Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 460 razy
Podziękowania: 128 razy
Kontakt:

Obrazek
Zachęcony Waszymi osiągnięciami postanowiłem ograć w końcu odświeżoną mafię. Wydaje mi się, że w którymś patchu zmienili poziom trudności wyścigu. Jeśli czytam recenzję, że ktoś ostatnio grał i stracił na wyścig kilka godzin to życzę powodzenia z innymi gierkami :trollface: Nie patrzcie na czas, bo do 100% nie są potrzebne side questy, które też robiłem i z 3,4 godziny w menu też uciekło.
Przy okazji - gdyby ktoś chciał 'samodzielnie' pozbierać znajdźki przy pomocy mapki z serwisu MapGenie to można się odezwać - mam wersję PRO tej mapki, jakoś się dogadamy.
(Może przy okazji znajdzie się ktoś, kto wykupował subskrypcję serwisu dla innych gierek?)

A Rail Route? Dzięki Hakimodo na nią trafiłem. Genialna gierka, tym bardziej dla kogoś związanego z pociągami w swoim życiu. Jedna z nielicznych ostatnio gierek, w którą po prostu grałem, zamiast wcześniej przestudiować jak zebrać wszystkie achievementy. Moża dlatego z przyjemnością przechodziłem ją aż dwa razy, a to przecież okrojona wersja, w sensie prolog bym to nazwał. Raz jeszcze dzięki za reckę!
Ci użytkownicy podziękowali Quoyque za ten post (w sumie 4):
ArminEjdrien.spamsloviceldawido159
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 63 razy
Podziękowania: 90 razy
Kontakt:

Pilgrims
p.JPG
p.JPG (21.88 KiB) Przejrzano 3919 razy
Dosyć zabawna gra z różnymi rozwiązaniami dla każdego napotkanego problemu, za które to rozwiązania są osiągnięcia. Cel jest 1: pomóc diabłu dopaść księdza xD

The Walking Dead: Michonne
twdm.JPG
twdm.JPG (22.5 KiB) Przejrzano 3919 razy
Typowa gra od Telltale Games czyli interaktywny film w którym twoje wybory mają znaczenie. Osiągnięć nie da się pominąć jeżeli przechodzi się grę od początku do końca.
Ci użytkownicy podziękowali Jumsala za ten post (w sumie 3):
Ejdrien.Greedeldawido159
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

asd.png
asd.png (46.92 KiB) Przejrzano 3815 razy
Już domęczyłem te 100% po skończeniu kampanii bo nie zajęło to dużo czasu, z godzinkę maks. Raczej bym się nie zgodził z opinią Nesusa z poprzedniej strony :trollface: Piąty, ostatni akt przeszedłem na najniższym poziomie trudności byleby tylko przebiec przez te poziomy.
Ci użytkownicy podziękowali Takelot za ten post (w sumie 2):
Ejdrien.eldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 364 razy
Podziękowania: 644 razy
Kontakt:

Obrazek

jestę gangsterę
gra przyjemna mimo kilku drobnych błędów i wkurzającego wyścigu :)

Spoiler:pokaż
Ci użytkownicy podziękowali Hildunio za ten post (w sumie 2):
Ejdrien.eldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 364 razy
Podziękowania: 644 razy
Kontakt:

Obrazek

zawsze lubiłem kombinować w inventory by zmieścić jak najwięcej stuffu przy sobie w takim diablo czy innym hackandslaszu :gwizdany:
Ci użytkownicy podziękowali Hildunio za ten post (w sumie 2):
Ejdrien.eldawido159
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 24 razy
Podziękowania: 23 razy
Kontakt:

Ja ostatnio za dużo platyn wbiłem od ostatniego posta, to pochwalę się tylko calakiem ze steam.

Dla mnie Beat Saber najlepsza gra na VR, choć dalej znajdę kilka gier, które skutecznie mnie od niej odciągają.
Załączniki
1.PNG
1.PNG (153.63 KiB) Przejrzano 3330 razy
Ci użytkownicy podziękowali DJSurprise za ten post (w sumie 3):
Ejdrien.Greedeldawido159
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 0
Podziękowania: 25 razy

W oczekiwaniu na listopadowy Götterdämmerung wróciłem do dwóch ostatnich GoWów, które mi zalegały. Teraz jestem gotowy na Ragnarok.
ragnarok.jpg
ragnarok.jpg (84.26 KiB) Przejrzano 3299 razy
Ci użytkownicy podziękowali VenomSNK za ten post (w sumie 6):
Ejdrien.LeniwyJohnDJSurpriseeldawido159alesoriusTulio568
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

VenomSNK pisze: 6 paź 2022, o 13:33 W oczekiwaniu na listopadowy Götterdämmerung wróciłem ostatnio do dwóch ostatnich GoWów, które mi zalegały. Teraz jestem gotowy na Ragnarok.

ragnarok.jpg
Ło panie, faktycznie wszystko ograł i to na platynę POGGERS.

Skoro jest Pan specjalistą od serii, to jakby Pan ugrupował od najgorszej do najlepszej części? Jestem ciekaw opinii.
Jeśli ten komentarz jest nie zgodny z tematem tego działu, to proszę go wykasować.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 247 razy
Kontakt:

DJSurprise pisze: 6 paź 2022, o 16:24
VenomSNK pisze: 6 paź 2022, o 13:33 W oczekiwaniu na listopadowy Götterdämmerung wróciłem ostatnio do dwóch ostatnich GoWów, które mi zalegały. Teraz jestem gotowy na Ragnarok.

ragnarok.jpg

Skoro jest Pan specjalistą od serii, to jakby Pan ugrupował od najgorszej do najlepszej części? Jestem ciekaw opinii.
Jeśli ten komentarz jest nie zgodny z tematem tego działu, to proszę go wykasować.
Ja do tablicy nie zostałem co prawda przywołany, ale też kilka części splatynowałem (1, 2, CoO i GoS) i mam w zamiarze zrobić resztę, no i chętnie bym z kimś podyskutował o serii ;)
IMO z klasycznej serii:
1. GoW 2
2. GoW 3
3. GoW: Ascension
4. GoW: Ghost of Sparta
5. GoW 1
6. GoW: Chains of Olympus
W skrócie, każda gra jest fantastyczna, ale w CoO bardzo widać kieszonkowy rodowód, a 1 po prostu została ulepszona w każdym względzie przez następne części, stąd tak niskie ich pozycje w rankingu. GoS to za to gra, która nie ustępuje na krok jedynce, właściwie ją przebijając, i wyciskająca wszystkie soki z PSP. Trójka jest odsłoną najładniejszą, ale to dwójka ma dla mnie najlepszy balans między zagadkami środowiskowymi a epicką nawalanką, no i ma też dla mnie najlepsze walki z bossami i widoczki, które na Vicie (bo tam ogrywałem) zapierały dech w piersiach. Ascension dla mnie byłoby grą lepszą od trójki, bo dodaje kilka ciekawych mechanik, gdyby nie strasznie zmieniony system walki, który dostał mnóstwo ograniczeń i nie pozwala na tak tożsame z serią, efektowne (i efektywne!) kombosy siejące zniszczenie. Graficznie to już prawie PS4 i istny łabędzi śpiew PS3, aż dziw że nie poczekali pół roku z premierą, żeby wrzucić ją na PS4 w 60 FPS.
W ostatnią odsłonę grałem tylko chwilę; nie podeszła mi i nie powinno się jej wcale grupować z poprzednimi. To zupełnie inny typ gry i porównania byłyby tu nie na miejscu. Może kiedyś przejdę.
Ci użytkownicy podziękowali serafek5 za ten post (w sumie 4):
kamil_999666Ejdrien.DJSurpriseeldawido159
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

serafek5 pisze: 6 paź 2022, o 19:49

ragnarok.jpg

Ja do tablicy nie zostałem co prawda przywołany, ale też kilka części splatynowałem (1, 2, CoO i GoS) i mam w zamiarze zrobić resztę, no i chętnie bym z kimś podyskutował o serii ;)
IMO z klasycznej serii:
1. GoW 2
2. GoW 3
3. GoW: Ascension
4. GoW: Ghost of Sparta
5. GoW 1
6. GoW: Chains of Olympus
W skrócie, każda gra jest fantastyczna, ale w CoO bardzo widać kieszonkowy rodowód, a 1 po prostu została ulepszona w każdym względzie przez następne części, stąd tak niskie ich pozycje w rankingu. GoS to za to gra, która nie ustępuje na krok jedynce, właściwie ją przebijając, i wyciskająca wszystkie soki z PSP. Trójka jest odsłoną najładniejszą, ale to dwójka ma dla mnie najlepszy balans między zagadkami środowiskowymi a epicką nawalanką, no i ma też dla mnie najlepsze walki z bossami i widoczki, które na Vicie (bo tam ogrywałem) zapierały dech w piersiach. Ascension dla mnie byłoby grą lepszą od trójki, bo dodaje kilka ciekawych mechanik, gdyby nie strasznie zmieniony system walki, który dostał mnóstwo ograniczeń i nie pozwala na tak tożsame z serią, efektowne (i efektywne!) kombosy siejące zniszczenie. Graficznie to już prawie PS4 i istny łabędzi śpiew PS3, aż dziw że nie poczekali pół roku z premierą, żeby wrzucić ją na PS4 w 60 FPS.
W ostatnią odsłonę grałem tylko chwilę; nie podeszła mi i nie powinno się jej wcale grupować z poprzednimi. To zupełnie inny typ gry i porównania byłyby tu nie na miejscu. Może kiedyś przejdę.
No ja właśnie splatynowałem najnowszą część, grając nawet na max poziomie trudności i walka bardzo mi się podobała, a jak grałem w jedynkę, to pograłem z godzinę i porzuciłem. Zastanawiam się czy w ogóle warto dać szansę, bo za typowymi siekankami nie przepadam jednak. No i jednak są to dość stare części.
Ci użytkownicy podziękowali DJSurprise za ten post:
xardas
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękowania: 25 razy

W niektóre odsłony grałem ponad dekadę temu, więc pamięć mnie już zawodzi, ale gdybym miał robić ranking teraz "tak jak mi się wydaje", to...

1. God of War 3 / Remastered
2. God of War 2
3. God of War Duch Sparty
4. God of War Ascension
5. God of War
6. God of War Chains of Olympus
7. God of War 2018

Tak, bardzo nie podobały mi się zmiany wprowadzone w ostatnim GoWie. Chociaż jak wróciłem w zeszłym miesiącu po czterech latach, żeby wyczyścić całą mapę z pobocznych aktywności, to paradoksalnie bawiłem się lepiej, niż przechodząc główną fabułę w 2018.

Dla mnie wywalenie mięsa tej serii (tj. walk z bossami) było nieporozumieniem. Sto razy bardziej wolę zrywającą co pięć minut czapki z głów "trójkę", od szlachtowania dziesiątek wariantów kolorystycznych trolli z GoW 2018.
Ci użytkownicy podziękowali VenomSNK za ten post (w sumie 6):
kamil_999666DJSurpriseserafek5xardaseldawido159Ejdrien.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

Ja stety, niestety mam podobnie do DJSurprise. Od GoW jedynki się odbiłem, grę z 2018 roku bardzo polubiłem.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 91 razy
Podziękowania: 48 razy

Wracam z kolejnymi grami!

Aktualizacje:
Terraria - dodali chyba 11 nowych osiągnięć, przynajmniej był powód aby powrócić do gry i ponownie cieszyć się 100% :)
Fallout 76 - 3 nowe osiągnięcia, wszystkie łatwe choć dwa czasochłonne.

Nowe 100%
Starbound - kosmiczna terraria, przyjemny sandbox z podróżami między planetami. Kilka osiągnięć jest bardzo czasochłonna i nużąca.
Hades - normalnie odkrycie roku, fajny h&s, którego pokochałem niemal od razu. Wbijanie osiągnięć było fajnym wyzwaniem.
Storyteller Demo - ciekawa demówka, która każe nam układać scenki z słynnych książek. Niezbyt trudna, choć zdarzały się trudniejsze etapy. Z pewnością zaopatrzę się w pełną wersję, o ile wyjdzie.
DOOM64 - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać :)
Ci użytkownicy podziękowali Greed za ten post (w sumie 3):
pstArminEjdrien.
pst
Awatar użytkownika
pst
Robin Hood
Podziękował: 46 razy
Podziękowania: 32 razy
Kontakt:

cudowna gra <3
Załączniki
Zrzut ekranu (13).png
Zrzut ekranu (13).png (58.38 KiB) Przejrzano 2492 razy
Ci użytkownicy podziękowali pst za ten post (w sumie 3):
Greedeldawido159Ejdrien.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 694 razy
Podziękowania: 776 razy
Kontakt:

Od czerwca się tu nie wpisywałem a doszło mi kilka calaków:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ci użytkownicy podziękowali Armin za ten post (w sumie 7):
Greedeldawido159pstPer PaniczpelikulasWileTheBestEjdrien.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 17 razy

Wreszcie mogę się pochwalić ukończeniem tej cudownej polskiej gry na 100%. A tak na serio to warto było zaczekać do patcha 1.6 i dać szansę tej grze, okazała się jedną z lepszych w jakie grałem w tym roku.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (813.68 KiB) Przejrzano 2113 razy
Ci użytkownicy podziękowali Jacobsky za ten post (w sumie 7):
GreedToxiczoSkywalker1988eldawido159pstEjdrien.Maikeru
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 24 razy

Wracam do was z kolejnymi 6 grami o których nie mieliscie pojęcia:
Obrazek
prosty anime hack&slash który kosztował mnie 2 zł, mógłbybyć dłuższy ale jak za cene pączka w biedrze jest git.
Obrazek
prosta darmowa platformówka typu collect-a-thon czerpiąca sporo z gier z psxa. Jeśli dobrze pamiętam jest od digipen więc ma jako taki znak jakości.
Obrazek
platformówka (?) oparta na fizyce gdzie jako kula przechodzimy z punktu a do b (by uratować swoją ukochaną kulę, ale różową). Nudzi po jakimś czasie ale bardzo prosta platynka
Obrazek
krótki ale całkiem okej za małą cene, walking sim gdzie idziemy na przygodę jak wasz stary z mlekiem, szukając przez pół świata jednego drwala co oczyści nam drogę.
Obrazek
Cięzki hack'n'slasho-bullet hell gdzie musimy w 90 sekund zdobyć jak najwyższy high score daną z klas a przy okazji nie umrzeć.
Obrazek
Bardzo, um, interesująca o tak powiem, platyna bo żeby ją zrobić NIE TRZEBA nawet przechodzić pierwszego rozdziału w grze. Wystarczy focusnąć się na aiczkach, troche po grindować przy jednym a w około 2-3h (jest więcej u mnie na liczniku bo przed platyną karty idlowałem) platka będzie wasza.
Ci użytkownicy podziękowali Asomi za ten post (w sumie 2):
Ejdrien.Greed
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 79 razy
Podziękowania: 196 razy
Kontakt:

Małe arcydzieło, growe doświadczenie i kawał wizualnej uczty. Oby więcej taki projektów :D
Załączniki
Scorn100.JPG
Scorn100.JPG (24.3 KiB) Przejrzano 1430 razy
Ci użytkownicy podziękowali Nesus za ten post (w sumie 6):
Skywalker1988Ejdrien.JacobskyLeniwyJohnpsteldawido159
Awatar użytkownika
Łowca
Discord: Tulio#2077
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

Tydzień temu ukończyłem najnowszą produkcję Hideo Kojimy czyli Death Stranding z wersją Directors Cut. Nie jest to może dla każdego ta gra, ale być może będzie się czuli jak u siebie w domu z tym klimatem i oprawą audiowizualną :mrgreen: :tak: :tak: :D
Załączniki
obraz_2022-10-20_083819387.png
obraz_2022-10-20_083819387.png (127.01 KiB) Przejrzano 1183 razy
Ci użytkownicy podziękowali Tulio568 za ten post (w sumie 6):
xardasEjdrien.pstGreedjobjoxPLeldawido159
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 79 razy
Podziękowania: 196 razy
Kontakt:

Jako że Microsoft naprawił aplikację Xbox na PC, a omawiana gra nie działa na konsoli Xbox One S to kolejna setka z PCGP :)

Co tu dużo pisać, Immortality to ARCYDZIEŁO, a na pewno jedna z najlepszych gier FMV od lat, o ile nie najlepsza. Sam Barlow posłuchał wszystkich uwag i konsumpcja jego najnowszego dzieła jest znacznie bardziej przystępna (różne prędkości przewijania, przeskakiwania do początku i końca nagrania). Mimo to nie jest to produkcja dla wszystkich. Mało tutaj czystego gameplay'u. Dla osób przyzwyczajonych do prowadzenia za rączkę... Będzie to przytłaczające doświadczenie, bo wszystkich mechanik trzeba się domyśleć samemu lub odkryć przez przypadek, do tego 100% osiągnięć wymaga dogłębnego wgryzienia się w produkcję (zrobiłem to bez poradników, stąd tak duża liczba 21 godzin). Nie będę wdawał się w spoilery, ani obszerne opisy. Tytuł stanowi swego rodzaju artystyczne doświadczenie na aż 5 płaszczyznach. Trzy z nich to kolejne filmy, które stylizowane są na odpowiednią epokę kina (tutaj absolutne 10/10 za realizację, bo każdy kadr aż ocieka klimatem, szczególnie dwie pierwsze produkcje są wręcz wyjęte z przełomu lat 60. i 70.). Czwarta płaszczyzna to historia aktorki Marissy Marcel, a piata? Tutaj twórca zostawił spore pole do popisu i własnych interpretacji. Wiele szczegółów odkrywa się dopiero po kilku godzinach (sam w pewnym momencie miałem wręcz ciarki wynikające z dziwnego niepokoju zaprezentowanych treści). Interpretacji zakończenia jest kilka, żadne (nawet moje własne) niespecjalnie mnie jednak przekonują i trochę czuję niedosyt. Stąd 9,5/10 (przy zdobywaniu trofeów końcowych czuć niestety miejscami przerost formy nad treścią) za ten kawał artyzmu. Oby więcej takich okołogrowych doświadczeń. Taka uwaga na koniec, gra jest mocno, ale to mocno przesycona erotyzmem, który odgrywa kluczową rolę w wielu scenach.
Podsumowując, polecam każdemu kto lubi wychodzić poza mainstream gier :D
Załączniki
Immortality_100.JPG
Immortality_100.JPG (25.89 KiB) Przejrzano 752 razy
Ci użytkownicy podziękowali Nesus za ten post (w sumie 2):
Ejdrien.eldawido159
ODPOWIEDZ