Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 11 razy
Podziękowania: 38 razy

19 lip 2021, o 18:23

*rzuca kamieniem*
Nie robię gier na 100%.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 15 razy

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

19 lip 2021, o 22:00

GThoro pisze:
19 lip 2021, o 18:03
To jest cienka granica. Teraz ogrywam ELEXa i jest achiv na otwarcie 100 skrzyń, problem w tym, że tyle nie ma ich na mapie, ale można zrobić zapis, otworzyć skrzynię, wczytać grę i otworzyć ponownie żeby zaliczyło +1. Czitowanie? Granie w zmodowanego Skyrima/Fallouta 4 (załóżmy tylko mody UI/graficzne) i modem odblokowującym osiągnięcia to też czitowanie? W Starbound znalezienie wszystkich robaczków to durna robota na setki godzin, bo spawn rate jest absurdalnie niski, podkręcenie spawnu za pomocą moda dostępnego na workshopie gry to też czit? W 7DtD jest osiągnięcie na zabicie iluś tam graczy, ale ze mnie *zad*, a nie pvp gracz, jednakże gra zalicza zabicie NPC bandyty z A14 czy A15 jako zabicie gracza, cofnięcie do tej wersji gry, zespawnowanie paru bandito i ich zabicie to też czit na równi z dodaniem achiva samem? Czym to się różni od wbicia setki w grze gdzie dostajesz np. 100 achivów za samo włączenie gry, a w ciągu 5 minut masz 2000 osiągnięć?

IMHO jak ktoś wbija SAMem, albo addachievement X w konsoli, to kij mu w trąbkę, ale jak ktoś wbił co się dało "legitnie" oraz sobie zadał choć minimalnie trudu wbić resztę to luzik. Zresztą niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie robił akcji jak wyżej opisane ¯\_(ツ)_/¯
Mody odblokowujące osiągnięcia czy podkręcające spawn rate, modyfikujące mechanikę gry na twoją korzyść to jak najbardziej exploity/cheaty ... dają ci przewagę nad graczami, którzy grają uczciwie nawet jak nie robią gry na 100% więc efekt końcowy użycia takich modów jest taki sam jak używanie SAMa, więc nie usprawiedliwiaj się ;)
Skoro za wszelką cenę chcesz mieć grę na 100% by zapewne się dowartościować to twoja sprawa, ale jaki sens chwalić się tym? Szukasz poklasku, potrzeby przynależności? Słabo. Lepiej poświęć 1-2godz na przeklikanie jakiejś nowelki i wpada 100% legitnie.
A twórcy gier dodają absurdalne osiągnięcia żeby poznęcać się nad takimi typami, co muszą mieć grę na 100% albo nie będą mogli spać.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 31 razy
Podziękowania: 111 razy
Kontakt:

20 lip 2021, o 07:42

LeniwyJohn pisze:
Mody odblokowujące osiągnięcia
Chodzi o mod, który pozwala normalnie dostawać osiągnięcia grając w zmodowaną grę gdzie te są wyłączone. Dlaczego grając w F4 nie mogę wbijać osiągnięć jeżeli dodałem sobie np. więcej stacji radiowych?
LeniwyJohn pisze:
czy podkręcające spawn rate, modyfikujące mechanikę gry na twoją korzyść to jak najbardziej exploity/cheaty ... dają ci przewagę nad graczami, którzy grają uczciwie nawet jak nie robią gry na 100% więc efekt końcowy użycia takich modów jest taki sam jak używanie SAMa, więc nie usprawiedliwiaj się ;)
Nawet jeżeli mod jest dostępny dla każdego poprzez steam workshop, albo poprzez modyfikację parametrów gry? Np. w Factorio chcąc ukończyć grę w 8h ustawiam sobie mapę z mega wielkimi złożami i wyłączam robale. Albo w C&C jak mam wygrać ileś tam walk z AI to ustawiam sobie najgłupszego kompa. To jest porównywalne dla Ciebie z użyciem SAMa, w końcu mam przewagę nad tym graczem, co gra na domyślnych ustawieniach? A co np. z użyciem poradnika typu "gdzie są znajdźki" do gry? Też daje przewagę nad uczciwymi graczami, to zamiast poradnika to mogę SAMa od razu użyć i będzie to samo?
LeniwyJohn pisze:
Skoro za wszelką cenę chcesz mieć grę na 100% by zapewne się dowartościować to twoja sprawa, ale jaki sens chwalić się tym? Szukasz poklasku, potrzeby przynależności? Słabo. Lepiej poświęć 1-2godz na przeklikanie jakiejś nowelki i wpada 100% legitnie.
To nie jest za wszelką cenę, za bardzo generalizujesz. Nie chodzi też o dowartościowanie się, poklask czy przynależność, tylko o mentalne uwolnienie się od gry. Jak np. w Mass Effect: Andromeda nie da się na PC wbić 1 osiągnięcia bez modyfikacji plików gry (configa od keybindów dokładniej, bo EA to osły i nie da się sterować tiltem łazika, a bez tego nie da rady wykonać akrobacji), to zamiast tego mam pograć 1-2h w jakąś grę w którą nie chcę grać (i do tego bezmyślnie przeklikać), żeby poczuć się lepiej? To jest dopiero słabe. Sorry, ale zedytuję config, wbiję osiągnięcie w grze i wtedy poczuję się lepiej. Rozumiem, że to też równoznaczne z użyciem SAMa i jestem cziterem i exploiterem?
LeniwyJohn pisze:
A twórcy gier dodają absurdalne osiągnięcia żeby poznęcać się nad takimi typami, co muszą mieć grę na 100% albo nie będą mogli spać.
True, ale niektórzy takie olewają, a inni kombinują, a inni rzeczywiście tracą masę czasu. Tak jak pisałem, to jest niekiedy cienka granica i nie można generalizować.
LeniwyJohn pisze:
efekt końcowy użycia takich modów jest taki sam jak używanie SAMa, więc nie usprawiedliwiaj się ;)
Wiesz, efekt końcowy grania "legitnie" też jest taki sam jak używanie SAMa, więc co to za argument w ogóle :trollface:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 15 razy

20 lip 2021, o 17:01

GThoro pisze:
20 lip 2021, o 07:42
LeniwyJohn pisze:
Mody odblokowujące osiągnięcia
Chodzi o mod, który pozwala normalnie dostawać osiągnięcia grając w zmodowaną grę gdzie te są wyłączone. Dlaczego grając w F4 nie mogę wbijać osiągnięć jeżeli dodałem sobie np. więcej stacji radiowych?
LeniwyJohn pisze:
czy podkręcające spawn rate, modyfikujące mechanikę gry na twoją korzyść to jak najbardziej exploity/cheaty ... dają ci przewagę nad graczami, którzy grają uczciwie nawet jak nie robią gry na 100% więc efekt końcowy użycia takich modów jest taki sam jak używanie SAMa, więc nie usprawiedliwiaj się ;)
Nawet jeżeli mod jest dostępny dla każdego poprzez steam workshop, albo poprzez modyfikację parametrów gry? Np. w Factorio chcąc ukończyć grę w 8h ustawiam sobie mapę z mega wielkimi złożami i wyłączam robale. Albo w C&C jak mam wygrać ileś tam walk z AI to ustawiam sobie najgłupszego kompa. To jest porównywalne dla Ciebie z użyciem SAMa, w końcu mam przewagę nad tym graczem, co gra na domyślnych ustawieniach? A co np. z użyciem poradnika typu "gdzie są znajdźki" do gry? Też daje przewagę nad uczciwymi graczami, to zamiast poradnika to mogę SAMa od razu użyć i będzie to samo?
LeniwyJohn pisze:
To nie jest za wszelką cenę, za bardzo generalizujesz. Nie chodzi też o dowartościowanie się, poklask czy przynależność, tylko o mentalne uwolnienie się od gry. Jak np. w Mass Effect: Andromeda nie da się na PC wbić 1 osiągnięcia bez modyfikacji plików gry (configa od keybindów dokładniej, bo EA to osły i nie da się sterować tiltem łazika, a bez tego nie da rady wykonać akrobacji), to zamiast tego mam pograć 1-2h w jakąś grę w którą nie chcę grać (i do tego bezmyślnie przeklikać), żeby poczuć się lepiej? To jest dopiero słabe. Sorry, ale zedytuję config, wbiję osiągnięcie w grze i wtedy poczuję się lepiej. Rozumiem, że to też równoznaczne z użyciem SAMa i jestem cziterem i exploiterem?
LeniwyJohn pisze:
True, ale niektórzy takie olewają, a inni kombinują, a inni rzeczywiście tracą masę czasu. Tak jak pisałem, to jest niekiedy cienka granica i nie można generalizować.
LeniwyJohn pisze:
efekt końcowy użycia takich modów jest taki sam jak używanie SAMa, więc nie usprawiedliwiaj się ;)
Wiesz, efekt końcowy grania "legitnie" też jest taki sam jak używanie SAMa, więc co to za argument w ogóle :trollface:
Przeczytałem to i oczy mi krwawią. Jesteś typowym płaskoziemcą i podciągasz argumenty by pasowały do twojej teorii.
Nie chce mi się dłużej dyskutować z kimś, kto na koniec porównuje uczciwą grę do SAMa a zarzut o korzystanie z modów porównujesz do ustawień gry, o czym wcześniej mowy nie było. Poradniki są dla oferm szukających drogi na skróty, IMO.
"to nie jest za wszelką cenę", chwilę później"Mentalne uwolnienie się" jesteś niewolnikiem systemu XD
Wiesz, jeżeli edytując pliki gry czujesz się spełniony spoko twoja sprawa ... to tak samo jest z masturbacją ;)
Jakbyś nie szukał poklasku to nie chwaliłbyś się oszukanymi achievementami.
Nara...
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

20 lip 2021, o 17:17

LeniwyJohn pisze:
...
Czyli "nie mam argumentów, więc walnę osobistą wycieczkę z paroma szykanami i zrobię mic drop dla lepszego efektu." :tak:

Wydaje mi się, że się zagalopowałeś w ocenie po prostu. Zobaczyłeś, że napisałem "mod odblokowujący osiągnięcia" i sobie to zaszufladkowałeś, pomijając w ogóle to o co mi chodzi. A chodzi mi o to, że jest różnica pomiędzy kimś kto wbija osiągnięcia "jak developer przykazał", ale przy jakimś posiłkuje się pomocą, gdzie zamiast 10h grindu jest np. 2h. Taka sytuacja nie jest moim zdaniem w żaden sposób porównywalna z wbiciem tego osiągnięcia SAMem czy za pomocą moda, który pozwoli to zrobić w 5s i tekstami typu "trzeba było sobie wszystko wbić SAMem i by było to samo". Jednakże granica pomiędzy tym kiedy naginanie reguł gry jest za mocne jest dość cienka i trudno ją jednoznacznie określić, każdy ma swój kompas moralny. Próbowałem różnymi przykładami to pokazać, ale widać ominęło Cię to kompletnie.

Btw. czym chwalenie się wbiciem 5k osiągnięć w 20 minut w jednej grze jest lepsze niż chwalenie się wbiciem 326 osiągnięć w 5 grach na które poświęciło się z dobre >3k godzin, przy czym do jednego z nich po 2 latach prób użyłem edytora save?
Ostatnio zmieniony 20 lip 2021, o 18:24 przez GThoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Discord: 『 Toxiczo 』#6492
Podziękował: 110 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

20 lip 2021, o 18:14

xarlo12 pisze:
19 lip 2021, o 14:59
Obrazek
Tak, ostatnie osiągnięcie zdobyte na modzie, by zdobyć wszystkie umiejętności. Pofarmiłem może z 40 minut i zdobyłem 10 poziomów, a tu patrzę, że jeszcze potrzebuję 25, a co poziom, to poprzeczka w górę, więc zaoszczędzone parę godziny powtarzania w kółko tego samego.
Po ograniu wszystkich części:
Demon's Souls >> Bloodborne > Dark Souls 1 >>> Sekiro >> Dark Souls 3 >>>>>>> (>*9) Dark Souls 2
No niestety aż jeden acziwment wbiłeś Samem więc automatycznie pozostałe 33 są nieważne, pozdrawiam :geek:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 145 razy
Kontakt:

20 lip 2021, o 20:51

GThoro pisze:
20 lip 2021, o 17:17
LeniwyJohn pisze:
...
Czyli "nie mam argumentów, więc walnę osobistą wycieczkę z paroma szykanami i zrobię mic drop dla lepszego efektu." :tak:

Wydaje mi się, że się zagalopowałeś w ocenie po prostu. Zobaczyłeś, że napisałem "mod odblokowujący osiągnięcia" i sobie to zaszufladkowałeś, pomijając w ogóle to o co mi chodzi. A chodzi mi o to, że jest różnica pomiędzy kimś kto wbija osiągnięcia "jak developer przykazał", ale przy jakimś posiłkuje się pomocą, gdzie zamiast 10h grindu jest np. 2h. Taka sytuacja nie jest moim zdaniem w żaden sposób porównywalna z wbiciem tego osiągnięcia SAMem czy za pomocą moda, który pozwoli to zrobić w 5s i tekstami typu "trzeba było sobie wszystko wbić SAMem i by było to samo". Jednakże granica pomiędzy tym kiedy naginanie reguł gry jest za mocne jest dość cienka i trudno ją jednoznacznie określić, każdy ma swój kompas moralny. Próbowałem różnymi przykładami to pokazać, ale widać ominęło Cię to kompletnie.

Btw. czym chwalenie się wbiciem 5k osiągnięć w 20 minut w jednej grze jest lepsze niż chwalenie się wbiciem 326 osiągnięć w 5 grach na które poświęciło się z dobre >3k godzin, przy czym do jednego z nich po 2 latach prób użyłem edytora save?
Chciałbym tutaj tylko powiedzieć, że się zgadzam. Deweloperzy pchają specjalnie do gier osiągnięcia, których zebranie to męczarnia dla fanatyków. Ja osobiście takich rzeczy nie robię, ale kiedy zostaje jeden brakujący aczik do pełnej gry, to pewnie zrobiłbym to samo co ty. Jeśli naprawdę całe osiągnięcie polegałoby na bezmyślnym grindzie i powtarzaniu tego samego w kółko, to nie rozumiem o co ta kłótnia. Nie da się tego porównać do SAMa, bo to zupełnie inna sytuacja.
Zresztą, ja jestem "ofermą", bo skracam sobie maksowanie gier używając poradników do znajdziek. Fajnie...
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 382 razy
Podziękowania: 374 razy
Kontakt:

24 lip 2021, o 06:46

Obrazek

Bus Simulator 18
- dzis nie Zupka ale coś ciekawszego - symulator autobusow z 2018r, gra robi fajne pierwsze wrażenie i tak do 20h gra się nieźle, potem wkrada się monotonia i nuda i powtarzalnosc, co ja moge napisać jeszcze, może że ruch uliczny innych aut botów to niestety tragedia, oskryptowane gówno które np. sobie stoi na skrzyzowaniu kiedy ma pierwszenstwo, w ogole to nie jest ogarniete. Acziwmenty proste wbijane w miare przechodzenia kolejnych misji + 5 znajdziek rozsianych po mapie, niestety aby ukonczyć gre na 100% trzeba dokupic dlc rozszerzające mapke. Gra ma multika na 4 osoby ale nie ma za to żadnych acziwków. Nie polecam tego już kupować, we wrzesniu wychodzi bus simulator 21 i zapowiada się o wiele lepiej niz 18, dużo rzeczy poprawionych w tym kiepska grafika z 18, polecam poczekać na jakas wiekszą obnizke bs21 a na bs18 szkoda kasy. Mialem w planach brac pre-order bs21 ale do dzisiaj jeszcze nie dodali ceny w sklepie stima i moj budzet z walletu poszedl na mmo New world co okazało się strzalem w dziesiątke swietna gra, ale o tym może kiedy indziej.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 316 razy
Podziękowania: 483 razy
Kontakt:

24 lip 2021, o 11:30

kiedyś oryginalna wersja ukończona, a teraz też i remaster :gwizdany:
Załączniki
Screenshot 2021-07-24 at 11-25-58 Społeczność Steam Hildunio.png
Screenshot 2021-07-24 at 11-25-58 Społeczność Steam Hildunio.png (64.08 KiB) Przejrzano 2165 razy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 76 razy
Podziękowania: 73 razy

24 lip 2021, o 11:58

Obrazek

31. Observer - symulator chodzenia od "mistrzów gatunku" z Bloober Team. Średniak, który puszcza oko we właściwych momentach, dzięki czemu zyskał dobre oceny u recenzentów. Mamy 4 achievementy za ok. 80 znajdźiek i niektóre musimy zebrać w określonej kolejności albo w lokacjach, do których już nie wrócimy, więc bez poradnika ani rusz. Przejście głównego wątku trwa około 2,5 godziny, reszta to zbieranie przedmiotów. Szkoda, że większość pomysłów jest splagiatowana np. oś fabularna z dzieł Lema a intro z videoklipu NIN do piosenki Hurt. No ale przynajmniej dobrze się słuchało Rutgera Hauera.

Największy kwas - 9 miesięcy temu gracze prosili developera, żeby ponowił rabat na wersję Redux dla posiadaczy pierwowzoru. Janusze ze studia odpowiedzieli, że zajmą się tym, po czym zamilkli. Szkoda słów.

32. Call of Cthulhu - historia w tej przygodówce jest świetna, ale niestety system umiejętności a la RPG nie sprawdza się. Żeby tytuł wymaksować trzeba stworzyć konkretny build postaci, bo inaczej bohater nie zauważa sekretów i przedmiotów. Byłoby to dobre, gdyby gra oferowała coś więcej w kolejnych przejściach, ale tak nie jest. Wszystkie wybory jakie podejmujemy prowadzą tylko do odblokowania opcji dialogowych w ostatniej rozmowie.

33. The Town of Light - najnudniejszy walking simulator w jaki grałem. Teoretycznie największą zaletą powinna być fabuła poświęcona działalności szpitali psychiatrycznych, jednak została przedstawiona w tak tendencyjny sposób, że mnie nie przekonała.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2021, o 19:06 przez StonRoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 14 razy
Kontakt:

24 lip 2021, o 16:01

Ostatnio zrobiłem sobie zdjęcie wszystkich 100% jakie udało mi się zrobić, pomyślałem, że się podzielę ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 167 razy
Podziękowania: 188 razy
Kontakt:

26 lip 2021, o 14:49

Całe jedno, więcej nie będzie, chyba że coś da się zrobić podczas przechodzenia fabułki bez zbierania różnego gruzu i grindowania :) Jak ktoś chce prostą setkę to polecam :)
Załączniki
perfekto.JPG
perfekto.JPG (40.6 KiB) Przejrzano 1854 razy
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 306 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

27 lip 2021, o 14:32

Seyonne, można spokojnie podczas luźnego grania złapać setkę, czy trzeba się uciekać mimo wszystko do zaglądania w opis przejść konkretnych poziomów?
Awatar użytkownika
Administrator
Podziękował: 167 razy
Podziękowania: 188 razy
Kontakt:

27 lip 2021, o 14:43

Nie zaglądałem do niczego, po prostu grałem. Wszystko było na tyle oczywiste, że nie musiałem do niczego sięgać, po prostu grałem :) Nie pamiętam dokładnie, bo to parę miesięcy temu wbijałem, ale chyba nawet wszystkich map nie trzeba robić idealnie, a jedynie tak, by odblokowywać kolejne etapy, bo za to są osiągnięcia.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 38 razy
Podziękowania: 91 razy
Kontakt:

27 lip 2021, o 16:13

Szczyt moich możliwości zdobywania 100% w gierkach. :E
Ze zbieraniem SMSów trzeba się trochę namęczyć i naprzewijać po przejściu całości, jak w całej serii, ale warto, bo często są zabawne.
Załączniki
100.png
100.png (69.29 KiB) Przejrzano 1503 razy
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 128 razy
Podziękowania: 169 razy
Kontakt:

31 lip 2021, o 16:47

Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 76 razy
Podziękowania: 73 razy

1 sie 2021, o 12:31

Obrazek

34. Effie - prosta i krótka platformówka w 3D. Plusy - w przeciwieństwie do podobnych tytułów nie trzeba zbierać każdej znajdźki, żeby wymaksomać level, do tego jest to gra z częściowo otwartym światem, więc nie czuć tak liniowości jak u konkurencji. Minusy - za dużo walki a za mało trudnych momentów zręcznościowych, praktycznie tylko trzy ostatnie pojedynki z bossem, wymagają więcej wysiłku.

35. Darkside Detective - minimalistyczna retro przygodówka. Kuleją poziomy, są zbyt małe (pierwszy, czwarty i ósmy) a w przypadku tych większych jest zbyt dużo backtrackingu. Zagadki też są raczej proste, dopiero na dziewiątej mapie miałem trudności z ogarnięciem co trzeba zrobić. Jeśli chodzi o osiągnięcia to większość związana jest z oglądaniem przedmiotów.

36. Yesterday Origins - trzy podejścia miałem do tej gry - jedno dla poznania historii, drugie dla zebrania przedmiotów a trzecie potrzebne do speedruna. Jeżeli ktoś szuka przyjemnego point'n'clicka to raczej się nie zawiedzie. Problem zaczyna się kiedy chce go wymaksować - mamy dziewięć osiągnięć wymagających obejrzenia każdej rzeczy w poszczególnych lokacjach, gdzie trafiają bohaterowie. Oglądanie ich jest nieintuicyjne a do tego do wielu musimy podejść dwa, trzy razy. Jest to zmora wielu nowych przygodówek, gdzie sama fabuła trwa dwie godziny a trzy razy tyle spędzamy szukając znajdziek.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

1 sie 2021, o 13:34

gmc.png
gmc.png (58.96 KiB) Przejrzano 1076 razy
Dużo grindu, czego nie lubię, ale co chwila w sumie się odblokowuje jakiś upgrade, więc grinduje się miło. Poza końcówką, gdzie dobija się brakujące kafelki do ulepszenia, albo XP dla członków drużyny. Muzyczka na plus, też pomaga walczyć z grindem. Więcej takich gier, szkoda, że tak szybko się wymaksowała.

Btw. szukając jak wygląda gameplay tej gry przed kupnem trafiłem na YT na recenzję Hakimodo, którego kojarzę stąd i ten materiał pomógł mi w podjęciu decyzji o kupnie, więc jak to czytasz to dzięki :tak:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 12 razy

1 sie 2021, o 14:06

Obrazek

Jedna z przyjemniejszych setek, o ile lubicie gry wyścigowe. Trzy osiągnięcia związane z grą multiplayer, które są bardzo banalne. Najtrudniejsze okazały się fotki poszczególnych fragmentów z gry, oraz osiągnięcie z najdroższym pojazdem nie jest aktualizowane i trzeba wybrać Regerę, która nie jest już najdroższym autem. A tak poza tym, to grę uważam za świetną, nawet lepszą od Forzy. :)
ODPOWIEDZ