Humble Choice – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 107 razy
Kontakt:

xardas pisze: 6 gru 2022, o 10:36 Marzenia ściętej głowy xD
Spokojnie to sie da wyleczyć
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 24 razy
Kontakt:

Monek22 pisze: 6 gru 2022, o 14:22
xardas pisze: 6 gru 2022, o 10:36 Marzenia ściętej głowy xD
Spokojnie to sie da wyleczyć
na to już nie ma chyba lekarstwa. :D
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 61 razy
Podziękowania: 89 razy
Kontakt:

xardas pisze: 6 gru 2022, o 08:07 I po co ja parę miesięcy Wasteland 3 kupowałem xD
Aby mieć nauczkę - nie kupuje się w normalnej dystrybucji sklepowej gier w które nie masz zamiaru zagrać od razu. No chyba że są w bundlu i taniej raczej nie będzie.
Sam czekałem na nowego TIE Fightera/X-Winga od czasu ich poprzedników w 1993/94 r. Kupiłem na premierę za 149 zł, specjalnie dokupiłem Flighsticka Thrustmastera i przez nacisk na multi zagrałem tylko parę razy po tym jak opadła mi ochota na granie na PC w 2D po zabawie w VR u znajomych na PS, a prawie 5k za Valve Index PC nie dam bo pamiętam wzloty i upadki VR na PC od lat 90 (jeszcze hełmy Asusa dołączone do specjalnych wersji Rivy TNT). IMHO będzie tak jak z 3D w monitorach. Marketing sprzedaje nam to co 10 lat, po czym zastosowanie umiera i tak w kółko.
SW Squadrons to chyba najbardziej i najszybciej schodząca z ceny gra ostatnich lat, praktycznie wszędzie była w pudełkach za ~10 zł, a potem została rozdana na praktycznie każdą platformę jaką mam, nawet wersję pudełkową na konsolę kupiłem nie mając samej konsoli w tej wersji w nadziei że kiedyś trafi się niedrogo VR. Aktualnie po darmówkach brakuje mi SW Squadrons już chyba tylko na GOG ;>
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 24 razy
Kontakt:

Skapiradlo pisze: 6 gru 2022, o 22:01
xardas pisze: 6 gru 2022, o 08:07 I po co ja parę miesięcy Wasteland 3 kupowałem xD
Aby mieć nauczkę - nie kupuje się w normalnej dystrybucji sklepowej gier w które nie masz zamiaru zagrać od razu. No chyba że są w bundlu i taniej raczej nie będzie.
Sam czekałem na nowego TIE Fightera/X-Winga od czasu ich poprzedników w 1993/94 r. Kupiłem na premierę za 149 zł, specjalnie dokupiłem Flighsticka Thrustmastera i przez nacisk na multi zagrałem tylko parę razy po tym jak opadła mi ochota na granie na PC w 2D po zabawie w VR u znajomych na PS, a prawie 5k za Valve Index PC nie dam bo pamiętam wzloty i upadki VR na PC od lat 90 (jeszcze hełmy Asusa dołączone do specjalnych wersji Rivy TNT). IMHO będzie tak jak z 3D w monitorach. Marketing sprzedaje nam to co 10 lat, po czym zastosowanie umiera i tak w kółko.
SW Squadrons to chyba najbardziej i najszybciej schodząca z ceny gra ostatnich lat, praktycznie wszędzie była w pudełkach za ~10 zł, a potem została rozdana na praktycznie każdą platformę jaką mam, nawet wersję pudełkową na konsolę kupiłem nie mając samej konsoli w tej wersji w nadziei że kiedyś trafi się niedrogo VR. Aktualnie po darmówkach brakuje mi SW Squadrons już chyba tylko na GOG ;>
może i to jakaś nauczka, ale i tak jestem zadowolony, że mam tę grę już. Kiedyś do niej siądę, bo trochę przeszedłem jej kiedyś w GP. :)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 119 razy
Podziękowania: 149 razy
Kontakt:

Skapiradlo pisze: 6 gru 2022, o 22:01 Aby mieć nauczkę - nie kupuje się w normalnej dystrybucji sklepowej gier w które nie masz zamiaru zagrać od razu. No chyba że są w bundlu i taniej raczej nie będzie.
Wiem w sumie co chcesz przekazać, ale sam pewnie też wiesz że nie jest to takie proste - a co ze zwykłymi zniżkami, bo przecież że jakaś gra będzie w bundlu to nigdy nie ma żadnej gwarancji? Wodzą nas za nos i nikt tego specjalnie nie ukrywa...

A, i jest w sumie też jeden dobry powód aby czasem kupić i zacząć grać szybciej - to partycypacja w trakcie gdy gra jeszcze żyje, serwery jak najbardziej również a developer jest w miarę dostępny i możliwe jest usunięcie jakiegoś przeoczonego a znalezionego może nawet akurat przez ciebie wrednego buga.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 61 razy
Podziękowania: 89 razy
Kontakt:

lewriczin pisze: 7 gru 2022, o 21:06 Wiem w sumie co chcesz przekazać, ale sam pewnie też wiesz że nie jest to takie proste - a co ze zwykłymi zniżkami, bo przecież że jakaś gra będzie w bundlu to nigdy nie ma żadnej gwarancji? Wodzą nas za nos i nikt tego specjalnie nie ukrywa...
Dlatego staram się z takim kupowaniem walczyć, z naciskiem na staram. A co do wodzenia za nos - wydawcy się wycwanili. Popularne gry tak szybko nie trafiają już do bundli, jeśli tak to zazwyczaj w wersji bez dodatków by ich dokupienie kosztowało tyle samo albo wiecej niż gra + dodatki w pakiecie. No i stron z bundlami jakby sporo mniej niż 10 lat temu. Zasadniczo został tylko HB wykupiony przez IGN, który robi z progami i cenami co chce, tak że często taniej kupić w normalnym sklepie na wyprzedaży. IG to to trash gierki, nawet musiałem sprawdzić czy jeszcze sprzedają bundle czy tylko sklep im został bo przestałem tam zaglądać około 2018 r. - szkoda czasu na szrot. Poza HB zostaje więc chyba tylko sporadycznie Fanatical i to chyba tylko dlatego istnieje bo zainwestował w nich Focus, inaczej pewnie też by zwinęli kramik. Ale nawet tam trudno wybrać coś wartościowego w dobrej cenie - ostatni zakup to będzie ze 2 lata temu w moim przypadku.
lewriczin pisze: 7 gru 2022, o 21:06 A, i jest w sumie też jeden dobry powód aby czasem kupić i zacząć grać szybciej - to partycypacja w trakcie gdy gra jeszcze żyje, serwery jak najbardziej również a developer jest w miarę dostępny i możliwe jest usunięcie jakiegoś przeoczonego a znalezionego może nawet akurat przez ciebie wrednego buga.
Ale ja nie piszę by nie kupować gier na premierze albo krótko po. O ile tylko wie się, że w grę się zagra. Sam miałem preorder Cyberpunka od lipca 2019 r. i grałem na PC ze wszystkimi błędami i niedoskonałościami od premiery 10.12.2020 r. I pomimo wiadra pomyj jakie wylano na grę po premierze ja jestem zadowolony - chciałem zagrać od dawna od razu, bo CP2077 i SW Squadrons to były jedyne gry na które czekałem w 2020 r. I to od dana. Odpowiednio od 2014 i 1994 r.
Ci użytkownicy podziękowali Skapiradlo za ten post:
bongozz
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 89 razy
Podziękowania: 172 razy
Kontakt:

Miałem pauzę, taki kuponik wleciał. Zapłaciłem 4 eurosy. : >
hbc.png
hbc.png (81.05 KiB) Przejrzano 935 razy
Ci użytkownicy podziękowali Kadaj za ten post (w sumie 3):
bolesna prawdaMDAeldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 188 razy
Podziękowania: 420 razy

Kadaj pisze: 13 gru 2022, o 20:52 Miałem pauzę, taki kuponik wleciał. Zapłaciłem 4 eurosy. : >
Mi też tyle wyszło. Warto było poczekać :trollface:
Ci użytkownicy podziękowali bolesna prawda za ten post (w sumie 2):
MDAKadaj
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 726 razy
Podziękowania: 816 razy
Kontakt:

Obrazek

też 4€ zaplacilem i za miesiąc kolejne 4€ będzie, najsu :tak:
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 134 razy
Kontakt:

Informacja dot. Chin i "detronizacji" USD. Coś mi się obiło, że Chiny będą się rozliczać w Yuanach tylko nie wiem, za co. Piszę w temacie Humble Choice ponieważ jeszcze nie zmieniłem waluty na EUR, na swoim koncie HB i nie mam ciśnienia na zmianę bo i tak wybrane pozycje czojsa skupuje na bazarku.
Gdyby tak spadła cena dolka do 3 zyla oraz wpadłaby zniżka 4$... marzenie ściętej głowy..
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

Beka, któryś raz widzę, że Wy 4, a u mnie 5 :) Ale nawet za 6 bym brał ;)

"You're eligible for €4.99 off of your 1 month Humble Choice plan if you rejoin now!
Payment Summary
Humble Choice
Monthly Plan €9.99
Discount -€4.99
Total €5.00"
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0

U mnie to samo. 4 Euro. I to na dwa miechy, najs.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 188 razy
Podziękowania: 420 razy

pawelt pisze: 13 gru 2022, o 22:09 Beka, któryś raz widzę, że Wy 4, a u mnie 5 :) Ale nawet za 6 bym brał ;)

"You're eligible for €4.99 off of your 1 month Humble Choice plan if you rejoin now!
Payment Summary
Humble Choice
Monthly Plan €9.99
Discount -€4.99
Total €5.00"
Bo dostałeś/użyłeś innego kuponu. My dostaliśmy na 2 miesiące :piwo:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Podziękowania: 9 razy

Dziwne. U mnie też kupon zmniejsza cenę do 5 € a zniżka jest na $6 USD. Niby nie dużo to 1 € ale cebula boli :( Już widzę, że u mnie zniżkę przelicza na 4,99 € .
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 223 razy
Podziękowania: 201 razy

bolesna prawda pisze: 13 gru 2022, o 22:33 Bo dostałeś/użyłeś innego kuponu. My dostaliśmy na 2 miesiące :piwo:
Skorzystałem z kuponu na 2 miesiące a zapłaciłem równo 5 EUR. Nie wiem z czego to wynika, może z tego, że zawsze to konto miałem w euro a nigdy w dolarach.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#0799
Podziękował: 113 razy
Podziękowania: 83 razy
Kontakt:

Też mam 5 euro a w mailu info o 6€ (Enter a golden age of gaming discovery with 2 months of Humble Choice for only €6 (EUR) per month!)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 64 razy
Kontakt:

Tez mialem 6 :? :cry:
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 107 razy
Kontakt:

sergeron pisze: 14 gru 2022, o 00:25 Też mam 5 euro a w mailu info o 6€ (Enter a golden age of gaming discovery with 2 months of Humble Choice for only €6 (EUR) per month!)
No , napisal ize masz zaplacic 6 a zaplaciles 5 i co zle ?;D
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 619 razy
Podziękowania: 210 razy
Kontakt:

pawelt pisze: 13 gru 2022, o 22:09 Beka, któryś raz widzę, że Wy 4, a u mnie 5 :) Ale nawet za 6 bym brał ;)
A masz konto Classic? Tylko na tych kontach jest 4. Jak ktoś miał Premium to ma już 5.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 326 razy
Podziękowania: 122 razy
Kontakt:

MDA pisze: 14 gru 2022, o 08:13
A masz konto Classic? Tylko na tych kontach jest 4. Jak ktoś miał Premium to ma już 5.
Heh, to teraz wszystko jasne. Mam 6 euro/2 miechy, a przy płatności jest 5 euro.
Miałem Classica i anulowałem bo nie widziałem sensu przepłacać w $ lub trzymać ciągłość suba skoro nie było benefitów, teraz widzę że zniżki classica są lepsze, a praktycznie tylko ze zniżkami biorę co miesiąc :/

Wychodzi na to że zadbali jednak o ludzi z classica.
ODPOWIEDZ