Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

7 lip 2022, o 10:25

17. Trek to Yomi - pierwszy kontakt, zwiastował słabą grę, ale im dalej tym lepiej sie bawiłem. Ostatni achi - który polegał na tym iż wszystko (prócz bossów) jest na one-shot (my także) - sprawił mi ogromną frajdę. Co nie zmienia faktu iż walka jest okropna
18. Marvel's Guardian's of the Galaxy - przegadana, klilka znajdziek, bez trudnych achivmentów
19. Assassin's Creed Origins - standardowy asasyn - dużo znajdziek, przymus odkrycia wszystkiego w grze.
Załączniki
czerwiec.jpg
czerwiec.jpg (56.86 KiB) Przejrzano 4207 razy
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 361 razy
Podziękowania: 623 razy
Kontakt:

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

7 lip 2022, o 20:53

Obrazek
prosta gra logiczna polegająca na dopasowywaniu kształtem 2 części ze sobą

Obrazek
szukanie kotów i kłębków ukrytych na mapie

Obrazek
więcej szukania kotów, tym razem szukamy śpiochów ukrytych między innymi kotami, i muszelek też szukamy

Obrazek
jeszcze więcej szukania kotów :D tym razem gra posiada proste zagadki logiczne, dzięki którym ratujemy zagubione koty, do tego na każdej mapie są porozrzucane fragmenty pocztówek które naprowadzają nas na ukryty poziom, do tego kilka achivków związanych z otoczeniem na niektórych lokacjach
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

10 lip 2022, o 13:36

#138 (wg completionist) #136 (wg steam)
Obrazek

Przygodówka z wyborami na każdym kroku. Wcielamy się w postać służącego - Passepaourt'a, który wraz ze swoim panem Fogg'em chcą wygrać zakład mówiący o podróży dookoła świata maksymalnie w 80 dni. Podróżujemy od miasta do miasta i klikamy odpowiednie opcje dialogowe.
Mała uwaga - Gra nie jest spolszczona i wymaga troszkę bardziej zaawansowanego języka niż podstawowy angielski.
Awatar użytkownika
Hitman
Discord: Ejdrien.#8595
Podziękował: 745 razy
Podziękowania: 139 razy
Kontakt:

13 lip 2022, o 12:56

Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 90 razy

13 lip 2022, o 14:46

Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (54.09 KiB) Przejrzano 3557 razy
:tak:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 18 razy

14 lip 2022, o 20:05

Świetna gierka, nie ma jakiejś odkrywczej mechaniki ale wykorzystuje ją perfekcyjnie. Bardzo podoba mi się kreska i muzyka. Do tego zrobiona przez Polaka.
Obrazek

Do zrobienia w 2 godzinki, ~40 minut była iddle.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 16 razy

15 lip 2022, o 15:48

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

16 lip 2022, o 13:34

Obrazek
puzzle :gwizdany:

Obrazek
połączenie visual novel z nonogramami - fabułę przeklikałem bo nie byłem nią zainteresowany a nonogramy dość proste więc jak dla mnie nudy, spodziewałem się trochę czegoś innego

Obrazek
jeden z moich ulubionych kanapowych coopów - pełen humoru i zabawnych sytuacji podczas gry, łatwe i przemyślane sterowanie, fajne wyzwania z którymi można się zmierzyć
grę można przejść samemu ale grając z kimś dużo więcej zabawy jest :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 66 razy
Podziękowania: 143 razy
Kontakt:

16 lip 2022, o 14:37

Hildunio pisze:
16 lip 2022, o 13:34
puzzle :gwizdany:
To ktoś układa na krzemiaczku inne puzzle niż z animu dziewczynkami? : o
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 33 razy
Podziękowania: 101 razy
Kontakt:

16 lip 2022, o 16:04

Ja układałem do tej pory Alice in Wonderland i Glass Masquerade, inne nie wyglądały za ciekawie, ale szczególnie GM polecam.
Awatar użytkownika
Łowca

19 lip 2022, o 00:24

Obrazek
Wcześniej tu pokazana gra, bardzo łatwe dwa osiagniecia wystarczy zbindowac delte myszy pod a na padzie a lewy przycisk pod b i bawić się w upośledzonego clickera

Obrazek
Beznadziejny port, beznadziejnej gry z PSVR. Koszmarna ilość błędów, framedropy większe niż w cyberpunku na premierę, achievementy które raz się odpalą a raz nie, no chyba że mówimy o poziomach 3 i 4 gdize w wersji pecetowej twórcy tak bardzo się śpieszyli z aktualizacją że zapomnieli ich włączyć że siedziałem z gamefaq i manualnie po zrobieniu każdego aiczka manualnie dodawałem. Nie mówiąc o poziomie 4 gdzie są muszelki które w wersji pc nie są zakodowane więc nie możesz ich ruszyć, przez co też nie możesz skończyć gry. A i co ciekawe niby ta gra ma w nazwie 18 floors a poziomów jest, 4. Tak kutfa mać, 4! I to nie mówie to na bazie mojego buga ale w jakoś jeszcze działającej wersji na psvr gra kończy się po 4 etapie. Overall, twórcy tej gry zrobili action 52 na miare naszych czasów i jakby to łysol z łodzi powiedział "twórcy tej gry powinni zaiwaniać na galerze". Jeśli chcecie dobrego escape rooma odpalcie sobie 13:Origins Prolog, które ostatnio 100% i podzieliłem się tym z wami i nie psujcie sobie oczu tym czymś
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 183 razy
Kontakt:

24 lip 2022, o 21:35

Przepiękna to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy
Załączniki
xdddd.png
xdddd.png (781.5 KiB) Przejrzano 2474 razy
Awatar użytkownika
Łowca

28 lip 2022, o 17:34

Obrazek
chill gierka do ogrywania podczas oglądania yt/anime/seriali. Łatwe Aiczki w 3 godziny
Obrazek
Bardzo chciabym polecić tą grę, bo jak na mobilne standardy to jest jeden z najlepszych, jak nie najlepszy rail shooter ostatnich paru lat (jest offline!). Rzecz w tym że dwaj ostatni bossowie są tak niebożebnie trudni że jak pierwszego po kilkunastu podejsciach przeszedłem bez wspomagaczy ze skrzynek (tak, są lootboxy, farmi sie je za złoto z eventów i z dziennego logowania się co 3 godziny), tak drugiego cudem przeszedłem z 4-ma granatami z tychże. A i są też stare i już w mobilkach zapomniane, paski oczekiwania na upgrade, czyli, po zrobieniu upgrade czekasz x godzin aż on zostanie nałożony. Jak grasz każualowo to nie jest jakiś problem tho. Mi przejscie tej gry zajeło na chillku 3 tygodnie, odpalając po godzinie dziennie i jak komuś się nudzi bardzo, to takie pykadełko może być git but imo to średniaczek
Obrazek
jak ktoś lubi grindzić i ma jakis ziomków to ta gra jest dla niego. Jest to top down shooter z klasycznymi deathmatchami. Nic specjalnego. Jak nie znajdziesz lobby w 20 sekund zapełnia lobby głupimi botami. Z tekoż powodu zajeło mi 24h splatynowanie tegoż dzieła gdyż nawet jesli afkowałem to zdarzało mi się wygrać a jedno osiągnięcie wymaga 125 porażek (każdy mecz ma 3 minuty). Overall, krapisze ale raczej znośne jak ma się znajomych.
Obrazek
całkiem niezła platformówka dla dzieci
Obrazek
piłka nożna ale z dyskami zamiast ludziów. Nie wiem po co ma osiągnięcia jak można je wbić w 10 min ale ock.

Oto wszystko co mi udało się wbić w tym tygodniu. Obecnie robię sobię kilkudniową przerwę ale mam już plany co będzie następne (w tym pare dłuuuugich platyn którymi może się pochwalę pod koniec roku)
Ostatnio zmieniony 14 sie 2022, o 19:32 przez Asomi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

28 lip 2022, o 23:05

Obrazek

fajna platformówka 3D, nie jest jakoś bardzo wymagająca bo tylko przy bossach trzeba się powysilać trochę ale jest satysfakcja. grafika ładna, w miarę różnorodna, gameplejowo przypomina mi MediEvil. przyjemne 100%
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 62 razy
Podziękowania: 39 razy

29 lip 2022, o 12:09

Dzisiaj wracam z 6,5 grami :)

51. Gothic Playable Teaser - twórcy usunęli niedziałające osiągnięcia więc postanowiłem dobić brakujące. Optymalizacja gry lekko leży ale i tak dobrze się bawiłem wracając znowu do kolonii.
50. Dagon - polska gierka w klimacie Lovecrafta, wystarczy przeklikać i szukać znajdziek - symboli. Przeszedłem na luzie w 50 minut, czytając wszystko i bez przewijania czegokolwiek.
49. DISTRAINT - fajny indyk, w którym musimy zajmować mieszkania dłużników. Dobry horror psychologiczny, zmuszający do głębszych rozmyśleń.
48. The Monster Inside - Prosta gierka na maksymalnie godzinkę. Dobry klimat Noir i ciekawa historia paranormalna. Zdecydowania za krótka a osiągnięcia banalnie proste.
47. Dogs Organized Neatly - gierka logiczna polegająca na dopasowaniu psów tak aby zajęły wszystkie wolne miejsca na planszy. Niestety mnie szybko znudziła ale wymęczyłem wszystkie osiągnięcia.
46. Helltaker - chyba odkrycie miesiąca, z początku gierka logiczna ale potem staję się wymagającą gierka zręcznościową, gdzie liczy się pamięć oraz timing. Ostatni boss w dodatku EX może sprawić kłopot ale da się do wyćwiczyć na pamięć. Gra stworzona przez polaka a w sieci można znaleźć spolszczenie autora, ale trzeba je zainstalować ręcznie.

Jeszcze wykonałem wszystkie osiągnięcia w podstawce Maneater, muszę tylko dokupić DLC aby wbić pozostałe 12. Moja wewnętrzna cebula kłóci się z Łowcą osiągnięć xD Pewnie poczekam na promocje.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 75 razy

4 sie 2022, o 21:54

1. Yu-Gi-Oh! Master Duel
Obrazek
Mój debiut w tym temacie. :)
Zawsze lubiłem tą karciankę, więc musiałem wypróbować powyższą darmówkę. Chyba najlepsza gra Yu-Gi-Oh! jak do tej pory. Niektóre talie potrafię sfrustrować, ale rozgrywka daje frajdę.
Co do wyzwań: Najtrudniejsze było zadanie 100k obrażeń z efektów i wezwanie 20 potworów poświęcając inne, ale to kwestia czasu jeśli gra się odpowiednimi taliami (Monarchowie bardzo mi pomogli). Wbicie na platynowy poziom też było jak najbardziej wykonalne.
Szkoda, że nie ma żadnych wyzwań za robienie kampanii dla jednego gracza. Nie rozumiem tego.
Awatar użytkownika
Łowca

14 sie 2022, o 19:27

Zauważyłem że ostatnim razem zapomniałem wklepać komend img przy wrzucaniu obrazków, mea culpa. Anyway, mimo iż chciałem postpone-ąć ten post do czasu aż skończę jedną z większych platyn (prawdopodobnie rakietową ligę), na tyle dużo gier się zebrało że trzeba coś z tym zrobić:

The Looker:
Obrazek
Parodia The Witness, ale inteligentnie i mądrze zrobiona że to że to jest parodia dopiero poczujecie pod koniec. Tylko jedno osiągnięcie wymaga kilku prób ale overall, łatwe fest.

404Sight:
Obrazek
Spoko 3d freerunner platformówka, dziejąca się w miejscu pomiędzy serwerami a isp, i twoim zadaniem jest przejść przez to isp bez szwanku jako spersonifikowana informacja. Wiem, fabuła ma mało sensu ale gameplayowo jest miodzio.

8Bit Bayonetta
Obrazek
Minigierka stworzona na któryś prima aprilis przez segę. Nic ogromnego ale można spoko spędzić czas

Absconding Zatwor//The Safeguard Garrison:
Obrazek
Obrazek
Te dwie platyny włączyłem w jeden temat bo są w śmieszny sposób połączone. Były to 2 gry zrobione przez tego samego twórce tak okropnie na jedno kopyto że mimo iż Abscoding to skradanka a Safeguard to Tower Defense, aiczki przechodzą z jednej gry do drugiej jak wrzucicie pliki ukończonej gry do folderu tej drugiej. Tą skończoną grą przy exploitach było safguard garrison. W życiu nie śmiałem się tak mocno jak to zobaczyłem.

Crazy Taxi:
Obrazek
Bardzo łatwe osiągnięcia, pomijając Crazy Box który zajął mi najwięcej czasu
Awatar użytkownika
Predator
Discord: Per Panicz#0700
Podziękował: 56 razy
Podziękowania: 99 razy
Kontakt:

14 sie 2022, o 22:36

Napisałbym coś więcej, ale mi się nie chce.
Załączniki
AKPIC.png
AKPIC.png (705.85 KiB) Przejrzano 1240 razy
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

15 sie 2022, o 02:31

Aktualnie ukończone gry w 100%. Jest jeszcze kilka poza tą listą, ale zostały one usunięte ze steam.

steam.png
steam.png (1.35 MiB) Przejrzano 1067 razy
Tutaj lista, którą mam w planach dokończyć. Aktualnie ogrywam Forzę Horizon 5 (podstawka zrobiona w 100%), niestety ostatnie DLC Hot Wheels mi totalnie nie leży i zrobienie tego w pełni zajmie mi nieco czasu.

*Assetto Corsa - małe marzenie, żeby kiedyś zrobić te 100%, niestety gra jest mega wymagająca.

*GRID (2019) - 100% jest dosyć łatwo osiągalne w porównaniu do Assetto Corsy, aczkolwiek GRID nadaje się na krótkie sesje, ponieważ szybko staje się monotonny. Ta odsłona ma swoje wady, ale model jazdy jak na arcade jest całkiem przyjemny i od czasu do czasu można sobie pograć.

*RIDE - Jeżeli ktoś lubi gry związane z motocyklami to mogę polecić RIDE. Nie jest to symulator, ale fajnie sobie pojeździć na padzie. No i jest to chyba druga sensowna seria obok MotoGP. Jedyne co nie przypadło mi w RIDE do gustu to dosyć nierówny poziom trudności, ale chciałbym jeszcze do niego wrócić i dokończyć zaległości.

*Horizon Zero Dawn - Świetna gra, genialny świat, fajne mechaniki, przyjemna fabuła. O tej grze można napisać wiele dobrego, aczkolwiek po jednym przejściu musiałem zrobić przerwę :). Czeka mnie dokończenie NG+. Oczywiście spoglądam również na HORYZONT z nadzieją, że na PC za jakiś czas ukaże się również nowsza odsłona Forbidden West.

*The Messenger - Doskonały przykład na to, że można zrobić świetną hybrydę platformówki i metroidvanii w stylu retro. Ktoś kto grał w gry w stylu Ninja Gaiden pokocha Messengera :). Polecam. Niesamowite lokacje, zarąbista muzyka i klimat + masa humoru, chociaż dla niektórych może okazać się wymagająca (miewa trudne momenty, dlatego polecam grać na padzie). Czego brakuje mi do 100%? Ukończenia darmowego DLC Picnic Panic, które ukazało się jakiś czas po tym jak skończyłem w pełni podstawkę.

*Hollow Knight - O tej grze chyba nie trzeba pisać nikomu ;). Pozycja obowiązkowa dla osób lubiących gatunek metroidvanii i platformówek. Niestety żeby zrobić tutaj 100% trzeba się bardzo mocno napocić, ale mam zamiar wrócić i spróbować jeszcze swoich sił!

*Tomb Raider (2013) - Pierwsza część z nowszej trylogii, w nowym stylu i przy tym bardziej przystępna niż wcześniejsze oldschoolowe odsłony. Jeśli ktoś nie grał to polecam, bardzo fajna kampania. TR 2013 jako jedyne posiadało multiplayer i możliwość gry online przeciwko innym graczom, niestety na obecną chwilę jest prawie martwe i wbicie osiągnięć związanych z multi może być bardzo trudne. Mnie pozostały do wbicia tylko dwa osiągnięcia w kampanii, więc powinno się udać wymaksować wszystko.

*Lara Croft and the Guardian of the Light - Fajna gra do co-opa. Nie jest idealna, ale dla fanów Lary polecam, miła odmiana od klasycznych przygód znanej pani archeolog. Osiągnięcia raczej proste do zdobycia. Na mojej brakującej liście trzeba odszukać trochę znajdziek i powinno być 100%.

*It Takes Two - Gra, która zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i jednocześnie oczarowała. To chyba jeden z najlepszych tytułów w jakie było dane mi zagrać w co-opie. Polecam zagrać z dziewczyną/chłopakiem/żoną/mężem. Doskonała zabawa gwarantowana na kilkanaście godzin. Osiągnięcia na tle pozostałych gier z mojej listy są łatwe do zdobycia. Ja z pewnością wrócę, aby je zrobić :).

*Dub Dash - Rytmiczna gra zręcznościowa, potrafi być frustrująca, ale ją lubię. Nie wiem czy mogę ją polecić - na pewno nie jest to gra dla każdego. Nie wiem też czy uda mi się zrobić tutaj 100% - można połamać sobie palce, ale będę próbował :).

*Terminator Resistance - Polska gra o Terminatorze i jak dotąd chyba najlepsza jaka kiedykolwiek powstała w tym uniwersum. Nie jest to produkcja AAA i czasami widać niedociągnięcia, ale ogólnie jest to bardzo solidny tytuł, warty uwagi. Mnie do szczęścia brakuje tylko zakup DLC (czekam na jakąś promkę) i zrobienie go na 100%. Samą podstawkę wymaksowałem już jakiś czas temu.

steamm.jpg
steamm.jpg (1.2 MiB) Przejrzano 1067 razy
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 77 razy
Podziękowania: 177 razy
Kontakt:

15 sie 2022, o 12:16

Razor pisze:
15 sie 2022, o 02:31
*Tomb Raider (2013) - Pierwsza część z nowszej trylogii, w nowym stylu i przy tym bardziej przystępna niż wcześniejsze oldschoolowe odsłony. Jeśli ktoś nie grał to polecam, bardzo fajna kampania. TR 2013 jako jedyne posiadało multiplayer i możliwość gry online przeciwko innym graczom, niestety na obecną chwilę jest prawie martwe i wbicie osiągnięć związanych z multi może być bardzo trudne. Mnie pozostały do wbicia tylko dwa osiągnięcia w kampanii, więc powinno się udać wymaksować wszystko.
Jeśli nie jesteś zwolennikiem wyłącznie Steam, to polecam zakupić Tomb Raider GOTY (2013) na GOGu. Wersja ta nie zawiera osiągnięć z multi. Sam ostatni zgarnąłem tak setkę :D

Obrazek
ODPOWIEDZ