szukam pada

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

8 wrz 2022, o 12:24

Na początek się przywitam, bo jestem tutaj nowy. Dzień dobry.
Potrzebuję pomocy. Szukam w miarę dobrego pada do PC tylko zależy mi szeby był cichy. Chodzi o to, żeby nie było słychać tego charakterystycznego klikania, gdy się uderza w klawisze albo energicznie przesunie gałkę analogową. Potrzebuję takiego bo niestety tak wyszło, że muszę chwilę pomieszkać w jednym pokoju z jedną osobą i jak idzie spać to jęczy, że mu klika :roll:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Re: szukam pada

8 wrz 2022, o 19:46

Już ktoś kiedyś zadawał takie samo pytanie, jednym z cichszych padów będzie Dualshock 4 v2,
jednak ciężko kupić go w miarę sensownej cenie.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 208 razy
Podziękowania: 357 razy
Kontakt:

8 wrz 2022, o 23:13

Abominacja pisze:
Potrzebuję pomocy. Szukam w miarę dobrego pada do PC tylko zależy mi szeby był cichy. Chodzi o to, żeby nie było słychać tego charakterystycznego klikania, gdy się uderza w klawisze albo energicznie przesunie gałkę analogową. Potrzebuję takiego bo niestety tak wyszło, że muszę chwilę pomieszkać w jednym pokoju z jedną osobą i jak idzie spać to jęczy, że mu klika :roll:
taniej wyjdą zatyczki do uszow :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Discord: Kamilovsky15#1241
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 182 razy
Kontakt:

9 wrz 2022, o 09:28

Abominacja pisze:
Od PS4 najlepszy :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 77 razy
Kontakt:

9 wrz 2022, o 10:59

Zerknij tutaj: https://www.reddit.com/r/xbox/comments/ ... ontroller/

Wychodzi na to, że pad od Xbox 360 będzie ok.
I've tried Xbox Series controller and it's very clicky and noisy. Especially d-pad and ABXY buttons which I use a lot. I had Xbox 360 controller few years ago and it seemed fine though. The buttons were much more quiet
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

9 wrz 2022, o 14:22

Mam pady od Xbox 360 i przyciski są bardzo ciche, ale gałki niezbyt. Nie jest źle, ale trochę słychać stuk przy energicznych ruchach. W pracy miałem PS4 i tamte pady były kompletnie nie słyszalne.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 50 razy
Kontakt:

23 wrz 2022, o 01:06

sansei pisze:
9 wrz 2022, o 14:22
Mam pady od Xbox 360 i przyciski są bardzo ciche, ale gałki niezbyt. Nie jest źle, ale trochę słychać stuk przy energicznych ruchach. W pracy miałem PS4 i tamte pady były kompletnie nie słyszalne.
Czy na pewno masz oryginalne pady od Xbox 360 gdyż sprawdziłem przed chwilą pada i jest praktycznie niesłyszalny.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

23 wrz 2022, o 02:21

lactoral pisze:
Czy na pewno masz oryginalne pady od Xbox 360 gdyż sprawdziłem przed chwilą pada i jest praktycznie niesłyszalny.
Ja mam pada od 360 (czekam aż się zepsuje, więc pewnie poczekam jeszcze z 2-3 generacje) i pracuje cicho, ale wydaje mi się że jemu chodzi nie o samą pracę urządzenia (kontrolera gałki i reszty bebechów) a może tego, że przy skrajnych, szybkich ruchach gałka uderza o korpus obudowy (krawędź okrągłego otworu) i jest lekkie stukanie.
Dla mnie to nie problem, nawet bez słuchawek, ale coś takiego istnieje.

I w pełni jestem skłonny powiedzieć że to wina użytkownika i tak się nie powinno używać pada, ale ja osobiście tak mam jako gracz w 99,5% PC i reaguję impulsywnie i używam tyle siły w kciuku co przy odkręcaniu korby w rowerze :)
Same gałki czyli te plastikowe nakładki mam zamienniki, bo z 2 lata temu je wymieniłem jako że w oryginalnych schodziła ta matowa powierzchnia ze starości, w miejściu kciuków i paznokci ORAZ naokoło tego otworu z powodu uderzania.
Ale to plastik, żadnej różnicy.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 50 razy
Kontakt:

23 wrz 2022, o 02:56

Gottwald pisze:
23 wrz 2022, o 02:21
lactoral pisze:
Ja mam pada od 360 (czekam aż się zepsuje, więc pewnie poczekam jeszcze z 2-3 generacje) i pracuje cicho, ale wydaje mi się że jemu chodzi nie o samą pracę urządzenia (kontrolera gałki i reszty bebechów) a może tego, że przy skrajnych, szybkich ruchach gałka uderza o korpus obudowy (krawędź okrągłego otworu) i jest lekkie stukanie.
Dla mnie to nie problem, nawet bez słuchawek, ale coś takiego istnieje.

I w pełni jestem skłonny powiedzieć że to wina użytkownika i tak się nie powinno używać pada, ale ja osobiście tak mam jako gracz w 99,5% PC i reaguję impulsywnie i używam tyle siły w kciuku co przy odkręcaniu korby w rowerze :)
Same gałki czyli te plastikowe nakładki mam zamienniki, bo z 2 lata temu je wymieniłem jako że w oryginalnych schodziła ta matowa powierzchnia ze starości, w miejściu kciuków i paznokci ORAZ naokoło tego otworu z powodu uderzania.
Ale to plastik, żadnej różnicy.

Jak mu takie stukanie przeszkadza, to niech sobie założy filc tam, gdzie mu stuka. Powiem tak mój pad ma 7-8 lat i nic nie zmieniałem. Mój pad wielokrotnie upadał nic się nie stało i dalej żyje. Kiedyś chciałem kupić podróbkę tego pada Xbox 360 teraz wiem, że nigdy tego nie zrobię.
ODPOWIEDZ