Xbox Game Pass - temat ogólny

Paczki gier z grami indie i nie tylko
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 20 razy
Podziękowania: 31 razy
Kontakt:

3 lis 2021, o 17:09

pioytyr pisze:
3 lis 2021, o 10:56
Edit: dobra robię reinstal systemu, trudno
Ale po co? Taki urok Win10 i gier z GP. Zostaw, nic nie ruszaj, za jakiś czas samo zniknie i problem z głowy.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 62 razy
Podziękowania: 122 razy
Kontakt:

Re: Xbox Game Pass - temat ogólny

3 lis 2021, o 17:43

Niriles pisze:
3 lis 2021, o 17:09
pioytyr pisze:
3 lis 2021, o 10:56
Edit: dobra robię reinstal systemu, trudno
Ale po co? Taki urok Win10 i gier z GP. Zostaw, nic nie ruszaj, za jakiś czas samo zniknie i problem z głowy.
W pewnym momencie miałem 300GB zajętego miejsca widmo, bo popsułem coś w WindowsApps i sypało errorami jak chciałem usunąć dane foldery. Nie chciałem robić formata, więc usuwałem z poziomu Linkusa z pena xD Tam nic się samo nie naprawi, ewentualnie przez chwilę będzie działać dobrze po aktualizacji systemu, straszny gruz ten GP na PC :/ Więc reinstal to bardzo rozsądne podejście
Awatar użytkownika
Łowca

3 lis 2021, o 18:05

ObrazekObrazek
Czym różnią się te wersje? Ta wersja pojawia się jak klikne na okładke forzy w zakładce [już wkrótce] O dziwo ta wersja waży 101gb a edycja standardowa 122. Którą wersje mam pobrać, żeby sie nic nie zbugowało?
Awatar użytkownika
Łowca

6 lis 2021, o 17:45

Cześć,

Działa wam zakładka "korzyści" w aplikacji Xbox? Mam subskrypcję Ultimate i chciałbym wziąć sobie 3 miesiące discord nitro, które jest zawarte właśnie w tych "korzyściach", ale jak chcę odebrać dowolną korzyść, to mam komunikat "Niestety, mamy obecnie problemy z wyświetleniem szczegółów tej korzyści. Spróbuj ponownie za chwilę."
Dzieje się tak dla każdej wybranej korzyści.
Awatar użytkownika
Łowca

6 lis 2021, o 21:04

Hej może ktoś pomoże mi wyjaśnić co się stało?

Mianowicie kupiłem kod do gamepass'a na enebie na 3 miesiące, chciałem go aktywować więc na stronie microsoftu wpisałem kod, podpiąłem kartę ale nic się stało, więc postanowiłem, że po prostu kupię ze strony microsoftu game passa i normalnie mam go teraz na 3 miesiące natomiast kod z eneby stał się nieaktywny, ktoś wie co się z nim stało? I czy teraz jak odpiąłem kartę nie będzie mi naliczać jakoś magicznie płatności?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 157 razy
Kontakt:

12 lis 2021, o 22:02

Nie wiem jaki teraz temat na forum uznawany jest za "główny" Xboxowy - ale chyba ten jest najbardziej aktywny, więc piszę tutaj.
Najwyraźniej szykuje się powrót programu wstecznej kompatybilności. Wczoraj w starym Xbox Marketplace pojawiły się następujące gry na Xbox Classic (wcześniej nie było ich tam wcale):
- Dead or Alive 1, 2 3
- Max Payne 1, 2
- Manhunt
- Oddworld: Munch's Oddysee
- Red Dead Revolver
- Star Wars: Clone Wars (ta z 2002)
- Star Wars: Episode III
- Thrillville
Większość z tych gier da się już kupić (Max Payne i Manhunt wycenione na 14,99$, Munch Oddysee na 9,99$), ale po kupnie wyrzucają błąd pobierania na Xboxie 360. Ponadto, około miesiąc temu również zauważono w bazie Xboxa nowe gry z Classica. Pokrywa się Dead or Alive 3, a ponadto zauważono również:
- Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
- Gladius,
- Gunvalkyrie
- Advent Rising
- Chicken Little
Do tego w sklepie Microsoft Store (tym aktualnym, używanym na XBO/XSX) pojawiły się jeszcze strony gier The First Templar oraz Are You Smarter than a 5th Grader?. Nie da się ich kupić, nie są wstecznie kompatybilne - a jednak się pojawiły.
A na sam koniec - dzisiaj, do starej wersji sklepu, z powrotem dodano Maxa Payne'a 3. Bardzo by to pasowało do jedynki i dwójki z Classica.
W poniedziałek jest stream z okazji dwudziestolecia marki Xbox. Skoro niektóre z tych gier da się już kupić, a chociażby DoA 3 ma datę premiery podaną jako 15.11.2021r. - to powrót programu wstecznej kompatybilności w poniedziałek wydaje się praktycznie pewny. Oby to nie był jedyny rzut!
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 111 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

25 lis 2021, o 12:28

Jak wygląda współdzielenie gamepassa? Jest w ogóle taka opcja? Trzebaby się podzielić kontem microsoft i jedna osoba siedzi na offline?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 189 razy
Podziękowania: 94 razy
Kontakt:

25 lis 2021, o 14:08

Na PC to logujesz się kontem z GP na MS Storea a każda inna osoba w apce xbox już swoim kontem.
Na Xboxie jak ustawisz konto z GP jako konsola domowa to inne konta maja dostęp do gier.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 157 razy
Kontakt:

25 lis 2021, o 14:10

Na konsoli? Ustawiasz na jednej konsoli na koncie konsolę domową i wtedy każde inne konto z automatu na GP. Jeśli nie chcesz zmieniać konsoli domowej to możesz zalogować się na konto z GP i mieć je zalogowane "w tle" - opcja "Przełącz konto". Tylko wtedy jak ktoś zaloguje się na to konto na innej konsoli, ciebie z automatu wywala.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 111 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

26 lis 2021, o 11:33

Chodzi mi połączenie konsola i PC. Myslimy z kolega czy jest opcja, zeby na jednym koncie grac i miec game passa, a wiec zrzucac sie po polowie. Idzie to jakos ustawic by nas nie wywalo z grania czy nie?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 189 razy
Podziękowania: 94 razy
Kontakt:

26 lis 2021, o 11:41

Konsola z PC śmiało jedziesz na jednym koncie i gracie ze sobą bez żadnych problemów. W GPU przecież płacisz za korzystanie z GP xboxowego i z GPPC + jeszcze jedna osoba pewnie na telefonie w chmurze z wami zagra. Śmiało 2 konsole(konsola domowa i bezpośredni login) + smartfon + kilka PC (nie wiem ile osób max, może ktoś inny podpowie) obsłuży jedno konto z GPU naraz.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 114 razy
Kontakt:

27 lis 2021, o 19:12

Grał ktoś w Scarlet Nexus z GP? Nie ma żadnych problemów z płynnością? Jak tam z "replayability"; lepiej zagrać w abonamencie czy kupić na "własność"?
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 19 razy
Kontakt:

27 lis 2021, o 20:03

kmpt pisze:
27 lis 2021, o 19:12
Grał ktoś w Scarlet Nexus z GP? Nie ma żadnych problemów z płynnością? Jak tam z "replayability"; lepiej zagrać w abonamencie czy kupić na "własność"?
Działa płynnie, zero problemów ale po ok 3h odpuściłem. Nie mój klimat, walki nudne, lokacje nie zachęcają do eksploracji. Fabuła przeciętna.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 62 razy
Podziękowania: 122 razy
Kontakt:

28 lis 2021, o 15:56

Pytanie z serii "głupie", ale wolę się upewnić. Było coś istotnego na tym banerze o graniu w chmurze (jakaś edycja ustawień sieci albo konfiguracja HUBa gier w chmurze z GP) po aktualizacji konsoli Xbox? Bo mi komunikat o TV zasłonił ten baner i po powrocie z ustawień już go nie było xD
TV1.jpg
TV1.jpg (71.46 KiB) Przejrzano 147 razy
Edit.: Poza tym po owej aktualizacji przy jedenj z gier wywala mi, że "Uruchomienie aplikacji zajęło zbyt dużo czasu" i po tym komunikacie każda inna gra ma to samo, do czasu ponownego uruchomienia konosli :/ Czyżby update coś sknocił?
ODPOWIEDZ