Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Predator
Discord: Per Panicz#0700
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 127 razy
Kontakt:

Sporo ostatnio grałem.
Załączniki
orgazmorgazm.png
orgazmorgazm.png (51 KiB) Przejrzano 2574 razy
Ci użytkownicy podziękowali Per Panicz za ten post (w sumie 4):
Ejdrien.eldawido159bikkittaArmin
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Ubisoft Connect ma niestety nieco ułomny system osiągnięć, jednak mam w nim trochę calaków, czym pochwalę się kiedy indziej. Dosłownie przed chwilą za to udało się zdobyć wszystkie osiągnięcia w Roller Champions, grze o której wszyscy zapomnieli, ale z jakiegoś powodu czuję że muszę ją wymaksować. Zdobycie ostatniego osiągnięcia (posiadanie 100 000 fanów) udało się po około 320 meczach. Jak teraz o tym myślę, to spora liczba. W Connect jest jeszcze system wyzwań i tam brakuje mi 3, więc przy grze jeszcze pewnie trochę zostanę, ale to już coś.
Roller Champions.png
Załączniki
Roller Champions.png
Roller Champions.png (124.88 KiB) Przejrzano 2365 razy
Ostatnio zmieniony 17 sty 2023, o 18:34 przez MDmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Ci użytkownicy podziękowali MDmaster za ten post (w sumie 5):
bikkittaEjdrien.kubiczxoompleldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 368 razy
Podziękowania: 693 razy
Kontakt:

Obrazek
zabawa w błotku fajna jest :dziadek:
Ci użytkownicy podziękowali Hildunio za ten post (w sumie 5):
Quoyqueeldawido159bikkittaxardasEjdrien.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 30 razy
Podziękowania: 34 razy

Jako że temat odkryłem dopiero niedawno i będę miał do opisania kilka tytułów, w tym takie, które oficjalnie nie wspierają achievementów, to pozwolę sobie podzielić całość na kilka postów. Na początek Steam, kolejność alfabetyczna.

[#1] 10 Second Ninja

Dość hardkorowa platformówka, w której na ukończenie każdej z czterdziestu plansz mamy, nie domyślilibyście się, równiutkie 10 sekund. Bez kontrolera nie ma co podchodzić, a i wówczas palce dają o sobie znać, zwłaszcza podczas próby zdobycia najtrudniejszego achievementa w grze, który wymaga ukończeniu wszystkich 40 poziomów w ciągu 240 sekund, co, jak łatwo wyliczyć, daje zawrotne 6 sekund na poziom. Ostatecznie miałem całą sekundę i 200 milisekund zapasu, choć byłem bliski poddania się po failu na ostatnim poziomie w jednym z wcześniejszych podejść :D

Obrazek

[#2] 12 Labours of Hercules

Taki tam klon Roads of Rome, czyli przyjemny i raczej casualowy (no, w ogólnym założeniu, bo żeby zdobyć acziki trzeba jednak się momentami postarać) mix gry ekonomicznej i strategicznej (spotkałem się z określeniem "resource management game", które choć pasuje, to wydaje się mieć bardzo szeroką definicję).

Obrazek

[#3] 12 Labours of Hercules II: The Cretan Bull

Co tu dużo mówić, jeszcze więcej tego samego.

Obrazek

[#4] Hellblade: Senua's Sacrifice

Chyba najpiękniejsza produkcja, jaką widziałem (choć uczciwie przyznaję, że nie grałem chyba w żaden duży tytuł, który wyszedł po 2012 roku, oprócz wyżej wymienionego :D). Przepiękna grafika, ciekawie poprowadzona fabuła, przyjemny, a jednocześnie nieprzesadnie skomplikowany system walki, zdecydowanie polecam.

Obrazek

[#5] Turok

Remaster jednej z dwóch pierwszych gier komputerowych (obok Mortal Kombat 4), z jakimi się zetknąłem. Typowo oldschoolowy shooter, czyli elementy platformowe, walki z bossami, ukryte lokacje i bardzo ciekawe projekty poziomów. Oprócz tego na plus wyróżniający się soundtrack.

Obrazek
Ci użytkownicy podziękowali Haazheel za ten post (w sumie 4):
Armineldawido159bikkittaEjdrien.
Awatar użytkownika
Łowca

No to teraz pora na tytuły, które nie wspierają achievementów, ale da się je ukończyć na 100%.

[#6] Call of Juarez

Jeden z moich ulubionych shooterów, niezliczone godziny spędzone w multiplayerze, a i samą fabułę ukończyłem trzy razy (co jest chyba moim rekordem). Ciekawa historia, dobrze oddany klimat Dzikiego Zachodu, bardzo dobry soundtrack. Do 100% zaliczyłem ukończenie fabuły oraz zebranie wszystkich znajdziek.

Choć gra ma na karku już prawie 17 lat (czuję się, jakbym pisał o jakimś tytule z lat 90. :D), to jednak ostrzegam przed spoilerem przedstawionym na pierwszym screenie (ostatni grywalny moment w grze, po nim następuje już tylko cutscenka).

Całość zajęła 10 godzin i 54 minuty.
Spoiler:pokaż
Obrazek

[#7] Grand Theft Auto III

No tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać :D Fabułę ukończyłem kilkanaście lat temu, jakoś w 2020 roku powróciłem, żeby zrobić grę na 100% i bawiłem się naprawdę świetnie. Owszem, można by było pisać o tym, jak nie ma co robić z kasą zarobioną podczas misji oraz jak to same misje są raczej sztampowe, zwłaszcza w porównaniu do późniejszych odsłoń, ale po co? Gra nadal potrafi niesamowicie wciągnąć, więc jeżeli ktoś waha się, czy przypadkiem nie zepsuć sobie dobrych wspomnień z dzieciństwa, to z przyjemnością oświadczam, że trzecia odsłona serii GTA przeszła próbę czasu wręcz wzorowo.

100% w GTA III

Całość zajęła 60 godzin i 8 minut, choć po ukończeniu gry spędziłem jeszcze z godzinkę latając Dodo nad Liberty City :D

Obrazek

Pozostałe statystyki:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2023, o 01:43 przez Haazheel, łącznie zmieniany 3 razy.
Ci użytkownicy podziękowali Haazheel za ten post (w sumie 4):
eldawido159bikkittaEdmundBAEjdrien.
Awatar użytkownika
Łowca

Na deser ostatni tytuł, w którym udało mi się zrobić 100%. Sporo screenów, garść statystyk i naprawdę żmudny grind w poszukiwaniu znajdziek, więc pozwoliłem sobie na wyróżnienie go osobnym postem :D

[#8] Assassin's Creed

W zasadzie mógłbym wstawić tu to, co napisałem o GTA III, i pasowałoby to idealnie :mrgreen: Bardzo dobra i pozostawiająca sporo miejsca do interpretacji fabuła, nadal świetna grafika (mi naprawdę dużo do szczęścia nie trzeba :D), bardzo dobry soundtrack (Spirit of Damascus!), a to wszystko okraszone sztampowymi śledztwami oraz niesamowicie irytującym zbieractwem (ponad 400 przedmiotów do zebrania bez jakiejkolwiek dostępnej w grze mapy czy śledzenia oprócz zwykłej mapy obszaru gry i ogólną liczbą przedmiotów zebranych/do zebrania w danej lokacji).

Do 100% zaliczyłem:
- ukończenie fabuły,
- ukończenie wszystkich śledztw, czyli swoistych misji pobocznych,
- zdobycie wszystkich punktów obserwacyjnych,
- zabicie wszystkich 60 templariuszy,
- uratowanie wszystkich mieszkańców w każdej dzielnicy każdego miasta,
- zdobycie wszystkich flag, tzn. Asasynów w Masjafie (20), szpitalników (33), Krzyżaków (33) i templariuszy (34) w Akce, Saracenów w Damaszku (100), krzyży jerozolimskich w Jerozolimie (100) oraz flag króla Ryszarda w Królestwie (100)

Szkoda, że wersja PC nie wspiera achievementów, jednak patrząc na listę aczików z wersji na Xboxa, udałoby mi się zdobyć je wszystkie (oczywiście nie mam pewności co do tych w stylu "Zabij 100 przeciwników, samemu nie ginąc", ale ich wbicie nie byłoby jakimś wielkim problemem, ot, trochę więcej grindu).

Czasówka:

Fabuła na 100% - 26h 30m
Flagi oraz templariusze (punkty obserwacyjne zdobyłem w trakcie "standardowej" rozgrywki):
Akka - ok. 29h
Damaszek - 31h 18m
Jerozolima - 36h 35m
Królestwo - 39h 6m

Obrazek

Pozostałych 8 screenów w spoilerze, coby nie było za dużo przewijania :D
Ci użytkownicy podziękowali Haazheel za ten post (w sumie 5):
eldawido159bikkittaxardasEjdrien.jobjoxPL
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Carrion, Celeste, If found..., Linelith, Tangle Tower, The Hex. The Spiral Scout, Trine 3, Trine 4, Turnip Boy, Hoa, Thomas Was Alone, Indygo, florence
Ci użytkownicy podziękowali Woziu542 za ten post (w sumie 2):
bikkittaEjdrien.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 31 razy
Podziękowania: 113 razy
Kontakt:

Prosta setka
Załączniki
zrunaway.jpg
zrunaway.jpg (26.57 KiB) Przejrzano 1809 razy
Ci użytkownicy podziękowali SK4ND4L za ten post (w sumie 3):
eldawido159bikkittaEjdrien.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Obrazek

Pierwsze 100% w tym roku.

Zaskoczyła mnie trochę ta gra, bo spodziewałem się początkowo metroidvanii na mniejszą skalę, ale tytuł okazał się duży, jeśli chodzi o mapę oraz ilość znajdziek. Na plus również bardzo dobry soundtrack i duża różnorodność wprowadzana przez różne formy Jina.

Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to nieco chamskie ukrycie niektórych sekretów.
Ci użytkownicy podziękowali Yuviri za ten post (w sumie 4):
eldawido159bikkittaEjdrien.DonOnion
Awatar użytkownika
Predator
Discord: Per Panicz#0700
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 127 razy
Kontakt:

.
Załączniki
qawodd.png
qawodd.png (60.54 KiB) Przejrzano 1718 razy
Ci użytkownicy podziękowali Per Panicz za ten post (w sumie 4):
eldawido159bikkittaEjdrien.xoompl
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 52 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

gow.png
gow.png (55.89 KiB) Przejrzano 1517 razy

Zaczynają mi się coraz bardziej podobać te exy z Playstation. Horizon odrzuciło mnie po prologu, Days Gone było całkiem dobre, ale do calaka wymagało drugiego przejścia to dałem sobie spokój. Tutaj tego nie wymagali, a endgame w postaci dwóch krain i walk z walkiriami był bardzo przyjemny. Jedyne co było naprawdę nudne to oczywiście znajdźki, ile bym dał żeby pozbyli się tego dziadostwa z gierek albo wymogów do 100% osiągnięć. 2-3 dodatkowe godzinki po endgame'ie i mapa wyczyszczona na tyle na ile wymagały tego acziki. Kolejny w kolejce pewnie Spider-Man, ale tam już widzę aczik za nową grę+, na takie coś szkoda mi czasu.
Ci użytkownicy podziękowali Takelot za ten post (w sumie 7):
Ejdrien.bikkittaxoompleldawido159RedEvilArminNatan
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 29 razy
Kontakt:

Takelot pisze: 22 sty 2023, o 14:54 gow.png

Zaczynają mi się coraz bardziej podobać te exy z Playstation. Horizon odrzuciło mnie po prologu, Days Gone było całkiem dobre, ale do calaka wymagało drugiego przejścia to dałem sobie spokój. Tutaj tego nie wymagali, a endgame w postaci dwóch krain i walk z walkiriami był bardzo przyjemny. Jedyne co było naprawdę nudne to oczywiście znajdźki, ile bym dał żeby pozbyli się tego dziadostwa z gierek albo wymogów do 100% osiągnięć. 2-3 dodatkowe godzinki po endgame'ie i mapa wyczyszczona na tyle na ile wymagały tego acziki. Kolejny w kolejce pewnie Spider-Man, ale tam już widzę aczik za nową grę+, na takie coś szkoda mi czasu.
Wirtualna piąteczka :) Też mi się spodobały exy z Plejki. Co do Spider-Mana, to tragedii nie ma. Jak wymaksujesz postać, zrobisz wszystkie osiągnięcia na pierwszym przejściu, to kampania z pominięciem filmików zajmie może z 5 godzin.

Grand bez ng+ (chyba, że aczik speedrunner podciagniemy) to Uncharted 4 z dodatkiem. Tam wybierasz po prostu poziom miażdżący i jakoś idzie. Sackboy tak samo bez ng+, ale tu do calaka trzeba coopa.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2023, o 22:45 przez loginnuss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 26 razy

Coś mnie podkusiło i 'Zbierz rój pszczół 0' weszło

Obrazek
Ci użytkownicy podziękowali Turli za ten post (w sumie 5):
Ejdrien.xoompleldawido159kamil_999666bikkitta
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 38 razy
Podziękowania: 133 razy
Kontakt:

180-190:Obrazek
Sponsorem tej 10 jest steam deck :)

I poprzednie:
Ci użytkownicy podziękowali kamil_999666 za ten post (w sumie 4):
eldawido159Skywalker1988Ejdrien.bikkitta
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Kontakt:

Yuviri pisze: 21 sty 2023, o 02:31 Obrazek

Zaskoczyła mnie trochę ta gra, bo spodziewałem się początkowo metroidvanii na mniejszą skalę, ale tytuł okazał się duży, jeśli chodzi o mapę oraz ilość znajdziek. Na plus również bardzo dobry soundtrack i duża różnorodność wprowadzana przez różne formy Jina.

Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to nieco chamskie ukrycie niektórych sekretów.
to jest tabela z goga ?
Ci użytkownicy podziękowali maklo99 za ten post:
bikkitta
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 46 razy
Podziękowania: 55 razy
Kontakt:

Raczej completionist.me
Ci użytkownicy podziękowali oLiardi za ten post (w sumie 3):
HaazheelYuviriEjdrien.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękowania: 272 razy
Kontakt:

Obrazek
Najbardziej męczące LEGO ze wszystkich, w które grałem. Zacząłem to maksować jeszcze jakoś w 2020, ale żmudność i powtarzalność zadań pobocznych w otwartym świecie sprawiała, że nie dawałem rady włączać tej gry na dłużej niż godzinę. Bywało, że przez godzinę grania dawałem radę posunąć licznik procentowy o 0,5%, bo tu jest tyle "zawartości". Same zagadki środowiskowe są całkiem przyjemne, jak w każdym LEGO, ale misje poboczne, za które dostaje się postacie, to absolutna katorga - każde polega na tym samym schemacie typu "podążaj za postacią przez 5 minut i bij wrogów" albo "lataj po całej mapie i szukaj kilku znajdziek rozstrzelonych po różnych krańcach". W żadnym innym LEGO nie jest to doprowadzone do takiego ekstremum, nawet Skywalker Saga po zdobyciu ok. połowy znajdziek zdaje się rozsądniej wyważona. W każdym razie, przejście tego potworka zajęło mi 73,5 godziny i nigdy więcej do tej gry nie wrócę, dla mnie ląduje na samym dole listy.
Ci użytkownicy podziękowali serafek5 za ten post (w sumie 5):
Ejdrien.eldawido159xoomplbikkittaJAROMIR [PL]
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

maklo99 pisze: 24 sty 2023, o 10:59
Yuviri pisze: 21 sty 2023, o 02:31 Obrazek

to jest tabela z goga ?
Tak jak oLiardi wyżej napisał, to nie gog, tylko completionist.me :)
Ci użytkownicy podziękowali Yuviri za ten post:
bikkitta
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

Turli pisze: 22 sty 2023, o 21:50 Coś mnie podkusiło i 'Zbierz rój pszczół 0' weszło

Obrazek
Obrazek

też mnie podkusiło :) fajne darmowe relaksacyjne szukanie pszczół na obrazku :)
Ci użytkownicy podziękowali Hildunio za ten post (w sumie 3):
Ejdrien.bikkittaeldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

Obrazek

nie wiem czemu ale zrobiłem to - gra mnie totalnie wciągnęła mimo że po pierwszych 2h myślałem że ją szybko porzucę,
a tu jednak nie mogłem się oderwać - achivki raczej proste do wbicia większość sama wchodzi z postępem gry , przy niektórych trzeba pokombinować a przy innych poczekać sporo czasu (wbić 1000000 coinsów bankami)
zagrać polecam każdemu - wbić 100% tylko tym zawziętym :dziadek:
Ci użytkownicy podziękowali Hildunio za ten post (w sumie 4):
eldawido159bikkittaYuviriEjdrien.
ODPOWIEDZ