Humble Choice – temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 116 razy
Podziękowania: 141 razy
Kontakt:

pelikulas pisze: 21 wrz 2022, o 20:36 Kiedy wpada ten kupon za skipowanie? bo juz zapomnialem... dalem skip month dalem dalej i wola o powod skipowania nie mowi nic o kuponie jak poprzednio ;/
Jak pyta o powód to już nic nie dostaniesz, ale możesz jeszcze się wycofać
Awatar użytkownika
Zbanowany
Podziękował: 211 razy
Podziękowania: 363 razy

lewriczin pisze: 21 wrz 2022, o 20:47
pelikulas pisze: 21 wrz 2022, o 20:36 Kiedy wpada ten kupon za skipowanie? bo juz zapomnialem... dalem skip month dalem dalej i wola o powod skipowania nie mowi nic o kuponie jak poprzednio ;/
Jak pyta o powód to już nic nie dostaniesz, ale możesz jeszcze się wycofać
A to walic te kupony 2 euro to grosze... samo sie kupi za 10 euro koncem wrzesnia, takze moge zapomniec o czojsie spokojnie :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

Jakieś przecieki nt. zawartości kolejnego Choica? ;-)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Pewnie temat wałkowany wiele razy, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, może ktoś byłby tak miły i mi jej udzielił. Czy jak pobrało automatycznie pieniądze za choice bo zapomniałem anulować to jest możliwość zwrotu z ich strony? Oczywiście nie odbierałem kluczy.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 247 razy
Kontakt:

KutangPan pisze: 28 wrz 2022, o 14:14 Pewnie temat wałkowany wiele razy, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, może ktoś byłby tak miły i mi jej udzielił. Czy jak pobrało automatycznie pieniądze za choice bo zapomniałem anulować to jest możliwość zwrotu z ich strony? Oczywiście nie odbierałem kluczy.
za pierwszym razem "w ramach wyjątku" się da.
Ci użytkownicy podziękowali serafek5 za ten post:
KutangPan
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Super. Dziękuje za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 26 razy
Kontakt:

KutangPan pisze: 28 wrz 2022, o 14:14 Pewnie temat wałkowany wiele razy, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, może ktoś byłby tak miły i mi jej udzielił. Czy jak pobrało automatycznie pieniądze za choice bo zapomniałem anulować to jest możliwość zwrotu z ich strony? Oczywiście nie odbierałem kluczy.
Ja zapominałem wiele razy i za każdym razem mi zwracali pieniądze. Pomaga zwrot Due to Covid :P
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Ja podpowiem że za drugim i trzecim razem też się da. Miałem kiedyś zaćmienie i 3 razy z rzędu pauza mi się odblokowała i pobrało kasę. wszystkie 3 razy kaskę zwrócili i nigdy nie miałem kłopotu ani żadnych nieprzyjemnych komentarzy. Pod tym względem suport HB uważam za najlepszy.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 0
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

uważał bym jednak na polskie Banki lecą w kulki i różnica na zwrocie może wynieść ponad 10 zł.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Ja akurat płace revolutem, także powinni oddać równo 9.99
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 143 razy
Podziękowania: 156 razy
Kontakt:

Zwracają niemal za każdym razem, przynajmniej ja nigdy nie miałem problemu z ich supportem. Uważajcie też na takie przypadki gdzie mimo pauzy w dniu płatności i tak ściągają pieniądze, znany błąd po ich stronie.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 0
Kontakt:

Dodam jako ciekawostkę, zwrócili mi kiedyś pieniądze za choica pomimo odkrycia jednego klucza (nie aktywowałem go na steamie).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 102 razy
Podziękowania: 95 razy

Ja jeszcze mam dwa pytania odnośnie tego zwrotu, bo mi też ostatnio pobrali kasę (miałem zapauzować, żeby dostać zniżkę -4€, ale zapomniałem).
Czy jeśli mam wykupione dwa Choice na tego samego PayPala to mogą teraz to zauważyć i zbanować któreś konto (albo nawet oba)? Wolę nie ryzykować, już z pół roku tak lecę i nie było żadnych problemów, ale jak teraz będą sprawdzać moje konto, żeby zrobić refund, no to się trochę boję jak to się może skończyć.
Ile taki refund trwa i czy potem jest ponowna możliwość zakupu tego samego Choice? Bo jak wcześniej wspomniałem, chciałem użyć zniżki, za pełną cenę średnio mi się to opłaca, ponieważ większość gier i tak pójdzie na wymianę lub sprzedaż.
No w każdym razie chyba lepiej sobie ten refund jednak odpuszczę i przeboleję te 4€, żeby nie robić problemów na przyszłość. Brak możliwości zakupu obecnego Choice mógłbym przeboleć, ale wolałbym banem nie oberwać...

Aha, i tak na przyszłość, jak bezpieczne płacić za drugie Choice? Da się mieć dwa konta PayPal podłączone pod taką samą kartę? Ewentualnie mógłbym jedno konto podłączyć pod kartę, a drugie pod PayPal, pytanie tylko czy teraz ma to w ogóle sens? Skoro w historii i tak będą widzieć, że płaciłem z obu kont taką samą formą płatności, z tego samego IP itd. Może najlepiej będzie założyć 3 konto, tym razem bezpieczne, gdzie łączyłbym się tylko z mobilnego internetu i z nową formą płatności?
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 79 razy
Podziękowania: 196 razy
Kontakt:

pioytyr pisze: 29 wrz 2022, o 13:41 Ja jeszcze mam dwa pytania odnośnie tego zwrotu, bo mi też ostatnio pobrali kasę (miałem zapauzować, żeby dostać zniżkę -4€, ale zapomniałem).
Czy jeśli mam wykupione dwa Choice na tego samego PayPala to mogą teraz to zauważyć i zbanować któreś konto (albo nawet oba)? Wolę nie ryzykować, już z pół roku tak lecę i nie było żadnych problemów, ale jak teraz będą sprawdzać moje konto, żeby zrobić refund, no to się trochę boję jak to się może skończyć.
Ile taki refund trwa i czy potem jest ponowna możliwość zakupu tego samego Choice? Bo jak wcześniej wspomniałem, chciałem użyć zniżki, za pełną cenę średnio mi się to opłaca, ponieważ większość gier i tak pójdzie na wymianę lub sprzedaż.
No w każdym razie chyba lepiej sobie ten refund jednak odpuszczę i przeboleję te 4€, żeby nie robić problemów na przyszłość. Brak możliwości zakupu obecnego Choice mógłbym przeboleć, ale wolałbym banem nie oberwać...

Aha, i tak na przyszłość, jak bezpieczne płacić za drugie Choice? Da się mieć dwa konta PayPal podłączone pod taką samą kartę? Ewentualnie mógłbym jedno konto podłączyć pod kartę, a drugie pod PayPal, pytanie tylko czy teraz ma to w ogóle sens? Skoro w historii i tak będą widzieć, że płaciłem z obu kont taką samą formą płatności, z tego samego IP itd. Może najlepiej będzie założyć 3 konto, tym razem bezpieczne, gdzie łączyłbym się tylko z mobilnego internetu i z nową formą płatności?
Teoria mówi, że 3 konta z Humble Choice, każde na innej przeglądarce, ale z tą samą metoda płatności nie sprawią problemów. Praktyka zaś... No cóż, jeśli im podpadniesz, a refund wiąże się z ręczną weryfikacją przez członka pomocy technicznej, a wtedy łatwo o oflagowanie. Ja tak wyłapałem wspomniane oflagowanie, że każdy zakup wiązał się z podawaniem nr telefonu i ręczną akceptacją KAŻDEGO mojego zakupu przez support. Miesiąc się z nimi kłóciłem o odblokowanie salda w Humble Store, bo zablokowali mi 10 transakcji, dopiero dodatki do Metro Exodus mi przepuścili. Więc z mojego doświadczenia mogę doradzić Ci, że dla 4€ oszczędności nie warto ryzykować przyszłych problemów. Tak na marginesie, gdyby się kiedyś przyczepili to musisz napisać do supportu, że jako obywatel Polski i UE masz jako konsument większe prawa niż osoby w USA (chociażby odsprzedawanie gier z paczek) i wtedy spuszczają z tonu ;)
Ci użytkownicy podziękowali Nesus za ten post (w sumie 3):
pioytyrHaazheelTheLastJedi
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 102 razy
Podziękowania: 95 razy

Ok, dzięki, w takim razie odpuszczę ten refund, w sumie te 5 dych powinny się spokojnie zwrócić, za większość gier z pierwszego Choice wyłapałem naprawdę spoko indyki na Barterze, a nawet na takim Bazarze po sprzedaży spokojnie odzyskam te pieniądze + zostanie Descenders i Shapez do aktywacji na moim koncie.
Btw, co do tego drugiego konta, tak się składa, że założyłem je w tej samej przeglądarce co pierwsze, dopiero potem zacząłem korzystać z dwóch oddzielnych. Zgaduję, że jeśli dotychczas tego nie zauważyli, to nie będzie to miało większego wpływu w przyszłości? Póki co odpuszczę zakładanie nowego drugiego konta, mogłem to zrobić jak była promka od SteelSeries, to nie musiałbym płacić pełnej ceny za pierwszą paczkę, no ale pewnie jeszcze jakaś taka okazja się trafi i wtedy nad tym pomyślę.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

Ja się kiedyś zastanawiałem swego czy sprzedawca (tutaj HB) będzie mógł zauważyć jeśli kupisz z defacto tego samego paypala ale na innych aliasach (e-mailach które stają się loginem, można ustawić sobie więcej). Ktoś wie coś może na ten temat?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 38 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

Raczej paypala może zauważyć, może inaczej przez stripe.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Nesus pisze: 29 wrz 2022, o 14:17
pioytyr pisze: 29 wrz 2022, o 13:41 Ja jeszcze mam dwa pytania odnośnie tego zwrotu, bo mi też ostatnio pobrali kasę (miałem zapauzować, żeby dostać zniżkę -4€, ale zapomniałem).

Teoria mówi, że 3 konta z Humble Choice, każde na innej przeglądarce, ale z tą samą metoda płatności nie sprawią problemów. Praktyka zaś... No cóż, jeśli im podpadniesz, a refund wiąże się z ręczną weryfikacją przez członka pomocy technicznej, a wtedy łatwo o oflagowanie. Ja tak wyłapałem wspomniane oflagowanie, że każdy zakup wiązał się z podawaniem nr telefonu i ręczną akceptacją KAŻDEGO mojego zakupu przez support. Miesiąc się z nimi kłóciłem o odblokowanie salda w Humble Store, bo zablokowali mi 10 transakcji, dopiero dodatki do Metro Exodus mi przepuścili. Więc z mojego doświadczenia mogę doradzić Ci, że dla 4€ oszczędności nie warto ryzykować przyszłych problemów. Tak na marginesie, gdyby się kiedyś przyczepili to musisz napisać do supportu, że jako obywatel Polski i UE masz jako konsument większe prawa niż osoby w USA (chociażby odsprzedawanie gier z paczek) i wtedy spuszczają z tonu ;)
A co jako UE mogę sprzedawać paczki bez problemów? Przez to zawsze robili mi problemy...
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

ossa pisze: 30 wrz 2022, o 20:10 A co jako UE mogę sprzedawać paczki bez problemów? Przez to zawsze robili mi problemy...
To raczej drobna różnica w konsekwencjach jakie możesz ponieść, wg nich za złamanie regulaminu mogą zrobić z tobą wszystko łącznie z natychmiastowym wycięciem ci dostępu do konta i wszystkich rzeczy jakie na nim miałeś
W przypadku EU za coś takiego mógłbyś się skutecznie procesować więc prawdopodobnie możesz liczyć "tylko" na bana na dalsze zakupy czy też wciągnięcie swoich danych osobowych/płatniczych na czarną listę
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 79 razy
Podziękowania: 196 razy
Kontakt:

ossa pisze: 30 wrz 2022, o 20:10
A co jako UE mogę sprzedawać paczki bez problemów? Przez to zawsze robili mi problemy...
Oczywiście, że możesz. Ich ToS nie jest nadrzędne na prawem UE. Jedyny problem jest taki, że oni każdego użytkownika traktują tak jak obywateli USA, a tam to wygląda zupełnie inaczej. Wystarczy dobrze ubrać to w słowa i tak jak wspomniałem spuszczają z tonu i stosują swoje "w ramach jednorazowego wyjątku" :)
ODPOWIEDZ