PayPal

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 17 razy

Nie rób tego. Jak raz im podasz chociaż skrawek prawdziwych danych, to umarł w butach. W d. mają RODO, działają w oparciu o karygodne z punktu widzenia prawa bankowego umowy między bodajże Luxemburgiem a UE, mając prawo i obywateli - przynajmniej Polski w poważaniu.
Ale jak chcesz się potem z koniem kopać przez instytucje UE - może Ci pomogą, a może nie, bo na naszych czempionów, to nie licz, niezależnie, które pajace będą u władzy - to polecam.

ps
Żeby była jasność. Oficjalnie nie możesz się zwrócić bezpośrednio do instytucji UE, tylko do naszych czempionów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

Kropeks pisze: 13 paź 2022, o 16:10 Nie rób tego. Jak raz im podasz chociaż skrawek prawdziwych danych, to umarł w butach. W d. mają RODO, działają w oparciu o karygodne z punktu widzenia prawa bankowego umowy między bodajże Luxemburgiem a UE, mając prawo i obywateli - przynajmniej Polski w poważaniu.
Ale jak chcesz się potem z koniem kopać przez instytucje UE - może Ci pomogą, a może nie, bo na naszych czempionów, to nie licz, niezależnie, które pajace będą u władzy - to polecam.

ps
Żeby była jasność. Oficjalnie nie możesz się zwrócić bezpośrednio do instytucji UE, tylko do naszych czempionów.
Piszesz o PP czy o Revolucie?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 116 razy
Podziękowania: 141 razy
Kontakt:

JasonTodd pisze: 13 paź 2022, o 11:22 Chcę mieć konto do opłaca subskrypcji, np. Game Pass/Netflix itp. Nie chcę powiązywać PayPala z żadnym bankiem ani z żadną kartą debetową/kredytową. Da się tak?
Szczerze mówiąc głowy nie dam bo dziś mam podpiętą kartę... dla normalnych zakupów na pewno się nie będzie rzucać o kartę, ale oprócz tego paypal ma w opcjach coś takiego jak "płatności automatyczne" które to raz autoryzowane powodują że przy użyciu potem pobiera ci kasę bez konieczności logowania i tam owszem ewidentnie wtedy pisze że "najpierw użyjemy twojego salda a potem karty xxx".
I teraz dowcip jest taki że z tych płatności automatycznych to niektóre serwisy wciskają ci je przy zakupie a niektóre nie. Np. mam na steama (ba, nawet dwa - pewnie jeden na każdy browser...) i HB, a nawet na Ubisoft (pomimo że suma zakupów była tu dramatycznie śmieszna) natomiast dla odmiany Fanatical nigdy się o te płatności automatyczne nie dopraszał i na niego ich nie mam.

Jak rozumiem, konto będę mógł sobie doładować zwykłym przelewem elektronicznym? Czy coś taki elektroniczny portfel do załadowania kasą? Jak dobrze rozumiem, można zrobić przelew ze swojego konta bankowego lub użyć Trustly (a w ogóle co to jest, takie PayU?)?
Taa, trustlfy to taki pośrednik jak payu, w teorii ma działać błyskawicznie, ktoś tam narzekał na niego kiedyś (coś z autoryzacją?) nie wiem, nie używam. Możesz też wpłacać zwykłym przelewem bankowym, bonus jeśli masz konto w santanderze to przelew pójdzie jako wewnętrzny
Jakieś opłaty/blokady na start? Patrząc po tym wątku może być wszystko, lepiej zapytać.

Aaa, i ile swoich danych im trzeba sprzedać? Trzeba weryfikować coś jakimś skanem dokumentu (jeśli tak, odpada na starcie).
Z wyjątkiem weryfikacji przelewu wstępnego to nic innego nie musiałem. Ale ja mam tam konto coś z jakieś 10 lat, więc... :D
No i numer telefonu na pewno musisz sprzedać bo będą potwierdzać od czasu do czasu
Awatar użytkownika
Zbanowany
Podziękował: 211 razy
Podziękowania: 363 razy

lewriczin pisze: 13 paź 2022, o 17:50
JasonTodd pisze: 13 paź 2022, o 11:22 Chcę mieć konto do opłaca subskrypcji, np. Game Pass/Netflix itp. Nie chcę powiązywać PayPala z żadnym bankiem ani z żadną kartą debetową/kredytową. Da się tak?
Szczerze mówiąc głowy nie dam bo dziś mam podpiętą kartę... dla normalnych zakupów na pewno się nie będzie rzucać o kartę, ale oprócz tego paypal ma w opcjach coś takiego jak "płatności automatyczne" które to raz autoryzowane powodują że przy użyciu potem pobiera ci kasę bez konieczności logowania i tam owszem ewidentnie wtedy pisze że "najpierw użyjemy twojego salda a potem karty xxx".
I teraz dowcip jest taki że z tych płatności automatycznych to niektóre serwisy wciskają ci je przy zakupie a niektóre nie. Np. mam na steama (ba, nawet dwa - pewnie jeden na każdy browser...) i HB, a nawet na Ubisoft (pomimo że suma zakupów była tu dramatycznie śmieszna) natomiast dla odmiany Fanatical nigdy się o te płatności automatyczne nie dopraszał i na niego ich nie mam.

Jak rozumiem, konto będę mógł sobie doładować zwykłym przelewem elektronicznym? Czy coś taki elektroniczny portfel do załadowania kasą? Jak dobrze rozumiem, można zrobić przelew ze swojego konta bankowego lub użyć Trustly (a w ogóle co to jest, takie PayU?)?
Taa, trustlfy to taki pośrednik jak payu, w teorii ma działać błyskawicznie, ktoś tam narzekał na niego kiedyś (coś z autoryzacją?) nie wiem, nie używam. Możesz też wpłacać zwykłym przelewem bankowym, bonus jeśli masz konto w santanderze to przelew pójdzie jako wewnętrzny
Jakieś opłaty/blokady na start? Patrząc po tym wątku może być wszystko, lepiej zapytać.

Aaa, i ile swoich danych im trzeba sprzedać? Trzeba weryfikować coś jakimś skanem dokumentu (jeśli tak, odpada na starcie).
Z wyjątkiem weryfikacji przelewu wstępnego to nic innego nie musiałem. Ale ja mam tam konto coś z jakieś 10 lat, więc... :D
No i numer telefonu na pewno musisz sprzedać bo będą potwierdzać od czasu do czasu
I skan dowodu osobistego z dwóch stron bez cenzury trzeba im sprzedac...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

Przy zakładaniu konta żaden skan dokumentu nie jest potrzebny.
Ode mnie chcieli skan dowodu do weryfikacji trzy lata temu, gdy przekroczyłem roczne limity w obrotach na saldzie. Wysłałem im zdjęcia z zamazanym numerem dowodu i z zamazanym pesel (widoczna była tylko data urodzenia) i zaakceptowali bez problemu. Do tego mimo, że od tamtego czasu co roku przekraczam te limity i to dwukrotnie, to już więcej nie weryfikują.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

Noir pisze: 13 paź 2022, o 18:27 Przy zakładaniu konta żaden skan dokumentu nie jest potrzebny.
Ano, przy zakładaniu konta nic nie musiałem pokazywać (ale znów, robiłem to jakieś 10 lat temu więc mogło się zmienić...)
Ode mnie chcieli skan dowodu do weryfikacji trzy lata temu, gdy przekroczyłem roczne limity w obrotach na saldzie.
Tak z ciekawości - te limity to o jakich kwotach mniej wiecej mówimy?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

lewriczin pisze: 13 paź 2022, o 21:39 Tak z ciekawości - te limity to o jakich kwotach mniej wiecej mówimy?
Wtedy było to 9600 zł. Ale jak pisałem było to 3 lata temu (czerwiec 2019) więc mogło się coś zmienić. I nie wiem jak liczone do tych limitów są ewentualne obroty innymi walutami, bo ja akurat miałem je "osiągnięte" tylko złotówkami.
Ci użytkownicy podziękowali Noir za ten post:
xardas
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

Mnie tam pp o dowód nie prosił. To Revolut skomlał o dowód, bo inaczej nie będę mógł korzystać z niego nigdzie. Więc nie korzystam xD
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

Noir pisze: 13 paź 2022, o 23:08 Wtedy było to 9600 zł. Ale jak pisałem było to 3 lata temu (czerwiec 2019) więc mogło się coś zmienić. I nie wiem jak liczone do tych limitów są ewentualne obroty innymi walutami, bo ja akurat miałem je "osiągnięte" tylko złotówkami.
Ale te 9600 to było czego? Sprzedaży, kupna, obrotu? I w jakim terminie - rok, miesiąc, całościowo od początku użytkowania konta?
Da się w ogóle gdzieś łatwo sprawdzić zestawienia ile się "przemieliło" w paypalu?
Awatar użytkownika
Łowca
Discord: Kooneer#5961
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

lewriczin pisze: 14 paź 2022, o 14:02
Noir pisze: 13 paź 2022, o 23:08 Wtedy było to 9600 zł. Ale jak pisałem było to 3 lata temu (czerwiec 2019) więc mogło się coś zmienić. I nie wiem jak liczone do tych limitów są ewentualne obroty innymi walutami, bo ja akurat miałem je "osiągnięte" tylko złotówkami.
Ale te 9600 to było czego? Sprzedaży, kupna, obrotu? I w jakim terminie - rok, miesiąc, całościowo od początku użytkowania konta?
Da się w ogóle gdzieś łatwo sprawdzić zestawienia ile się "przemieliło" w paypalu?
Podejrzewam, że chodzi o miesięczne wpływy. Pewnie wynika to z ustaw AML
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 694 razy
Podziękowania: 776 razy
Kontakt:

nie miesieczne tylko w ciągu roku
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

lewriczin pisze: 14 paź 2022, o 14:02
Tak jak już Armin napisał, w ciągu roku (co zresztą sam też pisałem w jednym z postów wyżej).
Liczyło się wszystko co mi przychodziło i wychodziło z salda.
A zestawienia takiego nigdzie nie ma.
Ci użytkownicy podziękowali Noir za ten post:
lewriczin
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

zestawienie takie kiedyś było ale już nie ma

i dodam, że wydaje mi się że nie chodzi o obrót na saldzie w ciągu roku kalendarzowego tylko do rocznicy powstania konta czyli jak ktoś zalozyl konto w lipcu to co lipiec ten limit mu się kasuje ale głowy sobie nie dam uciąć
Ci użytkownicy podziękowali Armin za ten post:
lewriczin
Awatar użytkownika
Zbanowany
Podziękował: 211 razy
Podziękowania: 363 razy

Noir pisze: 13 paź 2022, o 18:27

Przy zakładaniu konta żaden skan dokumentu nie jest potrzebny.
Ode mnie chcieli skan dowodu do weryfikacji trzy lata temu, gdy przekroczyłem roczne limity w obrotach na saldzie. Wysłałem im zdjęcia z zamazanym numerem dowodu i z zamazanym pesel (widoczna była tylko data urodzenia) i zaakceptowali bez problemu. Do tego mimo, że od tamtego czasu co roku przekraczam te limity i to dwukrotnie, to już więcej nie weryfikują.
Zeznasz to w sądzie? Ode mnie wymagaja ze nic nie moze byc ocenzurowane... wiec spytalem sie ich na co im seria mojego dowodu i nr pesel, zdjecie, podpis, kolor oczu i imiona rodzicow - powiedzieli ze nie wymagaja... to zamazalem, to nie bo nie moze byc cenzury... Yebani oszusci... to im tez wypomnialem ze kilku znajomym dowody przeszly ocenzurowane i bylo ok, to koleisia na infolinii zatkalo... sie spytalem czy dzielą ludzi jak kaczynski na lepszy i gorszy sort to tez nieodpowiedzial... Unikac tych oszóstów... do tego wynika tez, ze jak nie uzywasz konta to co miesiąc pobierają 50zl, a jak nie masz na koncie juz nic, to KOMORNIK... chyba bo sie pytalem kolesia to co wtedy jak sie kasa na koncie skonczy przyslecie mi komornika to tez nic nie odpowiedzial... a jak niepodpowiedzial to tym samym potwierdzil ze komornik bedzie.... hatfu na oszustów z paypala...
Ci użytkownicy podziękowali pelikulas za ten post:
jobjoxPL
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 17 razy

xardas pisze: 13 paź 2022, o 16:58 Piszesz o PP czy o Revolucie?
O PP.

U mnie nie było żadnej transakcji, ani jednej. Zablokowali konto przy próbie usunięcia (konto tak naprawdę nie powinno wogóle powstać) i żądają pełnego skanu dowodu i coś jeszcze (dawno to było, skany rachunków za prąd czy coś), inaczej konta nie zamkną.

Na hasło rodo zamykają zgłoszenie. Formuły braku zgody na dalsze przetwarzanie nie zmieścisz w ich formularzu otwierając nowe. Nawet jak zmieścisz, to mają to w d., co Ci napiszą i zamkną zgłoszenie. Zrobisz inne zgłoszenie, to wyślą info, że masz przesłać dane i je także zamkną.

Przesyłaj więcej danych albo będziemy przetwarzać posiadane już Twoje dane jak chcemy, jednostronnie zmieniając regulamin bez realnej możliwości wypowiedzenia - no chyba, że prześlesz więcej danych, których "nie będą przetwarzać".
Ci użytkownicy podziękowali Kropeks za ten post:
xardas
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 56 razy
Kontakt:

Ile trwa czas rozwiązywania problemów PP?
Jakaś dziwna opłata (9,99€) oraz zmiana prywatnego konta na firmowe (xD).
Złożyłem już sprawe, zablokowane środki mam też na szelki wypadek.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 55 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

Pelikulas otwieraj szampana:
PayPal pod lupą UOKiK. Wszczęto postępowanie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko PayPal. Wątpliwości Urzędu wzbudziły m.in. niejasne kwestie dotyczące swobody nakładania kar umownych, takich jak blokowanie dostępu do kont, sankcje pieniężne czy wypowiadanie umów.

Kod: Zaznacz cały

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-paypal-pod-lupa-uokik-wszczeto-postepowanie,nId,6429087
Ci użytkownicy podziękowali MerlinPL za ten post (w sumie 2):
oLiardibolesna prawda
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 589 razy
Podziękowania: 195 razy
Kontakt:

MerlinPL pisze: 24 lis 2022, o 08:23 Pelikulas otwieraj szampana:
Nie ma już Pelika. Dobry był z niego herbatnik. :trollface:
Ci użytkownicy podziękowali MDA za ten post (w sumie 2):
bolesna prawdaMerlinPL
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

na szczęście nie wprowadzili w pazdzierniku tej oplaty 9.99zl dla przelewów family&friends miedzy różnymi krajami o czym tu było pisane odpowiednio wcześniej
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy

Jak jest najlepiej kupowac gry na ps bez dodawania karty?
Na szybko uzylem paypalla, do ktorego mialem podpieta karte z alior kantor. Okazalo sie, ze domyslnie uzywa ona konta eur i mimo, ze doladowane mialem w PLN przelizyla sobie na eur i zamiast zaplacic 500 pln zaplacilem 540. Troche duzo jak na taka kwote.
Revolut/cinkciarz ma mozliwosc zaplacenia w sklepie PLN bez przewalutowan?

Paypal ma mozliwosc wybrania waluty, ale obawiam sie ze jego przewalutowanie wyszlo by jeszcze drozej.
ODPOWIEDZ