Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

8 maja 2022, o 13:29

#132 Heavy Rain
Moja druga gra takiego typu, pierwsza bodajże była tego samego scenarzysty (Cage'a?) - Fahrenheit
Wszystkie achievementy praktycznie związane z wyborami, lub brakiem pomyłek przy sekwencjach QTE.
Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 38 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

8 maja 2022, o 20:33

Dark Souls 3
cvbvb.PNG
cvbvb.PNG (160.02 KiB) Przejrzano 2976 razy

Hollow Knight
xcvcvcv.PNG
xcvcvcv.PNG (179.08 KiB) Przejrzano 2976 razy

Jedyne gierki jakie zrobiłem kiedykolwiek na 100% ;p
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 32 razy
Kontakt:

8 maja 2022, o 22:08

Postęp osiągnięć w ostatnim czasie:
31. Fallout 76 - łatwe ale czasochłonne 100%
32. Kangurek Kao - Musiałem wracać do kilku etapów po brakujące monety i zabicie bossów bez otrzymania żadnych obrażeń wymaga nauczenia się mechaniki danego bossa.
33. Fable Anniversary: Tryb hardmode wcale nie taki trudny a osiągnięcia dosyć łatwe o ile się grało w poprzednią grę.

Chciałem wbić jeszcze osiągnięcia w Isaac (The Binding of Issac) ale po włączeniu gry odblokowały mi się wszystkie achivementy. Czasami siostrzeniec u mnie grał no i podmienił savy. Trochę szkoda bo już 100% nie do zrobienia. Pozostało mi tylko przyjąć tą hańbę na klatę i wyspowiadać się.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 559 razy
Podziękowania: 613 razy
Kontakt:

9 maja 2022, o 00:48

Greed pisze:

Chciałem wbić jeszcze osiągnięcia w Isaac (The Binding of Issac) ale po włączeniu gry odblokowały mi się wszystkie achivementy. Czasami siostrzeniec u mnie grał no i podmienił savy. Trochę szkoda bo już 100% nie do zrobienia. Pozostało mi tylko przyjąć tą hańbę na klatę i wyspowiadać się.
jeśli to gra na steamie to tym samym programem którym oszuści wbijają sobie sztucznie acziwki można również je usunąć i wbijać sobie jak bozia nakazała
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

9 maja 2022, o 01:24

Armin pisze:
9 maja 2022, o 00:48
Greed pisze:

jeśli to gra na steamie to tym samym programem którym oszuści wbijają sobie sztucznie acziwki można również je usunąć i wbijać sobie jak bozia nakazała
Właśnie kurczę nie chce używać żadnego oprogramowania zewnętrznego a steam chyba i tak zapamiętuje zdobyte osiągnięcia. Save wyczyszczę i zdobędę je wewnątrz gry po prostu. W niektórych grach po cofnięciu osiągnięć SAM'em dane osiągnięcia ponoć już nie wskakują bo gra wykrywa, że już je zdobyłeś.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 76 razy
Podziękowania: 155 razy
Kontakt:

13 maja 2022, o 16:17

No i w końcu jest, jedna z najlepszych gier 2021 i TOP 5 indyczków w Game Pass - Death's Door. Rozwodzić się nad tym jak to cudowna gra chyba nie muszę :D Dość minimalistyczna, ale jakże piękna w swej prostocie grafika, urzekająca muzyka i ten nieskomplikowany gameplay, który miejscami potrafi dać w kość oraz dość ciekawa fabuła - to wszystko daje grę, od której ciężko się oderwać. Całość 100% można zrobić w jednym podejściu, ale są dwie uwagi:

1. dwa osiągnięcia wymagają specjalnej akcji w trakcie walki z dwoma bossami,
2. najtrudniejsze osiągniecie wymaga przejścia gry z parasolką zamiast innej broni. Jaki jest haczyk? Parasolka zadaje tylko połowę obrażeń, więc na początku jest okropnie trudno, ale wymaksowanie umiejętności zasięgowych, ulepszenie kuli ognia i idzie jak z płatka).

Postanowiłem więc rozrzucić to na dwa przejścia, aby ten pierwszy raz był magicznym poznawaniem gry (15h) oraz drugie gdzie zrobiłem boss rush z samą parasolką (8h). Polecam każdemu, nie tylko fanom indyków - wspaniałą gra :D

Obrazek
Obrazek
Załączniki
Deaths Door_100(1).jpg
Deaths Door_100(1).jpg (133.17 KiB) Przejrzano 2665 razy
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 202 razy
Podziękowania: 188 razy

15 maja 2022, o 13:10

Obrazek
47. Tohu
Przygodówka w bajkowych klimatach. Acziwki raczej proste, już z samego opisu wynika co trzeba zrobić. Widać, że w powstanie gry włożono dużo serca, ale powstał produkt, który niczym się nie wyróżnia.

Obrazek
48. Quantum Break
Podobnie jak i w wielu TPSach tutaj są osiągnięcia za wyczyszczenie map i za przejście gry na najwyższym poziomie trudności. Do tego mamy kilka związanych z podejmowanymi wyborami. Szkoda, że w grze jest tak dużo cutscenek, dialogów o niczym i do tego film pełnometrażowy kiedy reszta zawartości to sztampowy shooter.

Obrazek
49. Through the Woods
Walking simulator w TPP. Nic ciekawego.

Obrazek
50. She Sees Red
Pierwszy raz "ogrywałem" interaktywny film i ten raczej nie zainteresuje mnie innymi. Intryga szyta grubymi nićmi, dużo krwi i kilogramy kokainy. Żeby grę wymaksować należy obejrzeć wszystkie sceny. Na szczęście te, które już widzieliśmy można pomijać.

Obrazek
51. Mirror's Edge Catalyst
Kampania jest spoko, ale aktywności poboczne to już lekka przesada - ponad 450 przedmiotów do znalezienia i 40 zadań dodatkowych, które sprowadzają się do biegania na czas z jednego końca mapy na drugi. Dla ludzi, którzy chcą szybko "uśmiercić" swojego pada.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2022, o 15:39 przez StonRoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

16 maja 2022, o 12:13

exoixonar pisze:
27 kwie 2022, o 17:25
3 przejścia, bez podmieniania sejvów, generalnie nie rozumiem podmieniania sejvów jak się przejdzie za 1 razem mając mega rozbudowaną postać to 2 i 3 przejście to właściwie rush boss i zajmuję to kilka godzin
Gratki, właśnie ogrywam Elden Ringa i też się czaję na 100%. Z tego co na razie obczaiłem na necie, to najprostsze 100% ze wszystkich gier From Software. w DSach przynajmniej trzeba było zdobyć wszystko wszystko do niektórych osiągnięć, np. wszystkie pierścienie, wszystkie gesty, wszystkie rzadkie bronie, wszystkie czary. Trzeba było nie tylko je znaleźć, ale też robić questy. Tutaj wystarczy tylko znaleźć kilka najrzadszych broni i czarów itp. Więc ez 100%, tylko ubić bossów i zrobić zakończenia.

Co do podmieniania sejwów, to nie ukończyłem jeszcze gry, ale zastanawiam się, czy tego nie zrobić jak już będę na końcu... Mam już na liczniku niecałe 100h, eksploruje wszystkie lokacje dokładnie, a z tego co sprawdziłem w grze jest 13 obowiązkowych bossów. Obecnie jestem na etapie po ubiciu Ognistego Olbrzyma, więc to 7 z 13, także szczerze powiedziawszy nie wiem, czy będzie mi się chciało speedrunować jeszcze ze dwa razy tę grę (trochę strata czasu).
Szkoda, że From Software nie rozwiązali tego tak, że po ubiciu ostatniego bossa cofa gracza przed walkę i zawsze można stoczyć walkę jeszcze raz, żeby sprawdzić inne zakończenia (których jest w sumie 5, ale osiągnięcia są dla 3 - dziwne).
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

16 maja 2022, o 14:07

35. Rusty Lake Hotel - ciekawa i oryginalna gra. Dużo osiągnięć da się zrobić normalnie bez żadnego poradnika. Jest niestety też sporo dosyć łatwych do pominięcia ale na szczęście gra jest krótka i za drugim razem można speedranować z poradnikiem. (1-2h - ukończona 2 razy)
36. Counter Strike: Global Offensive - większość osiągnięć wbita podczas normalnej gry na turniejowych. Jedyne co to musiałem farmić zwycięstwa w wyścigu zbrojeń lub demolka. Strasznie upierdliwe ale do zrobienia na spokojnie grając kilkanaście meczy dziennie.
37. Unearthed: Trail of Ibn Battuta - Episode 1 - Gold Edition - gra bardzo długo siedziała w mojej bibliotece i po obejrzeniu "Zagrajmy w Crapa" u Nrgeeka po raz drugi postanowiłem, że i jak muszę zmierzyć się z tą grą. A z racji tego, że gra jest dosyć krótka bo na max 1h a podczas pierwszego przejścia nie wypadły mi jeszcze wszystkie karty to na szybko powtórzyłem etapy ze skarbami. Gra okropna, drewniana ale czasem można się uśmiać z suchych żartów bohaterów. Prawdziwą komedią jest odblokowany po przejściu gry tryb zombie, trzeba jednak doświadczyć go samemu. Prawdziwy fan czeka na drugą część xD (1-2 - ukończona raz)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 158 razy
Kontakt:

16 maja 2022, o 23:04

alesorius pisze:
16 maja 2022, o 12:13

Co do podmieniania sejwów, to nie ukończyłem jeszcze gry, ale zastanawiam się, czy tego nie zrobić jak już będę na końcu... Mam już na liczniku niecałe 100h, eksploruje wszystkie lokacje dokładnie, a z tego co sprawdziłem w grze jest 13 obowiązkowych bossów. Obecnie jestem na etapie po ubiciu Ognistego Olbrzyma, więc to 7 z 13, także szczerze powiedziawszy nie wiem, czy będzie mi się chciało speedrunować jeszcze ze dwa razy tę grę (trochę strata czasu).
Szkoda, że From Software nie rozwiązali tego tak, że po ubiciu ostatniego bossa cofa gracza przed walkę i zawsze można stoczyć walkę jeszcze raz, żeby sprawdzić inne zakończenia (których jest w sumie 5, ale osiągnięcia są dla 3 - dziwne).
Hmm, większość z tych bossów jest dosłownie na kilka strzałów przy rozwiniętej postaci, wyzwanie stanowi dopiero 2-3 ostatnich, przy użyciu mimików zwycięstwo praktycznie gwarantowane. Miło było jeszcze 2 razy ubić kilku z nich. Dla niektórych to pewnie do zrobienia w godzinę.
Od czas Elden Ring wpadła kolejna setka, nie spodziewałem się, w grach multi zazwyczaj osiągnięcia to jest głupi grind, tutaj większość polega na wykonaniu jednej czynności
Załączniki
ins.png
ins.png (53.85 KiB) Przejrzano 2128 razy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

19 maja 2022, o 10:14

#133 (completionist) #131 (steam)
Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

21 maja 2022, o 03:17

38. Hidden Folks - gra typu znajdź ukryte obiekty. Całość w tematyce czarno-białej. Gra podzielona na etapy i poziomy,, przeważnie każdy polega na klikaniu. Straszną katorgą są duże mapy a biało-czarna kolorystyka po kilku godzinach męczy wzrok. Mimo wszystko fajnie spędzone 4-godzinki ale dla niewsprawionych może to zająć wiele dłużej. A przy okazji wpadną karty :)

39. Dark Souls: Remastered
Obrazek
Długo nie byłem przekonany do Soulsów ale miły streamer mnie jakoś do nich przekonał. Po wielu godzinach gry uznałem, że pora w końcu wbić te 100%. Przeszedłem aż do NG++ z powodu jednego acziwka, który wymaga zdobycia wszystkich specjalnych broni dostępnych w grze. Z duszy jednego bossa się robi aż 3 bronie. Za każdym podejściem jest coraz trudniej co tylko bardziej sprawia, że czuję wielką satysfakcję. Polecam samemu zmierzyć się z tym małym wyzwaniem :D
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 85 razy
Kontakt:

21 maja 2022, o 05:12

Greed pisze:
38. Hidden Folks - gra typu znajdź ukryte obiekty. Całość w tematyce czarno-białej. Gra podzielona na etapy i poziomy,, przeważnie każdy polega na klikaniu. Straszną katorgą są duże mapy a biało-czarna kolorystyka po kilku godzinach męczy wzrok. Mimo wszystko fajnie spędzone 4-godzinki ale dla niewsprawionych może to zająć wiele dłużej. A przy okazji wpadną karty :)

Obrazek
Długo nie byłem przekonany do Soulsów ale miły streamer mnie jakoś do nich przekonał. Po wielu godzinach gry uznałem, że pora w końcu wbić te 100%. Przeszedłem aż do NG++ z powodu jednego acziwka, który wymaga zdobycia wszystkich specjalnych broni dostępnych w grze. Z duszy jednego bossa się robi aż 3 bronie. Za każdym podejściem jest coraz trudniej co tylko bardziej sprawia, że czuję wielką satysfakcję. Polecam samemu zmierzyć się z tym małym wyzwaniem :D
Mam we wszystkich soulsach 100% i robienie nowych gier plus nie nazwał bym wyzwaniem , fakt faktem są one trudniejsze bo dmg i hp przeciwników wzrasta , ale twoja postać jest tez "wyexpiona" I twoja umiejętność gry po tylu godzinach jest na o wiele wyższym poziomie(Chyba że robiłes to np po roku przerwy od soulsów i zaczynałes od ng+ to wtedy inna gadka ) . Przyznać mogę ze w 1(bo np w takim ds3 to każda kolejna nowa gre + w 2-3h sie rushowalo) było stosunkowo najcięższe robienie nowych gier plus ale w mojej opinii dalej prostsze niż pierwsze podejście ;D
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

21 maja 2022, o 11:43

Monek22 pisze:
21 maja 2022, o 05:12
Greed pisze:

Obrazek
Mam we wszystkich soulsach 100% i robienie nowych gier plus nie nazwał bym wyzwaniem , fakt faktem są one trudniejsze bo dmg i hp przeciwników wzrasta , ale twoja postać jest tez "wyexpiona" I twoja umiejętność gry po tylu godzinach jest na o wiele wyższym poziomie(Chyba że robiłes to np po roku przerwy od soulsów i zaczynałes od ng+ to wtedy inna gadka ) . Przyznać mogę ze w 1(bo np w takim ds3 to każda kolejna nowa gre + w 2-3h sie rushowalo) było stosunkowo najcięższe robienie nowych gier plus ale w mojej opinii dalej prostsze niż pierwsze podejście ;D
Nigdy graczem Soulsowym nie byłem a to moje pierwsze Soulsy. Nie mogłem długo zabić Czterech Królów na NG+ i rzuciłem grę na kilka miesięcy i teraz się spiąłem i ogarnąłem osiągnięcia Honor Rycerza i za wszystkie piromancje oraz cuda. Dla jednych to wyzwanie a dla ciebie kaszka z mleczkiem. Ja jak zaznaczyłem wcześniej - to moje pierwsze podejście do Soulsów, poznawałem dopiero mechanikę gry i z pewnością sięgnę po kolejne części.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 85 razy
Kontakt:

25 maja 2022, o 18:50

Kolejna gra 100% Danganronpa2 - czasem sie nie sugerowac , masa afk była
Spoiler:pokaż
Dla mnie lepsza niż 1 ,trudniejsza , ale też dużo bardziej żmudna do zrobienia 100% przez dodanie irytujących minigierek w ktorych jestesmy forcowani do grindowania na 100%.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

26 maja 2022, o 21:22

#32 ELDEN RING
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (142.69 KiB) Przejrzano 1112 razy
Do kolekcji Soulsów wbite i 100% w Eldenie. Całkiem łatwe 100%, wystarczy jedynie zrobić 3 konkretne zakończenia (spośród 5), ubić wszystkich bossów i zdobyć po kilka legendarnych broni, talizmanów, prochów i czarów. Soulsy były o tyle trudniejsze, że trzeba było zebrać wszystko (wszystkie gesty, pierścienie, czary itd.) i trzeba było do tego ubijać niektórych bossów po kilka razy albo robić wszystkie questy NPC, żeby dostać niektóre przedmioty. Tutaj wystarczy jedynie je znaleźć. Z osiągnięć, które są missable, to uwaga na osiągnięcie ze wszystkimi broniami - jedną trzeba znaleźć przed ubiciem bossa Malekitha, bo po ubiciu pewna lokacja się całkiem zmienia i ta legendarna broń nie jest już wtedy dostępna. Dodatkowo dwóch bossów jest missable - trzeba zrobić quest chain Ranni i Fia, aby ich nie ominąć. Tak to ez 100%. Zajęło mi 112 godzin tylko i wyłącznie dlatego, że świat w Eldenie jest olbrzymi i jest mnóstwo eksplorowania. Grałbym pewnie dłużej, bo te dwa pozostałe zakończenia teoretycznie wymagają grania NG+ i NG++, ale zrobiłem myk z backupem save'a. Stoczyłem walkę z ostatnim bossem w sumie dwa razy, bo jeden backup zrobiłem po ubiciu i dzięki temu zrobiłem w sumie 4 zakończenia. Zrobiłem tak, bo najzwyczajniej nie chciało mi się speedrunować NG+ i NG++, strata czasu, już chciałem co innego odpalić. 112 godzin w świecie Eldena to dla mnie wystarczająco. :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

27 maja 2022, o 11:25

Greed pisze:

36. Counter Strike: Global Offensive - większość osiągnięć wbita podczas normalnej gry na turniejowych. Jedyne co to musiałem farmić zwycięstwa w wyścigu zbrojeń lub demolka. Strasznie upierdliwe ale do zrobienia na spokojnie grając kilkanaście meczy dziennie.
Gratki za wszystkie osiągnięcia. Ja mam nabite 1800 godzin i nie dało radę odblokować wszystkich osiągnięć. Chociażby wyeliminowania 5 przeciwników po plancie czy zabicie przeciwnika będąc w powietrzu. Jeśli chodzi o demolkę to typowy grinding.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 41 razy
Podziękowania: 103 razy
Kontakt:

28 maja 2022, o 07:34

Kamell pisze:
27 maja 2022, o 11:25
Greed pisze:

Gratki za wszystkie osiągnięcia. Ja mam nabite 1800 godzin i nie dało radę odblokować wszystkich osiągnięć. Chociażby wyeliminowania 5 przeciwników po plancie czy zabicie przeciwnika będąc w powietrzu. Jeśli chodzi o demolkę to typowy grinding.
Bo takie rzeczy robi się z botami na specjalnie do tego stworzonych mapach.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 76 razy
Podziękowania: 155 razy
Kontakt:

28 maja 2022, o 14:15

Kolejna setka do kolekcji, tym razem w Sunset Overdrive. To moje trzecie podejście do tej gry. Na padzie na konsoli Xbox One S grało mi się w to bardzo niewygodnie. Za drugim razem gra z GP na PC działała u mnie fatalnie - stuttering i spadki FPS. Ale w końcu kupiłem wersję na Steam i combo myszka + stałe 60 FPS sprawiło, że zakochałem się w tej grze. To najprawdziwsza definicji czystego funu i jedna z najlepszych gier z otwartym światem. Wszechobecny humor i ciągłe przebijanie czwartej ściany, genialny soundtrack i ten CUDOWNYM gameplay (mechanika poruszania się, system strzelania, mnogość broni) sprawiły, że postanowiłem wymaksować tę produkcję. Oprócz kilku osiągnięć związanych z grindem (jest na to sposób) trochę skilla wymagają wyzwania, które należy ukończyć na złotą ocenę, reszta to czysta przyjemność. Całość zajęła mi 36 godzin - moim zdaniem idealna długość dla open worlda, nie znudziła mnie ani przez sekundę. W mojej ocenie mocne 9,5/10 :D

Obrazek

PS. Liczę, że kiedyś powstanie dwójeczka, w końcu prawa do marki i studio Insomniac Games są w rękach Sony :)
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

28 maja 2022, o 15:49

asd.png
asd.png (99.42 KiB) Przejrzano 721 razy
ODPOWIEDZ