Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 60 razy

2 sie 2021, o 08:38

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

2 sie 2021, o 09:36

Obrazek
Gra to kupa funu. I jedynka i dwójka. Grałem nadal nawet jak zrobilem wszystkie achivementy. I na pewno do niej wrócę :)
No i czekam na trójeczkę!
Jak dotąd, Polacy z Flying Wild Hog robili świetną robotę.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 44 razy
Podziękowania: 56 razy
Kontakt:

3 sie 2021, o 23:36

Taka świeżynka z dzisiaj. Osiągnięcie "Lord of the Board" wymagało nieco szczęścia w moim wypadku, bo za cholerę nie mogłem wyczuć - jak to określił twórca - preloadu spinów.
Załączniki
Screenshot 2021-08-03 at 23-34-16 Steam Community Per Panicz.png
Screenshot 2021-08-03 at 23-34-16 Steam Community Per Panicz.png (35.53 KiB) Przejrzano 3336 razy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

4 sie 2021, o 16:37

Załączniki
262626.jpg
262626.jpg (106.99 KiB) Przejrzano 3158 razy
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (40.4 KiB) Przejrzano 3158 razy
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 12 razy

8 sie 2021, o 13:04

Obrazek

Gra dzieciństwa. Rok temu zacząłem i przeszedłem, teraz postanowiłem zdobyć kilka brakujących osiągnięć. Jedna z najlepszych platformówek, w jakie dane mi było zagrać. :macha: Teraz biorę na celownik trudniejszą grę, czyli remake Crasha. :P
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 49 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

10 sie 2021, o 00:14

Carto
carto.PNG
carto.PNG (67.68 KiB) Przejrzano 2653 razy
Krótka ale bardzo fajna i urocza gierka. W skrócie, jesteś dziewczynka która szuka babci. Aby się dostać z miejsca na miejsce odpowiednio ustawiasz kawałki mapy łącząc je ze sobą :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 12 razy

11 sie 2021, o 13:54

Obrazek

Udało się. Wcześniej przeszedłem wszystkie poziomy, teraz tylko wymaksowałem pozostałości. Warto wspomnieć tylko o tym, że poziom Stormy Ascent DLC z pierwszej części okazał się trudny tylko w przypadku zdobycia złotego czasu, a najtrudniejszą odsłoną okazała się część druga, zwłaszcza pod względem bicia czasów. Trójka to smaczna bułeczka z masełkiem.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 51 razy
Podziękowania: 95 razy
Kontakt:

14 sie 2021, o 02:26

Nesus pisze:
9 lip 2021, o 12:00
Czas zacząć ogrywać te wszystkie niesprzedane gierki z Choice'ów. Padło na Kill It With Fire z najnowszej paczki. Przyjemne i bardzo szybkie 100% osiągnięć. Na początku kilka z nich wydaje się dość trudnych, ale jak ogarnie się combo energetyk + RPG to nic już nam nie przeszkodzi w sprowadzeniu atomowej apokalipsy na biedne pajączki xD

Obrazek
Dodali 3 nowe osiągnięcia, a że gra fajniutka to czułem się zobowiązany :gwizdany:

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

14 sie 2021, o 07:33

Po trzech latach ukończenia ostatniej części wraz dodatkami o Białym Wilku, to jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć wszystkie osiągnięcia z tej gry. Mam nadzieję, że jak kupie CP2077, to być może zrobię tak samo na Steamie/GOG'u na 100%. Wszystko we właściwym czasie.
Załączniki
pobrane.jpg
pobrane.jpg (26.47 KiB) Przejrzano 2302 razy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 76 razy
Podziękowania: 73 razy

15 sie 2021, o 15:31

Obrazek

37. Shadowrun: Hong Kong Największy zarzut jaki mam do tej gry to fakt, że 3 razy gracze dostali to samo. Można zażartować, że jest to samodzielny dodatek do DLC. Na plus - wreszcie mamy przekazane całe tło kosmologiczne "Szóstego Świata", doszło też do odświeżenia hackowania, do tego dwóch opcjonalnych towarzyszy Racter i Gaichu wyróżnia się spośród dotychczasowych bohaterów. Na pewno też zapada w pamięć misja w muzeum. Wszystko inne jest kopią rozwiązań z Dragonfalla - gameplay, misje kompanów, wymagania dla "dobrego" zakończenia, finałowy pojedynek, który za przypomina bardzo ten z Feuerstelle. Nawet wiele acziwków zostało przeniesionych z poprzedniej części. Dla fanów cyklu była to bardzo dobra część, ale niedzielnych graczy to nie przekonało i pomimo dobrych ocen seria skończyła na śmietniku historii
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 13 razy
Podziękowania: 60 razy

17 sie 2021, o 10:01

Obrazek

Podobnie jak w przypadku A Short Hike - krótka i bardzo przyjemna gra. Warto spróbować, zwłaszcza, że obecnie jest w Game Passie i Czojsie.
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

19 sie 2021, o 11:00

Ależ to była nostalgiczna podróż. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło, ale po przejściu 8 gier mam już trochę dość old-school'u. Niestety smutna refleksja jest taka, że masowe ułatwianie współczesnych gier praktycznie zabiło u mnie skilla i znacznie zmniejszyło pojemność pokładów cierpliwości. Jako rocznik 96' ze światem gier 8-bitowych miałem kontakt poprzez legendarnego Pegasusa, więc pierwsza Castlevania to było jak uderzenie nostalgii. Gierki jak przystało na produkt starszy ode mnie mocno trąciły archaizmem. Najbardziej boli brak "skoku z miejsca" - jeśli się nie ruszasz to nie możesz podczas skoku przemieścić się w lewo lub prawo, wykonujesz jedynie podskok. Na szczęście owa kolekcja ma dwa duże plusy - pełną możliwość zmiany sterowania i zapisywanie stanu gry w dowolnym momencie. Na początku próbowałem przejść te gry "po bożemu" tak jak zostały zaprojektowane. Jednak w celu uniknięcia niepotrzebnej frustracji system zapisu stał się moim przyjacielem. Ogólnie to niezły kawał historii gamingu. Bawiłem się z tą kolekcją lepiej niż z wieloma ostatnimi produkcjami, przy okazji robiąc 100% osiągnięć. W sumie żałuję trochę, że nie miałem w dzieciństwie styczności z generacją 16-bitową, bo Super Castlevania IV i Castlevania Bloodlines to mega pozycje, w które grało mi się tutaj najlepiej i nawet dziś są to w pełni grywalne produkcje. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie również Castlevania II Simon's Quest, której bliżej do RPG oraz Castlevania III Dracula's Curse z możliwością dokonywania wyborów. Najgorzej z całego zestawienia wypada Castlevania The Adventure z Game Boy'a, która działa tragicznie - na oko jakieś 15-20 FPS co strasznie utrudnia rozgrywkę. Podsumowując, polecam tytuł każdemu, nawet jeśli nie ma sentymentu do staroci. Będąc szczerym to podziwiam ludzi z tamtego okresu (i młodego siebie), że takie gry przechodziło się dawniej bez możliwości zapisu, ucząc się raz po raz wszystkiego na pamięć (dziś masowy odbiorca nie ma czasu na taką konstrukcję gier) - boss rush w Castlevania Bloodlines na końcu gry to jakiś koszmar xD
Castlevania_All_Achievements.JPG
Castlevania_All_Achievements.JPG (86.47 KiB) Przejrzano 1771 razy
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 316 razy
Podziękowania: 483 razy
Kontakt:

19 sie 2021, o 18:03

polecam :) fajna gierka
Załączniki
Screenshot 2021-08-19 at 17-44-00 Społeczność Steam Hildunio.png
Screenshot 2021-08-19 at 17-44-00 Społeczność Steam Hildunio.png (54.08 KiB) Przejrzano 1688 razy
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 49 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

20 sie 2021, o 13:09

Lightmatter
lightmatter.PNG
lightmatter.PNG (49.85 KiB) Przejrzano 1479 razy
Gra logiczna, w której cień i wszelakie ciemności są twoim wrogiem. Fani gry Portal z pewnych powodów mogą polubić te grę ;)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 147 razy
Podziękowania: 147 razy
Kontakt:

20 sie 2021, o 22:35

394. Sekiro™: Shadows Die Twice
Obrazek
Nareszcie zagrałem w najnowszą grę From Software i tak jak podejrzewałem nie zawiodłem się. Co prawda wg mnie Dark Souls 3 to nadal najlepsza gra tego studia(może Elden Ring to zmieni, nie obraziłbym się), ale Sekiro i tak jest świetną grą. Po drodze nie obyło się bez problemów, bo w międzyczasie złapałem "kryzys gracza" i od połowy maja praktycznie nie grałem w nic. Zmieniło się to na początku Letniej Wyprzedaży Steam 2021(koniec czerwca), gdzie kupiłem Sekiro(nareszcie na większej przecenie!), ale po tygodniu grania znowu dopadł mnie "kryzys" i do gry wróciłem dopiero w połowie sierpnia, ale tym razem na dobre i skończyłem ją w 100%.

Jeżeli chodzi już o samą grę to, o dziwo, fabuła jest tutaj podana w przystępny sposób(jak na From Software) i, w przeciwieństwie do Soulsów, bez problemów można ją w całości zrozumieć. Do tego dochodzi świetna grafika, genialny gameplay i dobra muzyka(choć wg mnie do takiego DS3 nie ma podjazdu). Sam design świata i przeciwników również jest na bardzo dobrym poziomie, ale ponownie, Dark Souls dla mnie jest tutaj wzorem.

Często słyszałem, że Sekiro to najtrudniejsza gra From Software, czy faktycznie tak jest? Dla raczej nie, ale jeżeli ktoś miał w Dark Souls miał problem z parowaniem lub zbytnie za nim nie przepadał to dla kogoś takiego to będzie zdecydowanie najtrudniejsza gra od Japończyków. Tutaj praktycznie cała walka jest podporządkowana idealnemu odbijaniu ciosów przeciwnika oraz zabójczym kontrom. Warto grać agresywnie i nie dawać przeciwnikowi ani chwili oddechu, ja w DS zawsze grałem agresywnie, więc tutaj walczyło mi się bardzo dobrze i zdecydowanie podeszła mi decyzja twórców o lekkim odświeżeniu formuły walki w ich grach(ale mam nadzieję, że w Elden Ring system walki będzie bardziej jak w DS). Gra oczywiście nie jest łatwa, jest bardzo wymagająca, ale dla mnie najłatwiejsza ze wszystkich gier From Software(tych znanych, hehe). W zasadzie większy problem miałem tylko z ostatnim bossem, z którym trochę się męczyłem i pokonałem do chyba za ok. 15 razem, ale był to chyba boss, który najbardziej mnie wkurzył ze wszystkich gier From Software, mimo, że w DS zdarzali się bossowie(a konkretnie to chyba było takich 2), którzy zatrzymywali mnie na dłużej. Z takich bardziej wymagających bossów to mogę wymienić jeszcze Demona Nienawiści - 8 podejść i drugie starcie z pewnym przeciwnikiem, które ma miejsce podczas wspomnienia(więcej nie piszę, bo spoilery) - 6 podejść. Te trzy walki są też wg 3 najlepszymi walkami w grze, świetna jest też walka z finałowym bossem "złego zakończenia", ale z nią nie męczyłem się zbyt długo, bo zrobiłem ją już za 3 podejściem.

Przejście gry na 100% zajęło mi 55 godzin, na co złożyło się pełne przejście gry na 100%(wszystko co tylko da się zrobić) - ok. 42,5h, drugie przejście gry na NG+ - speedrun do złego zakończenia(oraz zebranie ostatnich materiałów do ulepszeń) - ok. 4,5h oraz 8 godzin ŻMUDNEGO grindu do ostatniego osiągnięcia w grze. Nawiasem mówiąc, szkoda, że gra nie dostała dodatków dodających nową fabułę. Każda gra DS takie miała i często właśnie w nich były najlepsze walki w danej części.

Co do osiągnięć, możemy je podzielić na kilka kategorii. Fabularne, wiadomo, głównie tyczą się pokonania jakiegoś bossa. Eksploracyjno-kolekcjonerskie - zbieranie nowych sprzętów do naszego arsenału, ulepszeń tykwy leczniczej(odpowiednik butelek estusa z DS) oraz zebranie wszystkich koralików modlitewnych(tych w grze jest 40 i głównie zdobywa się je poprzez zabijanie mini-bossów). Osiągnięcia związane z zakończeniami - w grze są 4 zakończenia, więc są też 4 achievementy. Ostatnie dwa osiągnięcia to maksymalne ulepszenie naszej każdej broni oraz wykupienie WSZYSTKICH umiejętności w grze. O ile ulepszenie każdej broni nie jest takie trudne(prawie wszystkie da się bez większych problemów kupić w jednym przejście, tylko z dwoma trzeba zaczekać na NG+ i tam zdobyć resztę materiałów. Co innego zdobycie wszystkich umiejętności, tutaj zaczyna się grind i najgorszy moment całego maksowania gry. Do zdobycia wszystkich umiejętności potrzebujemy 125 punktów(czyli jakby 125 poziomów), ja gdy zostało mi tylko to osiągnięcie musiałem wbić jeszcze chyba 43 punkty(a i tak w trakcie normalnej gry czasami farmiłem przeciwników, aby mieć pieniądze na ulepszenia broni, do tego w trakcie "normalnego przejścia starałem się zabijać każdego przeciwnika, więc tych leveli mogło być jeszcze więcej). Przełożyło się to na ok. 8 godzin robienia tego samego, czyli grindowania punktów doświadczenia w kółko i w kółko w ten sam sposób. Zdecydowania najgorszy moment gry i chyba najnudniejszy grind ze wszystkich gier From Software.

Krótko podsumowując moje wrażenia z Sekiro: Shadows Die Twice mogę powiedzieć, że jest to świetna gra i zdecydowania warto w nią zagrać. Wg mnie jest trochę słabsza i łatwiejsza(ale tutaj wiele zależy od osobistych preferencji) od trylogii Dark Souls. Jest to też chyba najłatwiejsza gra do wymaksowania na 100% z tych wyżej wymienionych, bo nie trzeba aż tak wiele grindować(ale tutaj jest on najżmudniejszy i najnudniejszy) oraz nie trzeba przechodzić gry ponownie w takim stopniu jak w DS. Bardzo polecam.

Jako ciekawostkę podam, że w ciągu całej gry zginąłem 120 razy(ok. ¼ z nich to śmierci podczas walk wymienionych jako "najlepsze")oraz zabiłem 8896 przeciwników(w tym ponad 5,5k podczas grindu).

Teraz pozostaje tylko czekać na Elden Ring oraz mieć nadzieję, że Bloodborne wreszcie wyjdzie na Steama.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 147 razy
Podziękowania: 147 razy
Kontakt:

26 sie 2021, o 19:12

395. Resident Evil 7 Biohazard
Obrazek
Kolejna część serii Resident Evil za mną. Tym razem "siódemka", w którą chciałem już zagrać od dłuższego czasu. Przy okazji premiery "ósemki" wreszcie to zrobiłem i przeszedłem całą podstawkę na 100%(37/58 osiągnięć), później dopadł mnie "kryzys gracza" i wszystkie dodatki skończyłem dopiero teraz. Krótko mówiąc, to jedna z trudniejszych gier jakie miałem okazję przechodzić na 100%.

Przyznam, że wolę odsłony serii w stylu niedawnych remake'ów "dwójki" i "trójki", ale w "siódemkę" również grało mi się bardzo dobrze. Widok "z oczu" tylko potęguje nasze wrażenia, a niezła fabuła, gęsty klimat oraz towarzysząca mu oprawa audiowizualna tworzą razem świetną grę. No i warto zaznaczyć, że w tej odsłonie seria wraca do korzeni i podobnie jak w "jedynce" tak i tutaj eksplorujemy tajemniczą posiadłość. Co prawda rezydencja z pierwszej części pozostaje niedościgniona, ale projekt większości lokacji stoi na wysokim poziomie.

Jak widać całość zajęła mi ok. 54 godziny(mniej więcej po 27 godzin na podstawkę i wszystkie dodatki). Na tę liczbę składają się trzy przejścia głównej kampanii fabularnej:
  • 1. Poziom normalny - pierwsze przejście gry oraz zebranie każdej znajdźki - ok. 16 godzin.
  • 2. Poziom łatwy - speedrun, przejście gry bez leczenia oraz otwierania skrzynek na przedmioty - ok. 3,5 godziny.
  • 3. Poziom szalony - przejście gry na najtrudniejszym poziomie oraz zebranie każdej znajdźki(na najtrudniejszym poziomie jest ich więcej oraz są poukrywane w innych miejscach) - ok. 5,5 godzin.
Przejście każdego dodatku z pakietów "Zakazane Nagrania"(ok. 18 godzin),
trzykrotne przejście dodatku "To nie jest bohater":
  • 1. Poziom normalny - pierwsze przejście dodatku, zebranie każdej znajdźki - ok. 1,5 godziny.
  • 2. Poziom łatwy - speedrun - ok. 0,5 godziny.
  • 3. Poziom zawodowiec - przejście dodatku na najtrudniejszym poziomie trudności - ok. 1,5 godziny.
dwukrotne przejście dodatku "Koniec Zoe":
  • 1. Poziom normalny - pierwsze przejście dodatku, zebranie każdej znajdźki oraz przejście dodatku bez używania żadnej broni oprócz podstawowej - ok. 2 godziny.
  • 2. Poziom Joe musi umrzeć - przejście gry na najtrudniejszym poziomie trudności - ok. 3 godziny.
Jeżeli chodzi o osiągnięcia to jest ich całkiem sporo i dostajemy je za różne wyzwania. Podstawowa wersja gry ma 37 osiągnięć, a dodatki dodają jeszcze 21 achievementów. Możemy je podzielić na osiągnięcia fabularne, związane z poziomem trudności, związane z walką(np. zabicie co najmniej dwóch przeciwników jednym strzałem czy też zabicie przeciwnika za pomocą zdalnie sterowanej bomby), związane ze znajdźkami, różne(np. otwórz coś za pomocą wytrycha, wytwórz każdy możliwy przedmiot), wyzwania(np. ukończ grę w ciągu 4 godzin, ukończ dany fragment gry bez przyłapania przez wrogów). Osiągnięcia z podstawki nie są takie trudne, oczywiście, przejście gry na najwyższym poziomie nie jest łatwe, ale w porównaniu do wyzwań jakie mamy w dodatkach to nic strasznego.

Tutaj podpowiem tylko, że osiągnięcie dotyczące przejścia gry bez otwierania skrzynki na przedmioty może wprowadzić w błąd, bo w opisie mamy, że musimy przejść grę otwierając ją mniej niż 3 razy, ale w trakcie fabuły otwieramy ją trzykrotnie, więc w praktyce nie możemy otwierać jej wcale.

Osiągnięcia z dodatków to osobna kwestia, jest ich mniej, ale większość z nich jest trudniejsza od tych z podstawowej wersji gry. Achievementy związane z dodatkiem "Zakazane Nagrania"(czyli kilka mniejszych dodatków), które warto wyróżnić to przejście trybu Koszmar i Straszliwa Noc(czyli po prostu trudniejsza wersja Koszmaru), czyli specjalnego wyzwania, w którym bronimy się przed kolejnymi falami wrogów. Rzecz jest całkiem wymagająca, ale zarządzając dobrze naszymi zasobami nie powinniśmy zbyt długo się tutaj męczyć. Osiągnięcia związane z trybem 55. urodziny Jacka - przede wszystkim chodzi tutaj o przejścia każdego poziomu na ocenę S. Na początku może wydawać się trudne, ale jeżeli dobrze znamy grę oraz rozkład pomieszczeń to powinno nam pójść dosyć sprawnie. Najdłużej robiłem osiągnięcie za przejście trybu "Ethan musi zginąć", w którym jesteśmy na praktycznie jedno uderzenie i musimy przejść bardzo trudną trasę bez żadnego błędu. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że każda próba to inne zestawy przedmiotów, jak i ich rozmieszczenie. Oprócz naszych umiejętności musimy też liczyć na szczęście w doborze przedmiotów.

Osiągnięcia dotyczące dodatku "21", czyli gra karciana w RE7. Oprócz przejścia samego dodatku mamy tutaj 2 osiągnięcia za przejście trudniejszych(i często niesprawiedliwych) wersji tejże gry karcianej. Jeden polega na pokonaniu 5 przeciwników z rzędu(my mamy tylko jedno "życie"), ja zrobiłem to za pierwszym razem i nie było to jakoś szczególnie trudne. Drugi to pokonanie 10 przeciwników z rzędu, na jednym podejściu(które trwa ok. 80 minut). Z tego co widziałem to jest dużo narzekania co do tego osiągnięcia, bo oprócz naszych umiejętności(szczególnie logiczne myślenie i trochę matematyki) musimy mieć trochę szczęścia w doborze kart naszych(szczególnie specjalnych) oraz naszych przeciwników. Szczególnie w przypadku ostatniego przeciwnika, który jest niesprawiedliwy i bez odpowiednich kart nie da się go pokonać. Mnie udało się to przejść ten tryb już za drugim razem i bawiłem się naprawdę nieźle(ale pewnie, gdyby mi nie wychodziło to znienawidziłbym ten tryb).

Dodatki fabularne "To nie jest bohater" jak i "Koniec Zoe" nie są szczególnie trudne na normalnym poziomie trudności, ale na najwyższych poziomach potrafią mocno dać w kość(szczególnie ten drugi). Główną trudnością w pierwszym z nich jest to, że przez ok. połowę dodatku nie mamy żadnej broni i musimy biegać z samym nożem(i kilkoma granatami, którą są bardzo przydatne). Przeciwników jest dużo więcej, a w lokacjach jest porozstawiane mnóstwo pułapek. Nie jest łatwo, ale weterani serii powinni sobie poradzić. Przejście drugiego dodatku na najtrudniejszym poziomie trudności to wg mnie najtrudniejsze osiągnięcie w całej grze. Można aż powiedzieć, że poziom trudności jest aż przesadzony, nie dość, że jesteśmy na ok. 2 uderzenia to przeciwnicy i pułapki są praktycznie wszędzie. Bez dobrej znajomości mapy jesteśmy zgubieni. Szczególnie trudna była droga do drugiego bossa jak i sama walka z nim. Na szczęście jakoś udało się przejść ten fragment i później(mimo ogromnej liczby pułapek) udało się jakoś dotrwać do końca.

W sumie to miałem wrażenie, że twórcy robią wszystko, aby tylko gracz nie przeszedł gry na 100%. Już pomijając podstawkę to mamy tutaj 2 osiągnięcia, gdzie oprócz umiejętności trzeba sporo szczęścia oraz najtrudniejsze poziomy trudności, gdzie prawie wszędzie rozstawione są pułapki oraz otacza nas prawie, że armia wrogów. Nie powiem, satysfakcja ze przejścia jest duża, ale szczególnie przejście "Koniec Zoe" na najtrudniejszym poziomie wydawało się utrudnione trochę na siłę.

Podsumowując, jest to świetna klimatyczna gra, ale sądzę, że nie każdemu fanowi serii RE może się ona spodobać. Głównie przez to, że dosyć mocno różni się ona od poprzedniczek oraz najnowszych remake'ów starszych odsłon. Osiągnięcia są wymagające i na pewne posiadanie takiego calaka w naszej kolekcji to powód do dumy. Musimy tylko wytrwać w najtrudniejszych momentach(a szczególnie w tych trochę niesprawiedliwych). Polecam.

Gdy "ósemka" osiągnie już akceptowalną cenę to bardzo chętnie ją ogram. Swoją drogą to świetnie byłoby zagrać w dopieszczony remake "jedynki", taki jaki otrzymała druga odsłona cyklu. Co prawda "jedynka" już kiedyś otrzymała świetny remake, ale bardzo chętnie ograłbym ją w "next-genowym" wydaniu. Następna część, która ma zostać odnowiona to najprawdopodobniej RE4(nawet ostatnio pojawiły się kolejne plotki na ten temat), więc jeszcze trochę poczekam(o ile w ogóle kiedyś to nastąpi).
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

27 sie 2021, o 14:18

W końcu jest 100% osiągnięć w Ageless

Obrazek

Powiem szczerze, że męczyłem tę grę od marca. Bardzo ciekawe połączenie gry logicznej z mocnym naciskiem na zręczność gracza. Ogólnie rzecz biorąc sterujemy postacią, która potrafi odmładzać i postarzać rośliny/zwierzęta/istoty. Wykorzystując różne umiejętności i właściwości poszczególnych form życia należy najpierw wykombinować jak dostać się z punktu A do punktu B, a następnie wcielić ten pomysł w życie... A to już takie proste nie jest. Zdarzało mi się utknąć w pewnych momentach na dłuższą chwilę, a brak poradników sprawił, że odstawiałem tę grę na pewien czas. Sporo frustracji i jeszcze więcej śmierci głównej bohaterki - na koniec gry licznik wskazywał u mnie 1818 zgonów. Dodatkowo jedno osiągniecie wymagało zebrania wszystkich relikwii. O ile nie były one jakoś specjalnie ukryte (od razu widać która ścieżka to gra główna, a która prowadzi do pomieszczenia ze znajdźką), to poziom trudności zagadek był tam momentami irracjonalnie wysoki. Sama gra dała mi jednak sporo satysfakcji i wynagrodziła całość sympatyczną fabułą z ciekawym podejściem do podróży w czasie :D
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 316 razy
Podziękowania: 483 razy
Kontakt:

28 sie 2021, o 00:39

kolejna przyjemna platformówka ukończona :) taka nie za trudna a w sam raz :P
Załączniki
Screenshot 2021-08-28 at 00-35-10 Społeczność Steam Hildunio.png
Screenshot 2021-08-28 at 00-35-10 Społeczność Steam Hildunio.png (55.37 KiB) Przejrzano 654 razy
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 128 razy
Podziękowania: 169 razy
Kontakt:

29 sie 2021, o 11:54

Obrazek
Awatar użytkownika
Redaktor
Kontakt:

30 sie 2021, o 16:32

Ahhh i w końcu jest i on. Batman Arkham Asylum GOTY, czyli gra, która zapoczątkowała mój ulubiony system walki w grach. Miałem swego czasu tę grę kupioną w pudełko i wtedy gwarantowała opad szczęki - szczególnie pod kątem grafiki i mechaniki. Intro i sekwencja wprowadzająca to było wielkie WOW i opad szczęki u mnie. Trochę się bałem, że popsuję sobie te wspomnienia. O dziwo graficznie gra nadal daje radę, szczególnie, że wiele korytarzowych lokacji ma mnóstwo detali, wiec nic nie wydaje się puste. Niestety najabrdziej bolał mnie powrót do wspomnianej walki... Po Shadow of Mordor, Shadow of War czy Mad Maxie ciężko było mi się przestawić na walkę, w której na każdy rodzaj ciosu ma się wyłącznie jedną opcję odpowiedzi. Najbardziej jednak dokuczała mi nieprzerywalna animacja nokautu na ziemi, podczas której można było otrzymać cios bez możliwości wyprowadzenia kontry. Przez pierwsze kilkanaście prób wbicia medali za walkę myślałem, że oszaleję, bo cięgle dostawałem strzała w plecy. Potem jakoś poszło. Niestety pomyliłem się i całą grę ukończyłem na poziomie normalnym i już miałem odpuścić, ale dziś rano postanowiłem sobie strzelić mały speedrun przed pracą (na poziomie trudnym) i jak widać udało się, do tego stopnia, że jakimś cudem poprawiłem rekord w ostatnim wyzwaniu i voila - 100% osiągnięć. Drugie przejście dało mi całkiem sporo fabularny smaczków i pozwoliło lepiej zrozumieć wiele scen. Ogólnie nawet dziś gra zachwyca. Szczególnie płynnością walki i animacjami. Wygląda to zdecydowanie lepiej niż w takim AC: Orgins. Nie obyło się oczywiście bez frustracji, klnąłem mocno przy bossach, bo na trudnym są momentami rzeczywiście TRUDNI, ale satysfakcja z setki ogromna. Może kiedyś wezmę się za Arkham City, ale tam mam już z 70% aczików :D

Obrazek
ODPOWIEDZ