Nintendo eShop - zmiany krajów nie takie bezpieczne?

Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz

20 sty 2021, o 14:38

Cześć wszystkim,

W grudniu na święta kupowałem trochę gier na Switcha na eShop. Zmieniałem sobie kraje, chyba były z 3 - Rosja, Argentyna, Polska i kupiłem kilka gier.

Chciałem coś dokupić pewnego dnia i dostałem taki błąd:
Error Code: 9001-2470

This credit card cannot be used.

For more information, please contact the issuer of your credit card.
Karta oczywście chodziła bez problemu. Nie dało się podpiąć żadnej innej karty.

Napisałem do Nintendo, po kilku wymianiach emaili dostałem odpowiedź:
We have just heard back from our colleagues who have been investigating your Nintendo Account and your issue using credit cards.

After investigation they can see that your Nintendo Account cannot use credit cards. This is a status which cannot be changed.

Please use PayPal and Prepaid cards as alternatives.

Should you have any further questions or queries, please do not hesitate to contact us.
Obecnie nadal nie mogę dodać żadnej karty i wygląda na to, że Nintendo "zbanowało" możliwość dodawania kart do konta.

Pisałem o tym w komentarzu pod jednym dealem na stronce lowcygier.pl i ktoś nadmienił, że miał dokładnie taki sam problem i po miesiącu nieużytkowania sklepu mógł dodać kartę. Czy ktoś miał podobny problem? Czy "przeczekanie" pomaga?

Pozdrawiam,
Maxus
Awatar użytkownika
Łowca

Re: Nintendo eShop - zmiany krajów nie takie bezpieczne?

26 sty 2021, o 18:31

Trochę żeby dodać do tematu. Nintendo sprawdziło przez swoich specjalistów, że jednak nie ma żadnego ograniczenia na koncie i wszystko powinno działać poprawnie. Nadal nie mogę dodawać kart... Może za kilka miesięcy minie ten "shadow ban". Dam znać jak się coś zmieni.
We have just heard back from our colleagues who have escalated your case internally and run many checks.

The conclusion is that your Nintendo Account is not on hold for any payment method, including credit cards, and everything seems to be working on our end.
The timing of your errors were checked and there was no system maintenance or Eshop services reported.

We recommend you to please get in contact again with your bank or credit card provider. The issue appears to be with the credit card being used not with the system or your Account.

If you are still having credit card issues we recommend other payment methods such as Paypal or eShop Vouchers.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: sergeron#0799
Podziękował: 108 razy
Podziękowania: 52 razy
Kontakt:

27 sty 2021, o 12:50

A dodajesz to przez stronę czy przez konsolę? Jeżeli przez konsolę to po prostu nintendo spieprzyło i nie wprowadziło na czas PSD2 (zresztą tak samo jak parę innych firm) przez co karty nie działają i zakupów trzeba dokonywać przez stronę internetową.
Awatar użytkownika
Łowca

27 sty 2021, o 12:59

Przez stronkę. Dawniej próbowałem przez konsole i to samo.
ODPOWIEDZ