Modercja postów na Disqus

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcygier.pl
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

8 paź 2019, o 23:15

Hmm chciałem założyć temat ale widzę że chyba tutaj się nada, więc zanim to zrobię to spróbuję: mam pytanie i zarazem w pewnym stopniu skargę dot. działania i tytułowej moderacji komentarzy pod newsami na głównej stronie.

Zazwyczaj staram się pisać dłuższe (jak na formę wypowiedzi) komentarze, częściej niż rzadziej łapię jakieś tam plusiki, niestety zauważyłem że prawie wszystkie (jestem przekonany że wszystkie ale dla świętego spokoju załóżmy że coś tam 'przechodzi') posty zawierające linki są kasowane/nie zostają akceptowane.
Człowieka czasem krew zalewa widząc kompletnie niemerytoryczne, durne komentarze, często składające się z <5 słów (i to z błędami! Nie mówiąc o dużych literach i kropkach) które się pojawiają tu i tam a jak człowiek chce coś wyprodukować wartościowego, z informacjami, pomocnego dla ludzi etc. to cała praca ląduje w koszu i nawet nie wiadomo dlaczego.
Na bazarze mam 180 komentarzy, na Steam jestem 12 lat, na Łowcach prawie 3 lata- nie chcę sobie pochlebiać ale myślę że założenie że nie jestem opętanym 14-latkiem chcącym wydymać ludzi na skrzynki z czapkami do TF2, lub włamać się komuś do banku nie jest zbyt na wyrost. Powinno akceptowanie być na pierwsze 2-3 linki, a potem dopiero gdy ktoś zgłosi posta na dłuższy okres- odciąży to ludzką pracę. O ile taka funkcjonalność może być w ogóle wprowadzona, ale to tylko randomowy pomysł przez pryzmat mojej perspektywy.

Rozumiem jakby to była jakaś konkurencja, ale link do profilu gry na Steamdb, link do YouTube z filmikiem o danym aspekcie gry?
Do napisania skłoniło mnie zniknięcie komentarza gdzie był linki do steamcharts!
Czy wykres z liczbą graczy w jakiejś grze jest potencjalnym zagrożeniem na Łowców?!

Coś od strony technicznej nie działa poprawnie, czy ktoś leci sobie w kulki hurtowo odrzucając wszystkie posty z linkami? :roll:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

Re: Modercja postów na Disqus

9 paź 2019, o 02:13

Moderacja jest raczej automatyczna i pewnie jest ustawione, że filtr wyłapując jakieś linki automatycznie poddaje do moderacji. Znając życie i ilość ludzi przewijających się na łowcach, jest takich komentarzy sporo i zwyczajnie moderatorzy mogą nie wyrabiać bądź też nie zaglądają w to.
Tak czy inaczej aby uniknąć bota, możesz spróbować kropkę zamknąć nawiasem kwadratowym, np. www[.]onet[.]pl/news.png
Tym sposobem nie utworzy się hiperłącze a jeśli ktoś będzie chciał wejść w link to sobie owe nawiasy usunie.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 155 razy
Podziękowania: 89 razy
Kontakt:

8 sie 2020, o 22:16

czy ktoś jeszcze oprócz mnie ma problem z ładowaniem disqusa na łowcach na chrome?
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 91 razy
Kontakt:

8 sie 2020, o 22:29

TheLastJedi pisze:
czy ktoś jeszcze oprócz mnie ma problem z ładowaniem disqusa na łowcach na chrome?
Miałem ostatnio taki problem, ale pomogło usunięcie wszystkich danych i ciasteczek witryny w przeglądarce ;)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 155 razy
Podziękowania: 89 razy
Kontakt:

9 sie 2020, o 09:34

Nesus pisze:
8 sie 2020, o 22:29
TheLastJedi pisze:
Miałem ostatnio taki problem, ale pomogło usunięcie wszystkich danych i ciasteczek witryny w przeglądarce ;)
niestety, wywaliłem ciacha i dane witryn łowców i disqusa ale dalej lipa
ale jak wywaliłem wszystko z 7 dni to jest już lepiej, dzięki
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

4 sie 2021, o 20:58

Można się gdzieś dowiedzieć co się dzieje z moderację dyskusji w newsach?
Tu dokładnie chodzi mi o:
https://lowcygier.pl/bundle/humble-rema ... /#comments

Napisałem dwa posty, jeden gdzie pochwaliłem Synthetik i Heroes of Hammerwatch, drugi był odpowiedzią na post o prograch, gdzie wspomniałem o tym że kiedyś cena była w dolarach i z T1 dawano nawetr parę pozycji, i to wszystko.
Odświeżyłem stronę i oba usunięte.
Napisałem o tym czemu tego nie widzę, wyedytowałem by dodać info o kasacji drugiego i edytowana wersja zniknęła. Jak chcę dalej edytować to wyskakuje że oznaczone jako spam?

Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje :?:
Teraz odświeżyłem i też zniknął.
https://imgur.com/GH7hu8l
https://imgur.com/zB3gF9E

Napisałem to samo jeszcze raz:
Obrazek

I też posty zniknęły. Proszę o informację ocb (widzę u góry user Nesus zagląda), wspominanie o Bazarze łamie politykę serwisu?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 48 razy
Kontakt:

4 sie 2021, o 22:16

@UP
Może już dochodzi do tego ze kosztem taniego kupna na bazarze wola drożej wcisnąć ale przyciąć na prowizji xD Tutaj mnie już nic nie zaskoczy , a propo monetyzowania tego serwisu . :trollface:
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 166 razy
Podziękowania: 187 razy
Kontakt:

4 sie 2021, o 23:22

Wspominanie o bazarze nie łamie żadnego regulaminu :)
Widzę, że Disqus uznał te komentarze jako spam. Z jakiego powodu? Nie wiem. Zaraz je przywrócę.
Widzę w historii, że jeden z Twoich komentarzy został w ostatnich dniach kilka razy oznaczony jako spam przez innych użytkowników (ten, w którym pisałeś do kogoś, że jest prymitywem), może boty Disqusa wrzucił Cię przez to na jakąś czarną listę.

Wyślę Ci na PW zrzuty, żeby pokazać, że z naszej strony nie było nic majstrowane przy tych komentach :)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

4 sie 2021, o 23:41

Seyonne pisze:
Widzę, że Disqus uznał te komentarze jako spam. Z jakiego powodu? Nie wiem. Zaraz je przywrócę.
Widzę w historii, że jeden z Twoich komentarzy został w ostatnich dniach kilka razy oznaczony jako spam przez innych użytkowników (ten, w którym pisałeś do kogoś, że jest prymitywem), może boty Disqusa wrzucił Cię przez to na jakąś czarną listę.

Wyślę Ci na PW zrzuty, żeby pokazać, że z naszej strony nie było nic majstrowane przy tych komentach :)
Na początku zakładałem że to może problem z serwerami, ale inne posty nie znikały + widziałem nawet jeden nowy się pojawił na moich oczach + moje trzy razy z rzędu były usuwane. Więc po tym jedynie moderacja- ale w takim wypadku wolałbym dostać z góry info o banie czy coś, bo takie dochodzenie co się dzieje to tylko irytacja i strata czasu.
A co do wspomnianego prymitywnego użytkownika- ciężko mi znaleźć uzasadnienie dla oznaczania tego jako spam. W tamtym wątku napisałem parę postów, jeden z nich na długość krótkiego wypracowania (jak na Disqusa ofc ;) ) rzeczowo nt. gry z promocji.
Jak ktoś zwraca się do mnie z określeniem że to, co piszę to, cytuję - 'sranie' do sprzepraszam ale nie będę okłamywał siebie i zwyczajnie nazwę rzeczy po imieniu. To zachowanie karygodne i prymitywne jak na dorosłego człowieka i ten user powinien dostać jakiś szalabn na Internet. No ale to nie dyskusja o Netykiecie.

W każdym razie dzięki za info :tak:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

5 sie 2021, o 00:20

Seyonne pisze:

Szkoda, że w innej sytuacji nie byłeś tak pomocny :) I nadal mam bana na disqusie za nic.
Awatar użytkownika
Administrator
Discord: remike#9022
Podziękował: 571 razy
Podziękowania: 112 razy
Kontakt:

5 sie 2021, o 00:37

Catalyst pisze:
Szkoda, że w innej sytuacji nie byłeś tak pomocny :) I nadal mam bana na disqusie za nic.
Ban za nic to nasza ulubiona forma bana. Ot, wybieramy sobie randomowych userów, banujemy ich za nic i obserwuemy reakcje.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

5 sie 2021, o 01:15

remike pisze:
Catalyst pisze:
Ban za nic to nasza ulubiona forma bana. Ot, wybieramy sobie randomowych userów, banujemy ich za nic i obserwuemy reakcje.
No to proszę - czekam na dowody w postaci screenów za jaki "hejt" i "ostre słownictwo" zostałem zbanowany :) Wiem, że tego nie wskażecie, a i pewnie zbanujecie mnie kolejny raz na forum :)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 100 razy
Podziękowania: 67 razy
Kontakt:

5 sie 2021, o 10:16

remike pisze:
Catalyst pisze:
Brzmi lepiej niż owocowe czwartki... Jak to nazywacie? Zanicowe piątki? Gdzie wysłać CV?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 38 razy
Podziękowania: 91 razy
Kontakt:

5 sie 2021, o 10:22

Przecież to nadal owocowe czwartki. BANanowe. ; p
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 101 razy
Podziękowania: 120 razy
Kontakt:

1 wrz 2021, o 13:45

Dlaczego mam blokadę na komentarze, skoro nic nie pisałem od miesiąca, a nawet jak pisałem to w sumie nikogo nie obrażałem ani nicz (proszę sprawdzić historię komentarzy, trzeba się szanować i miłować, drodzy moi).
PS. Jak widać, mój sobowtór pisze i ma się dobrze, może to dlatego :trollface:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 70 razy
Podziękowania: 122 razy

1 wrz 2021, o 14:25

Natan pisze:
Dlaczego mam blokadę na komentarze, skoro nic nie pisałem od miesiąca, a nawet jak pisałem to w sumie nikogo nie obrażałem ani nicz (proszę sprawdzić historię komentarzy, trzeba się szanować i miłować, drodzy moi).
PS. Jak widać, mój sobowtór pisze i ma się dobrze, może to dlatego :trollface:

Obrazek

Obrazek
That's why:
remike pisze:
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 140 razy
Podziękowania: 67 razy
Kontakt:

1 wrz 2021, o 16:41

Natan pisze:
Nie dostałeś bana, tylko filtr disqusowy traktuje słowo "abstrahując" jako przekleństwo.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 101 razy
Podziękowania: 120 razy
Kontakt:

1 wrz 2021, o 18:16

O **pietruszka*, chciałoby się rzec. Nie no, bana nie podejrzewałem, bardziej że coś się tam w systemie poprzestawiało.
ODPOWIEDZ