Wiedźmin (seria)

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 70 razy
Podziękowania: 14 razy

25 mar 2022, o 08:24

Te wszystkie wiadomości o Wieśku 4 sprawiły, że zachciało mi się odświeżyć pierwszego Wiedźmina i dokopać Salamandrze. 😁

Co wiemy? Będzie zupełnie nowa szkoła i główny bohater, prawda? A może wzorem Dragon Age'ów sami go sobie stworzymy. ]:->
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 231 razy
Podziękowania: 302 razy
Kontakt:

Re: Wiedźmin (seria)

25 mar 2022, o 10:20

Wizja kreatora postaci jakoś mi nie leży. Wolałbym dostać wyrazistą, charakterną postać, a nie marnować pół godziny na kręcenie suwakami (choć w moim przypadku to zazwyczaj wlatuje opcja random, bo szkoda mi czasu na tworzenie postaci) :p
MDA
Awatar użytkownika
MDA
Hitman
Podziękował: 481 razy
Podziękowania: 150 razy
Kontakt:

25 mar 2022, o 10:47

Seyonne pisze:
25 mar 2022, o 10:20
Wizja kreatora postaci jakoś mi nie leży. Wolałbym dostać wyrazistą, charakterną postać, a nie marnować pół godziny na kręcenie suwakami (choć w moim przypadku to zazwyczaj wlatuje opcja random, bo szkoda mi czasu na tworzenie postaci) :p
Kreator postaci to byłaby najgorsza rzecz dla W4. Tak samo, jak zniszczył CP2077. Bez wyrazistej, dobrze napisanej i zwizualizowanej postaci, gra staje się kiepska.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

25 mar 2022, o 10:56

Ja tam pewnie jestem w mniejszości, ale dla mnie Geralt mógłby powrócić w prequelu :) Andrzej Sapkowski swojego czasu mówił, że wymyślił białowłosego najpierw, a potem cały świat i postacie drugoplanowe były jego dopełnieniem, były dopisywane pod jego charakter i osobowość. Zawsze mi czegoś brakuje, gdy mam do czynienia z czymś wiedźmińskim bez niego. No ale podejrzewam, że istotnie pojawi się kreator postaci. Widzę nowego Wieśka jako odległy prequel osadzony w czasach istnienia różnych szkół wiedźmińskich, bo to może urodzić fajną dynamikę, można ukazać konflikt Wilków z Kotami jak w komiksie Polcha "Zdrada" plus pokazać różnice między nimi, no i można namieszać w świecie gry dość mocno bez potrzeby dopasowywania do już istniejących tytułów. Także obstawiam tworzonego przez gracza wiedźmina z nieznanej dotąd szkoły Rysia. No i pewnie potencjalna nowa trylogia będzie opowiadać o czasach prosperity i upadku szkół wiedźmińskich, co też dramaturgicznie byłoby fajne. Rodzi to też możliwość spotkania młodszych wersji Geralta czy Vesemira (szkoda, że ten drugi już bez głosu zmarłego w zeszłym roku Miłogosta Reczka; ogólnie kilka osób z obsady już nie żyje), co może urodzić nawet np. dodatek skupiony na relacji z Geraltem (tak jak Krew i Wino było związane z Regisem).
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 150 razy
Podziękowania: 74 razy
Kontakt:

25 mar 2022, o 11:23

To mało prawdopodobne raczej, ale ja bym zagrał Lambertem - zupełne przeciwieństwo Geralta.
"Pół Wieku Poezji Później" pokazało, że jest mega potencjał w tej postaci.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

25 mar 2022, o 12:26

Ja z kolei chętnie bym zobaczył prequela, a właściwie adaptację serii; z Ciri jako główną bohaterką, w okresie, kiedy uciekała przed Gonem. Potencjał jest nie-sa-mo-wi-ty - moglibyśmy odwiedzić nie tylko świat znany z "wiedźmina", ale i inne settingi, nawet Cyberpunkowy. Byłoby super zagrać jako Ciri, próbującą się wtopić w tłum na ulicach Night City, być może uciekającą przed/negocjującą z Arasaką
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 158 razy
Kontakt:

25 mar 2022, o 12:50

Chętnie zobaczyłbym Witchera 4 w formie FPP (Unreal engine ma swoje początki w grach FPP) z możliwością odskoków/uników na prawo/lewo/do tyłu do przodu (krótkie uniki w celu zachowania jakiegoś realizmu) oraz pewnymi elementami z sekiro jak atak/blok i szybki finisher jeżeli przeciwnik nie zdążył zaatakować/zablokować. Przeciwnicy nie mieli by dużo życia tak samo jak witcher (chociaż nadal byłby w stanie przyjąć dużo więcej obrażeń niż zwykły pospolity przeciwnik) natomiast byliby bardzo agresywni i stosowali flanki. Znaki mogłyby zostać w podobnej formie, przystosowanej do FPP. Dałoby to mega agresywny/efektywny i realistyczny jak na warunki gry/uniwersum witchera system walki pasujący do zawodu zabójcy.
Awatar użytkownika
Robin Hood

25 mar 2022, o 19:32

Potwierdzono, że tamten medalion z pierwszej grafiki koncepcyjnej, to medalion rysia. Czyli szkoła cechu rysia. A gdzie ona była albo będzie, to niewiadomo.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 2 razy

25 mar 2022, o 20:02

Ryś fajny. Chciałbym pograć Ciri albo Geraltem w prequelu. Wiesiek nie musi być kolejnym TESem. Postaci w uniwersum jest pełno giga ciekawych, więc nie potrzeba robić swojej postaci, ale z tego co wiem na zachodzie kochają tworzyć swojego superhero od zera. Globalna marka będzie pewnie chciała być grą teoretycznie dla wszystkich, co niesie ze sobą ryzyko bycia złą grą dla nikogo.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: S.Stillwater#3079
Podziękował: 173 razy
Kontakt:

25 mar 2022, o 20:59

snakemtt pisze:
25 mar 2022, o 20:02
ale z tego co wiem na zachodzie kochają tworzyć swojego superhero od zera
Problem z Wieśkiem 3 był taki, że by gra w ogóle funkcjonowała, twórcy musieli wprowadzić utratę pamięci w pierwszej części. Planescape Torment i Crosscode świetnie sobie poradzili z "bohater(ka) nic nie pamięta", ale Wiesiek już nie. Świat zbyt bogaty i było to czuć, że amnezja tylko psuje relacje, a musieli ją wprowadzić, bo skończylibyśmy albo z ścianami ważnych informacji w dzienniczku (postacie do których Geralt ma jaki taki stosunek a gracz już nie) albo z "chcesz zagrać w W3? Przeczytaj najpierw sagę" - wszystkie postacie i tak muszą być wprowadzane na nowo, by się gracz nie pogubił.

Granie w W3 (gdyby nie było amnezji) bez znajomości sagi (W1&W2 niezbyt tu pomagają) przypomina grę w Mass Effect 3 bez znajomości 1. i 2. Tylko brakuje, by Liara czy Mordin co parę minut przypominali, że straciliśmy pamięć i tak naprawdę znamy się od 10 lat.

Kreator postaci to usuwa, bo bohater(ka) gry to tak naprawdę my z naszymi wyborami i bardziej skupia się na moralności gracza (bez informacje, co bohater robił przez ostatnie 50 lat, na co nie mamy wpływu) i nie ma sztucznych blokad, gdzie Geralt musi skończyć jako chłopiec na posyłki dla każdej postaci drugo / trzecioplanowej. My jedynie wybieramy między dwoma szarymi rozwiązaniami danego zadania, nigdy nie otrzymamy pełnej wolności wyboru.
Awatar użytkownika
Robin Hood

26 mar 2022, o 19:49

Pozostałe rasy (elfy, krasnoludy) odpadają - też trochę dziwnie byłoby jakby nieludzie bronili od potworów ludzi - ale zapewne będzie można stworzyć od podstaw swojego bohatera lub bohaterkę człowieka. Będą też różne romanse jak w Cyberpunk 2077 i Baldur's Gate 3.
Awatar użytkownika
Łowca

26 mar 2022, o 20:38

xarlo12 pisze:
25 mar 2022, o 20:59
Kreator postaci to usuwa, bo bohater(ka) gry to tak naprawdę my z naszymi wyborami i bardziej skupia się na moralności gracza (bez informacje, co bohater robił przez ostatnie 50 lat, na co nie mamy wpływu) i nie ma sztucznych blokad, gdzie Geralt musi skończyć jako chłopiec na posyłki dla każdej postaci drugo / trzecioplanowej. My jedynie wybieramy między dwoma szarymi rozwiązaniami danego zadania, nigdy nie otrzymamy pełnej wolności wyboru.
No tu masz rację owszem, niech Ciri będzie w nowej sadze w jakiś sposób ważną postacią i mogę grać swoją.
Tylko czy wtedy dać też możliwość wyboru klasy/rasy czy only wiedźmin?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: S.Stillwater#3079
Podziękował: 173 razy
Kontakt:

27 mar 2022, o 15:25

snakemtt pisze:
26 mar 2022, o 20:38
Tylko czy wtedy dać też możliwość wyboru klasy/rasy czy only wiedźmin?
Z tego, co czytałam, to wiedźmini byli tylko wśród ludzi. Jeśli więc Redzi chcą wprowadzenia innych ras, to musieliby otworzyć drogę do innych klas postaci - paladyn, mag, druid.

Mnie się bardzo podobała jedynka, gdzie mieliśmy właśnie motyw dyskryminacji nieludzi, ale wtedy pojawia się pytanie, czy jest w ogóle sens nazywać do Wiedźmin 4... No raczej tak średnio. A jak mają to potraktować po macoszemu jak z pochodzeniem w Cyberpunku 77, to niech lepiej zostaną już przy jedynie wiedźminach - możliwe, że właśnie dlatego nie będzie wyboru szkoły, tylko wrzucą nas do Rysia, jak chyba wskazuje obrazek.
Awatar użytkownika
Robin Hood

27 mar 2022, o 19:27

Szkoła cechu Mantikory mogłaby być potencjalnie naszą szkołą w Wieśku 4. Niewiele o niej wiadomo i leży gdzieś na uboczu. Po co wymyślać Rysia? 😉
Awatar użytkownika
Łowca

27 mar 2022, o 20:03

Ryś jak kot, ale lepszy 8-)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 99 razy
Podziękowania: 62 razy

20 kwie 2022, o 19:57

Jeśli chodzi o serial, to dawno czegoś równie infantylnego nie oglądałem (sezon drugi), więc może być tylko lepiej. Ktoś wie kiedy premiera Rodowodu Krwi? :D
Niektórzy bohaterowie/aktorzy naprawdę byli sensowni (Geralt, Dijkstra, Jaskier, Rience), ale kreacje Ciri i Yennefer to nieporozumienie. Jak ta pierwsza zamierza grać trwogę przed Bonhartem i sceny miłosne z Mistle, a ta druga sprawić, że jej związek z Geraltem będzie wiarygodny (po tej niepotrzebnej zdradzie)? Nie mam pojęcia... :(
Awatar użytkownika
Robin Hood

22 kwie 2022, o 18:09

Na maila dostałem kod zniżkowy na Wiedźmińskie Opowieści. To chyba ta gra o królowej Maeve. Ostatecznie to przyzwoita zniżka? Kod będzie ważny tylko do niedzieli.
Awatar użytkownika
Robin Hood

23 cze 2022, o 21:03

Wiedźmin 2 ma osiągnięcia na Steamie? Dlaczego tak późno się dowiaduję? To przecież gra z 2010 roku.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

wczoraj, o 16:38

Benzacne pisze:
Wiedźmin 2 ma osiągnięcia na Steamie? Dlaczego tak późno się dowiaduję? To przecież gra z 2010 roku.
Z 2011 ;)
Ma już te osiągnięcia od paru lat. Co ciekawe na GOGu nie ma.
Awatar użytkownika
Robin Hood

dzisiaj, o 14:51

Noir pisze:
wczoraj, o 16:38
Benzacne pisze:
Z 2011 ;)
Ma już te osiągnięcia od paru lat. Co ciekawe na GOGu nie ma.
Jakbym grał na Steamie to miałbym już pewnie wszystkie osiągnięcia, bo specjalnie grałem dwa razy żeby zobaczyć wszystko (akt drugi był gdzie indziej w zależności od wyborów). Gierka z goga 😌
ODPOWIEDZ