Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 64 razy
Kontakt:

21 sty 2021, o 13:54

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żadnych blokad na Polskę już dawno nie ma i już dawno można było kupić "znajomemu" z EU gifta po niższej cenie (jeśli taka akurat była w PLNach) niezależnie od wielkości różnicy cenowej.
Tyle że to nic specjalnie nie zmieniało. Na palcach jednej ręki można było policzyć gry w których różnica była na tyle znacząca żeby fachowcy mogli próbowali robić na tym "byznes". Reszta to zazwyczaj różnica i przejście w przeliczniku 1$=1EUR - miłe dla kupującego, ale żeby dogadywać się z kimś dla dosłownie paru groszy marży (on też chce kupić taniej niż w sklepie)? Nigga, pliz.
A teraz volvo może na *klikklak* faktycznie zrównać walcem i wprowadzić sztywny przelicznik do euro. Dziękujemy ci pieprzona EU
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 32 razy
Podziękowania: 89 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

21 sty 2021, o 15:39

Mnie zastanawia czemu KE przyczepiła się do Valve, które akurat w Europie prawie nie stosuje regionalizacji ale nie ma nic do EA sprzedającego Polakom upośledzone kastraty za cenę niewiele niższą niż na Zachodzie.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: #2540
Podziękował: 68 razy
Podziękowania: 587 razy
Kontakt:

21 sty 2021, o 22:13

Do zdobycia darmowe emotki i tła profilu z gier Train Sim World 2/Train Simulator 2021 za oglądanie transmisji z gry. Wystarczy 5 minut i wpadają do ekwipunku :macha:

Obrazek

Link do transmisji: https://steamcommunity.com/broadcast/wa ... 9087493014
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 149 razy
Podziękowania: 208 razy
Kontakt:

22 sty 2021, o 06:53

Mam takie małe pytanie, bo jest teraz EA Play za 3 zł i czy jakbym zakupił to karty steam się normalnie dropią z tych gier z usługi?
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

22 sty 2021, o 07:07

eldawido159 pisze:
Mam takie małe pytanie, bo jest teraz EA Play za 3 zł i czy jakbym zakupił to karty steam się normalnie dropią z tych gier z usługi?
Nie dropią , przez pierwsze godziny od wprowadzenia usługi dropiły ;p Potem ogarneli to .
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

22 sty 2021, o 07:09

Monek22 pisze:
22 sty 2021, o 07:07
eldawido159 pisze:
Nie dropią , przez pierwsze godziny od wprowadzenia usługi dropiły ;p Potem ogarneli to .
A to lipa, ale dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 64 razy
Kontakt:

22 sty 2021, o 21:01

Działają wam potwierdzenia transakcji na winauth? Bo mi się wysypują błędem. Zawsze. I niezależnie od wersji programu (próbowałem ostatniego stable oraz bet, bez różnicy). I owszem, zdaję sobie sprawę że czasami ten typ tak miał że wyskakiwał błąd ale wystarczyło zrestarcić i szło, ale nie tym razem. Biorąc pod uwagę że winauth nie jest już kontynuowany wygląda mi to na ostateczną kaplicę softu.
W związku z tym pytanie - co polecacie w zamian (na pcta?)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

22 sty 2021, o 21:43

lewriczin pisze:
Działają wam potwierdzenia transakcji na winauth? Bo mi się wysypują błędem. Zawsze. I niezależnie od wersji programu (próbowałem ostatniego stable oraz bet, bez różnicy). I owszem, zdaję sobie sprawę że czasami ten typ tak miał że wyskakiwał błąd ale wystarczyło zrestarcić i szło, ale nie tym razem. Biorąc pod uwagę że winauth nie jest już kontynuowany wygląda mi to na ostateczną kaplicę softu.
https://github.com/Jessecar96/SteamDesktopAuthenticator

Używam go od początku i nigdy nie było problemów
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

22 sty 2021, o 22:07

Czy kupując Skyrim Special Edition lub No Man's Sky w keyshopach typu Eneba można się spodziewać normalnej wersji gry, która jest widoczna na koncie, czy jakichś dziwów, alternatywnych paczek typu Fallout Las Vegas RU, których potem nie można po ludzku zrecenzować i czasem nie wyszukują się na liście gier?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 254 razy
Podziękowania: 238 razy
Kontakt:

22 sty 2021, o 22:10

kupilem No Man's Sky w jakims kejszopie i mam normalną wersje, nawet jest język PL w grze
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 18 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

23 sty 2021, o 08:26

Wystarczy popatrzeć na stronie. Na Eneba pod tytułem gry masz dodatkowe informacje, gdzie pierwsza z nich to gdzie może być aktywowany klucz. Jeżeli masz "Zielony znaczek" przy Cały świat to pewnie oznacza normalną wersje na EU. Jeżeli jest "Czerwone kółeczko" to znak, że są ograniczenia względem krajów. Mówiąc o F:NV to jeżeli chcesz aktywować w PL to jest oddzielny klucz, gdzie aktywuje się jako RU (EN/PL/CZ/RU). Innej nie możesz, ALE Steam i tak wykrywa grę w Sklepie, że jest już w bibliotece (w bibliotece masz RU, ale globalnie w sklepie i tak zalicza). Różnie z tym bywa. Taki Dragon Age. Mając część 1 w wersji UE (podstawka z dodatkami) sklep i tak wykrywa, żebyś kupił dodatek i podstawkę.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 18 razy
Podziękowania: 71 razy
Kontakt:

23 sty 2021, o 08:59

lewriczin pisze:
Dzisiaj na jednym koncie Steam robiłem kilka potwierdzeń na WinAuth i zero problemów. Wszystko działa niezawodnie, tak jak zawsze.
Awatar użytkownika
Predator
Discord: Ejdrien.#1337
Podziękował: 123 razy
Podziękowania: 59 razy
Kontakt:

23 sty 2021, o 09:07

Warto spróbować to EA Play na Steamie?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

23 sty 2021, o 09:16

Ejdrien. pisze:
23 sty 2021, o 09:07
Warto spróbować to EA Play na Steamie?
Jasne, że tak. Ostatecznie kupiłem EA Play za te 3 zł, pomimo tego że nie dropią karty, ale musisz też pamiętać że masz o wiele mniej gier niż na Originie.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 30 razy
Kontakt:

23 sty 2021, o 10:30

lewriczin pisze:
Oprócz SDA od Jessecar96 używam od czasu do czasu SteamDesktopAuthenticator-Mod-47 od hyt47 https://github.com/hyt47/SteamDesktopAuthenticator-Mod-47. Czasem ten pierwszy generuje mi złe kody.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:

23 sty 2021, o 12:59

Używam oryginalnego SDA od około 2-3 miesięcy na kilku kontach i nigdy nie dostałem złego kodu. Tylko program trzeba pobierać wyłącznie z oficjalnej strony. Inaczej można się naciąć.

PS. Temat z ankietą o SDA.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 31 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

23 sty 2021, o 14:04

Kuwejt pisze:
23 sty 2021, o 10:30
Oprócz SDA od Jessecar96 używam od czasu do czasu SteamDesktopAuthenticator-Mod-47
No i przede wszystkim Steam Desktop Authenticator mod 47 ma bardzo użyteczną funkcję potwierdzania wystawienia dużej ilości kart na rynek za pomocą 2-kliknięć, co było wybitnie wkurzające w SDA (klikanie w każdą osobno). Choć w SDA mod47 można zatwierdzać wystawienie w normalny sposób, wymiany wręcz trzeba.
Pliki maFiles są wspólne dla obu i można ich używać wymiennie. Zero problemów od 6 lat, czego nie mogę powiedzieć o aplikacji Steam po uszkodzeniu telefonu. Gdyby nie to że miałem wydrukowane kody zapasowe byłby spory problem.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

23 sty 2021, o 18:45

Skapiradlo pisze:
23 sty 2021, o 14:04
No i przede wszystkim Steam Desktop Authenticator mod 47 ma bardzo użyteczną funkcję potwierdzania wystawienia dużej ilości kart na rynek za pomocą 2-kliknięć, co było wybitnie wkurzające w SDA (klikanie w każdą osobno).
Tylko dlaczego taka funkcja jest wyłącznie w wersji mini? Bo w full pokazuje mi się potwierdzanie dokładnie takie samo jak w zwykłym SDA.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 31 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

24 sty 2021, o 11:03

jojo87 pisze:
23 sty 2021, o 18:45
Tylko dlaczego taka funkcja jest wyłącznie w wersji mini? Bo w full pokazuje mi się potwierdzanie dokładnie takie samo jak w zwykłym SDA.
Bo musisz w opcjach zaznaczyć to co na screenie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

24 sty 2021, o 21:24

Skapiradlo, na najprostsze rozwiązania czasami jest wpaść najtrudniej ;)

A tak w ogóle to czym jeszcze różni się wersja full od mini? Bo różnica w rozmiarze jest spora. Mini na pewno nie ma tej opcji widocznie na screenie, a w niej jest dostępne wyłącznie to dokładniejsze potwierdzanie. I prawdę mówiąc innych różnic nie widzę.
ODPOWIEDZ