Mysz komputerowa za ok 200 zł

Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: jojoPL1987#1944
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

11 maja 2022, o 07:38

Kilka dni temu gryzoń mi zwariował. W sumie to nie wiem czy to jakaś usterka fizyczna czy w oprogramowaniu (chociaż skłaniam się ku temu drugiemu) ale w każdym razie ponowna instalacja sterowników nie przyniosła poprawy. Nie wiedzieć czemu nagle przyciski funkcyjne zmieniły zastosowanie a co jeszcze dziwniejsze to także w tym samym czasie zaczęła wariować klawiatura. Dla przykładu, będąc w arkuszu kalkulacyjnym kiedy naciskałem strzałki to okno przeskakiwało mi pomiędzy fragmentami ekranu, tak jakbym wraz z strzałkami naciskał przycisk z logiem Windowsa. Po odpięciu myszki i podłączeniu poprzedniej klawiatura działa już normalnie.

W tej chwili używam Natec Genesis G55. Działa ale jednak myszka nie daje takich możliwości do których się przyzwyczaiłem, więc myślę o zmianie. Natomiast ta której coś dziwnego się stało to Modecom Volcano GMX5 Beast. Miałem kilka sprzętów od Modecoma (niekoniecznie myszek) i z żadnym nie było problemu. A tutaj nagle taki klops. Z ciekawości sprawdziłem na poczcie i kupowałem ją w październiku 2019. Niby chińczyk ta "bestia" ale jednak mi osobiście wyglądałem pasował. I możliwościami. Dla przykładu, od góry w profilu systemowym miałem skrót od: przełącz okno (Alt+Tab), zminimalizuj okna, znajdź. Ale już na profilu growym miałem inne ustawienia. Natomiast na lewym boku: dalej, cofnij, wydrukuj. I osobiście do takiego ustawienia mega się przyzwyczaiłem i mi go brakuje.

Oczekiwania:
  1. Modecom - raczej podziękuję już za tą markę...
  2. Kwota 100 do ok 200 zł - nie musi być koniecznie 200 zł, jeśli znajdzie się model za stówkę, który w pełni mi wystarczy to po co przepłacać?
  3. Obsługa profili - w końcu ma być to myszka nie tylko do gier ale także do pracy systemowej w której powinny być skróty windowsowe
  4. Dodatkowy przycisk po prawo od LPM odpowiedzialny za 2-klik
  5. Podświetlanie RGB z możliwością zmiany koloru - informacja wizualna o profilu i/lub wybranym DPI
  6. Kablowa - zdecydowanie
Wstępnie wypatrzyłem w Allegro myszkę Genesis Xenon 770. Moglibyście polecić jeszcze coś ciekawego? Oczywiście wchodzi w zakup nie tylko w Allegro. Podrzućcie tylko jakieś ciekawe modele.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

Re: Mysz komputerowa za ok 200 zł

11 maja 2022, o 10:19

A4Tech Bloody J95
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 93 razy
Podziękowania: 171 razy
Kontakt:

11 maja 2022, o 14:15

Logitech G502 Hero regularnie jest na promocjach za ok. 190 - 220 zlotych.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: S.Stillwater#3079
Podziękował: 174 razy
Podziękowania: 74 razy
Kontakt:

11 maja 2022, o 16:12

https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search

Wchodzisz na mouse search i podajesz parametry.
Myszki mają różne rozmiary i myszka musi być dostosowana do twoich rozmiarów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 1 raz

11 maja 2022, o 21:53

Ja przerzuciłem się z GMX 5 Beast na Logitecha G502 Hero. Też byłem przyzwyczajony do swoich przypisanych funkcji pod przyciski i jestem zadowolony. Rzuć na nią okiem
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 maja 2022, o 22:45

HelDoRe pisze:
11 maja 2022, o 10:19
A4Tech Bloody J95
A4Tech? Ostatnio myszkę tej firmy miałem kiedyś za czasów szkolnych. Masz ją? Ten przycisk od 2-kliku po prawo obok kółka sprawuje egzamin? Wydaje mi się, że lepsze miejsce na niego to po lewo o LPM.

Angrenbor pisze:
11 maja 2022, o 14:15
Logitech G502 Hero regularnie jest na promocjach za ok. 190 - 220 zlotych.
Dzięki za propozycję. Obadam recenzję w YT.

xarlo12 pisze:
11 maja 2022, o 16:12
https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search

Wchodzisz na mouse search i podajesz parametry.
Myszki mają różne rozmiary i myszka musi być dostosowana do twoich rozmiarów.
Odkąd mam dostęp do własnego komputera od około 20-lat miałem kilka mysz i prawdę mówiąc żadnej nie wybierałem w taki sposób. Nawet nie wiedziałem, że są takiej strony. Niemniej obadam szukajkę.

Kooneer pisze:
11 maja 2022, o 21:53
Ja przerzuciłem się z GMX 5 Beast na Logitecha G502 Hero. Też byłem przyzwyczajony do swoich przypisanych funkcji pod przyciski i jestem zadowolony. Rzuć na nią okiem
Tak z ciekawości, zrezyngowałeś z GMX 5 Beast bo chciałeś czy musiałeś? A co do Logitecha G502 Hero, obadam recenzję na YT. Widzę, że jesteś drugą osobą, która mi ją poleca.

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

13 maja 2022, o 01:57

Logitech G502 Hero, jak zresztą wszystkie myszy Logitech maja przypadłość słabych mikrostyków (dwuklik) i kończy się to niekończącą się ich wymianą. Dają gwarancję 20 milionów klików, ale testy i bardzo duża ilość promocji oraz chętnych, aby tych myszy się pozbyć, pokazały, że to nieprawda.
Co do Modecom, to znani są z kiepskiej jakości.

Myszy Logitech zamieniłem na Razer Deathadder Essential. 5 programowalnych przycisków ( w tym 3 możliwości pod rolką), porządne mikrostyki i opleciony kabel przy cenie 80zł. Moja wersja ma tylko zielone podświetlenie. Obsługa profili myszy z możliwością wyboru profilu typu Hypershift, czyli tymczasowa aktywacja dodatkowego zestawu przycisków przy już istniejących. Z 7 makr, zrobisz kilkanaście. Profile ustawiane są za pomocą programu Razer Synapse 3.

Jeśli chcesz więcej opcji, za kilka złotych więcej można mieć Razer Deathadder V2. Większa czułość (jeśli jej potrzebujesz), wielokolorowe RGB oraz 8 programowalnych przycisków z obsługą profili, tak jak w przypadku Deathadder Essential.

Przykład okna ustawień dla konfiguracji Deathadder Essential:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 maja 2022, o 09:09

A4Tech Bloody J95 - miałem, dodatkowy guzik dawał radę, ale nie wiem jakie zdjęcia oglądadeś, bo on jest po lewo od scrolla :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 maja 2022, o 11:47

SneakySlay, dzięki za informację. Wolałbym mysz z pełnym RGB, w poprzedniej myszy przy profilu systemowym miałem niebieskie podświetlenie. Poza tym, podświetlenie karty (w zależności od temperatury ale przy temp <50) jest niebieskie, diody informujące o aktywacji portu USB na HUBie - niebieskie. Nawet tak się złożyło, że moja kilkumiesięczna nowa obudowa ma niebieską diodę informującą o włączeniu PCta.
Jakąś mysz zmieniałem kilka lat temu bo miałem dwu-kliki. Ale nie pamiętam jakie była firmy. Jeśli Logitechy padają na to zbyt wcześnie to rezygnuję z tej marki.
HelDoRe pisze:
13 maja 2022, o 09:09
A4Tech Bloody J95 - miałem, dodatkowy guzik dawał radę, ale nie wiem jakie zdjęcia oglądadeś, bo on jest po lewo od scrolla :)
A czy ja napisałem inaczej? Jest tuż przy kółku, co prawda nie używałem żadnej myszki z przyciskiem od 2-kliku w tym miejscu ale nie wydaje mi się ono zbyt odpowiednie. Zarówno w tym Modecomie, który mi zwariował jak i obecnym Natecu (dobrze, że jej nie wyrzucałem) ten przycisk mam po lewo od LPM a nie po prawo od LPM (tuż przy kółku).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 22 razy
Podziękowania: 39 razy

13 maja 2022, o 11:55

Logitech g203 prodigy jest całkiem spoko
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 maja 2022, o 15:46

jojo87 pisze:
[A czy ja napisałem inaczej? Jest tuż przy kółku, co prawda nie używałem żadnej myszki z przyciskiem od 2-kliku w tym miejscu ale nie wydaje mi się ono zbyt odpowiednie. Zarówno w tym Modecomie, który mi zwariował jak i obecnym Natecu (dobrze, że jej nie wyrzucałem) ten przycisk mam po lewo od LPM a nie po prawo od LPM (tuż przy kółku).
Aj sorki, zamotałem się, więc tak, przy scrollu jak jest, to nawet spoko, bo palcem ktory trzymam na scrollu klikałem, łatwiej, szybciej niż tym samym palcem klikać po lewo od LPM.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

13 maja 2022, o 22:03

jojo87 pisze:
Wolałbym mysz z pełnym RGB, w poprzedniej myszy przy profilu systemowym miałem niebieskie podświetlenie.
Wobec tego Razer Deathadder V2 jest tym czego potrzeba. Ma wiele dostępnych barw. Można je ustawić za pomocą programu Synapse 3. Producenci chwalą się, że jest ich ponad 16 milionów..
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 1 raz

16 maja 2022, o 14:49

jojo87 pisze:
12 maja 2022, o 22:45
Tak z ciekawości, zrezyngowałeś z GMX 5 Beast bo chciałeś czy musiałeś? A co do Logitecha G502 Hero, obadam recenzję na YT. Widzę, że jesteś drugą osobą, która mi ją poleca.
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
Chciałem, akurat promocja była więc stwierdziłem, że czemu by nie wymienić. Zresztą w GMX5 delikatnie wydostawał mi się klej z gumy przy kciuku, co powodowało upierdliwe uczucie.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 85 razy
Kontakt:

16 maja 2022, o 19:42

G300S
Za co lubię tego gryzonia? Za to że jest dla lewo jaki i dla praworęcznego użytkownika. Dodatkowo posiada udogodnienie, możliwość skonfigurowania klawiszy, zmapowania skrótów klawiszowych w urządzeniu, co oznacza, że utrzymuje te ustawienia nawet, jak zmieni się kompa. Świecące ramki RGB wyłączam od razu. Ergonomia oraz waga zbudowane zostały pode mnie. Od kilku lat używam dwóch gryzoni. Gryzoń na długiej smyczy.
https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-mice/g300s-gaming-mouse.910-004345.html#product-tech-specs
Można dokupić ślizgi (naklejki) na aledrogo.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 282 razy
Podziękowania: 116 razy
Kontakt:

17 maja 2022, o 07:41

www.test-gear.pl
polecam przejrzeć stronkę ma dobre, rzetelne testy myszek i klawiatur w różnych budżetach
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

28 maja 2022, o 14:18

Boberek00 pisze:
13 maja 2022, o 11:55
Logitech g203 prodigy jest całkiem spoko
Logitechy za bardzo mi się nie uśmiechają przez to o czym było pisane wcześniej - szybsze dwu-kliki.
Kuwejt pisze:
16 maja 2022, o 19:42
G300S
Za co lubię tego gryzonia? Za to że jest dla lewo jaki i dla praworęcznego użytkownika. Dodatkowo posiada udogodnienie, możliwość skonfigurowania klawiszy, zmapowania skrótów klawiszowych w urządzeniu, co oznacza, że utrzymuje te ustawienia nawet, jak zmieni się kompa. Świecące ramki RGB wyłączam od razu. Ergonomia oraz waga zbudowane zostały pode mnie. Od kilku lat używam dwóch gryzoni. Gryzoń na długiej smyczy.
https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-mice/g300s-gaming-mouse.910-004345.html#product-tech-specs
Można dokupić ślizgi (naklejki) na aledrogo.
Tak jak wyżej pisałem.
TheLastJedi pisze:
17 maja 2022, o 07:41
www.test-gear.pl
polecam przejrzeć stronkę ma dobre, rzetelne testy myszek i klawiatur w różnych budżetach
Dzięki, obadam stronę.

Dosłownie na dniach już muszę jakąś myszkę zamówić.

Dzisiaj/wczoraj wypatrzyłem dla siebie mocnego kandydata. Genesis Krypton 700 G2. Ale jeden mały minus jej jak dla mnie - brak przycisku (najlepiej na spodzie) do zmiany profilu.
ODPOWIEDZ