Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 143 razy
Podziękowania: 112 razy
Kontakt:

31 mar 2021, o 12:27

387. DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin
Obrazek
Druga część trylogii skończona, trudno mi powiedzieć czy jest lepsza czy gorsza od "jedynki", w jednych aspektach jest lepsza, w innych gorsza. Gdyby ktoś mi powiedział, że to jest jest pierwsza część, a tamta to "dwójka" to bym pewnie uwierzył, bo pod względem graficznym gra czasami jest lepsza od poprzedniczki, ale często też wypada gorzej. Muzycznie dalej jest świetnie(choć nie aż tak jak w pierwszej części), trochę bardziej przystępna historia(ale i tak, jeżeli chcemy ją poznać całkowicie to musimy czytać opisy przedmiotów i czytać lore, ale już nie w takim stopniu co wcześniej).

Powiem szczerze, że wg mnie jest też ona trudniejsza(jeżeli gramy uważnie i spokojnie to i tak nie będzie stanowiła jakiegoś wielkiego wyzwania, podobnie jak poprzedniczka ma trudne momenty(tutaj jest ich sporo więcej), ale ogólnie nie jest tak źle jak mówi zdecydowana większość grających) od Dark Souls 1. Są tutaj pewne ułatwienie jak teleportacja od początku czy więcej przedmiotów leczących, ale ogólnie poziom trudności gry jest wyższy. Czasami nie wynika to nawet z tego, że jest trudno tylko dlatego, że jest po prostu niesprawiedliwie. W poprzedniczce wszystko było świetnie wyważone i uczciwe, a tutaj nie dość, że czasami w lokacjach znajdziemy TŁUMY wrogów to jeszcze niektórzy przeciwnicy(w tym bossowie) mają skopane hitboxy i trafiają nas kiedy nie powinni. Jeżeli chodzi o bossów to w "jedynce" miałem problem tylko z jednym(Artorias, ok. 20-25 podejść), a tutaj było więcej takich spotkań, bo chyba 5(Stary zabójca smoków(ok. 10 podejść, ale tutaj szczerze mówiąc, bo prostu słabo grałem, bo boss nie jest taki trudny), Strażnicy ruin(ok. 6-7 podejść), Mroczny Łowca(ok. 6-7 podejść, świetny boss, trudny, ale uczciwy), Opiekun i Strażnik Tronu(ok. 15 podejść, wg mnie najtrudniejszy pojedynek z całej gry, "prawdziwi" O&S z "jedynki"), Niebieski Demon Kuźni(tutaj sam boss nie jest aż taki trudny, ma skopane hitboxy, ale tutaj sprawa dotyczy *klikklak* drogi do bossa, która jest jakimś *hruhur* żartem), Lud i Zallen, zwierzaki króla(ok. 12 podejść, pojedynek jest trudny, ale droga do niego to szaleństwo)). Bossów jest dużo więcej niż w poprzedniczce, ale prócz tych wymienionych reszta jest w większości prosta i padała za 1-3 razem. Co prawda są też tam wyjątki, bo kilku bardzo trudnych bossów pokonałem dosyć szybko, ale wiem, że inny mają z nimi ogromne problemy(np. Chora hiena cmentarna, Prastary żołnierz Varg, Stary odkrywca Cerah, którzy byli dla mnie bardzo trudni, ale pokonałem ich za 3 razem). Ogólnie to nie korzystałem z przywoływania NPCów(chyba, że osiągnięcie tego wymagało), więc jak ktoś chcę to może sobie ułatwić te walki.

Całość zajęła mi 75h, na ten czas składa się 2,5 przejścia gry, 1 przejście - całość na 100%(w tym DLC(trudniejsze niż podstawka), są 3 i każde trwa ok. 4-5h(jeżeli robimy wszystko) ok. 68h, 2 przejście - NG+(tam to dopiero są hordy wrogów w niektórych momentach) speedrun(ok. 5,5h) i ostatnio przejście na NG++, które polegało na tym, żeby jak najszybciej wyfarmić 3 miliony dusz(zrobiłem to w ok. 1,5h) i zdobyć ostatnie zaklęcia w grze. 1,5 miliona miałem już z zachowanych dusz, a resztę wyfarmiłem na jednym z bossów(Przegniły), którego musiałem pokonać jakieś 6 razy.

Co do osiągnięć to, podobniej jak wcześniej, oprócz tych fabularnych albo za pokonanie opcjonalnych bossów mamy tutaj achievementy za dołączenie do każdego z przymierzy(jest ich 8), na potrzeby innych osiągnięć(wszystkie czary) musimy w 3 z nich osiągnąć odpowiednie rangi, co w dwóch przypadkach wiążę się ze sporych grindem. Najpierw musimy wygrindować 30 Słonecznych Medali, co zajęło mi ok. 1,5h(niby niedużo, ale z tego co widziałem to niektórzy dropią to kilka godzin jeżeli nie mają szczęścia), a w drugim pokonać jednego NPCa 30 razy(chyba, że gramy w PVP to wtedy nie), zajęło mi to ok. 1,5h. Musimy też ulepszyć broń do maksimum(tym razem tylko jeden rodzaj, a nie wszystkie jak w "jedynce"), wydać odpowiednio dużo dusz u sprzedawców, żeby zdobyć ich ekwipunek, skorzystać z pomocy NPCów(muszą przeżyć) przy kilku starciach z bossami oraz PRZEDE WSZYSKIM zebrać każdy możliwy czar w grze(podstawka i wszystkie DLC co daje nam aż 103 "znajdźki"), mamy za to 4 osiągnięcia, bo są cztery rodzaje zaklęć i za każdy rodzaj jest osiągnięcie. To właśnie te osiągnięcia wymagają od nas tego, żeby przejść grę ponownie na NG+ i NG++(nie całą), 4 zaklęcia w NG+ i 3 w NG++. Powiem szczerze, że po przejściu gry na 100% musiałem zrobić sobie tygodniową przerwę od grania, bo czułem zmęczenie i jakoś nie za bardzo chciało mi się w ogóle wracać do tej NG+, ale ostatecznie jakoś się udało. Zaklęcia zdobywamy poprzez eksplorację świata, od sprzedawców albo też za pokonywanie bossów i wymienianie ich dusz na nowe zwoje.

Podsumowując, to nadal świetna gra, ale dużo mniej dopracowana od poprzedniczki. Jeżeli zaakceptujemy te niedogodności to podobnie jak w "jedynce będziemy się świetnie bawić. Początkowo jakoś mnie nie porwała, ale później aż do końca gry bawiłem się świetnie. Trudno powiedzieć, która część jest lepsza. Chyba gdyby "dwójka" była bardziej dopracowana i równie uczciwa co Dark Souls 1 to byłaby na równi lub nawet wyżej od niej, a tak chyba jest minimalnie słabsza(ale nadal niesamowita). BARDZO POLECAM.
banaroo pisze:
31 mar 2021, o 12:10
Obrazek
Gratulację! Też chciałem zrobić 100% w tej grze, ale jakoś nie mam motywacji i mimo tego, że w tamtym roku do niej wróciłem i trochę pograłem to i tak później przestałem grać. Może jeszcze spróbuję ją "zaatakować" innym razem, ale na ten czas to sobie leży i czeka w bibliotece.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

1 kwie 2021, o 20:56

Obrazek

Niskobudżetowa strzelanka sci-fi. Jak lista płac w napisach końcowych jest pełna, stworzyło to zaledwie kilka osób.

- niewciągająca fabuła.
- dawno nie spotkałem się z tak nudną obcą planetą
- w ogóle nieprzemyślany system ulepszeń i umiejętności
- nudne misje
- strzelanie się czasem bugowało
- menu zaprojektowane bez rozumu i godności człowieka

W sumie ciężko mi powiedzieć o tym tytule coś pozytywnego, chyba że „grałem w dużo gorsze gierki” to zaleta. Dubbing wypadł całkiem nieźle. Towarzyszący głównej bohaterce robot czasem bywa zabawny. No i gra posiada polską wersję językową (choć zdarzają się literówki czy błędy typu „spowrotem”).

Mam trochę wrażenie, że gra miała być znacznie dłuższa, ale w pewnym momencie twórcy stwierdzili, że porwali się z motyką na słońce.

100% bardzo łatwe do zdobycia, o ile wcześniej zerknie się do poradnika.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

2 kwie 2021, o 15:15

5. Monster Hunter World: Iceborne
1.png
1.png (64.16 KiB) Przejrzano 1169 razy
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 285 razy
Podziękowania: 283 razy
Kontakt:

3 kwie 2021, o 08:08

Obrazek

Persian Nights: Sands of Wonders - pozdrawiam w tym miejscu użytkownika KeeRay za polecenie kilku gierek Artifexu, a wybrałem sobie z jego propozycji właśnie tę pozycję. Całkiem fajna gra Hidden Objects, fabuła trzymała się kupy, zagadki/mini gry nie były jakieś za trudne, wszystko spójne i logiczne, tak wiem że te gry Artifexu są robione głównie dla kobiet ale nawet mi się podobała ta gra. Acziwki proste do zrobienia a na czas przejścia nie patrzcie bo grałem z doskoku a gra wisiała w tle no i ze 2h już miałem na start nabite za dropienie kiedyś tam kart. Widzę, że na fanatical jest bundel z grami Artifexu w tym z 2 częścią tej tutaj gry i nie omieszkam dzisiaj zakupić, 2zl za gre to wciąż dobra cena chociaż nie ukrywam, że wolałem jak dawali swoje gry na indie gali i się kupowało na wspolnych zakupach paczek w HH to było 3-4 razy taniej niż tu, no tylko że tutaj więcej nowości a na IG było ze 2-3 nowe pozycje a reszta gier duble/powtórki.

Obrazek

Psi Cards - ściek growy, jakieś losowanie symbolu i masz zgadnąć w ciemno pod którą z zakrytych kart jest wylosowany symbol, byle szajs nie polecam wydawać na to wiecej niż 50gr :)

Obrazek

Nice Slice - o a ta gra nawet fajna (na chwilę) ino szybko się nudzi, polega na krajaniu nożem różnych przedmiotów, chyba jakiś port z mobilek takie odnioslem wrażenie, acziwki bardzo łatwe i nie ma zbyt dużego grindu
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 28 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

5 kwie 2021, o 00:10

Wiadomość zawiera za mało znaków.
Załączniki
Screenshot_2021-04-05 Steam Community Per Panicz.png
Screenshot_2021-04-05 Steam Community Per Panicz.png (47.23 KiB) Przejrzano 785 razy
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 122 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

5 kwie 2021, o 11:04

demons.JPG
demons.JPG (23.42 KiB) Przejrzano 659 razy
Polski H&S inspirowany Diablo 1. Gra bardzo szanuje czas gracza i ma system elastycznego czasu gry, dobra na 5 minut jak i kilka godzin. Gra jest czysto pod fun z gameplay'u, 3ema postaciami skończymy "fabułę" w 24h. Jest dobra dla casuali a i hardcore'owiec się odnajdzie. Gra też ma tryb superhot co pomaga na wyższych poziomach trudności i daje czas na taktyczne zmiany. Nie lubię nawet specjalnie H&S i grindu ale jakoś przebrnąłem, ostatnie acziwki już się troche zmuszałem grindować używajac wszystkich znanych mi sztuczek, jak coś chętnie służę poradą. Parę godzin trzeba doliczyć bo zacząłem grać jeszcze na game passie i save'y dało się przenieść na steam.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 106 razy
Kontakt:

8 kwie 2021, o 01:41

Obrazek
Bardzo miłe zaskoczenie. Przyjemna ścigałka, która na najwyższym poziomie trudności (z jakiegoś powodu ukrytym za cheatem...) stanowi naprawdę fajne wyzwanie. Miły, zręcznościowy model jazdy pełen driftu i skakania, no i całkiem pomysłowe mapy - choć pustynne widoki były momentami dość nużące. Generalnie setka wymaga przejścia fabuły i ukończenia wszystkich głównych wyścigów fabularnych na 1 miejscu, a do tego znalezienia wszystkich znajdziek, co akurat musiałem robić z poradnikiem, bo były tak poukrywane, że zwyczajnie przechodząc grę nie natknąłem się na żadną... Generalnie, miło spędzone 5-6 godzin, bo tyle zajmuje zmaksowanie całej gry. Przy okazji pierwszej wyprzedaży od dawna kupiłem również Auta: Mistrzostwa Złomka, która to gra jest poniekąd odrobinę gorsza od tej, ale zakładam że przy niej też miło spędzę kilka godzin.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 304 razy
Podziękowania: 416 razy
Kontakt:

12 kwie 2021, o 23:57

w końcu zdobyte :)
jedyne wyzwanie to walka z bossem na końcu :)
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (30.53 KiB) Przejrzano 192 razy
ODPOWIEDZ