Forza Horizon 4 / 5 Premium Editions Bundle - Zwrot środków.

Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

Toxiczo pisze: 23 lis 2022, o 17:59 Wystarczy spojrzeć na regulamin sklepu na który się zgodziliście dokonując zakupu
Microsoft może w dowolnym momencie odmówić realizacji zamówienia lub odrzucić zamówienie, zwracając użytkownikowi pieniądze zapłacone za zamówienie, z uzasadnionych powodów, które obejmują między innymi: niespełnienie przez Użytkownika warunków określonych chwili składania zamówienia, brak możliwości przetworzenia płatności Użytkownika, niedostępność zamówionych produktów, usług lub treści cyfrowych, lub w razie wystąpienia oczywistych błędów związanych z cenami lub innych błędów. Jeśli wystąpią wspomniane błędy związane z cenami lub inne błędy, Microsoft zastrzega sobie prawo do (a) anulowania zamówienia lub zakupu lub (b) skontaktowania się z Użytkownikiem w celu zaproponowania mu alternatywnej oferty. W razie anulowania dostęp Użytkownika do stosownych treści zostanie wyłączony.
https://www.microsoft.com/pl-pl/storedocs/terms-of-sale
Regulamin nie stanowi prawa, a zapisy z prawem niezgodne są niezobowiązujące.
Nie można też stawiać tezy o wyzyskaniu błędu bo gry to towar cyfrowy a nie fizyczny. Ile jest warta gra? Potraficie odpowiedzieć na to pytanie? Nie ma takiej opcji bo w jednym kraju ta sama gra kosztuje 50 euro, w innym 30 euro a w jeszcze innym 10 euro. To która cena jest prawidłowa i "rynkowa"? Ta dla "mojego regionu"? To w takim razie gry w Polsce powinny nowe kosztować 50 zł żeby oddać siłę nabywczą. I co to jest region? Można zarzucić nierówne traktowanie konsumentów i wręcz dyskryminację ze względu na narodowość. Czy ja komuś bronię sprzedawać gry po takiej samej na całym świecie? Nie, dlaczego zatem mam płacić 10 razy więcej niż inni.
Ja nie mam prawa do zwrotu produktu cyfrowego ale sklep "ma prawo" mi taki produkt zabrać i oddać pieniądze?
Na sam koniec można użyć argumentu że nie raz się zdarzały "mocne" promocje a nie błędy cenowe a mnóstwo gier o "wysokiej cenie rynkowej" była rozdawana.
Reasumując prawnie w uczciwym sądzie Microsoft by popłynął.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

Ten sklep MS i Apka Xbox to dziwne byty. Dostałem powiadomienie o zwrocie. Na apce XBOX w telefonie, pozycje zniknęły. NA Apce w komputerze też. Przy próbie uruchomienia z ikony pulpitu wyskoczył komunikat , że muszę kupić ponownie. Odinstalowałem obie gry. Następnie wpisałem kod na Game PASS. Chciałem zainstalować F5 jeszcze raz (głównie przez to , że w game pasie jest inna wersja, a przynajmniej tak czytałem). No ale po chwili pasek pobierania znikał. Okazało się, że jakimś cudem jest zainstalowane, mimo iż usuwałem bundla sic. Gra póki co działa, samochody są, nawet wykorzystałem, żeton na najdroższe auto. Nie wiem jak Hot Wheels. To jest taki miszmasz między Game Passem a kupnem gry dla siebie, że nie idzie tego pojąć.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

MerlinPL pisze: 24 lis 2022, o 08:18 Regulamin nie stanowi prawa, a zapisy z prawem niezgodne są niezobowiązujące.
Nie można też stawiać tezy o wyzyskaniu błędu bo gry to towar cyfrowy a nie fizyczny. Ile jest warta gra? Potraficie odpowiedzieć na to pytanie? Nie ma takiej opcji bo w jednym kraju ta sama gra kosztuje 50 euro, w innym 30 euro a w jeszcze innym 10 euro. To która cena jest prawidłowa i "rynkowa"? Ta dla "mojego regionu"? To w takim razie gry w Polsce powinny nowe kosztować 50 zł żeby oddać siłę nabywczą. I co to jest region? Można zarzucić nierówne traktowanie konsumentów i wręcz dyskryminację ze względu na narodowość. Czy ja komuś bronię sprzedawać gry po takiej samej na całym świecie? Nie, dlaczego zatem mam płacić 10 razy więcej niż inni.
Ja nie mam prawa do zwrotu produktu cyfrowego ale sklep "ma prawo" mi taki produkt zabrać i oddać pieniądze?
Na sam koniec można użyć argumentu że nie raz się zdarzały "mocne" promocje a nie błędy cenowe a mnóstwo gier o "wysokiej cenie rynkowej" była rozdawana.
Reasumując prawnie w uczciwym sądzie Microsoft by popłynął.
Co to znaczy że 'regulamin nie stanowi prawa'? Ludzie nie muszą zwracać na niego uwagi czy się do niego stosować? To kuriozalna deklaracja.
Regulaminy sklepów są tworzone zgodnie z obowiązującymi zapisami prawnymi. Jeśli uważasz że łamie on prawo- napisz jakieś konkrety, bo to co napisałeś dalej nie ma żadnej treści w tym kontekście.
Akceptujesz warunki podyktowane przez sprzedawcę i robisz to z nieprzymuszonej woli. Jeśli się z nimi nie zgadasz, masz pełne prawo nie zawierania transakcji. Jeśli uważasz że Microsoft, korzystający z usług większej ilości kancelarii prawniczych niż jest piekarnii w średnie wielkości mieście, łamie podstawowe prawa konsumenta i te zpaisy są niezgodne z jego zapisami- napisz coś więcej.

'Reasumując prawnie w uczciwym sądzie Microsoft by popłynął.' Nie, nie popłynąłby w sądzie.
Zakup tego produktu został dokonany z pełną świadomością rażącego błędu cenowego, w konkretnym, specificznym kraju gdzie promocyjna cena wynosiła 1% normalej promocjii było to widoczne i łatwe do sprawdzenia w każdym momencie. Sprzedawca nigdzie nie informował ani nie sugerował o tak dużej przecenie, ani żaden inny podmiot oferujący sprzedaż tego produktu nie miał ceny któa była by nawet zbliżona.
Każdy przypadek na swój sposób jest trochę inny, ale w orzeczeniach sądów w naszym kraju sprzedawcy również wygrywają i jeśli chodzi o tak potężne pricebugi 'prawo' na które się powołujesz, a dokładniej kodeks cywilny, w tego typu przypadkach staje po stronie sprzedającego.
Tylko gdy klient miał świadomośc o pomyłce i nierealistycznie niskiej cenie (miał) oraz gdy taka obniżka była rażącym i niezamierzonym błędem (patrząc na wszystkie okoliczności tego pricebuga w tylko jednym z ich sklepów- nie ma wątpliwości że tak było).

Jeśli uważasz że 'prawnie' Microsoft by popłynął, to prosze napisz jakieś konkrety co do kwestii prawnej takiego przypadku.
Ci użytkownicy podziękowali Gottwald za ten post (w sumie 2):
rob006zuku7
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 11 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

RoyKeane pisze: 24 lis 2022, o 00:01
franas pisze: 23 lis 2022, o 23:01
AmonRa pisze: 23 lis 2022, o 21:32 Pomyślcie o kolesiach którzy kupili xxx kluczy i sprzedawali je na AlleDrogo i innych platformach. Tam będzie ból.
Te gifty nadal działają ;)
Już powoli usuwają gifty, powinieneś wkrótce zobaczyć wiadomość z przeprosinami od MS w appce Xbox.
Łatwo przyszło, łatwo poszło :D

Anyway...
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

Gottwald pisze: 24 lis 2022, o 11:36 Co to znaczy że 'regulamin nie stanowi prawa'? Ludzie nie muszą zwracać na niego uwagi czy się do niego stosować? To kuriozalna deklaracja.
Regulaminy sklepów są tworzone zgodnie z obowiązującymi zapisami prawnymi. Jeśli uważasz że łamie on prawo- napisz jakieś konkrety, bo to co napisałeś dalej nie ma żadnej treści w tym kontekście.
Zapisy regulaminów, umów, licencji nie mogą stać ponad prawem lub być z prawem niezgodne.
Zapytaj UOKiK za co nakłada gigantyczne kary to może wtedy zrozumiesz.
Gottwald pisze: 24 lis 2022, o 11:36 Zakup tego produktu został dokonany z pełną świadomością rażącego błędu cenowego,
Udowodniłem ci już że w przypadku gier a tym bardziej tej PROMOCJI Microsoft nie miałbym najmniejszych szans na udowodnienie że to był błąd. Dla mnie to była PROMOCJA, duża obniżka. Udowodnij że nie. Ubisoft wielokrotnie rozdawał gry tylko dla poszczególnych regionów (Azji) a wszyscy inni mieli "normalną" cenę.
Rozumiem że wg Ciebie darmowe GTA 5 od Epica to też błąd cenowy? Że to nie jest błąd cenowy? Niby dlaczego nie?
Może miało być 10% a nie 100%.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 0
Podziękowania: 197 razy
Kontakt:

MerlinPL pisze: 24 lis 2022, o 16:23 Udowodniłem ci już że w przypadku gier a tym bardziej tej PROMOCJI Microsoft nie miałbym najmniejszych szans na udowodnienie że to był błąd.
To akurat proste, w złotówkach była normalna cena więc wchodząc przez inny region/walutę i płacąc w innej walucie udowodniłeś, że użyłeś błędu walutowego/regionu. Czemu nie kupiłeś gry w swoim regionie?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 169 razy
Podziękowania: 373 razy

Gottwald pisze: 24 lis 2022, o 11:36 Regulaminy sklepów są tworzone zgodnie z obowiązującymi zapisami prawnymi.
:E :E :E
I dlatego Capcom, Bandai, Koch i kilku wydawców położyło po sobie uszy w sprawie różnicy cen pomiędzy regionami, które jednak okazały się nie do końca zgodne z prawem (a się przyznali, bo mniejsza kara), a sztim chyba dalej się sądzi z UE.
Już tak nie przeceniaj wielkich firm - oni patrzą, jak się prześlizgać i wycisnąć jak najwięcej kasy w granicach prawa. To samo przecież było ze zwrotami cyfrowych gier - nagle już można, a ile było rabanu, że się nie da.
exoixonar pisze: 24 lis 2022, o 16:39 Czemu nie kupiłeś gry w swoim regionie?
Bo może? Cieszę się, że pomogłem :piwo:

A czy błąd oczywisty? Nie wiem. Jest gejmpass co chwilę po 4 zł za miesiąc czy 3, to gra dostępna w ramach takiego abonamentu raczej nie może być zbyt wiele warta.
Ci użytkownicy podziękowali bolesna prawda za ten post (w sumie 3):
MDAMerlinPLArmin
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

bolesna prawda pisze: 24 lis 2022, o 16:51 I dlatego Capcom, Bandai, Koch i kilku wydawców położyło po sobie uszy w sprawie różnicy cen pomiędzy regionami, które jednak okazały się nie do końca zgodne z prawem (a się przyznali, bo mniejsza kara), a sztim chyba dalej się sądzi z UE.
Już tak nie przeceniaj wielkich firm - oni patrzą, jak się prześlizgać i wycisnąć jak najwięcej kasy w granicach prawa. To samo przecież było ze zwrotami cyfrowych gier - nagle już można, a ile było rabanu, że się nie da.
To jest dyskusja na temat konkretnego przypadku, nie wiem po co poszerzać go o całą branżę. Firmy kombinują? No kombinują. Do tego jest pełna zgoda. Tylko jaki to ma związek z tym pricebugiem? Nigdzie nie niczego nie usprawiedliwiam ani nie 'przeceniam' żadnych firm.
Są zarzuty o bezprawność anulowania takiej transakcji i pytam o podstawę takich wniosków. I póki co niczego konkretnego nie przeczytałem, poza laniem wody o 'pionkach broniących korpo' czy równie bezwartościowym jęczeniem 'mi się należy, co im szkodzi, Microsoft bogata firma, co mnie regulaminy obchodzą' itp.

Prosta piłka. Microsoft nie miał prawa tego zrobić- dobrze by było napisać w jaki sposób. Będe pierwszym do napisania reklamacji o cofniecie refunda. 'Bo u Capcoma biją murzynów' nie jest w tej kwestii pomocą...

Nie mam wykształcenia prawniczego ani czasu by nadrabiać czytanie ustaw z ostaynich lat, pierwsze co mi wpadło w ręce:
https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/1360
Dziennik Ustaw 2022 R. POZ. 1360

Art. 84.
§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne
jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub
mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie
działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

Kupujący dokonali zakupu w lokalizacji, w której cena produktu była widocznie i niezaprzeczalnie błędna względem promocji dostępnej we wszystkich innych regionach sklepu.
Nie chodzi nawet o cenę względem normalnej ceny sugerowanej, 878zł czy ile to tam jest, a różnicę względem normalnej ceny promocyjnej. Ciężko wyborazić sobie rzecznika praw, nie mówiąc o sądzie, który wstawiłby sieza opinią że 3,5zł zestawione z 350zł to nie jest rozbieżność powodująca zastanowienie i podejrzliwość.

Nie gram na konsolach i seria Forza nie jest specjalnie mi bliska, ale nawet jakby była, to chociażby ze względu na skrajne cwaniactwo i buractwo ludzi opychający dzisiątki, setki a w niektórych przypadkach tysiace kopii tego bundla gier (to czy klucze, gifty, konta nie ma znaczenia), za plecami deva i wydawcy, Microsoft powinien to cofnąć. I to że to 'bogata firma' nie ma żadnego znaczenia poza myśleniem życzeniowym 'no przecież nie zbiednieją, mają pieniądze, zlitowali by się'.

Prawo to prawo i nie ma jego naginania ze względu na stosunek do którejkolwiek ze stron. Trzeba być wybitnie niedoświadcoznym życiowo by nie widzieć w tym niczego złego, co więcej- by przyjmowac konfrontacyjny i roszczeniowy ton.
To gry wirtualne od first party i od ogromnego wydawcy. A co w przypadku jak sprzedawcą jest mała firma a towar jest dużo bardziej kosztowny? Tego typu błąd może skutkować bankructwem firmy której poświęcono wiele lat pracy i życiowymi tragediami. Błąd w systemie czy bład ludzki nie uprawnia Janusza#2571 do zakupu 60 sztuk obiektywu za 150zł, którego normalna cena sugerowana wynosi 15.000zł, a koszt zakupu i sprowadzenia dla sklepu to 12,5 tysiąca.

Największy zonk jest dla osób które kupiły to za konkretne pieniądze od tych cwaniaków. Nawet 150 czy 200zł to cena która powinna być podejrzana, jeśli najlepsza aktualna promocja to 350zł. To jest ryzyko kupowania od osób prywatnych. Czy gra 'wypadła z TIRa' w formie zakupu korzystając z błędu, czy skradzioną kartą nie ma znaczenia. Kosztowna lekcja na przyszłość.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, o 22:40 przez Gottwald, łącznie zmieniany 1 raz.
Ci użytkownicy podziękowali Gottwald za ten post (w sumie 2):
Seyonnerob006
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 241 razy
Podziękowania: 343 razy
Kontakt:

Gottwald pisze: 24 lis 2022, o 18:39 Największy zonk jest dla osób które kupiły to za konkretne pieniądze od tych cwaniaków. Nawet 150 czy 200zł to cena która powinna być podejrzana, jeśli najlepsza aktualna promocja to 350zł. To jest ryzyko kupowania od osób prywatnych. Czy gra 'wypadła z TIRa' w formie zakupu korzystając z błędu, czy skradzioną kartą nie ma znaczenia. Kosztowna lekcja na przyszłość.
Rzecz w tym, że osoby, które kupiły grę "z drugiej ręki" wciąż mają ją na kontach i mogą grać (stan z rana, gdy gadałem z jednym gościem na naszej grupie FB), podczas gdy tym, którzy kupili dla siebie, gry usunięto z kont.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Seyonne pisze: 24 lis 2022, o 22:06 Rzecz w tym, że osoby, które kupiły grę "z drugiej ręki" wciąż mają ją na kontach i mogą grać (stan z rana, gdy gadałem z jednym gościem na naszej grupie FB), podczas gdy tym, którzy kupili dla siebie, gry usunięto z kont.
A, no to jest osobny temat. Jeśli chodzi o bezpośredni zakup skutkujący przypisaniem gry do konta, to zapewne akcja jest nieskomplikowana i w większości zautomatyzowana. Kompletnie nie wiem jak to wygląda od kuchni, ale jeśli miałbym się założyć to postawiłbym na to, że przy rzeczach jak gifty jest dużo większy udział jednostkowej weryfikacji dokonywanej przez pracowników.
I biorąc pod uwagę jak duża to może być ilość kopii gry- nie zdziwiłbym się jeśli ten proces zająłby wiele dni jak nie tygodnie.
O ile się w ogóle zaczął. Nie jestem klientem sklepu Microsoft, nie wiem jak to było w historii jego działania, ale jeśli to jest precedens to może nadal się zastanawiają nad drobnymi kwestiami nad którymi wcześniej w praktyce nie musieli.

Bo to czy się dobiorą do giftów to wydaje się być pewne. Nie wyobrażam sobie by stracono możliwość śledzenia gry z uwagi na wybranie formy giftowej, więc pozostaje tylko kwestia formy i tempa refundacji gier, które zostały aktywowane na innym koncie niż to z którego dokonano zakupu.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 0
Podziękowania: 197 razy
Kontakt:

bolesna prawda pisze: 24 lis 2022, o 16:51
exoixonar pisze: 24 lis 2022, o 16:39 Czemu nie kupiłeś gry w swoim regionie?
Bo może? Cieszę się, że pomogłem :piwo:
Jak widać Microsoft też może. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ