Amazon.pl - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 24 razy

13 paź 2021, o 21:02

GThoro pisze:
13 paź 2021, o 01:18
a teraz "wzbogacił kulturowo" Hobbitów, więc drepta też ścieżką "netflixa".
A od kiedy Hobbity to postacie historyczne, że muszą mieć dany kolor skóry czy narodowość?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 399 razy
Podziękowania: 383 razy
Kontakt:

Re: Amazon.pl - temat ogólny

13 paź 2021, o 21:07

warhameron pisze:
13 paź 2021, o 20:56
Serial Alien też chyba w przyszłym roku, ale nie wiem jaka platforma go dostanie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz

14 paź 2021, o 00:32

xarlo12 pisze:
13 paź 2021, o 21:02
GThoro pisze:
13 paź 2021, o 01:18
a teraz "wzbogacił kulturowo" Hobbitów, więc drepta też ścieżką "netflixa".
A od kiedy Hobbity to postacie historyczne, że muszą mieć dany kolor skóry czy narodowość?
Nie muszą, ale wątpię żeby główni autorzy poczytnych książek i współczesnych filmideł kierowali się uprzedzeniem rasowym nie zaznaczając ich koloru skóry.
Za to umieszczanie aktorów innych niż białych w ramach - należy tam dać czarnoskórego aktora lub hindusa bo...tak, bo przecież nie może obyć się bez różnorodności to głupota. A na pewno kiedy robi się to dla statystyki, dosłownie - potem można pokazać jacy jesteśmy fajni bo odpowiedni % aktorów to kobiety, kolorowi etc.
Interpretacja ? Spoko, ale ponownie nie w ramach sztucznej poprawności politycznej bo to idiotyzm. Dla równości w serialach czy filmach o kulturze czarnych, HH, rapie proponuję umieszczać białych redneck'ów z lokalnym akcentem, którzy będą częścią hip-hopowego składu z Bronxu, ok ?!

Z seriali polecam Człowiek z Wysokiego Zamku - The Man in the High Castle, jakościowy, dobry, chociaż nie jest to serial akcji, ale trochę się tam dzieje ;)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 106 razy
Podziękowania: 68 razy
Kontakt:

14 paź 2021, o 09:01

A może po prostu dany aktor były... nie wiem dobry w tym co robi czyli graniu? Ale wiadomo lepiej mieć nowe konto i narzekać na straszne WPYCHANIE NA SIŁE. WIELKA POLSKA!

brak słów
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 33 razy
Podziękowania: 113 razy
Kontakt:

14 paź 2021, o 09:32

Hardkor pisze:
A może po prostu dany aktor były... nie wiem dobry w tym co robi czyli graniu?
Jasne może tak być, ale większość alokacji takich aktorów jest jednak robiona, aby zaspokoić obecny trend, a nie ze względu na jakość produkcji. Nie twierdzę, że Amazon robi źle (może trochę mój wcześniejszy wpis zabrzmiał jakby to było jednak źle), ale za dużo produkcji, na które ostatnio liczyłem zostało pogrążonych przez próby wciśnięcia takich narracji na siłę, przez co postacie i fabuła stają się płytkie i nierealne. Mem z "netflix adaptation" nie wziął się znikąd. Może jednak Amejzon zrobi nam niespodziankę i zobaczymy na ekranie po prostu harfoota?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 64 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

14 paź 2021, o 09:49

Dokładnie, a od siebie dodam że jak ktoś za prywatne pieniądze robi film to może sobie dobrać takich aktorów jak mu pasuje a jak ktoś chce to ogląda albo nie :) Dla mnie kolor skóry jest obojętny ale jeśli np. dobór konkretnego aktora czy aktorów mi nie pasuje np. jakby w serialu/filmie o katastrofie w Czarnobylu dodano by czarnoskórych aktorów, nawet najlepszych na świecie, to niestety taka obsada by mnie tak kłuła w oczy w filmie o tej tematyce, że bym za darmo nie chciał tego oglądać. No ale tak jak mówiłem na początku, jak ktoś płaci za realizację filmów to do filmu o katastrofie w Czarnobylu może sobie zatrudnić karły i nic mi do tego, tyle że nie będę tego oglądał no ale może komuś innemu się spodoba :)

Ze względu na mam tak niewiele wolnego czasu że w ogóle nie przeszkadza jak te netflixy czy inne robią te swoje produkcje bo i tak pewnie tego nigdy nie obejrzę :)
Hardkor pisze:
A może po prostu dany aktor były... nie wiem dobry w tym co robi czyli graniu? Ale wiadomo lepiej mieć nowe konto i narzekać na straszne WPYCHANIE NA SIŁE. WIELKA POLSKA!

brak słów
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

15 paź 2021, o 14:42

GThoro pisze:
14 paź 2021, o 09:32

Może jednak Amejzon zrobi nam niespodziankę i zobaczymy na ekranie po prostu harfoota?
Tak właśnie będzie. Przecież to całe info o tym, że będą czarne hobbity wzięło się stąd, że jeden z czarnoskórych aktorów udzielił wywiadu w którym powiedział, że gra hobbita. Co więcej, on wprost mówił o tym, że gra właśnie harfoota.
Mix
Awatar użytkownika
Mix
Predator
Podziękowania: 6 razy
Kontakt:

15 paź 2021, o 16:04

Romeo i Julia może byc wystawiany przez czarnoskórych albo azjatów ?
Dla niektorych szokiem był pocałunek z afroamerykanka w star treku.
Np Sidney Poitier też nie miał łatwo.

Warto iść tą drogą ?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 64 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

15 paź 2021, o 19:10

Oczywiście że może być, wg. mnie to nie o to w tym chodzi że czarnoskóry czy azjata jest gorszy czy lepszy. To chodzi o to czy to ma sens lub czy jest to wciskanie równouprawnienia na siłę. Wyobraźmy sobie taką sytuację, ktoś chce nakręcić serial który dzieje się powiedzmy w Afryce i przedstawia historię plemion tam żyjących. Dla pseudo równowagi/równouprawnienia wprowadzamy że w tych afrykańskich plemionach będzie kilka osób o innym kolorze skóry np. kilku białych i kilku azjatów. Czy to miałoby by sens? Wg. mnie nie i tak samo bez sensu są niektóre naciągane adaptacje które firmy robią po to żeby było że oni jednak walczą o prawa czarnych no a Azjaci to przecież gigantyczny rynek zbytu rozrywki więc też trzeba kogoś wprowadzić do obsady. Oczywiście mnie to nie przeszkadza i jak pisałem wcześniej za swoje pieniądze mogą sobie robić co im się żywnie podoba byle było zgodne z prawem. Ja nie muszę tego oglądać ale jak komuś się podoba to co mi do tego...
Mix pisze:
15 paź 2021, o 16:04
Romeo i Julia może byc wystawiany przez czarnoskórych albo azjatów ?
Dla niektorych szokiem był pocałunek z afroamerykanka w star treku.
Np Sidney Poitier też nie miał łatwo.

Warto iść tą drogą ?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 399 razy
Podziękowania: 383 razy
Kontakt:

15 paź 2021, o 20:26

dziś na prime video dodali polski film "Boże ciało" (7.7 na imdb), mi się akurat podobał ;]
ODPOWIEDZ