Amazon.pl - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 107 razy
Kontakt:

Christoph pisze: 12 paź 2022, o 20:03 Anulowali zamówienie na tom 2 na polskim Amazonie. Na osłodę kupon na -20 zł.
Nie mam emaila ze anulowali , a na koncie ze anulowane :macha:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 19 razy

Również nie dostałem maila, ale saldo karty podarunkowej wynosi 40 zł, czyli dorzucili kolejne 20 zł za anulowanie kolejnego tomu.
Ci użytkownicy podziękowali dzurek za ten post:
MDA
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 619 razy
Podziękowania: 210 razy
Kontakt:

Polski Amazon to jest jakieś k***a nieporozumienie. Jak nie wiecie dlaczego anulowali zamówienia to sprawdźcie ceny. Nadal można zamówić preorder 2 tomu a pierwszy już kupić, tyle tylko, że już 100% drożej. Zamiast 140zł teraz trzeba zapłacić niemal 280zł.

PS. Email dostałem, nie wiem jak Wy, tylko że dotyczył opóźnienia w realizacji (co akurat mi nie przeszkadza). O anulowaniu już nie wysłali a jedynie wpływ na konto mnie zastanowił. Dzięki Amazon.pl, januszowskie wieśniaki.
Awatar użytkownika
Zbanowany
Podziękował: 211 razy
Podziękowania: 363 razy

MDA pisze: 13 paź 2022, o 11:00 Polski Amazon to jest jakieś k***a nieporozumienie. Jak nie wiecie dlaczego anulowali zamówienia to sprawdźcie ceny. Nadal można zamówić preorder 2 tomu a pierwszy już kupić, tyle tylko, że już 100% drożej. Zamiast 140zł teraz trzeba zapłacić niemal 280zł.

PS. Email dostałem, nie wiem jak Wy, tylko że dotyczył opóźnienia w realizacji (co akurat mi nie przeszkadza). O anulowaniu już nie wysłali a jedynie wpływ na konto mnie zastanowił. Dzięki Amazon.pl, januszowskie wieśniaki.
No polaczki muszą zarobic, normalna sprawa teraz jedyna okazja by bezpodstawnie powyzszac ceny w kosmos :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 49 razy
Kontakt:

MDA pisze: 13 paź 2022, o 11:00 Polski Amazon to jest jakieś k***a nieporozumienie. Jak nie wiecie dlaczego anulowali zamówienia to sprawdźcie ceny. Nadal można zamówić preorder 2 tomu a pierwszy już kupić, tyle tylko, że już 100% drożej. Zamiast 140zł teraz trzeba zapłacić niemal 280zł.

Sprawdziłem kwoty z zamówień z brytyjskiego Amazona, tam z przesyłką obie książki wyszły po ok. 40 funtów, czyli po jakieś 226 zł. Do tego pewnie opłaty importowe, ale to i tak powinno wyjść taniej, niż na polskim. Sam już nie wiem - książki na pewno będą fajne, ale mam coraz mniejszą ochotę je zakupić - 100% wyższa cena to duża różnica. Jeszcze wczoraj na Amazon PL nie było cen, pewnie dopiero jak anulowali wszystkim zamówienia, to je wprowadzili.
Ci użytkownicy podziękowali Christoph za ten post:
MDA
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

Christoph pisze: 13 paź 2022, o 14:28

Sprawdziłem kwoty z zamówień z brytyjskiego Amazona, tam z przesyłką obie książki wyszły po ok. 40 funtów, czyli po jakieś 226 zł. Do tego pewnie opłaty importowe, ale to i tak powinno wyjść taniej, niż na polskim. Sam już nie wiem - książki na pewno będą fajne, ale mam coraz mniejszą ochotę je zakupić - 100% wyższa cena to duża różnica. Jeszcze wczoraj na Amazon PL nie było cen, pewnie dopiero jak anulowali wszystkim zamówienia, to je wprowadzili.
To nie jest sprzedawane przez amazon , ani pierwszy ani drugi tom , nie mialy jeszcze oficjalnej premiery , wydawca robi jaja. To amazon wywali ze sklepu swoje oferty. SUPPORT zapewnil ze jak wrocą oferty , to mamy ceny zagwarantowane.
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 619 razy
Podziękowania: 210 razy
Kontakt:

Christoph pisze: 13 paź 2022, o 14:28Sam już nie wiem - książki na pewno będą fajne, ale mam coraz mniejszą ochotę je zakupić - 100% wyższa cena to duża różnica. Jeszcze wczoraj na Amazon PL nie było cen, pewnie dopiero jak anulowali wszystkim zamówienia, to je wprowadzili.
Zapłacić 288 zł za 2 tomy a 560 zł to jest za duża różnica. Polski Amazon mocno przesadził. Najgorsze, że brali zamówienia i kasę, blokując preorder gdzie indziej. Bardzo marnie. Jednak lepiej kupować w Amazon DE, tam choć cywilizowane zasady.
Monek22 pisze: 13 paź 2022, o 15:25SUPPORT zapewnil ze jak wrocą oferty , to mamy ceny zagwarantowane.
Nie prawda. Rozmawiałem z supportem i absolutnie nie gwarantują cen. Może Tobie zagwarantował ktoś. Mi powiedzieli, że po anulowaniu to mogę ponownie zakupić w nowej cenie.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2022, o 15:33 przez MDA, łącznie zmieniany 1 raz.
Ci użytkownicy podziękowali MDA za ten post:
SzalonyJohny
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

Obrazek

Tylko to co wróciło , to jakies oferty z losowej ksiegarni . Niby na amerykanskim amazonie pisze ze ma byc dostepny pierwszy tom 31 pazdziernika , tylko to juz 3x przekladane bylo . Niema co sie spinac , wydawca robi jaja , nie wiadomo co z tym bedzie .
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

Na Amazonie jest tak, że jeśli zamówisz coś w preorderze, a cena na premierę/przy wysyłce będzie niższa, to zwrócą ci różnicę w cenie. No ale pic polega na tym, że zamówienie musiałoby być aktywne, a tymczasem mamy je anulowane, a forsę zwróconą w całości. Nie liczyłbym na nic. Podejrzewam, że wydawnictwo przeliczyło się z kosztami, ceny papieru są kosmiczne, tym bardziej takiego wyższej jakości, używanego do artbooków. Na przykład przewodnik do Horizon: Forbidden West kupiłem za 134 zł w preorderze i zamówienie (też Amazon PL) zrealizowano bez problemu, a cena po premierze wyniosła prawie 100 zł więcej (to był maj, po chyba dwumiesięcznej obsuwie). Rozczarowuje mnie i wkurza postawa Future Press, którzy mogliby uczciwie przyznać, jak wygląda sytuacja, a nie nabierać wody w usta.
Ci użytkownicy podziękowali Christoph za ten post:
MDA
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

Sorry za posta pod postem, ale to dla lepszej widoczności - info z wydawnictwa:
Here’s another update on the Elden Ring Books of Knowledge:
Volume I is almost here! English language copies will hit retailers in Europe next week, and US retailers will receive it in early November. German, French and Spanish editions will also be available at European retailers from the end of October.
We’re still hard at work on Volume II and have made the tough decision to delay its release until early 2023. This is partly due to printing and shipping backlogs over the holiday period making it impossible to get the book to retailers in time for Christmas deliveries. But it’s equally due to us wanting to ensure the highest quality product — we need a little more time for testing to include all there is to know at the point of publication, and to make the book accurate and useful long after its release. We’ll update again as soon as we know Volume II’s firm release date.
We really do appreciate your continued patience and apologize for the long wait.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

Pierwszy tomik wrócił na sprzedaz na polskim amazonie , w supporcie nie bylo problemu z obnizeniem ceny , w moim wypadku pan sie robnal i dal mi znizke na podstawie najdrozszej oferty na amazonie , a nie oferty amazonu i jeszcze mi wyszlo dzieki temu 30 zł taniej , niby zawirowania , ale ostatecznie 50 zł ugrane na nich .
Spoiler:pokaż
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 726 razy
Podziękowania: 821 razy
Kontakt:

Obrazek

rozdają też kupon 20zl przy minimalnej kwocie do wydania 50zl

szukajcie takiego baneru na glownej amazon pl, nie kazdy kwalifikuje się do tego kuponu
a i za ten kupon trzeba zgodzić się na "spam" od nich na mejla

cytuję:

"Witaj w Amazon! Dziękujemy za wspólne zakupy. Wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych i dowiedz się pierwszy o naszych nowych produktach, pomysłach na prezenty, specjalnych okazjach, promocjach i nie tylko.

Jeśli widzisz banner zapraszający Cię do wzięcia udziału w promocji, wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych, w tym okazji i promocji, od Amazon za pomocą komunikacji elektronicznej (np. e-mail) i zyskaj 20 zł zniżki

przy następnym zamówieniu o wartości co najmniej 50 zł. Promocja jest ważna dla wszystkich produktów sprzedawanych i wysyłanych przez Amazon.
Promocja obejmuje 1000 kodów. Otrzymany kod promocyjny będzie ważny od 7 listopada do 26 listopada. Pełne Warunki Użytkowania i Warunki Sprzedaży poniżej.
Jak skorzystać ze zniżki?
1. Jeśli widzisz banner zapraszający Cię do wizęcia udziału w promocji, wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych, w tym okazji i promocji, od Amazon za pomocą środków elektronicznych.
2. Po wyrażeniu zgody, kod promocyjny o wartości 20 zł zostanie wysłany do Ciebie w przeciągu jednego tygodnia.
3. W wiadomości mailowej, kliknij żółty przycisk, aby aktywować zniżkę.
4. Złóż zamówienie na Amazon.pl dodając do koszyka produkty o wartości co najmniej 50 zł, które są sprzedawane i wysyłane przez Amazon.
5. Zniżka 20 zł zostanie automatycznie dodana i będzie widoczna w koszyku przy finalizacji zamówienia."
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 27 razy

Na prime gaming poza grami są jeszcze kody do wykorzystania w grach. Niektóre, żeby użyć trzeba powiązać konta, ale są też takie, które dostaje się tylko w formie kodu, np. Roblox, Brawlhalla, Guild Wars 2, Dead by Daylight, gry NcSoft i wiele innych.

1. Czy jeśli dostanę taki kod do użycia w grze, to gdy go użyję, to darczyńca otrzyma jakieś potwierdzenie użycia i dane konta, na którym kod został użyty (choćby nawet sam nick postaci, godzinę aktywacji)?

2. Czy jeśli dam komuś kod na fanty w grze, to czy on otrzyma jakiekolwiek dane konta amazon/twitch, z którego pochodzi kod (choćby samą nazwę konta)?

Teoretycznie jest to możliwe, że w momencie pobrania kodu na amazon, ten kod zostaje przypisany na serwerze firmy obsługującej do konkretnego konta amazon z informacją zwrotną z pewnymi danymi konta, które na jakimś etapie aktywacji mogą pojawić się u aktywującego albo tego, który kod odebrał z amazona. Jakiś komunikat typu: "Dzięki ziutek666 <nazwa konta amazon>, za aktywacje smarku predatora na postaci SromotnikOkrutny <nick postaci w grze>", który w sumie może otrzymać każdy z nich różnymi drogami (mail, komunikat w grze, powiadomienie amazon).

Spotkał się ktoś z czymś takim czy jeśli nie ma wymogu powiązania kont, to zawsze kod idzie w świat niezależnie, nie powstaje żaden związek między kontem amazon, z którego pochodzi i kontem gry, na którym został użyty?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 55 razy
Kontakt:

Kropeks pisze: 21 lis 2022, o 00:28 Spotkał się ktoś z czymś takim czy jeśli nie ma wymogu powiązania kont, to zawsze kod idzie w świat niezależnie, nie powstaje żaden związek między kontem amazon, z którego pochodzi i kontem gry, na którym został użyty?
Aktywowałem sobie kod z Amazona w Pokemon GO i chciałem aktywować jeszcze jeden, który dostałem od kolegii i był z tego samego rzutu i nie mogłem go aktywować - więc mogą jakoś wiązać te kodu.
Ci użytkownicy podziękowali nikopl za ten post:
Kropeks
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 27 razy

Dzięki za odpowiedź.
Akurat w tym przypadku, to niekoniecznie oznacza powiązanie kodów z kontem, a bardziej zamkniętą pulę kodów na daną promocję. Przy niektórych akcjach na amazon jest napisane, że każde konto gry może tylko raz skorzystać w danej promocji - pewnie żeby jedno konto nie zapewniło sobie wiecznego boosta.

Nie rozwiewa to jednak moich wątpliwości. Nie pamiętam przy okazji czego to było, ale raz mnie zaskoczyło, że po aktywacji czegoś powitał mnie komunikat z nickiem (albo mailem - już nie pamiętam) nie z serwisu, na którym aktywowałem kod, ale powiązanym z serwisem, z którego miałem kod. Może coś pomieszałem wtedy, może nie zwróciłem na coś uwagi, dlatego pytam tu o doświadczenia innych.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Witam, czy po skonczeniu subskrypcji rocznej mozna skorzystac z darmowych 30dni tak jak przed jej rozpoczeciem jesli wtedy skorzystalem z tego miesiaca? Pytam bo wlasnie sie konczy i niewiem czy odrazu wpisywac karte zeby automatycznie sie przedluzalo czy tez nie ma pospiechu..
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 726 razy
Podziękowania: 821 razy
Kontakt:

Alamar pisze: 21 lis 2022, o 23:16 Witam, czy po skonczeniu subskrypcji rocznej mozna skorzystac z darmowych 30dni tak jak przed jej rozpoczeciem jesli wtedy skorzystalem z tego miesiaca? Pytam bo wlasnie sie konczy i niewiem czy odrazu wpisywac karte zeby automatycznie sie przedluzalo czy tez nie ma pospiechu..
na pewno nie na tym samym koncie i karcie
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 118 razy
Podziękowania: 120 razy

https://primegaming.blog/close-out-the- ... e1ab756712
jest już oficjalnie, parę gier dodatkowo wleci poza tymi co pojawiły się na obrazku, ale raczej bardzo małych indyków
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 11 razy
Podziękowania: 59 razy
Kontakt:

Quake - kluczyk na EPIC
Rose Riddle - kluczyk na Legacy

Pozostałe gry na appce Amazona
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Czy mając zlinkowane konkretne konta na platformach gamingowych (steam, epic, origin) ze swoim kontem Amazon można dowolnie i bez żadnych konsekwencji połączyć je z innym kontem Amazon? Obecnie mój prime już jakiś czas temu wygasł i nie wykupowałem nowego, a na ten moment na prime gaming nie widzę żadnej nawet wzmianki, aby te konta były połączone ani tym bardziej opcji odpięcia tych kont. Czy więc trzeba jakoś wcześniej odpiąć te konta od od konta Amazon, do którego były wcześniej (aktualnie są?) przypisane?

Pytam, gdyż jest taka sytuacja, że obecnie na swoim głównym koncie Amazona nie mam wykupionego prime, ale dostałem od znajomej osoby, która z prime gaming w ogóle nie korzysta (ogląda jedynie filmy) dostęp do konta, na którym ten prime jest wykupiony, i teraz gdybym chciał sobie aktywować te gierki które tam są to mogę to jakoś zrobić? Czy nie ma niczego w regulaminach w stylu "jedno konto Amazon na jedno konto gier"? A jak w przypadku gier, które są na apkę Amazona? Może ktoś jest zorientowany w temacie i byłby łaskaw podzielić się wiedzą? Z góry dzięki za info.
ODPOWIEDZ