Epic Games - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 0
Podziękowania: 330 razy

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition za darmo od 1.09: https://store.epicgames.com/pl/p/shadow ... omb-raider

Obrazek

Submerged: Hidden Depths od 1 września: https://store.epicgames.com/pl/free-games

Obrazek
Ci użytkownicy podziękowali murinus za ten post:
eldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Hundred Days - Winemaking Simulator od 8 września

Obrazek
eldawido159
Awatar użytkownika
Wiedźmin

ARK: Survival Evolved od 2022-09-22

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 63 razy
Podziękowania: 198 razy
Kontakt:

Klient epik wzbogacił się o nową funkcjonalność - możliwość tworzenia własnych kategorii/kolekcji. Ja oprócz ulubionych dodałem sobie kategorię gry multiplayer i przeglądanie biblioteki stało się wygodniejsze.
Ci użytkownicy podziękowali kmpt za ten post (w sumie 2):
RedEvilBoberek00
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Rising Hell oraz Slain: Back from Hell za darmo od 6 października

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 247 razy
Kontakt:

Mam pytanie do osób które korzystają z Epica. Czy komukolwiek ten klient też chodzi jakby chciał, a nie mógł? Przysięgam, to jest nieużywalne. Przeglądając bibliotekę, kliknięcie przy dowolnej grze w te trzy kropki kończy się około sekundową zwiechą, dodatkowo wyraźnie komputer wskakuje mi na mocniejsze obroty. Próbowałem posegregować sobie bibliotekę na kolekcje, ale to jest niewykonalne, ja jeszcze nie widziałem, żeby jakakolwiek aplikacja zwieszała mi się tak na komputerze. Mam na epicu ok. 150 gier, a na Steamie ok. 700 i oczywiście on chodzi jak należy. Ja naprawdę nie chcę być do tej platformy uprzedzony - platforma jak platforma, ale mi się realnie odechciewa grać w cokolwiek z niej, jak tylko widzę tą bibliotekę...
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 50 razy
Kontakt:

serafek5 pisze: 29 wrz 2022, o 19:36 Mam pytanie do osób które korzystają z Epica. Czy komukolwiek ten klient też chodzi jakby chciał, a nie mógł? Przysięgam, to jest nieużywalne. Przeglądając bibliotekę, kliknięcie przy dowolnej grze w te trzy kropki kończy się około sekundową zwiechą, dodatkowo wyraźnie komputer wskakuje mi na mocniejsze obroty. Próbowałem posegregować sobie bibliotekę na kolekcje, ale to jest niewykonalne, ja jeszcze nie widziałem, żeby jakakolwiek aplikacja zwieszała mi się tak na komputerze. Mam na epicu ok. 150 gier, a na Steamie ok. 700 i oczywiście on chodzi jak należy. Ja naprawdę nie chcę być do tej platformy uprzedzony - platforma jak platforma, ale mi się realnie odechciewa grać w cokolwiek z niej, jak tylko widzę tą bibliotekę...
Mam tak samo, nawet kupiłem parę gier, ale ... po prostu odrzuca od grania.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: jojoPL1987#1944
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 53 razy
Kontakt:

Kojarzę, że kiedyś jakiś pojedynczy problem z Epiciem miałem ale później wydali aktualizację i było OK. A teraz - wszystko działa. Tak w ogóle to w Epicu ograłem (z ocen filmwebowych, mogłem coś pominąć):
  • Rise of the Tomb Raider + DLC
  • Shadow of the Tomb Raider + DLC
  • Control + DLC
  • Grand Theft Auto V
  • Alan Wake Remastered
I na prawdę, poza tamtym jednym błędem, nawet nie pamiętam o co dokładnie chodziło, to żadnych negatywów klienta Epica nie uświadczyłem.
Awatar użytkownika
Zbanowany
Podziękował: 211 razy
Podziękowania: 363 razy

kmpt pisze: 28 wrz 2022, o 18:29 Klient epik wzbogacił się o nową funkcjonalność - możliwość tworzenia własnych kategorii/kolekcji. Ja oprócz ulubionych dodałem sobie kategorię gry multiplayer i przeglądanie biblioteki stało się wygodniejsze.
O, jak sie ukryji multi raki to mozna na to nawet patrzec :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 63 razy
Podziękowania: 198 razy
Kontakt:

serafek5 pisze: 29 wrz 2022, o 19:36 Mam pytanie do osób które korzystają z Epica. Czy komukolwiek ten klient też chodzi jakby chciał, a nie mógł?
U mnie klient włącza się 30-40 sek., a potem działa bez przeszkód. Trochę to wkurzające, bo steam/origin/uplay startują dużo szybciej, ale może z czasem to poprawią. Może na SSD ładowałoby się szybciej, ale nie mam jak sprawdzić, bo zapchany :p
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 164 razy
Podziękowania: 96 razy
Kontakt:

serafek5 pisze: 29 wrz 2022, o 19:36 Mam pytanie do osób które korzystają z Epica. Czy komukolwiek ten klient też chodzi jakby chciał, a nie mógł? Przysięgam, to jest nieużywalne. Przeglądając bibliotekę, kliknięcie przy dowolnej grze w te trzy kropki kończy się około sekundową zwiechą, dodatkowo wyraźnie komputer wskakuje mi na mocniejsze obroty. Próbowałem posegregować sobie bibliotekę na kolekcje, ale to jest niewykonalne, ja jeszcze nie widziałem, żeby jakakolwiek aplikacja zwieszała mi się tak na komputerze. Mam na epicu ok. 150 gier, a na Steamie ok. 700 i oczywiście on chodzi jak należy. Ja naprawdę nie chcę być do tej platformy uprzedzony - platforma jak platforma, ale mi się realnie odechciewa grać w cokolwiek z niej, jak tylko widzę tą bibliotekę...
Mam to samo. Patologiczny launcher
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 22 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

kmpt pisze: 30 wrz 2022, o 16:30
serafek5 pisze: 29 wrz 2022, o 19:36 Mam pytanie do osób które korzystają z Epica. Czy komukolwiek ten klient też chodzi jakby chciał, a nie mógł?
U mnie klient włącza się 30-40 sek., a potem działa bez przeszkód. Trochę to wkurzające, bo steam/origin/uplay startują dużo szybciej, ale może z czasem to poprawią. Może na SSD ładowałoby się szybciej, ale nie mam jak sprawdzić, bo zapchany :p
U mnie jest na SSD i zachwuje się podobnie.
Zwłaszcza długo odpala się gdy jakiś czas na niego się nie zagląda (chyba kilka dni) później już startuje gdzieś o połowę szybciej co dalej daje około 20s i jest to z 10x wolniej niż steam.
Innych utrudnień nie zarejestrowałem, oczywiście pomijając brak pewnych udogodnień, których po prostu w nim brak.
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Darkwood za darmo od 13 października

Obrazek
Maikeru
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Fallout 3: GOTY i Evoland Legendary Edition za darmo od 20.10

Obrazek
Damjano
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Warhammer 40,000: Mechanicus i Saturnalia za darmo od 27.10

Obrazek
pioytyr
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Shadow Tactics: Blades of the Shogun oraz Alba - A Wildlife Adventure za darmo od 10 listopada

Obrazek
Obrazek
eldawido159
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

Mam prośbę o wyjaśnienie pewnej kwestii. Temat dotyczy zarówno EGS jak i uPlay, ale wpierw spróbuję tu:

rozważam zakup jednej gry Ubisoftu w wersji cyfrowej. W tej chwili najtańsza oferta (all time low afaik) jest na EGS. Czy w tym kliencie jest również powiązanie z uPlay?
https://store.epicgames.com/pl/p/splint ... uble-agent
w info na stronie niczego nie widzę.

Interesuje mnie stałe posiadanie tej gry na uPlay i w tamtej kolekcji. Nie chcę otwierać EGS, nie chcę na nim instalować. Chcę by gra funkcjonowała niezależnie i na zawsze jedynie z klienta Ubisoftu.

Czy zakup na EGS dodaje grę do uPlay, czy to tylko jakieś tymczasowe przydzielanie gry do konta uPlay? Podczas darmowych weekendów na Steam gry Ubi tymczasowo dodawały się tam, przynajmniej niektóre. Nie kupuję ich gier na Steam (tym bardziej EGS) więc nie wiem.

ed: Widzę dziś jest więcej ofert niż wczoraj, klucze Ubi są 4zł droższe więc luz. Niemniej pytanie, na przyszłość, aktualne :)
ikk
Awatar użytkownika
ikk
Łowca
Podziękował: 102 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Tak, przy pierwszym uruchomieniu gry z EGS powinno prosić o zalogowanie się na Uplayu i tam już zostanie przypisana.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

Kupiłem i w praktyce faktycznie logowanie do Ubi jest wymagane, ale sam proces niezbyt chce działać.

Wymagane połączenie kont dokonuje się w przeglądarce, niby wszystko OK ale po stronie klienta EGS jest błąd krytyczny
Obrazek

Próbowałem na sucho połączyć konta Epic i Ubi ale w Epicu nie ma nawet takiej opcji:
Obrazek

Podobnie w Ubi:
Obrazek
Obrazek

Przez EGS próbowąłem łączyć 2-3 razy i to samo. I ofc za każdym razem logowanie do Epica wymaga 2-stopniowej weryfikacji, mimo że za każdym razem zaznaczam zapamiętanie urządzenia.

Update: po chyba 6 czy 7 próbach zaskoczyło w końcu :? Bardzo dziwne że nie można normalnie zalinkować kont, mimo że to podstawowa funkcjonalność w tym przypadku, jeśli porównamy sobie inne wymienione platofrmy.
Awatar użytkownika
Wiedźmin

Dark Deity i Evil Dead: The Game od 17 listopada

Obrazek
ODPOWIEDZ