Talisman - jeden wielki scam?

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 19 razy
Podziękowania: 23 razy

23 cze 2022, o 16:46

Przeglądając sobie bundla zobaczyłem talisman (54sztuki dodatków, khe...) za 11€ myślę sobie fajna cenka i bym pograł bo grałem kiedyś u znajomego w to w formie fizycznej. Następnie patrzę ile kopia fizyczna gry - no lepsza do socjalizowania się aniżeli wersja na komputer i tutaj moje wielkie zszokowanie:
https://www.empik.com/galakta-dodatek-d ... ,zabawki-p

999 zł dodatek pani jeziora

https://allegro.pl/oferta/talisman-magi ... 1750260024

4005 zł zapomniane krainy

a tutaj już za 300zł https://allegro.pl/oferta/talisman-magi ... 2040054901

Nie wiem co się tutaj dzieje ale śmierdzi na kilometr - może ktoś wyjaśnić ?

PS. Nie, nie znalazłem tej gry, internet jest tak zasypany scamem że nie udało się mi znaleźć PODSTAWOWEJ wersji gry
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Talisman - jeden wielki scam?

23 cze 2022, o 16:51

Jeśli się nie mylę to gra nie jest już drukowana, stąd takie ceny.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 19 razy
Podziękowania: 23 razy

23 cze 2022, o 22:44

Rozumiem, niesamowite jak wysoko się ceni gra sprzed ponad 40 lat która mechanicznie jest prosta jak budowa cepa
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 83 razy
Kontakt:

wczoraj, o 00:39

Taki opis gry talisman znalazłem. Znaczy przetłumaczyłem sobie pi razy drzwi:
Łatwo się w nią zagłębić, ale z mojego doświadczenia wynika, że Talisman to gra fabularna, w której gra wyrusza na przygodę, a ty dołączasz do niej, aby rzucać kośćmi. Przesadzam, ale nie aż tak bardzo. Oto jak przebiega typowa tura w Talismanie: rzucasz D6 i wybierasz, czy chcesz iść w lewo czy w prawo, a gra przejmuje to od ciebie. Jeśli wylądujesz na pustkowiu (w większości są to pustkowia), gra określa, co napotkasz, a w przypadku walki gra określa, z czym walczysz, podczas gdy rzuty kostką decydują o tym, czy wygrasz, czy przegrasz. Jeśli wylądujesz w mieście, rzuty kostkami określają, co zrobisz w mieście i jaki będzie wynik tej akcji. Twój wkład jako gracza ogranicza się w dużej mierze do rzucania kośćmi i wybierania lewej lub prawej strony na początku swojej tury, a gra i rzuty kośćmi przejmują kontrolę. To, co robisz, jest losowe, to, co napotkasz, to, z czym walczysz, jest losowe, a to, czy wygrasz, jest losowe. Grałem w tę grę planszową z dwoma innymi osobami i były to najnudniejsze 3 godziny w moim życiu. Chodziliśmy w kółko i umieraliśmy z powodu losowych potworów w losowych walkach, ponieważ wszystko poza "lewo lub prawo" jest losowe. Kiedy w końcu jednemu z nas poszczęściło się na tyle, że przeszedł do ostatniej części gry, był to dar od Boga. Technicznie rzecz biorąc, w tym momencie otrzymałem faktyczną władzę nad grą i mogłem z nią pogrywać, aby nie wygrała, ale dlaczego miałbym przedłużać naszą nudę i cierpienie? Trzymałem kciuki, że uda jej się zdobyć to, czego potrzebowała, aby w końcu zakończyć grę, a my mogliśmy przestać w nią grać i pójść robić coś fajnego zamiast tego.Fani gry twierdzą, że jest ona generatorem historii - gra tworzy historię dla twojej postaci pod względem tego, co robi i co się z nią dzieje. Ale ja nie tego szukam w grach - chcę mieć kontrolę. Jeśli chcę mieć opowieść o tym, co dzieje się z postacią, przeczytam książkę.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 142 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

wczoraj, o 00:47

Z jakiś miesiąc temu lub 2 polski wydawca dostał informację, że nie przedłużono mu licencji na wydawanie gry. Tym sposobem w ciągu godziny od ogłoszenia tej informacji wszystkie dodatki zniknęły z sklepów (wielu już wcześniej nie było), a ceny gry i dodatków poszły około 2x w górę. Na empik nie patrz, bo tam nie ma sensu. W sklepach tego nie znajdziesz. tylko z drugiej ręki. Albo ceny będą tylko szły w góre (jak gra by nie byłą słaba to jednak to klasyk i ma swoje grono fanów) albo niedługo ogłoszą nową edycję i znowu spadną :)
ODPOWIEDZ