Allegro - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

10 gru 2020, o 09:37

Sprzedaż > Licytacje i Kup Teraz > Zamówienia > (przy konkretnym zamówieniu) Akcje > Zwrot prowizji
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 73 razy
Podziękowania: 62 razy
Kontakt:

Re: Allegro - temat ogólny

16 gru 2020, o 18:12

bialy111swi pisze:
Sprzedaż > Licytacje i Kup Teraz > Zamówienia > (przy konkretnym zamówieniu) Akcje > Zwrot prowizji
Tam są tylko z allegro zwykłego, a mi chodzi o lokalnie.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 284 razy
Podziękowania: 280 razy
Kontakt:

17 gru 2020, o 01:13

Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 73 razy
Podziękowania: 62 razy
Kontakt:

17 gru 2020, o 02:08

I bardzo dobrze
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 201 razy
Podziękowania: 267 razy
Kontakt:

17 gru 2020, o 06:39

W końcu to się skończy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

17 gru 2020, o 14:09

Hardkor pisze:
16 gru 2020, o 18:12
bialy111swi pisze:
Tam są tylko z allegro zwykłego, a mi chodzi o lokalnie.
Z Allegro Lokalnie nie ma zwrotów prowizji
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajac ... GKaW0v2ZuY
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 33 razy
Kontakt:

17 gru 2020, o 15:39

Mi allegro lokalne zwróciło kasę bo kupujący zrezygnował z zakupu wylicytowanego sprzętu. Miałem im zapłacić 20 zł za aukcję oraz 2 zł za promowanie.

Cytat, jaki otrzymałem z maila allegro.kontakt@allegro.pl
Opłaty za obsługę transakcji na Allegro Lokalnie mogą być anulowane na podstawie prośby Sprzedającego o korektę. W przypadku płatności przy odbiorze potrzebne jest przedstawienie rezygnacji z zakupu przez Kupującego, a w przypadku płatności z góry niezbędne jest także przedstawienie potwierdzenia zwrotu środków.

W tym przypadku Kupujący wybrał płatność przy odbiorze, a następnie zrezygnował, dlatego skorygowałam Pana rachunek o kwotę XX zł.
Dowód, który dodałem w zgłoszeniu, to screen z czata, w którym kupujący napisał, że rezygnuje z zakupu.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

20 gru 2020, o 12:09

Jak to tak ludziom źródło utrzymania zabierać??

Te 340 osób które zapłaciło 20 zł za dostęp do "Cyberpunk + wszystkie DLC" (jak DLC nawet jeszcze nie zapowiedziane) zapewniło komuś 8k zł żeby dzieciom jedzenie kupić! :dziadek:

Powinni się wstydzić, tak samo jak ludzie co pluli na scalperów sprzedających PS5 za 1k, bo oni też chcieli dać dzieciom na chleb w ciężkich czasach pandemii! :trollface:

----

Lata temu próbowałam przy okazji jakieś większej premiery napisać do allegro i dostałam "sorry, nie ma w regulaminie to niech konta sprzedają". Ciekawe co im się zmieniło, bo sami sobie odcinają strumień gotówki.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 40 razy
Podziękowania: 74 razy
Kontakt:

23 mar 2021, o 16:20

Wysłali już komuś White Dwarf 462 kupione na allegro? Z tego co widziałem numer miał premierę 19.03 i zastanawiam się czy zaczęli już wysyłkę osobom, które kupiły w pierwszym rzucie :>
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

23 mar 2021, o 16:25

Ja kupiłem w piątek przez sklep internetowy graal i dziś paczkę otrzymałem.
Awatar użytkownika
Moderator
Podziękował: 387 razy
Podziękowania: 93 razy
Kontakt:

5 kwie 2021, o 07:01

Mam taką zagwozdkę.. Kupiłem kilka dni temu przez allegro kluczyk do gry, w aukcji było napisane iż wysyłka natychmiast, ale czekałem 2 doby. Napisałem do sprzedawcy i następnego dnia dostałem odp iż wszystkie klucze sprzedano i zwrócili mi kasę. W chwili gdy pisałem na ich aukcji było 1000 kluczy i sprzedany tylko 1 ten który ja kupiłem. Sama aukcja została usunięta. Napisałem zapytanie jak to możliwe że sprzedali tyle itp, dostałem taką odp:
Nie wygląda to w ten sposób. Posiadamy około 9000 aukcji i automat niestety nie pozwala wystawić nam dowolnej ilości sztuk tylko jedynie po 1000szt.
Automat aktualizuję aukcje codziennie po godzinie 23:00. Niestety teraz zdarzyło się tak że zmiana nastąpiła za dnia i automat nie zdążył tego wychwycić.
Teraz chodzi mi o zasadę, czy ten sprzedawca robi mnie w kulki i zwyczajnie nie chce przyznać że ten sam towar wystawił w kilku miejscach, lub cofnął specjalnie aby podbić cenę/sprzedać w innym miejscu (zaznaczam iż chodzi o klucz do gry usuniętej ze steam i już nigdzie niedostępnej). Czy może alledrogo faktycznie wprowadziło takie dziwne wariancje, a może ten programik automatyczny nawalił? Jeżeli to ten program automatyczny to co to jest w ogóle za program?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 71 razy
Kontakt:

5 kwie 2021, o 07:54

Furrak pisze:
5 kwie 2021, o 07:01
Mam taką zagwozdkę.. Kupiłem kilka dni temu przez allegro kluczyk do gry, w aukcji było napisane iż wysyłka natychmiast, ale czekałem 2 doby. Napisałem do sprzedawcy i następnego dnia dostałem odp iż wszystkie klucze sprzedano i zwrócili mi kasę. W chwili gdy pisałem na ich aukcji było 1000 kluczy i sprzedany tylko 1 ten który ja kupiłem. Sama aukcja została usunięta. Napisałem zapytanie jak to możliwe że sprzedali tyle itp, dostałem taką odp:
Nie wygląda to w ten sposób. Posiadamy około 9000 aukcji i automat niestety nie pozwala wystawić nam dowolnej ilości sztuk tylko jedynie po 1000szt.
Automat aktualizuję aukcje codziennie po godzinie 23:00. Niestety teraz zdarzyło się tak że zmiana nastąpiła za dnia i automat nie zdążył tego wychwycić.
Teraz chodzi mi o zasadę, czy ten sprzedawca robi mnie w kulki i zwyczajnie nie chce przyznać że ten sam towar wystawił w kilku miejscach, lub cofnął specjalnie aby podbić cenę/sprzedać w innym miejscu (zaznaczam iż chodzi o klucz do gry usuniętej ze steam i już nigdzie niedostępnej). Czy może alledrogo faktycznie wprowadziło takie dziwne wariancje, a może ten programik automatyczny nawalił? Jeżeli to ten program automatyczny to co to jest w ogóle za program?
Oczywiście że bredzi, jest zwykłym leniem i cwaniakiem.
Nawet jeśli używa jakiś szablonów i automatów to powstaje pytanie: na wuj mu to skoro nie dysponuje nawet jednym kluczem a wystawia 1000.
Sprzedawanie towaru którego się nie posiada jest na alledrogo nagminne a samo alledrogo nie widzi w tym problemu bo przecież "dropshipping" jest popularny i wygodny. Może i popularny i wygodny tylko dla kogo? Bo dla mnie jako kupującego nie. Ja kupując towar liczę że w dniu zakupu zostanie on wysłany. Kupuję tam gdzie towar jest. A jeśli ktoś nie ma towaru to powinien o tym informować w swojej ofercie. Wtedy olewam taką ofertę i kupuje gdzie indziej.
Warto pamiętać o tym że z takim wujem nie wygrasz bo bo takiego wuja chroni nawet prawo: firma ma 30 dni na realizację zamówienia, i to że coś tam sobie w aukcji na alledrogo napisali nic nie zmienia.
Też kiedyś przeszukiwałem alledrogo pod kątem gier o których twórcy zapomnieli i do dzisiaj nie mają ceny w złotych więc nie da się kupić i wiem że jeśli porównywarka keyshopów mówi mi że nie ma to i janusze na alledrogo mieć nie mogą.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

8 kwie 2021, o 21:13

Dziś dostałem maila niby od allegro, że mam szansę na wygranie kuponu o wartości 2k. Oczywiście to zwykły phishing także uważajcie.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 42 razy
Kontakt:

8 kwie 2021, o 23:54

gamingman pisze:
8 kwie 2021, o 21:13
Dziś dostałem maila niby od allegro, że mam szansę na wygranie kuponu o wartości 2k. Oczywiście to zwykły phishing także uważajcie.
Na Polskiej skrzynce pcoztowej , codziennie po 10 emaili tego rodzaju przychodzi przynajmniej mi ;p
ODPOWIEDZ