Sugestie i pomysły (Bazar)

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: jojoPL1987#1944
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

18 kwie 2021, o 09:32

Arbiter Elegancji, jest to jakieś rozwiązanie ale jeśli gry pozbędę się gdzieś indziej to po co ma wisieć u mnie w profilu nawet jako nieaktywna?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

Re: Sugestie i pomysły (Bazar)

25 kwie 2021, o 18:34

Przycisk "Zobacz grę na Steam" (i w sumie też od porównania ceny w gg.deals) mógłby pojawić się na liście gier i liście pojedynczych ofert?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 50 razy
Kontakt:

9 maja 2021, o 09:08

Moim zdaniem ten wątek powinien być zamknięty, gdyż każdy z władców już nie myśli o swoim dziecku.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

9 maja 2021, o 15:54

ja chciałbym prosić jeśli to możliwe żeby była możliwość dopisania opcji redeem przy kluczach steam to by ułatwiło dużo spraw np mi ciężko się kupuje przez tel zwłaszcza przez Nokie :P polecam tez by widniała gdzieś nazwa kupującego tak by łatwo było można skopiować ja do pey pal duzo użytkowników woli nazwę zamiast kupowanej gry .
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 321 razy
Podziękowania: 497 razy
Kontakt:

4 cze 2021, o 19:26

fajnie by było dodać do domyślnych metod płatności Blik, nie każdy kto ma przelew bankowy na też blik a fajnie by to przejrzyście pomogło sądzę

(chociaż zdarzają się tacy co kupują nie patrząc i tak na metody płatności a potem zdziwieni że nie ma pp :gwizdany: )
Załączniki
Screenshot_2021-06-04 Ustawienia.png
Screenshot_2021-06-04 Ustawienia.png (10.32 KiB) Przejrzano 1495 razy
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 399 razy
Podziękowania: 383 razy
Kontakt:

4 cze 2021, o 22:52

a bo pewnie 95% platnosci to przez paypal

samemu mi sie zdarzylo kiedys zarezerwowac gre bez patrzenia na rodzaj platnosci i musialem anulować (po przeproszeniu hosta)

no z tym blikiem fajny pomysł, pomysł który trafi do zamrażarki jak i reszta pomysłów bo kto się tym zajmie jak nie ma komu, ale może kiedyś... :D
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

29 cze 2021, o 15:16

Sezon urlopowy, to ponownie wspomnę: brakuje opcji URLOP.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

17 lip 2021, o 22:29

A może by tak na profilach dodać:
1. informację kiedy dany użytkownik coś ostatnio kupił/sprzedał - dodatkowa rzecz do sprawdzenia czy użytkownik jest aktywny na bazarze i czy można od niego kupować
2. informację o tym ile zarobił na sprzedaniu gier i ile kasy wydał na nie kupując w bazarze - ot taka ciekawostka. Może takie informacje zmotywują innych do sprzedawania w bazarze.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 40 razy
Podziękowania: 1042 razy

18 lip 2021, o 00:18

jojo87 pisze:
A może by tak na profilach dodać:
1. informację kiedy dany użytkownik coś ostatnio kupił/sprzedał - dodatkowa rzecz do sprawdzenia czy użytkownik jest aktywny na bazarze i czy można od niego kupować
Może nie są to dokładne informacje, ale moim zdaniem wystarczające - ostatnią aktywność usera można łatwo wyczytać z tabelki komentarzy z profilu - "Ostatnie 7 dni" i "Ostatnie 30 dni", bo z doświadczenia wiem, że ponad 90% komentarzy jest wystawiane do około 24 godzin od dokonania transakcji. Dodatkowo należy zwracać uwagę również na "Ostatnio online:" - kiedy ostatni raz user był zalogowany na bazarze.
Jeśli przez ostatni miesiąc ktoś nie dostał żadnych komentarzy oraz nie było go online od dłuższego czasu (np. 3 tygodnie), to zakup gry od takiego użytkownika może być bardzo ryzykowny - nie wiadomo ile się będzie czekało aż się pojawi, a w najgorszym wypadku może on już nawet nie wejść w ogóle na bazar.

jojo87 pisze:
2. informację o tym ile zarobił na sprzedaniu gier i ile kasy wydał na nie kupując w bazarze - ot taka ciekawostka. Może takie informacje zmotywują innych do sprzedawania w bazarze.
Nigdy nie odczułem aby bazar miał niedostatek sprzedających, wręcz przeciwnie. :E
Więcej sprzedawców to więcej konkurencyjnych (niższych) cen, a co za tym idzie - korzystają na tym kupujący, no ale z drugiej strony to nie jest ciekawa sytuacja dla samych sprzedających, bo wiadomo że najlepiej jest mieć jak najmniejszą konkurencję / dążyć do monopolu. ;)
A taki ogólny motywator zarobionego hajsu na bazarku jest na samym dole (w chwili gdy to piszę):
WARTOŚĆ UDANYCH TRANSAKCJI
2 386 469,20 zł
Kwota robi wrażenie. ;)
Awatar użytkownika
Łowca

7 sie 2021, o 13:42

Automatyczny komentarz neutralny lub pozytywny w przypadku, kiedy przez np. miesiąc nie doda się samemu, mam obecnie 6 transakcji bez komentarza zwrotnego po odebraniu klucza, z czego tylko 1 transakcja została wykonana w ostatnim miesiącu. Większość osób raczej nie korzysta z neutralnych komentarzy, a podejrzewam, że macie opcję sprawdzenia programowo czy ostatnia wiadomość została odczytana miesiąc temu, czy nie.
Treść takiego komentarza mogła by być z góry ustalona typu:
"Komentarz wygenerowany automatycznie po miesiącu braku zmiany statusu."
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy

31 sie 2021, o 18:33

A czy planujecie dodać tytuły gier na konsole Switch i możliwość sprzedawania kluczy ? I ewentualnie inne konsole również
Awatar użytkownika
Łowca

3 paź 2021, o 10:20

Brakuje mi bardzo filtra wyszukującego gry VR
Awatar użytkownika
Hitman
Discord: Ejdrien.#1337
Podziękował: 238 razy
Podziękowania: 76 razy
Kontakt:

10 paź 2021, o 10:54

A ja wpadłem na taki fajny pomysł, żeby w regulaminie umieścić coś w stylu okresu przeznaczonego na płatność, tzn. max 3 dni od zarezerwowania gry. Po upływie czasu każdy użytkownik ma prawo anulować zamówienie.
Głównie chodzi tu o resellerów, a właściwie o pewnego użytkownika na H :gwizdany:
Do sklepu też wchodzicie, bierzecie produkt i płacicie po 5 dniach?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 16 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

10 paź 2021, o 11:49

Ejdrien. pisze:
10 paź 2021, o 10:54
A ja wpadłem na taki fajny pomysł, żeby w regulaminie umieścić coś w stylu okresu przeznaczonego na płatność, tzn. max 3 dni od zarezerwowania gry. Po upływie czasu każdy użytkownik ma prawo anulować zamówienie.
Głównie chodzi tu o resellerów, a właściwie o pewnego użytkownika na H :gwizdany:
Do sklepu też wchodzicie, bierzecie produkt i płacicie po 5 dniach?
Popieram, miałem również nieprzyjemność sprzedać klucz użytkownikowi na literkę H :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

14 paź 2021, o 14:10

Druga strona medalu to po opłaceniu sprzedający ma wysłać kluczyk w ciągu 3 dni. Ciekawe czy takie rozwiązanie też byłoby wprowadzone. Miałem już nieprzyjemność opłacania kluczy i wysyłania ich w ciągu kilku tygodni jeśli wogóle.
ODPOWIEDZ