PayPal

Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

15 mar 2020, o 13:33

U mnie blokada została już zdjęta.
Tak jak pisałem wcześniej wysłałem skan prawa jazdy (awers) bez zdjęć oraz z napisem "Na potrzeby weryfikacji PayPal" przesłaniającym w znacznym stopniu podpis.
Nie mam żadnej informacji z czego wynikało to ograniczenie.
Awatar użytkownika
Łowca

Re: PayPal

15 mar 2020, o 18:51

Ludwi pisze:
15 mar 2020, o 13:33
U mnie blokada została już zdjęta.
Tak jak pisałem wcześniej wysłałem skan prawa jazdy (awers) bez zdjęć oraz z napisem "Na potrzeby weryfikacji PayPal" przesłaniającym w znacznym stopniu podpis.
Nie mam żadnej informacji z czego wynikało to ograniczenie.
"Nie możesz już korzystać z systemu PayPal"
na jakiej podstawie?
życzę więcej szczęścia pozostałym
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz

15 mar 2020, o 21:06

Też mi ograniczyli dostęp do konta. W praktyce mogę się tylko zalogować. Opisałem im raptem pięć transakcji z bazaru na małe kwoty, dając linki. Jeśli mi zablokują konto, to dla mnie będzie to praktycznie koniec zabawy.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

15 mar 2020, o 21:33

No to jak tu wysilace linky z bazaru do paypalu to moze tym to jest...
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

15 mar 2020, o 22:12

Widzę nie jestem sam, ja jestem już po weryfikacji problemu:
Obrazek
Czyli (*)
Będę musiał chyba zrezygnować z Bazaru.
Awatar użytkownika
Predator
Discord: Quoyque#7702
Podziękował: 24 razy
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

15 mar 2020, o 23:10

Piszcie supporty, niech chociaż napiszą, o co im dokładnie chodzi. Wiedziałem, że PP to parszywe świnie, ale żeby blokować tak konto 'bo tak'. Chyba im koronawirus zaszkodził...
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

16 mar 2020, o 00:11

Czyli teraz jest różnie. Co najmniej 2 osoby dostały permbana w sumie nie wiadomo za co, większości pozostałym udało się odblokować konto albo są w trakcie.
Niemniej takie blokady po uważaniu każą dwa razy zastanowić się zanim coś się sprzeda albo kupi na Bazarze. Ja pozdejmowałem te 4 czy 5 dubli które miałem wystawione od roku, a przy kupnie pojedynczych tytułów też będę się mocno zastanawiał. W sumie przy tym co się dzieje uzasadnione byłoby szersze płacenie na Bazarze za pomocą staromodnych przelewów bankowych, pomimo ich powolności. Banki po prostu nie robią takich numerów jak PP wg bliżej nie sprecyzowanego widzimisię. Po wprowadzeniu sporych prowizji przy wysyłce pieniędzy w innej walucie niż PLN poza granice kraju, PP mocna stara się by zniechęcić do siebie użytkowników :(

BTW:
Pytanie dodatkowe do osób które dostały bana: nie płaciliście może za usługi/suby itp. za pośrednictwem PP przez VPN? Paypal AFAIK tego nie lubi, podobnie jak Steam. A z tego co pamiętam ludzie pisali co trochę że płacą np: za Netflix z tureckich IP przez VPN itp.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

16 mar 2020, o 00:22

Skapiradlo pisze:
16 mar 2020, o 00:11
BTW:
Pytanie dodatkowe do osób które dostały bana: nie płaciliście może za usługi/suby itp. za pośrednictwem PP przez VPN? Paypal AFAIK tego nie lubi, podobnie jak Steam. A z tego co pamiętam ludzie pisali co trochę że płacą np: za Netflix z tureckich IP przez VPN itp.
Może dawno, dawno temu coś kombinowałem jak jeszcze Nuuvem było tylko regionalnym e-sklepem, ale obecnie tylko Bazar i HB głównie. Jeśli nie da się uratować mojego konta na Paypalu to po prostu będę teraz płacić kartą za zakupy online (chociaż starałem się unikać podawania danych mojej karty gdziekolwiek) a leftovery z bundli będę wrzucał na steamgifty zamiast odsprzedawać za grosze na bazarku.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 53 razy
Kontakt:

16 mar 2020, o 08:09

Quoyque pisze:
15 mar 2020, o 23:10
Piszcie supporty, niech chociaż napiszą, o co im dokładnie chodzi. Wiedziałem, że PP to parszywe świnie, ale żeby blokować tak konto 'bo tak'. Chyba im koronawirus zaszkodził...
Oni nigdy nie mówią o co im chodzi bo ... sami nie wiedzą. Dawno temu też miałem blokadę i na pytanie do obsługi technicznej dlaczego, dostałem odpowiedź że: nie są w stanie mi powiedzieć bo ... to system nakłada blokady i pomoc techniczna nie ma na to wpływu.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

16 mar 2020, o 08:57

Pojawia się coraz więcej głosów osób z banami, może trzeba się zabezpieczyć. Jak można przelać pieniądze z PP na karte Revolut. Nie mogę przypisać konta bankowego z Mbanku do PP. Wpisuje IBAN (skopiowany ze strony żeby się nie pomylić) i PP zaznacza go na czerwono, że nieprawidłowy.Jakie są inne sposoby ny wypłacenie pieniędzy z PP?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 11 razy

16 mar 2020, o 09:01

MerlinPL pisze:
16 mar 2020, o 08:09
Oni nigdy nie mówią o co im chodzi bo ... sami nie wiedzą. Dawno temu też miałem blokadę i na pytanie do obsługi technicznej dlaczego, dostałem odpowiedź że: nie są w stanie mi powiedzieć bo ... to system nakłada blokady i pomoc techniczna nie ma na to wpływu.
Pozwole sobie na dygresyjke od tematu PayPala: takie blokady chyba zakladane sa wszedzie: z automatu i nikt nie wie dlaczego. Jedno moije konto gmaila regularnie co miesiac mi sie blokuje na jednym laptopie (roboczy, ale tylko ja z niego korzystam), natomiast raz takze zablokowalo mi sie jedno konto MS. Tyle tylko, ze tam maja support i mozna z kims pogadac, woec facet na supporcie powiedzial mi, ze blokada sie sama nalozyla, bo nie bylo logowania od 11 dni. Tyle. Czemu sie blokada nalozyla po 11 - nie potrafil powiedziec. Bo srodki bezpoeczenstwa. Taki skrajny bezsens, ze az boli.

Wiec chyba wszedzie te blokady leca z automatu, bo tak dziala algorytm, ktorego nikt nie rozumie i nie potrafi wyjasnic. Tyle gorzej, ze tu chodzi o pieniadze.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

16 mar 2020, o 09:30

eusystem1 pisze:
16 mar 2020, o 08:57
Nie mogę przypisać konta bankowego z Mbanku do PP. Wpisuje IBAN (skopiowany ze strony żeby się nie pomylić) i PP zaznacza go na czerwono, że nieprawidłowy.Jakie są inne sposoby ny wypłacenie pieniędzy z PP?
Podaj normalny, stosowany w Polsce numer rachunku - PP domyślnie rozpoznaje kraj po IP. Pomiń przedrostek PL na początku numeru. Musi się dać - sam mam przypisany również rachunek z mBanku do Paypala.

A tak swoją drogą - robi się coraz bardziej Matrix i człowiek (support) ogranicza się do roli bateryjki, która robi to co jej każe maszyna. Co prawda ktoś te programy projektuje i pisze, ale po kontaktach z programistą który pisał duże projekty (trybik oczywiście) dla administracji publicznej jestem zdeprymowany tym kto za tym stoi.
Chyba nie miałem bliższego kontaktu z drugim tak ograniczonym człowiekiem, który jak już na czymś się zafiksował to nikt go nie przekonał że "białe jest białe, a czarne jest czarne" cytując klasyka i np: Ctrl-Alt-F12 było najbardziej intuicyjną kombinacją klawiszy do najczęściej wykorzystywanej funkcji programu. Charakter coś jak programista od silników FPS który potem robił "Mortyry" o którym z bólem zębów opowiadali ludzie z CDProjekt Red wspominając początki tworzenia pierwszego "Wiedźmina".
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

19 mar 2020, o 20:20

Ile średnio dni kasa idzie z Ing na PayPal? Wysłałem w Niedzielę i do tej pory się nie dodało do konta. A jak przedtem to robiłem to na drugi dzień było.

Edit: nieważne już
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

21 mar 2020, o 17:24

Ciekawostka. Konta nie mam zablokowanego, natomiast przy kupnie w Wingamestore Borderlandsa 3 za pomocą Paypala wyskoczył komunikat, że moje konto Paypal jest używane przez innego kupującego i realizacja może być opóźniona. Zaryzykowałem, przeszło bez problemu, i w 10 sekund klucz już był w panelu.
Zastanawiam się co jest przyczyną takiego komunikatu, bo nie mam multikonta na Wingamestore. W Paypalu mam uwierzytelnianie dwustopniowe i żadnej podejrzanej aktywności. Weird.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

27 mar 2020, o 09:06

Pelik, maila dostałem że zmieniają regulaminy, Twoja szansa by zerwać z nimi :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 4 razy
Kontakt:

27 mar 2020, o 19:10

TheLastJedi pisze:
27 mar 2020, o 09:06
Pelik, maila dostałem że zmieniają regulaminy, Twoja szansa by zerwać z nimi :)
W ten sposób nie da się z nimi "zerwać", biorąc pod uwagę nałożone ograniczenia na konto. Żeby zaakceptować nowe zmiany nie trzeba nic robić, natomiast by je odrzucić należy zamknąć konto zanim zmiany wejdą w życie. I tutaj jest problem, bo przy nałożonych ograniczeniach, opcja zamknięcia konta nie jest możliwa. By je zamknąć trzeba najpierw zdjąć ograniczenia, a żeby tego dokonać potrzebne jest spełnienie wszystkiego czego potrzebują - a tego pelikulas nie chce robić. A więc z tej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak tylko spełnić ich warunki...

Pejpal to szulerska firma. Przy ograniczonym koncie nie ma możliwości jego zamknięcia, nie da się płacić ani wypłacać z niego pieniędzy, nie można wysyłać nikomu pieniędzy, nie można odpiąć konta bankowego i karty... A wszystko w trosce o bezpieczeństwo, bo przy ograniczonym koncie potrzebują weryfikacji tożsamości, bo nie mają pewności czy TY, to na pewno TY.
Ale za to można dodawać środki na konto i pompować pejpalowe saldo... Oczywiście dodać konto bankowe i kartę też się da.
Paranoja...
Awatar użytkownika
Łowca

30 mar 2020, o 11:38

Polecam zapoznać się z nowym regulaminem który wchodzi 16 czerwca, szykują się srogie kary :shock:
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/na ... aypal.html
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

2 kwie 2020, o 11:39

Mam podpiętego paypala pod steam. Ostatnio coś mi się obiło o zmianie regulaminu pp ale jakoś szczegółowo nie wnikałem. Natomiast dzisiaj pokusiłem się o zakup na steam i ku mojemu zdziwieniu płatność przeszła gładko niczym nóż w masło, bez żadnych autoryzacji od strony banku ... :/ ot kup, zaakceptuj i cyk nie ma kaski na koncie...
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Kontakt:

2 kwie 2020, o 13:54

No, widać trzeba zacząć traktować paypal z mocno ograniczonym zaufaniem. Muszę zrobić przegląd konta bo tam mam o wiele za duzo kart i rachunków jak na potencjalne ryzyko dowolności kar jakie sobie może naliczać pp
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

2 kwie 2020, o 14:21

piastun pisze:
2 kwie 2020, o 11:39
Mam podpiętego paypala pod steam. Ostatnio coś mi się obiło o zmianie regulaminu pp ale jakoś szczegółowo nie wnikałem. Natomiast dzisiaj pokusiłem się o zakup na steam i ku mojemu zdziwieniu płatność przeszła gładko niczym nóż w masło, bez żadnych autoryzacji od strony banku ... :/ ot kup, zaakceptuj i cyk nie ma kaski na koncie...
Ja tak zawsze mialem :D
ODPOWIEDZ