Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 2 razy

18 paź 2021, o 19:33

Kingpin w tym roku?
Mam obawy czy wyjdzie w ogóle.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 54 razy
Podziękowania: 128 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

18 paź 2021, o 19:39

Bekaztypa pisze:
18 paź 2021, o 19:33
Kingpin w tym roku?
Mam obawy czy wyjdzie w ogóle.
Jeszcze go nie przełożyli więc na razie data to 21 :). Chociaż faktem jest, że 3D Realm nigdy nie spieszyło się ze swoimi grami :trollface:
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 69 razy
Podziękowania: 94 razy
Kontakt:

18 paź 2021, o 23:57

Nie tylko Fallout3 dostał małą poprawkę po latach - nowe Tomb Raidery otrzymały aktualizacje znikąd i każda dostała Epic Online Services mimo, że moduł sieciowy od dawna martwy.
Gracze narzekają na problemy techniczne (plus krytykę tego spyware i telemetrii). Podobno są problemy z uruchomieniem, głównie ci co mają połączone konta Steam+Epic.

https://store.steampowered.com/news/app ... 2077019228

Wygląda na to że plotki się potwierdzają i Square Enix wskakuje na pokład Epica, :nie:
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

19 paź 2021, o 01:01

A potem rok trzeba czekac na gry enix na steam no trudno i tak mam co nadrabiac.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 50 razy

19 paź 2021, o 07:10

EdmundBA pisze:
Nie tylko Fallout3 dostał małą poprawkę po latach - nowe Tomb Raidery otrzymały aktualizacje znikąd i każda dostała Epic Online Services mimo, że moduł sieciowy od dawna martwy.
Gracze narzekają na problemy techniczne (plus krytykę tego spyware i telemetrii). Podobno są problemy z uruchomieniem, głównie ci co mają połączone konta Steam+Epic.

Wygląda na to że plotki się potwierdzają i Square Enix wskakuje na pokład Epica, :nie:
Czytając komentarze aktualizacji ktoś podsunął ciekawą myśl.
- A: Why Epic?
- B: tomb raider will be available in Epic I guess

Łączyłoby się to w całość z plotkami pół roku temu.
https://www.reddit.com/r/EpicGamesPC/co ... _pic_on_a/
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 80 razy

19 paź 2021, o 07:12

EdmundBA pisze:

Wskoczyli chyba już jakiś czas temu, tym niemniej cały proceder jest dość...obrzydliwy i wrzawa na steamowych forach trylogii podniosła się jak najbardziej słusznie. Przed chwilą wyczytałem, jakoby Square cofnęło tę "poprawkę", bo użycie EOS miało być niby opcjonalne, a skopali sprawę (lub po prostu zostali przyłapani i nie spodziewali się takiego odzewu) i opcjonalnym nie było. Co dalej się będzie działo w temacie, nie wiem, ale nie wygląda to zbyt dobrze - nie po to przecież kupuję gry na Steamie, żeby musieć mieć cokolwiek wspólnego z Epic Games, choćby i po latach od premiery. Najbardziej szkoda, że Valve najpewniej nie zareaguje na to w żaden sposób, choć jeżeli ktoś zdoła grę zwrócić lub jej po prostu przez ten chiński spyware nie kupi, stracą również oni. Ciekawych czasów dożyliśmy na rynku gier, oj ciekawych.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 51 razy
Podziękowania: 32 razy
Kontakt:

19 paź 2021, o 07:35

EdmundBA pisze:

Jakie to szczęście, że Rise i Shadow zrobiłem dawno temu na 100%, a jeszcze we wrześniu zdążyłem wbić ostatnie osiągi z multi w pierwszym Tomb Raiderze z kumplem i jakimiś przypadkowymi ludzikami ze steamowego forum, bo sama myśl o konieczności wejścia w kontakt ze spyware Epika wywraca mi żołądek na lewą stronę. Wygląda na to, że jeżeli Timmy nie próbuje nas zmusić do używania jego kiosku (sklepy mają koszyk) przez czasowe wyłączniaki lub wprost wykupowanie popularnych gier razem z całymi studiami (vide Rocket League, Fall Guys), będzie próbował nas szpiegować, maczając swoje owrzodziałe paluchy w starych grach tworzonych przez sprzyjających mu i/lub wystarczająco chciwych deweloperów. Zbawiania branży ciąg dalszy.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 37 razy
Podziękowania: 118 razy
Kontakt:

19 paź 2021, o 08:09

Wiecie sam nie trawię Epiga, ale EOS to chyba jedyny taki serwis, który działa między platformami (choć jest beznadziejnie zaprojektowany). Wrzucili to jakiś czas temu do Space Engineers (na szczęście jako opcjonalny networking mode), dzięki czemu gracze PC i XKlocka mogą grać razem. Steam tego nie umożliwia.

Jeżeli jednak ten multik w TR nie ma być bardziej otwarty i łączyć graczy z PC i konsol, albo z PC i innych sklepów to sprawa jest szemrana.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 15 razy
Kontakt:

19 paź 2021, o 10:08

Angrenbor pisze:
18 paź 2021, o 19:20

Z klasyków jest też Redneck Rampage ale ludzie piszą, że lepsza wersja z GOGa. No i Dark Forces :) Seria Heretic / Hexen? Rise of the Triad? Realms of the Haunting?
Dziękuję za tytuły! Zapomniałem o Redneck Rampage i Dark Forces.
Pisząc o starociach, miałem na myśli właśnie rzeczy z lat 90, bo takie strzelanki najbardziej zawsze lubiłem. Duke/Shadow Warrior/Blood - mniej więcej wiadomo, jak to działa, jak szukać sekretów itd.
Serious Samy to dla mnie już nowsze gry (ogrywałem na premierę i lubię, ale nie o to mi chodzi).
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 23 razy
Podziękowania: 85 razy
Kontakt:

19 paź 2021, o 13:11

Poszukuję tej małej gierki:
https://store.steampowered.com/app/596370/
Ogarnia ktoś czy da się ją jeszcze gdzieś kupić?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 50 razy

19 paź 2021, o 14:15

SK4ND4L pisze:
19 paź 2021, o 13:11
Poszukuję tej małej gierki:
https://store.steampowered.com/app/596370/
Ogarnia ktoś czy da się ją jeszcze gdzieś kupić?
GG.Deals milczy, nawet klucze, więc bardzo wątpliwe.
Obrazek

Chyba jedyna opcja to pirat, jeśli zależy Ci na zagraniu.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

19 paź 2021, o 16:19

Ktoś chyba zapomniał się przelogować. :)
Załączniki
log.JPG
log.JPG (48.58 KiB) Przejrzano 1807 razy
log2.JPG
log2.JPG (45.03 KiB) Przejrzano 1807 razy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 59 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 11:12

EdmundBA pisze:

Tak, do wczoraj nie mogłem uruchomić przez to, że mam konto dzięki "Rocket League" które samo mi się stworzyło przy uruchomieniu gry (serio nic nie zakładałem). Za to wczoraj pojawiła się aktualizacja, która chyba cofnęła te zmiany i działa jak poprzednio.
PostScript pisze:
19 paź 2021, o 10:08
Angrenbor pisze:
18 paź 2021, o 19:20

Z klasyków jest też Redneck Rampage ale ludzie piszą, że lepsza wersja z GOGa. No i Dark Forces :) Seria Heretic / Hexen? Rise of the Triad? Realms of the Haunting?
Dziękuję za tytuły! Zapomniałem o Redneck Rampage i Dark Forces.
Pisząc o starociach, miałem na myśli właśnie rzeczy z lat 90, bo takie strzelanki najbardziej zawsze lubiłem. Duke/Shadow Warrior/Blood - mniej więcej wiadomo, jak to działa, jak szukać sekretów itd.
Serious Samy to dla mnie już nowsze gry (ogrywałem na premierę i lubię, ale nie o to mi chodzi).
"Redneck Rampage" przynajmniej na steam, nie polecam - sporo się namęczyłem żeby to dobrze działało u kumpla, ale i tak trafił na miejsce w którym za każdym razem go wyrzucało do pulpitu i trzeba było na kodach je ominąć. No chyba że coś się zmieniło od 2020r.
"Dark Forces" za to polecam jak najbardziej, po pewnych poprawkach gra się świetnie.

Dziwie się, że nikt nie wspomniał o Outlaws + A Handful of Missions. Przeszedłem całą i działała świetnie.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 12:00

Jeżeli chodzi o Dark Forces polecam poczekać jeszcze parę miesięcy do premiery The Force Engine autora
DarkXL (które ostatecznie nie zostało ukończone) https://theforceengine.github.io/Roadmap.html ostatnio wyszła wersja 0.2 więc można obczaić co robi jeżeli już cokolwiek, ale w planach na najbliższe miesiące jest 1.0 które całkowicie zastąpi Dosboxa i sprawi, że gra będzie działała jak np. Bood:FS uogólniając (różne proporcje ekranu, voksele wysokiej rozdzielczości, strzelanie myszą w wszystkich osiach itp) a wraz z wersją 2.0 dojdzie obsługa Outlaws. Projekt miał już raz termin na rok temu, ale widomo co przyszło, więc może więcej opóźnień nie będzie.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: 『 Toxiczo 』#6492
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 16:58

https://store.steampowered.com/app/1593500/God_of_War/

220zł gdzie na ps store bez promocji jest za 80zł, na promocjach za 40 :trollface:
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 111 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 17:46

Ale na PC... to sie poczeka na promocje. Imo pieklo zamarzło i w koncu God Of War <3

A ode mnie pytanie: jest jakaś opcja, żebym zwrócił tylko jedną grę z bundle na steam? Kupiłem pakiet Andromeda i Dragon Age Inkwizycja i jednak DA nie dla mnie i chciałbym go zwrócić. Jest taka opcja czy całość albo nic? Przy zwrocie każe mi wybrać taki pakiet, wiec mam na myśli przez obsługe jakoś.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 19:12

Hej czy ktoś wie jak to jest dokładniej z tym rynkiem steama ? Wyskakuje mi, że limit to 6750zł więc ja na czysto miałbym 5869,58zł z tego. W takim razie jak to możliwe, że na rynku widnieją wyższe oferty sprzedaży np za 7 454,65zł ??

https://steamcommunity.com/market/listi ... ice%202015

Posiadam tą samą naklejkę i przymierzam się do jej sprzedaży powoli ale limit jaki mnie puszcza mnie nie zadowala w porównaniu do obecnej ceny samej naklejki.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 42 razy
Podziękowania: 103 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 19:26

Może ten limit był ustalany w czasach innych kursów walut (i zapisany na sztywno dla każdej z nich), więc teraz wszystko się rozjeżdża. ; p
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 111 razy
Podziękowania: 69 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 19:52

michall0 pisze:
20 paź 2021, o 19:12
Hej czy ktoś wie jak to jest dokładniej z tym rynkiem steama ? Wyskakuje mi, że limit to 6750zł więc ja na czysto miałbym 5869,58zł z tego. W takim razie jak to możliwe, że na rynku widnieją wyższe oferty sprzedaży np za 7 454,65zł ??

https://steamcommunity.com/market/listi ... ice%202015

Posiadam tą samą naklejkę i przymierzam się do jej sprzedaży powoli ale limit jaki mnie puszcza mnie nie zadowala w porównaniu do obecnej ceny samej naklejki.
Rynek jest globalny, więc pewnie dla innych walut jest większy limit i przeliczają ci na złotówki.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 69 razy
Podziękowania: 94 razy
Kontakt:

20 paź 2021, o 20:35

https://store.steampowered.com/app/2387 ... X__Legacy/

W czerwcu tego roku Ubikacja wyłączyła serwery gry Might and Magic X - Legacy przez co dostęp do DLC, nagród a także dalszej gry po ukończeniu pierwszego aktu.

Obecnie gra jest ponownie dostępna w sprzedaży i w ramach zadośćuczynienia dają za darmo dodatek „Falcon and Unicorn" dodający nowe zadania i lokacje.
On June 1st, we made the decision to remove Might & Magic X – Legacy from sale following an unexpected issue that occurred after we shut down various services for security reasons, which prevented players to access some parts of the game and its DLCs. Our teams have spent the last few months investigating and testing the different solutions to make sure players’ experience lives up to our standards in terms of quality of service.

Today, we’re happy to announce that all conditions are met to bring the game back to the Ubisoft Store and to Steam, and that new and returning players can now venture into the wide and mysterious world of Ashan again. In addition to the base game, we also took this opportunity to give all fans of Might & Magic X – Legacy the freedom to extend their adventure by accessing the DLC “The Falcon & the Unicorn”, entirely for free.
mhm, nastąpiły niespodziewane problemy :gwizdany:
ODPOWIEDZ