoś nie ma bo ktoś przed chwilą zgarnął. Jak zwala się tłumy ze steama to przybędzie też pewnie zjebow i trolli i może już nie być tak przyjemnie.

Yyyy, ale przecież masz stałą liczbę graczy na serwerze.

IMHO teraz ja znajduję więcej rzeczy luzem niż tuż po premierze, np ile razy nie pójdę do liceum w Watodze to zawsze mam 150-200 plastiku bo pełno tam plastikowych sztućców.

Btw, da się ktoś resnąć w wodzie? :E
  • 0

Obrazek
GThoro
Hitman

Postprzez Hardkor » 8 maja 2019, o 20:23

Kurde, aż smaka robicie na grę. Jestem masochistą ?
  • 0

Hardkor
Hitman

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez Armin » 8 maja 2019, o 20:39

Hardkor napisał(a):Kurde, aż smaka robicie na grę. Jestem masochistą ?

owszem
  • 0

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Armin
Wiedźmin

Medale: 6
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)