Strona 1 z 2

UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 10:19
autor: Matt3rs
UWAGA UWAGA! RUSKIE PAJACE ZROBIŁY NALOT.
Dzisiaj przyszedł mi mail, że jakiś ruski pajac zmienił mi hasło, po czym zmienił maila. Na szczęście po wklepaniu w translator można to odzyskać jednym kliknięciem. Koledzy się śmiali że mi shackował ktoś konto, po czym sprawdzili swoje konta i... TEZ MIELI MAILE O ZMIANIE HASEŁ/MAILI. Jak macie możliwośc posprawdzajcie swoje konta, bo szkoda stracić GTA bo wiadomka, tanie nie jest. To jednak nie jest kraj, to jest stan umysłu. Teraz ja sobie chłopa potrolluje bo mam jego maila ;)

Sprawa oczywiście zgłoszona do Rockstara.

Pozdrawiam.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 10:24
autor: serafek5
Ja miałem pół roku temu identyczną sytuację z Originem. Dostałem maila, że moje hasło i mail zostały zmienione na jakiegoś Ruska, ale na całe szczęście trochę niżej był link, żeby to wszystko cofnąć.
Słabo by było stracić bibliotekę 50 tytułów na Originie :P

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 10:31
autor: Matt3rs
No ja tam też miałem linka do cofnięcia zmian, ale to było wszystko taboretami napisane, więc wrzuciłem w translator żeby czasem nie kliknąć "potwierdź zmiany". Niestety cymbał mi zmienił nick, a ja już spowrotem nie mogę zmienić, ale napisałem ticket do Rockstara i czekam na dalsze postępowanie.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:03
autor: Matt3rs
Co się okazało, napisałem na maila tego ruska. Okazało się że chłop KUPIŁ konto z możliwością zmiany emaila, teraz obraża mnie za to że ja mu ukradłem konto za które on zapłacił o.O Przestroga dla ludzi kupujących konta na Allegro etc.

@DOWN: Wiadomo że nie każdemu pewnie skroili, ale ja i ziomki z mojej ekipy online już maja problem. Najśmieszniejsze jest to że z tego co mi google przetłumaczyło chłop chce zwrotu siana xD

Ты кто такой, чтобы советы мне давать, дурень польский? Тебе надо, покупай! А теперь возмести мне ущерб в 300 р. В польских злотах это 18,56. Будешь возмещать?


Who are you to give me advice, you fool Polish? You should, buy! And now I will reimburse the damage in 300 p. The Polish zloty is 18.56. Will you compensate?

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:04
autor: MadHunter
U mnie wszystko dobrze z kontem.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:32
autor: Shalespine
Jak chciałem się dziś zalogować na social club to miałem komunikat: "Konto zostalo zablokowanie ze względu na dużą ilość nieudanych logowań.". :E

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:39
autor: Alloon
moze troche odbiegne od tematu ale glupota jest pozwalanie na zmiane e-maila bez potwierdzenia ze starego e-maila

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:40
autor: keiran
Alloon pisze: moze troche odbiegne od tematu ale glupota jest pozwalanie na zmiane e-maila bez potwierdzenia ze starego e-maila
To raczej standard. Czesto ludzie traca dostep do starego maila, jak wtedy mogliby go zmienic?

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:48
autor: Alloon
Rozumiem ze mozna zapomniec hasla do jakiejs uslugi typu RGSC czy GFWL jak sie uzywa raz na jaksi czas ale naprawde danych do e-maila? na ktorym przynajmniej ja jestem 50 razy dziennie ?

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:52
autor: Matt3rs
W tym rzecz, że maila zmienił, ale na MOJEGO maila przyszła wiadomość że dane zostały zmienione. Jednym kliknięciem i wpisaniem starego hasła mogłem to cofnąć wszystko. Tylko to wszystko przyszło napisane taboretami i nie wiedziałem czy przypadkowo nie potwierdzę zmiany maila.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 12:55
autor: MSKOTOR
Alloon pisze: Rozumiem ze mozna zapomniec hasla do jakiejs uslugi typu RGSC czy GFWL jak sie uzywa raz na jaksi czas ale naprawde danych do e-maila? na ktorym przynajmniej ja jestem 50 razy dziennie ?
Yeah.

Mam 3 maile podpięte pod program pocztowy i w ogóle nie wpisuję hasła. Jeszcze do głównego maila pamiętam, ponieważ loguję się czasami przez przeglądarkę poza domem. Ale na 2 śmieciowych musiałabym sprawdzić w opcjach programu pocztowego.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 13:00
autor: sergeron
U mnie było tylko o wielu próbach logowania na konto. W sumie hasło używane tylko tam i były to losowe znaki, więc może dlatego.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 13:16
autor: serafek5
"You fool Polish" :lol: :lol: :lol: :lol:
Za nic bym kolesiowi kasy nie oddał, jeśli w ogóle rozumie co się stało, to powinien rozwiązywać tą sprawę ze sprzedawcą tego konta, a nie z właścicielem, któremu konto zostało ukradzione...

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 13:18
autor: Matt3rs
Ja mu też nie mam zamiaru siana oddawać :D Przecież to jest moja własność, mam boxa, zapłaciłem za niego, ktoś mi ukradł moją własność i mam jeszcze za to płacić? :D No chyba nie :D Dlatego wrzuciłem na forum posta, żeby nikt się nie zdziwił/nie dał naciągnąć na takie numery kręcone przez tych rusków.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 13:55
autor: buri
W tym temacie rodzi się pytanie czy hasła do Social Klub używałeś gdzieś indziej? Wygląda jakby jakąś bazę dorwali.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 14:00
autor: PiccoloPL
Ale to już chyba parę dni po premierze była pierwsza fala tego typu kradzieży. U mnie spokój jakby co. Ciekawe czy to dlatego że GTA mam ale na PS-a a nie PC.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 14:04
autor: mrkabanos
Hymm gdzieś czytałem, że wykradziono loginy, emaile i hasła z dlh.net (tej platformy co darmówki rozdaje). Może to stąd?

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 14:08
autor: mariohyper
Ciekawe , jak ktoś ma grę na STEAM i Social.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 14:27
autor: Matt3rs
buri pisze: W tym temacie rodzi się pytanie czy hasła do Social Klub używałeś gdzieś indziej? Wygląda jakby jakąś bazę dorwali.
Wiesz co jest najdziwniejsze? Wszędzie mam dość podobne hasła, ale są 3 miejsca w zasadzie gdzie mam 3 różne hasła, inne od wszystkich. R*, STEAM, E-mail. I to jest w tym wszystkim najdziwniejsze.

Już wszystko na koncie zmieniłem , Rockstar bez problemu zmienił mi nick. Musieli jedynie zdefiniować czy faktycznie konto jest u pierwszego właściciela.

Re: UWAGA NA KONTA ROCKSTAR SOCIAL CLUB

: 9 paź 2016, o 15:19
autor: $hake
Matt3rs pisze: W tym rzecz, że maila zmienił, ale na MOJEGO maila przyszła wiadomość że dane zostały zmienione. Jednym kliknięciem i wpisaniem starego hasła mogłem to cofnąć wszystko. Tylko to wszystko przyszło napisane taboretami i nie wiedziałem czy przypadkowo nie potwierdzę zmiany maila.
Pytanie czy jak nie potwierdzisz na czas np. w ciągu 48 godzin to stracisz dostęp do konta, czy musi się koniecznie potwierdzić te zmiany? U mnie na szczęście wszystko ok z kontem, ja mam zawsze inne hasło do każdej usługi czy strony, mam od tego specjalny program do tworzenia haseł w 128 bitowym kluczu i w nim zapisuję wszystkie hasła i loginy.