Epic Games - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

1 kwie 2021, o 21:34

Armin pisze:
31 mar 2021, o 20:48
źródło łowców na głównej wcześniejsze no i do tego po Polsku
Oups...
Może się przyda? Może ktoś trafi na tę promkę przez forum???
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 52 razy
Podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Re: Epic Games - temat ogólny

2 kwie 2021, o 01:51

Kuwejt pisze:
1 kwie 2021, o 21:34
Może się przyda? Może ktoś trafi na tę promkę przez forum???
Tak, ja :) Dzięki
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

10 kwie 2021, o 07:20

Sobotni poranek i humor wyśmienity:
https://www.eurogamer.pl/articles/2021- ... arow-strat
Czytam i oczom nie wierzę. Prawie pół miliarda dolarów przepalone, aż tutaj bije ta łuna. I najwcześniej za 7 lat planują zarabiać na tym sklepie w najostrożniejszych szacunkach.Jeszcze śmieszniejsze, że podczas pandemii sklepom generalnie rosły zyski, Epic przepalił prawie 100 milionów więcej niż rok wcześniej. Wprost nie mogę się doczekać tego co przyniesie przyszłość :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 10 razy

10 kwie 2021, o 08:16

^ A myślisz, że jest możliwe wyjść na plus, gdy kupujesz KH, Hitman, B3 i inne na wyłączność?
Większość wielkich firm pierwsze lata leci na minusie, a dopiero po latach zarabia na interesie (Spotify, Twitter, etc).
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 22 razy
Podziękowania: 79 razy
Kontakt:

10 kwie 2021, o 09:39

To, że EGS operuje na wykalkulowanych stratach to wiadomo było od momentu pierwszej publikacji ich infografki, druga potwierdziła to tym bardziej. To także na pewno był ich wieloletni plan, aby zrobić MVP i cisnąć po userów. Żadne zaskoczenie tutaj. Ciekawi mnie natomiast to, jakie straty pierwotnie zakładali, a jakie przewidują po 3 latach działania.

Ciekawszym faktem jest ujawnienie "project liberty" w ramach którego Epig planował ten cały atak na Apple i Google, co świadczy o tym, że złamali umowę celowo i świadomie. Przed tym w sądzie się nie wybronią, a do rozprawy już tylko miesiąc. Ciekawe czy Epig schowa głowę w piasek i dojdzie do porozumienia wcześniej?

Dodatkową wisienką na torcie jest to, że Apple przeanalizowało jak działa Epig i na podstawie tego wyciągają wnioski, że nie mogą obniżyć/usunąć marży, bo nawet EGS ze swoją niską marżą nie jest w stanie zapewnić wysokiej jakości, bezpieczeństwa czy odpowiednich featuresów ¯\_(ツ)_/¯.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 27 razy

12 kwie 2021, o 06:10

Niezawodny Timmy już zdążył zaszaleć na swoim Twitterze, niczym Borat odtrąbiając wielki sukces i mimo wciąż ponoszonych strat wieszcząc swoim towarzyszom nadchodzące wielkimi krokami ostateczne zwycięstwo oraz dzielnie blokując każdego, do kogo ta propaganda jakoś nie trafia. Chodząca autoparodia.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 44 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

12 kwie 2021, o 09:04

Cały Epic to parodia. Mam nadzieję, że bardzo szybko padnie ten sztuczny twór.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

12 kwie 2021, o 10:46

Tyrannei pisze:
12 kwie 2021, o 06:10
Niezawodny Timmy już zdążył zaszaleć na swoim Twitterze, niczym Borat odtrąbiając wielki sukces i mimo wciąż ponoszonych strat wieszcząc swoim towarzyszom nadchodzące wielkimi krokami ostateczne zwycięstwo oraz dzielnie blokując każdego, do kogo ta propaganda jakoś nie trafia. Chodząca autoparodia.
Mnie się wydaję że większości nie przeszkadzają ekskluzywne gry czy brak społecznościowych funkcji tylko Tim Sweeney. Ilekroć jakieś argumenty podnoszę to on zawsze jest na tapecie podczas rozmowy. I to jest porażka Epica że jedna osoba jest utożsamiana z Epic Storem i cały czas wywlekana przy argumentacji. Gabe Newell z kolei nie udziela się bardzo i to wychodzi na zdrowie Steamowi, a jak się udzielał też potrafił ostro się wypowiadać i na przykład atakować Sony w czasach PS3. Dobrze zrobiłoby platformie Epic mniej Tima. Z kolei to zapewne jest walka o inwestorów, a na tym się kompletnie nie znam czy to mu się udaje czy nie.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 44 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

12 kwie 2021, o 11:21

"Z kolei to zapewne jest walka o inwestorów, a na tym się kompletnie nie znam czy to mu się udaje czy nie." - wyniki finansowe raczej nie są po jego stronie
Awatar użytkownika
Łowca

12 kwie 2021, o 11:36

Refty pisze:
12 kwie 2021, o 10:46
Mnie się wydaję że większości nie przeszkadzają ekskluzywne gry czy brak społecznościowych funkcji tylko Tim Sweeney. Ilekroć jakieś argumenty podnoszę to on zawsze jest na tapecie podczas rozmowy. I to jest porażka Epica że jedna osoba jest utożsamiana z Epic Storem i cały czas wywlekana przy argumentacji. Gabe Newell z kolei nie udziela się bardzo i to wychodzi na zdrowie Steamowi, a jak się udzielał też potrafił ostro się wypowiadać i na przykład atakować Sony w czasach PS3. Dobrze zrobiłoby platformie Epic mniej Tima. Z kolei to zapewne jest walka o inwestorów, a na tym się kompletnie nie znam czy to mu się udaje czy nie.
Sądzę, że patrząc na to w ten sposób za bardzo spłycasz problem. Trudno żeby nie kojarzyć firmy z jej założycielem i szefem, ale prawda jest też taka, że Tiny Tim pieprzy co chwila głupoty na Twitterze, więc ludzie słusznie mają z tego używanie i tyle. Czasem wprost ciężko uwierzyć, że ponoć łebski gość może odpalać takie petardy i zachowywać się w taki sposób. Mogliby go pewnie chować do szafy jak jakiegoś Macierewicza i w sumie aż dziwne, że jak dotąd nikt na to nie wpadł, zwłaszcza w dobie sporu z Apple, ale na dobrą sprawę wiele by to nie zmieniło, bo to tylko paskudna, głupkowata twarz tego k*rwidołu, z którym problemów jest dużo, dużo więcej (dwa bodaj największe wymieniłeś zresztą sam). Jak dla mnie, w myśl zasady "nie przeszkadzaj przeciwnikowi, gdy popełnia błędy" - niech Timmy udziela się jak najwięcej.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

12 kwie 2021, o 11:55

@Tyrannei widzisz dla mnie to nie jest tylko postać kojarzona z Epic Storem i źle mi się patrzy jak taki rozwój sytuacji wygląda, To człowiek pracujący przy Unreal Engine oraz samym Unrealu. Jak Gabe Newell jest developerem jak i jeden i drugi za to dostają propsy, bo tworzyli świetne gry. Porównanie z Macierewiczem w tym przypadku jest nie trafione bo on nie wiem czy on czegokolwiek dokonał.
Awatar użytkownika
Łowca

15 kwie 2021, o 15:40

epic zawsze mnie zastanawial... widze, ze jednak maja strategie.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 52 razy
Kontakt:

19 kwie 2021, o 17:54

Jeśli napiszę coś, co dla innych jest "oczywistą oczywistością" to przepraszam, ale dla mnie ten "feature" Epica to nowość - ta platforma nie przestaje mnie zadziwiać swoim niedopracowaniem.
O co chodzi - Alienware Arena waśnie rozdaje klucze do Chivalry II Closed Beta. Jak wiadomo to kolejny tytuł załapówkowany, hmmm kupiony na wyłączność przez Sweeneya. OK klucz odebrany od Alienware. Lecę aktywować a tam takie coś:
"Ten kod nie został jeszcze aktywowany."

WTF? Okazuje się że we Epic Store nie można aktywować z wyprzedzeniem niektórych kluczy. To nie działa tak jak na Steamie, że doda się, można później zrobić preload, ewentualnie gra czeka na pobranie/premierę. Epic jak zwykle zrobił po swojemu czyli po najmniejszej linii oporu i po prostu ustawił datę aktywacji kluczy. To jest o tyle istotne że to dwudniowa beta pomiędzy 23 a 25 kwietnia, do której już posiadane klucze będzie można aktywować dopiero po 23 kwietnia. Jak znam życie nie zdążę pobrać zanim beta się nie skończy skoro to tylko 2 dni. No ale czego wymagać od sklepu który długo nie potrafił ogarnąć nawet koszyka i banował ludzi za zbyt dużą liczbę zakupów po jednym tytule.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 35 razy

19 kwie 2021, o 18:43

po najmniejszej linii oporu
Po linii najmniejszego oporu.

Sprawdzałeś czy z innymi grami kupowanymi przed premierą jest tak samo?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 52 razy
Kontakt:

20 kwie 2021, o 15:41

Nile pisze:
19 kwie 2021, o 18:43
Sprawdzałeś czy z innymi grami kupowanymi przed premierą jest tak samo?
Nie. Nie kupuję preorderów, tym bardziej na platformę Sweeneya. Poza darmówkami chyba jedyny tytuł jaki tam kupiłem to AC Origins długo po premierze, bo z kuponem wychodziło nawet taniej niż w kluczykowniach, a i tak gry Ubisoftu kupione w Epicu integrują się z Uplay i nie wymagają potem samego Epica do działania. Inaczej jest z grami EA i dlatego np: sporo przepłaciłem za SW Squadrons w Steam Store.
Niemniej na Steamie aktywowałem sporo wersji beta itp. przed premierą i nawet jeśli nie można było jeszcze grać/pobierać, to z samym aktywowaniem nie miałem nigdy problemu skoro klucze już zostały wygenerowane. Podejście Epica to dla mnie coś nowego, w złym znaczeniu.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 120 razy

22 kwie 2021, o 17:16

Wszyscy gracze, którzy zalogują się do Idle Champions of the Forgotten Realms poprzez Epic Games Store w okresie od czwartku 29 kwietnia 2021 r., godz. 17:00 czasu polskiego, do czwartku 6 maja, godz. 17:00 czasu polskiego, otrzymają pakiet Epic Champions of Renown: https://www.epicgames.com/store/pl/p/id ... ten-realms
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 5 razy

2 maja 2021, o 18:25

Czy ktoś wie czy da się przenieś sejw Deponii wersja drm free do wersji rozdawanej na Epiku ?
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 10 razy

2 maja 2021, o 18:59

Highlineoo pisze:
Czy ktoś wie czy da się przenieś sejw Deponii wersja drm free do wersji rozdawanej na Epiku ?
A czemu miałoby się nie dać?
Przenosisz save (najwyżej zaczynasz nową grę i tylko podmieniasz). Żaden launcher poza Xbox Game Pass (nie wiem, czy sklep Microsoftu też tak robi) ma z tym problem.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 314 razy
Podziękowania: 306 razy
Kontakt:

3 maja 2021, o 00:10

Highlineoo pisze:
tu masz podaną lokalizacje sejva:

https://www.daedalicsupport.com/en/game ... games.html
Awatar użytkownika
Łowca

3 maja 2021, o 22:46

Zostawię to bez komentarza, bo raczej go nie wymaga: https://www.theverge.com/2021/5/3/22417 ... ublic-call
ODPOWIEDZ