TV do PS5 "Byle nie OLED!"

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy

21 lip 2021, o 17:15

Cześć,

Zacząłem od wyszukania na forum fraz TV, Telewizor i OLED i niestety nie trafiłem na wątek który by odpowiedział na moje pytanie. Więc przepraszam jeśli powielam coś co było już omawiane.

Rozmawiałem ostatnio z kumplem o tym, że czas chyba dokupić TV do mojego PS5.
Będę szukał Telewizora o rozmiarach do 55" (tyle mam miejsca).

W trakcie rozmowy padło "Byle nie OLED!" i trochę się wystraszyłem.
Kumpel twierdzi, że OLEDy nie nadają się do konsoli gdyż po pewnym czasie wypali się obraz - Health baru / Głównego menu konsoli itp.
Ba, twierdził, że QLED jest lepszym rozwiązaniem.

Czy miał rację? Czy plecie głupoty?

Moje sesje grania nie trwają dłużej jak 2 godziny.
Zależy mi też na aspekcie Smart. Rok temu kupiłem Smarta od SONY i strasznie pożałowałem ... Netflix się zawiesza, nie ma HBO GO, zdarza się desynchronizacja dźwięk obraz. Coś co nigdy na moim starym LG się nie pojawiło.
Więc raczej na SONY się nie zdecyduję.

Dziękuję za podpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 146 razy
Podziękowania: 87 razy
Kontakt:

Re: TV do PS5 "Byle nie OLED!"

22 lip 2021, o 07:56

Sam nie mam OLEDa, ale większość właścicieli z newsów na głównej piszę że to gadanie o wypaleniach to wyolbrzymianie tematu, musiałbyś kanał informacyjny non stop wyświetlać codziennie by pasek się wypalił. Ogólnie wszyscy wychwalają LG C1 i trochę tańszy B1. Poczytaj newsy na głównej o tych modelach w komentarzach będziesz miał trochę wiedzy.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 136 razy
Kontakt:

22 lip 2021, o 10:27

Sam TV z OLEDem nie mam, ale mam Vitę. Używana bardzo intensywnie już półtora roku (a była kupiona używana, pierwszy model z 2012). W menu konsoli non stop wyświetla się pasek statusu - coś jak na androidzie - po roku ani śladu wypalenia. Naprawdę musiałbyś na jednym ekranie zostawić na bardzo długo włączony telewizor, żeby do tego doszło. Było coś kiedyś w jakichś wiadomościach, że facet oglądał TVP Info całe dnie i w ogóle nie wyłączał, to mu się pasek wypalił - ale bądźmy szczerzy, kto w ten sposób używa telewizora?
Ale żeby nie było, że to się nie zdarza - na Samsungu Galaxy S6 Edge Plus z AMOLEDem mojej mamy wypaliła się klawiatura. W całości. Po prostu zawsze widać "ducha" klawiatury. Jakim cudem - nie mam pojęcia...
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

22 lip 2021, o 11:12

Temat (prawie) tak stary jak wojny konsolowe. OLEDY nie wypalają obrazu, nawet jeśli kiedyś miały miejsce takie przypadki to teraz producenci wprowadzili odpowiednie zabezpieczenia np. wyświetlanie z mniejszą jasnością loga stacji lub przesuwanie o kilka pikseli menu.
Sam mam LG OLED C9 i gram na konsoli już od ponad roku i nie mam obaw o możliwe wypalenie.
Szukaj telewizora z HDMI 2.1 będzie akurat pod Twoją konsolę.
ODPOWIEDZ