Turecki PSN

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Ostatnio mi wygasł brytyjski PS Now (który się przekonwertował do PS Plus Deluxe) i szukam zastępstwa.
Na polskim koncie mam na jeszcze rok Essential teoretycznie mógłbym konwertować za 250 na rok, ale porównanie naszego 480 PLN do 115 PLN w tureckim PSN daje do myślenia - no to doładowałem kartę cinkciarza i ruszyłem na zakupy - ale chociaż karty używałem wiele razy do kupowania gier, nie udało się mi dzisiaj nabyć PS Plus - za każdym razem "Something went wrong". No to przerzuciłem kasę z karty na portfel na koncie tureckim PSN - w dalszym ciągu nic z tego. Cały czas ten sam błąd.
Używałem kompa, konsoli, aplikacji. Bez VPN (czyli na polskim IP) i z różnymi VPNami (płatny PIA, bezpłatny Adguard, Urban, Windscribe i cośtam chyba jeszcze) - za każdym razem dokładnie to samo - "Something went wrong" (swoją drogą niezwykle wyczerpujący komunikat o błędzie).

Sprawdziłem jeszcze czy gry mogę kupować z portfela - jakiś crap za 1.25 liry wszedł bez problemu...

Na chwilę obecną skończyły mi się pomysły - może poza tym, aby odczekać 24-48 godzin...
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

Jak masz aktywny w Polsce musisz czekać aż wygaśnie z tego co pamiętam zanim kupisz np w Turcji.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

S1udak pisze: 15 lis 2022, o 19:10 Jak masz aktywny w Polsce musisz czekać aż wygaśnie z tego co pamiętam zanim kupisz np w Turcji.
Przyznam że mi szczęka opadła... a w jaki sposób to do nich dociera? Przecież to różne konta, na różne mejle, w totalnie różnych regionach - i mówisz, że to jest jakoś połączone? Pomimo używania trybu incognito, VPNów itp.?
Ale to nawet inne źródła płatności... jak by to miało działać?

Poza tym - jeszcze do niedawna miałem aktywny PS+ na polskim koncie i na koncie UK (przekonwertowane z PS Now!)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Mogę się mylić, wydaje mi się że takie coś miało miejsce nie mówię o dwóch innych kontach. Teraz bardziej w game pass siedzę może ktoś inny pomoże.

Edit
Sprawdź ten sposób.

settinngs: require password at checkout - powinno być WYŁĄCZONE
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Dzięki - to też już sprawdzałem. Taki sam rezultat przy jednym i drugim ustawieniu niestety
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

To użyj jeszcze darmowego seed4mee VPN bo ma tureckie ip
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

morghax pisze: 15 lis 2022, o 18:10 Ostatnio mi wygasł brytyjski PS Now (który się przekonwertował do PS Plus Deluxe) i szukam zastępstwa.
Na polskim koncie mam na jeszcze rok Essential teoretycznie mógłbym konwertować za 250 na rok, ale porównanie naszego 480 PLN do 115 PLN w tureckim PSN daje do myślenia - no to doładowałem kartę cinkciarza i ruszyłem na zakupy - ale chociaż karty używałem wiele razy do kupowania gier, nie udało się mi dzisiaj nabyć PS Plus - za każdym razem "Something went wrong". No to przerzuciłem kasę z karty na portfel na koncie tureckim PSN - w dalszym ciągu nic z tego. Cały czas ten sam błąd.
Używałem kompa, konsoli, aplikacji. Bez VPN (czyli na polskim IP) i z różnymi VPNami (płatny PIA, bezpłatny Adguard, Urban, Windscribe i cośtam chyba jeszcze) - za każdym razem dokładnie to samo - "Something went wrong" (swoją drogą niezwykle wyczerpujący komunikat o błędzie).

Sprawdziłem jeszcze czy gry mogę kupować z portfela - jakiś crap za 1.25 liry wszedł bez problemu...

Na chwilę obecną skończyły mi się pomysły - może poza tym, aby odczekać 24-48 godzin...
Mam ten sam problem a wczesniej przez cinkciarza smigalo az milo... poradziles sobie jakos z tym problemem?
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Odpaliłem tryb incognito, włączyłem seed4me na turcję i stworzyłem nowe konto oraz zapłaciłem kartą za rok PS+.
Natomiast w tej chwili na połączeniu VPN już znowu nie mogę się nawet na to konto zalogować ani zapłacić za kolejny rok PS+... Najwyraźniej za rok będę musiał kolejne konto stworzyć, chyba że coś się zmieni ;/
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

inets pisze: 19 lis 2022, o 21:47 Mam ten sam problem a wczesniej przez cinkciarza smigalo az milo... poradziles sobie jakos z tym problemem?
Żadne VPNy, tryby incognito - no nic nie działało.
Na reddicie ktoś mi poradził poniższy sposób, który sam też zrobił i absolutnie w to nie wierzyłem, ale się udało:
1) zalogować do konsoli na konto tureckie
2) wyłączyć udostępnianie - Opcje > Użytkownicy i Konta > Inny > Udostępnianie konsoli i granie offline > Wyłącz
3) Wylogować się z konta tureckiego
4) Zalogować na konto tureckie (ja dla pewności jeszcze raz się przelogowałem)
5) Próbować kupić PS+ (chyba za 5 czy 6 razem udało się i przeszło do etapu, gdzie informuje, że mam potwierdzić płatność w aplikacji Cinkciarza)
6) Włączyć udostępnianie, by inne konta mogły w pełni korzystać ^_^

Na chwilę obecną mam do listopada 2024 roku PS+ opłacony w Turcji ;-)
ODPOWIEDZ