Cdp.pl - oficjalny temat

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

To nie byłaby dobra wiadomość, bo też mam tam kilka rzeczy, ciężkich do zdobycia (np. Riddick)

Jeżeli to koniec sklepu, to chamstwo, że nie było żadnej komunikacji, tak jak jakiś czas temu. Byłaby szansa do zrobienia kopii zakupionych gier. Mam zainstalowany ten ich programik do ściągania gier (o.p.o.s.), jestem w stanie się zalogować, ale nie da się nic pobrać. :(

Jeszcze kilka miechów temu pobierałem Gemini Rue i Gray Matter. Wszystko śmigało.

Ciekawostka w sprawie konkurencyjnej strony, Muve jako sklep oczywiście działa, ale tez nic nie mogę pobrać, też błąd serwera.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 247 razy
Kontakt:

Tak, apka od muve i empiku padła chyba kilka lat temu. Kupiłem sobie u nich bodaj Tomb Raider Ultimate Collection, zero informacji, że utracę do niej dostępny. Witamy w przyszłości :P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 98 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

Jeśli cdp.pl przejął merlin to nic dziwnego, ten sklep też ma pecha do właścicieli oszustów, którzy na koniec zabierają się z pieniędzmi i nie realizują zamówień. Po pierwszym takim właścicielu merlin się podniósł i przez pewien czas to był naprawdę dobry sklep, a teraz same negatywy. Dodatkowo fb i merlina i cdp przestały postować mniej więcej w tym samym momencie(połowa zeszłego roku) Szkoda, że taka marka kończy w ten sposób.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 83 razy
Podziękowania: 111 razy
Kontakt:

Miałem zakupioną Sagę Fallout. Dobrze, że swego czasu zrobiłem back-up i mam je na pendrive. Lipa straszna...
serafek5 pisze: 12 gru 2021, o 10:31 Tak, apka od muve i empiku padła chyba kilka lat temu. Kupiłem sobie u nich bodaj Tomb Raider Ultimate Collection, zero informacji, że utracę do niej dostępny. Witamy w przyszłości :P
Ja poprzez Muve Downloader pobrałem jakieś pół roku temu King's Bounty: Ścieżka Przeznaczenia. Ale zakupionego Prince of Persia (2008) pobrać nie mogłem, tak samo jak innych gier...
P.S. Dobrze że mam Tomb Raider Ultimate Collection z biedry :trollface: :gwizdany:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

Sklep CDP.PL powrócił do życia, w nowej szacie... Szkoda tylko, że przy okazji chyba skasowali wszystkie konta, bo przynajmniej moje nie istnieje w bazie :(
Awatar użytkownika
VIP
Discord: Povi#1337
Podziękował: 113 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

Mojego też nie ma, a sklep wygląda okropnie, znacznie gorzej.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: jojoPL1987#1944
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 53 razy
Kontakt:

Mojego konta także nie ma.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 98 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

Noir pisze: 10 mar 2022, o 23:13 Sklep CDP.PL powrócił do życia, w nowej szacie... Szkoda tylko, że przy okazji chyba skasowali wszystkie konta, bo przynajmniej moje nie istnieje w bazie :(
Nadal zarządza nim merlin, więc lepiej się nie zbliżać.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

O patrz, pan. Ja też nie mam dostępu do CDP.PL.
Maila oczywiście w bazie nie ma.

Wygląda na to, że casus grono.net się powtórzył. Na szczęście wszystko stamtąd miałem w wersji cyfrowej pozasklepowej (czyli Steam).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 376 razy
Podziękowania: 19 razy

R.I.P
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 401 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Strona już na dobre padła? Co z naszymi kontami?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

Strona cdp.pl jest już na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

Gaberus pisze: 16 lis 2022, o 09:49 Strona już na dobre padła? Co z naszymi kontami?
Mówiąc dosadnie: a poszły się j.
Idealna sprawa dla rzecznika praw konsumenta.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Nie powinniśmy jakiegoś pozwu złożyć?
Pół biedy jak kupowaliśmy klucze Steam. Bo te gry cały czas mamy.
Ale co z treściami DRM free? Część z nich kupiłem za realna kasę.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 169 razy
Podziękowania: 373 razy

No to o ile jeszcze toczy się postępowanie upadłościowe, to zgłoś do syndyka, ile chcesz kasy.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Z gier DRM free to chyba tylko jedną za 5 zł kupiłem.
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 589 razy
Podziękowania: 195 razy
Kontakt:

Gaberus pisze: 23 lis 2022, o 23:01 Z gier DRM free to chyba tylko jedną za 5 zł kupiłem.
O to koniecznie pozew zbiorowy o 5 zł. Za 3-5 lat, jak skończy się proces prawomocnym wyrokiem i kasacją, to wypłacą Ci te 5zł z odsetkami! Może to być nawet 10 zł! :piwo:
Ci użytkownicy podziękowali MDA za ten post (w sumie 3):
NilewodnyGaberus
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0

Gaberus pisze: 23 lis 2022, o 15:08 Ale co z treściami DRM free? Część z nich kupiłem za realna kasę.
Była informacja opublikowana dość długo przed zamknięciem strony. Na spokojnie można było sobie pościągać wszystkie instalki, książki i inne materiały - z czego nie omieszkałem skorzystać. Ja nic nie straciłem, a jedyna niedogodność, to konieczność trzymania tego wszystkiego na własnym nośniku.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, o 14:22 przez Wroobelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

Wroobelek pisze: 24 lis 2022, o 14:21 jedyna niedogodność, to konieczność trzymania tego wszystkiego na własnym nośniku.
Tylko że prawnie to CDP powinno ci te treści przesłać na jakimś nośniku.
Wyobraźmy sobie że bankrutuje Valve, kto jest w stanie pomieścić setki albo i tysiące terabajtów?
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Wroobelek pisze: 24 lis 2022, o 14:21
Gaberus pisze: 23 lis 2022, o 15:08 Ale co z treściami DRM free? Część z nich kupiłem za realna kasę.
Była informacja opublikowana dość długo przed zamknięciem strony. Na spokojnie można było sobie pościągać wszystkie instalki, książki i inne materiały - z czego nie omieszkałem skorzystać. Ja nic nie straciłem, a jedyna niedogodność, to konieczność trzymania tego wszystkiego na własnym nośniku.
No właśnie, że nie było takiej informacji. Jedynie o tej likwidacji wirtualnej półki, co potem zostało odwołane.
ODPOWIEDZ