Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 139 razy
Podziękowania: 99 razy
Kontakt:

19 sty 2021, o 23:22

336. Lines Infinite
Obrazek
Druga część "łączenia sznurków". Dwójka również składa się ze 100 poziomów, których przejście powinno zająć jakieś 2,5-3h. O ile w pierwszej części większość poziomów dało się przejść błyskawicznie i niewiele z nich sprawiło, że "utknąłem" to tutaj poziom trudności został mocno podniesiony. Większość poziomów nadal da się na spokojnie przejść, ale poziomy pod koniec gry potrafią już być bardzo wymagające. Wszystkie osiągnięcia(oprócz trzech) zdobywamy poprzez przechodzenie kampanii. Ostatnie 3 osiągnięcia zdobywamy poprzez grę w trybie randomowym, musimy przejść tam 25 plansz, co nie powinno sprawić większych trudności.
337. Neverending Nightmares
Obrazek
I jeszcze jeden horror 2D na mojej liście. Przede wszystkim wyróżnia się ciekawą oprawą graficzną oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową. Przejście zajmuje ok. 1,5h, co wg mnie jest dobrym wynikiem, bo pod koniec gra stawała się już monotonna, więc dłuższy czas gry tylko by zaszkodził. Aby zdobyć wszystkie osiągnięcia musimy przejść wszystkie 3 zakończenia, na szczęście nie trzeba przechodzić całej gry od nowa, bo w menu możemy sobie wybrać rozdział i kontynuować od danego momentu, przez co w dodatkową godzinę możemy poznać pozostałe 2 zakończenia historii.
338. The Frostrune
Obrazek
Bardzo pozytywne zaskoczenie, przed zagraniem spodziewałem się sporo słabszej gry. Okazało się jednak, że jest to bardzo wciągająca pierwszoosobowa przygodówka w nordyckich klimatach(których jestem fanem), z miłą dla oka grafiką, bardzo dobrą ścieżką dźwiękową oraz niezłą, prostą historią. Większość osiągnięć wpada wraz z postępami fabularnymi, trzeba przejść całą grę bez korzystania z podpowiedzi, resztę raczej trudno zdobyć samemu, więc warto przed zagraniem sprawdzić co trzeba zrobić, aby nie powtarzać całej gry od nowa. Musimy też przejść grę drugi raz w mniej niż 35 minut, ale gdy już znamy grę nie powinno to stanowić problemu. Ja pierwsze przejście ukończyłem w nieco ponad półtorej godziny, a speedrun w ok. 33 minuty. Szczerze polecam.
339. Burly Men at Sea
Obrazek
Bardzo przyjemna gra o sympatycznych brodaczach. Jej forma przypomina trochę historyjkę dla dzieci, grafika jest bardzo minimalistyczna, ale dobrze się na nią patrzy. Aby zdobyć wszystkie osiągnięcia musimy zrobić wszystkie 12 zakończeń gry, mimo, że liczba przeraża to nie jest to takie straszna jak się początkowo spodziewałem. Po każdym zakończeniu wracamy do "bazy" i historia jest kontynuowana, nie ma żadnego rozpoczynania gry od początku. Dzięki temu robienie innych zakończeń zajmuje mniej czasu. Całość przeszedłem w nieco ponad 2h, więc jedna z 12 możliwości trwa ok. 12 min. Na początku było to nieco nużące, ale jak już się wciągnąłem to poszło szybko.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 252 razy
Podziękowania: 237 razy
Kontakt:

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

20 sty 2021, o 19:04

Obrazek

Zup! 9 - zupka chinska wsrod gierek, a taka mała odskocznia po przejsciu Warhammera Chaosbane ktorego jeszcze nie wiem czy będę calakował, o Zupce nie ma co się rozpisywać chyba każdy wie co to za gra - przechodzenie poszczegolnych plansz i tyle.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

20 sty 2021, o 20:24

340. Morningstar: Descent to Deadrock
Obrazek
Bardzo fajny point&click w klimatach Sci-Fi, rozbijamy się na planecie i próbujemy się z niej wydostać. Motyw fabularny jest oklepany, ale mimo to gra się przyjemnie i jest się ciekawym dalszego ciągu wydarzeń. Gra ma świetny klimat, a grafika mimo, że nie jest najwyższych lotów to pasowała mi do tej konwencji i nawet mi się podobała. Jest tutaj jeden z lepszych systemów podpowiedzi jaki widziałem w tego typu grach, wytłumaczony fabularnie itd. możemy się zgłosić do naszego towarzysza na statku i poprosić go o radę, ten w większości przypadków naprowadzi nas na dobry krok. Gra jest krótka(ok. 1,5-2h na przejście), ale przez to ma klimat niezłego filmu Sci-Fi. Przez większość czasu gra jest łatwa, ma kilka trudniejszych momentów, ale jeżeli utkniemy to nasz towarzysz może nam pomóc. Praktycznie wszystkie osiągnięcia zdobywamy przechodząc grę, teoretycznie można kilka pominąć, ale jeżeli ktoś wchodzi ze wszystkim w interakcję to bez problemu zdobędzie wszystkie bez zaglądania do poradnika. Polecam, szczególnie jeżeli ktoś lubi takie klimaty.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 141 razy
Podziękowania: 199 razy
Kontakt:

20 sty 2021, o 21:48

KeeRay pisze:
Obrazek
Bardzo fajny point&click w klimatach Sci-Fi, rozbijamy się na planecie i próbujemy się z niej wydostać. Motyw fabularny jest oklepany, ale mimo to gra się przyjemnie i jest się ciekawym dalszego ciągu wydarzeń. Gra ma świetny klimat, a grafika mimo, że nie jest najwyższych lotów to pasowała mi do tej konwencji i nawet mi się podobała. Jest tutaj jeden z lepszych systemów podpowiedzi jaki widziałem w tego typu grach, wytłumaczony fabularnie itd. możemy się zgłosić do naszego towarzysza na statku i poprosić go o radę, ten w większości przypadków naprowadzi nas na dobry krok. Gra jest krótka(ok. 1,5-2h na przejście), ale przez to ma klimat niezłego filmu Sci-Fi. Przez większość czasu gra jest łatwa, ma kilka trudniejszych momentów, ale jeżeli utkniemy to nasz towarzysz może nam pomóc. Praktycznie wszystkie osiągnięcia zdobywamy przechodząc grę, teoretycznie można kilka pominąć, ale jeżeli ktoś wchodzi ze wszystkim w interakcję to bez problemu zdobędzie wszystkie bez zaglądania do poradnika. Polecam, szczególnie jeżeli ktoś lubi takie klimaty.
Chłopie ty masz jakieś życie? haha
Tyle tych gier przechodzisz, że śmiem wątpić xD
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 294 razy
Podziękowania: 382 razy
Kontakt:

20 sty 2021, o 22:00

puzzle dla rozluźnienia :)
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (32.07 KiB) Przejrzano 2722 razy
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

20 sty 2021, o 22:34

eldawido159 pisze:
20 sty 2021, o 21:48
KeeRay pisze:
Obrazek
Chłopie ty masz jakieś życie? haha
Tyle tych gier przechodzisz, że śmiem wątpić xD
Nie mam, zamontowałem sobie teraz sedes w pokoju i przechodzę ciągle gry na 100%. Pozdrawiam. ;)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 294 razy
Podziękowania: 382 razy
Kontakt:

21 sty 2021, o 11:13

prosta gra logiczna przypadkiem znaleziona w bibliotece - trochę poziom trudności taki sobie, raz poziom który wymaga pomyślenia a po chwili coś za prostego
Załączniki
11111.jpg
11111.jpg (25.79 KiB) Przejrzano 2542 razy
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 28 razy
Podziękowania: 18 razy
Kontakt:

21 sty 2021, o 14:39

Liczba gier: 52
  • A Bird Story
  • Archery Practice VR
  • Brothers - A Tale of Two Sons
  • Bulb Boy
  • CHUCHEL
  • Club of fighters
  • Dracula's Library
  • Dude, Stop
  • Edges 2
  • FEZ
  • Figment
  • Firewatch
  • Game of Thrones - A Telltale Games Series
  • GooCubelets 2
  • Her Story
  • Hidden Folks
  • Hue
  • King's Quest
  • Last Day of June
  • LEGO® The Lord of the Rings™
  • Life is Strange: Before the Storm
  • Life is Strange™
  • Lines X Free
  • Little hidden city
  • Little Misfortune
  • Mad Father
  • Mad Muzzles
  • Marie's Room
  • Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series
  • Need For Gowna
  • Neighbours back From Hell
  • Never Alone (Kisima Ingitchuna)
  • Nonogram - The Greatest Painter
  • Papo & Yo
  • Paradigm
  • Path of Giants
  • Puzzler World
  • Quadrant M4
  • Seasons after Fall
  • Symbiotic Overload
  • The Dropping of The Dead
  • The Monster Inside
  • The Room
  • The Room Three
  • The Room Two
  • The Walking Dead
  • The Walking Dead: A New Frontier
  • The Walking Dead: Season Two
  • The Wolf Among Us
  • Trials of The Illuminati: Assorted Jigsaws
  • Turn Around
  • Yoku's Island Express
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

21 sty 2021, o 21:40

150-160:Obrazek

I poprzednie:
Spoiler:pokaż
Ostatnio zmieniony 21 sty 2021, o 23:12 przez kamil_999666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 30 razy

21 sty 2021, o 22:23

kamil_999666 pisze:
21 sty 2021, o 21:40
150-160:
Mam na oku The Final Station, ale słyszałem, że Dlc to straszny grind - 12 razy przejść grę z 11 różnymi towarzyszami. Jakieś porady jak to zrobić w miarę szybko i sprawnie? Bo widzę, że szybciutko grę wymaxowałeś.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 9 razy
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

21 sty 2021, o 22:59

StonRoc pisze:
21 sty 2021, o 22:23
Mam na oku The Final Station, ale słyszałem, że Dlc to straszny grind - 12 razy przejść grę z 11 różnymi towarzyszami. Jakieś porady jak to zrobić w miarę szybko i sprawnie? Bo widzę, że szybciutko grę wymaxowałeś.
Bardzo fajna i klimatyczna gierka, ale po ukończeniu podstawki i DLC, nawet po uratowaniu wszystkich po trasie w procentowym stanie aczików zionęło brzydkie 30-40 %. Tak, acziki z dlc-eka są jednym słowem, głupie i zbyt ingerują w stan ukończenia podstawki. Używałem sposobu z sztimowego poradnika chociaż nieco bym go zmodyfikował. Przechodzisz DLC raz z towarzyszem zebranym w pierwszym levelu, grasz normalnie dla klimatu w sowim tempie, bez stresu, do końca. Drugie podejście to wyzwanie, przejście gry bez towarzysza i przy tej okazji po rozpoczęciu każdego nowego levelu zaczynając od drugiego robisz kopię folderu z sejvami (steam cloud wyłączony), dodając do nazwy folderu numer levleu. Na końcu powinieneś mieć jakieś 10/11 dodatkowych folderów zakończonych cyferkami.

Koniec przygotowań, teraz grind :( który radzę rozłożyć w czasie, chociaż i tak nic Cię nie uchroni od rzygania ostatnimi levelami, (szczególnie więzieniem) które to trzeba powtarzać najwięcej razy. Kasujesz główny folder z sejwem a potem usuwasz cyfrę z pierwszego folderu z kopiami, tak że zastąpi ona nazwą ten usunięty. Przechodzisz grę do końca łapiąc towarzysza z tego levelu, tylko że zaczynając od 2, masz o jeden level mniej do przejścia. Po wszystkim znów kasujesz folder sejwów i usuwasz cyfrę z kolejnego w kolejce folderu. Zaczynasz więc od trzecie levelu, łapiesz towarzysza i do końca. Po każdym takim zabiegu masz jeden level mniej do ukończenia bo zaczynasz jeden dalej (tak jak przygotowałeś sobie kopie folderu zapisów). Zamiast przechodzić DLC 12 razy + raz bez nikogo. Przechodzisz je gdzieś tak z połowę tego.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

21 sty 2021, o 23:38

341. Fairy Tale Mysteries 2: The Beanstalk
Obrazek
Jaś i magiczna fasola w wykonaniu Artifex Mundi. Wg mnie jedna ze słabszych HOPA w jakie grałem, grafika jest rozmazana i nieczytelna, średnia opowieść, która nie przekonuje. Od innych gier tego typu różni się tym, że tutaj ukryte obiekty mamy cały czas, także podczas eksploracji lokacji(nie dostajemy tutaj gotowych przedmiotów do ekwipunku, musimy najpierw znaleźć ich fragmenty), co wydłuża trochę czas gry. Osiągnięcia zdobywamy przechodząc grę bez pomijania żadnych zagadek i ukrytych obiektów(nie można używać podpowiedzi) oraz przechodząc dodatkowy epizod(tutaj już powrócono do klasycznego ekwipunku). Do tego dochodzą jeszcze typowe dla tych gier wyzwania typu znajdź X obiektów w Y sekund. Gra ma system znajdziek, ale tym razem nie trzeba ich zbierać, aby zdobyć osiągnięcie. Całość do przejścia w jakieś 2,5-3h.
342. Faces of Illusion: The Twin Phantoms
Obrazek
I jeszcze jedna gra od Artifexu. Ta zapowiadała się już lepiej niż poprzedniczka, ale również jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła. Można powiedzieć, że to taka ich typowa gra, czyli niezła/dobra gra tego typu i nic więcej. Aby zdobyć wszystkie osiągnięcia musimy przejść całą grę na poziomie ekspert bez pomijania zagadek oraz bez korzystania z podpowiedzi w scenach z ukrytymi obiektami. Do tego wyzwania typu "ukończ scenę z ukrytymi obiektami w mniej niż minutę" oraz znalezienie wszystkich znajdziek(czasami całkiem nieźle ukrytych). Do przejścia w ok. 2-3h.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy

22 sty 2021, o 12:16

13 gier póki co :p

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

24 sty 2021, o 09:47

w końcu, po tylu latach od zakupu postanowiłem odpalić...
deadpool100.PNG
deadpool100.PNG (47.17 KiB) Przejrzano 2056 razy
no i tak przy okazji to jeszcze to dzisiaj wskoczyło
swarmriders.PNG
swarmriders.PNG (55.49 KiB) Przejrzano 2056 razy
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 11 razy

24 sty 2021, o 16:02

56 COLORING GAME.png
56 COLORING GAME.png (31.65 KiB) Przejrzano 1963 razy
57 coloring game pixel.png
57 coloring game pixel.png (44.72 KiB) Przejrzano 1963 razy
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 18 razy
Podziękowania: 70 razy
Kontakt:

26 sty 2021, o 20:45

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy

26 sty 2021, o 23:22

Obrazek
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 42 razy
Kontakt:

31 sty 2021, o 11:19

Obrazek
Wróciłem po przerwie dobić acziki z ostatniego update'a. Nic trudnego, choć niektóre bazują trochę na szczęściu - np. wybuchającej skrzynki ze skarbem nie znalazłem na całej nowo wygenerowanej mapie, w końcu użyłem seeda do stworzenia takiej, gdzie się pojawia. Inne są sytuacyjne, jak puszczenie latawca podczas silnego wiatru.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 72 razy
Kontakt:

31 sty 2021, o 11:45

Obrazek
Kolejne LEGO. Następny będzie Jurassic. Niedługo mi się skończą...
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 30 razy

1 lut 2021, o 13:08

Obrazek

Budżetowa przygodówka od Microids, co oznacza liczne bugi, słabe udźwiękowienie, przeciętną grafikę i powtarzalny gameplay. Widać, że wydawca aż nadto inspirował się Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, licząc na zdyskontowanie sukcesu gry Frogwares. Tytuł jest tak przeciętny, że czasami można odnieść wrażenie, że jest to port produkcji wydanej wcześniej na smarfony.
ODPOWIEDZ