Cyberpunk 2077 - dyskusja ogólna

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

14 sty 2021, o 09:33

optimo022 pisze:
1 sty 2021, o 18:10

.....cut....Dla mnie nie, CP 2077 to gigantyczne rozczarowanie i zmarnowany potencjał, jeśli miałbym to ocenić dałbym naciągane 6/10, nie więcej. Gra jest w najlepszym przypadku przeciętna, i jestem ciekaw w co ci recenzenci dający temu tytułowi 10/10 grali, bo na pewno nie w to co ja.
Wczoraj Angry Joe dał też 6/10. Z drugiej strony jeden polski portal na którym prawie co dzień pojawiają się posty o Wiedźminie bądź Cyberpunku wybrał tą grę ( rzekomo głosami swoich czytelników ) grą roku. Wstydu nie mają. "Akolici" level hard....LOL
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - dyskusja ogólna

14 sty 2021, o 10:15

Calandriia pisze:
Wczoraj Angry Joe dał też 6/10. Z drugiej strony jeden polski portal na którym prawie co dzień pojawiają się posty o Wiedźminie bądź Cyberpunku wybrał tą grę ( rzekomo głosami swoich czytelników ) grą roku. Wstydu nie mają. "Akolici" level hard....LOL
Też nie stawiajmy Angy Joe jako zbawce i najlepszego recenzenta świat, Czy ludziom się może podobać gra? Tak. Pamiętajmy że wiele osób nie gra w dużo gier i to mogła być nawet jedyna gra single playerowa w tym roku. Stan techniczny w innych grach w roku 2020 na pewno przewyższa Cyberpunka patrząc na przykład na The Last of Us part II czy Ghost of Tsushime (nie grałem ale mówiono mi że gra działa bardzo dobrze). Tylko teraz pytanie jak ktoś nie zwraca uwagę na blędy to gra dalej może być najlepszą grą roku 2020? Ja osobiście przesunąłem swoją grę w CP 2077. Chociaż pierwsze 3h uważam za niesamowite doświadczenie. Ale za krótki to czas, żeby oceniać grę. Z kolei mój brat uwielbia tą grę pomimo stanu technicznego gry. A trochę tam single playerowych w życiu gier przeszedł. Widzi błędy ale nie przeszkadzają mu wsiąknąć w świat oraz zostać pochłonięty fabułą. Może takich ludzi nie jest tak mało jak wielu z nas uważa. Przejdę grę powiem więcej, ale przynajmniej zacznę po patchu 1.1 albo może 1.2.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 33 razy
Podziękowania: 37 razy
Kontakt:

14 sty 2021, o 10:44

Ja bez bicia przyznaję się, że ściągnąłem grę z neta by przetestować swojego kompa czy gra działa i jak działa.
Pobawiłem się trochu, i tak jak powiedziałem sobie, że czekam na styczniowego patcha i jestem stanie wziąć gierkę, tak chciałbym, żeby poprawili niektóre aspekty w grze. Np:
1. AI- mowa o walce, w czasie walki przeciwnik potrafi nagle zamrozić się- zero reakcji, można podejść i go z shotguna zabić, są momenty, że flankują, chowają się itp ale gra nawet na trudnym/bardzo trudnym nie sprawia trudnej.
2. Balans, za mało grałem, zacząłem grać na trudnym, i z tego co piszą inni balans kuleje.
3. Są skille/perki, które wydają się badziewne- niepotrzebne- podchodzi to zapewne też pod balans.
4. Znikanie aut i npc, kucanie- panika, jak to ma być open world to niech będzie jakaś imersja z otwartym światem!

Mam grę w 1.06, trafiłem na kilka T-Pose, kilka bugów, najważniejsze by nie popsuły rozgrywki-questów, trochu łaziłem po mieście pieszo-wszystko zbieram jak idzie, zwiedzałem, sprawdzałem działanie kompa, Ryzen 3600 miejscami 85% użycia, GPU(gtx 1660Ti) jest w porządku 100%. Gierka jest bardzo przyjemna na padzie. Dawno nie odpalałem, bo czekam na styczniowego patcha i mam nadzieję, że to będzie pierwsza gra którą wbiję na 100% achiev'ów ^^

edit:
Zapomniałbym, ta Policja, pojawiająca się znikąd, to też pierwsze do naprawy!
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

14 sty 2021, o 11:27

RedEvil pisze:
14 sty 2021, o 10:44
Ja bez bicia przyznaję się, że ściągnąłem grę z neta by przetestować swojego kompa czy gra działa i jak działa.
Nie promujmy tego i nawet nie szukajmy zrozumienia. Pobrałeś to zostaw to dla siebie, bo potem ludzie używają argumentu bo przecież to inni robią. Tym bardziej że można było kupić na GoGu i zwrócić grę po testowaniu, a tam nie ma ograniczenia 2h.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

14 sty 2021, o 11:44

Ja nie szukam zrozumienia, chciałem sobie przetestować, nie patrzę na innych, nie robię tego nagminnie, bo mam w cholerę gier na steamie do przejścia, które pewnie nigdy nie skończę przed moim "zgonem"-mam też nie za mocnego kompa, stąd żeby nie walczyć z wiatrakami o zwroty- tak to bym czekał nie wiadomo ile na zwrot, a przy okazji i tak zajęła mi ta zabawa z 15godz, ktoś pomyśli że przeszedłem grę i chcę zwrócić, do tego był patch poprawiający działanie SMT na Ryzenach, więc też miałbym złe odczucie w działaniu gry, gdyż Ryzen nie działał optymalnie!
Gra mi się podoba, ma kilka baboli, które opisałem, niektóre psują imersję, śmieszą, a czasem mogą irytować, ale jest to early access grywalny- w znaczeniu takim, że ma koniec gry, a nie np jak Baldur's Gate 3, gdzie mamy 1 akt.
Aktualnie ogrywam Valhallę i czekam na patcha do Cyberpunka by móc zagrać od nowa na nowym buildzie- bo jak wiadomo pewne rzeczy naprawiają się wraz z rozpoczęciem nowej gry.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

14 sty 2021, o 11:46

Refty pisze:
14 sty 2021, o 10:15
Calandriia pisze:
Też nie stawiajmy Angy Joe jako zbawce i najlepszego recenzenta świat, Czy ludziom się może podobać gra? Tak. Pamiętajmy że wiele osób nie gra w dużo gier i to mogła być nawet jedyna gra single playerowa w tym roku. Stan techniczny w innych grach w roku 2020 na pewno przewyższa Cyberpunka patrząc na przykład na The Last of Us part II czy Ghost of Tsushime (nie grałem ale mówiono mi że gra działa bardzo dobrze). Tylko teraz pytanie jak ktoś nie zwraca uwagę na blędy to gra dalej może być najlepszą grą roku 2020? Ja osobiście przesunąłem swoją grę w CP 2077. Chociaż pierwsze 3h uważam za niesamowite doświadczenie. Ale za krótki to czas, żeby oceniać grę. Z kolei mój brat uwielbia tą grę pomimo stanu technicznego gry. A trochę tam single playerowych w życiu gier przeszedł. Widzi błędy ale nie przeszkadzają mu wsiąknąć w świat oraz zostać pochłonięty fabułą. Może takich ludzi nie jest tak mało jak wielu z nas uważa. Przejdę grę powiem więcej, ale przynajmniej zacznę po patchu 1.1 albo może 1.2.
Ja go tam w żadnej specjalnej roli nie stawiam. To cdp red go ( na niego )w 2012 roku postawił. :) https://pl.cdprojektred.com/news/angry- ... ojekt-red/
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

14 sty 2021, o 11:51

RedEvil pisze:
Ja nie szukam zrozumienia, chciałem sobie przetestować, nie patrzę na innych, nie robię tego nagminnie
To nie chodzi że Ty patrzysz na kogoś tylko to, że ktoś patrzy na Ciebie. Co do czekania na zwroty to nie słyszałem żeby to trwało dłużej niż 14 dni, a ja wielokrotnie czekałem na zwroty z innych sklepów i również 14 dni nie przekraczano. Z kolei jak masz pogorszoną sytuacje materialną i faktycznie zamrożenie kwoty 200zł robi różnice to co innego. I nie robię tutaj szydery bo wiem że niektórzy przy obecnych problemach gospodarczych nie mogą sobie na wiele pozwolić.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

14 sty 2021, o 12:37

Refty pisze:
14 sty 2021, o 11:51
RedEvil pisze:
Ja nie szukam zrozumienia, chciałem sobie przetestować, nie patrzę na innych, nie robię tego nagminnie
To nie chodzi że Ty patrzysz na kogoś tylko to, że ktoś patrzy na Ciebie. Co do czekania na zwroty to nie słyszałem żeby to trwało dłużej niż 14 dni, a ja wielokrotnie czekałem na zwroty z innych sklepów i również 14 dni nie przekraczano. Z kolei jak masz pogorszoną sytuacje materialną i faktycznie zamrożenie kwoty 200zł robi różnice to co innego. I nie robię tutaj szydery bo wiem że niektórzy przy obecnych problemach gospodarczych nie mogą sobie na wiele pozwolić.
Nie cytuje się posta poprzedzającego - sorka.

Może i tak jest, niepotrzebnie to napisałem. Akurat na GOGu nie każdy miał w 14dni, np na pclabie ktoś 28dni i nadal nie miał, nie wiem jak teraz. Chciałem sobie ze spokojem po testować, doszedłem do spotkania z "Keanu" i tyle z mego grania, nie spoileruję sobie, chcę kupić i pograć, bo poza kilkoma bugami, problemami technicznymi gra jest dobra, nie którzy mają po 200h, znajomi grają, jednemu 2 questy się posypały, inny je zrobił... więc zależy jak się skrypt odpali.
Jestem zadowolony jak gra działa na moim kompie, mimo, że nie mam RT, to też tragicznie nie wygląda-ustawienia podobne do tych z DF na YT.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 67 razy
Podziękowania: 61 razy
Kontakt:

14 sty 2021, o 13:26

Nie gram za bardzo w nowe tytuły, bo mnie po prostu na nie nie stac, więc Cyberpunk 2077 to dla mnie gra roku i nie widze w tym problemu. Bawiłem się wybornie i gre zapamietam na dlugo.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

14 sty 2021, o 22:37

Gram już trochę w Cyberpunka. Z tego co się naczytałem kilka dni przed zagraniem (dostałem na święta, a zacząłem grać jakoś jak wyszedł Patch 1.06, bodajże trzy dni po) to wszyscy nisko go oceniali ze względu na wszelkiego rodzaju glitche i bugi. Ale szczerze, to w każdej nowej grze takowe się znajdą. Dla prawdziwego fana takie rzeczy, jakie dzieją się w Cyberpunku nie robią dużego znaczenia. Ja nie jestem jakimś wielkim fanem Sci-Fi i tego klimatu, ale niektóre produkcje tak mnie przyciągają, że nie mogę się od nich odkleić. Tak jest i w tym przypadku. Wydaje mi się, że gra została tak nahype'owana, że ludzie zaczęli patrzeć głównie na te złe strony gry i nie doceniają tych dobrych. Ja, grając, czasami doświadczyłem kilku dziwnych akcji, T-pose'ujących NPCtów i różnych innych drobnych rzeczy, ale tak szczerze to one jakoś rozgrywki nie zmieniają. Gra się naprawdę świetnie. Czuję ten klimat i grając, staram się wczuć w Night City. Staram się też przyglądać detalom i drobnym szczegółom, które niby prawie nie zauważalne, ale robią robotę. Gram bez żadnych problemów na AMD Ryzen 5 2600, GTX 1660Ti, 16GB ramu, na grafice średniej, z włączonym podkręceniem cieni twarzy, i gra śmiga idealnie. Co prawda, praktycznie ciągle jest 100% GPU, ale jak nie mam żadnych lagów i ścin to jakoś mogę to przeboleć. Osobiście dla mnie gra jest 10/10 chociaż wiem, że opinie są naprawdę mega podzielone. Ale postarajmy się popatrzeć na tą grę z tej dobrej strony i zobaczyć jaką pracę twórcy włożyli we wszystko. Wszyscy mówią o tej złej stronie, przez co ludzie jeszcze bardziej się nakręcają i patrzą właśnie przez taki pryzmat. Pozdrawiam was Łowcy i Samuraje.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

15 sty 2021, o 00:17

TheFixterPL pisze:
Gram bez żadnych problemów na AMD Ryzen 5 2600, GTX 1660Ti, 16GB ramu, na grafice średniej, z włączonym podkręceniem cieni twarzy, i gra śmiga idealnie. Co prawda, praktycznie ciągle jest 100% GPU, ale jak nie mam żadnych lagów i ścin to jakoś mogę to przeboleć.
Hm o jakie podkręcenie cieni twarzy chodzi? ^^ Bardzo dziwne nazewnictwo, nie załapałem :P
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

15 sty 2021, o 16:51

RedEvil pisze:
15 sty 2021, o 00:17
TheFixterPL pisze:
Gram bez żadnych problemów na AMD Ryzen 5 2600, GTX 1660Ti, 16GB ramu, na grafice średniej, z włączonym podkręceniem cieni twarzy, i gra śmiga idealnie. Co prawda, praktycznie ciągle jest 100% GPU, ale jak nie mam żadnych lagów i ścin to jakoś mogę to przeboleć.
Hm o jakie podkręcenie cieni twarzy chodzi? ^^ Bardzo dziwne nazewnictwo, nie załapałem :P
W sensie jest tam taka opcja ,,Ulepszone oświetlenie geometrii twarzy". Nie pamiętałem nazwy. Właśnie sprawdziłem dokładnie, w razie wątpliwości ;).
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

15 sty 2021, o 18:38

A takie coś, nawet nie zauważyłem, że jest w grze, bo ja mam sporo rzeczy na wysokich, według filmiku z DF
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

15 sty 2021, o 23:52

TheFixterPL pisze:
Dla prawdziwego fana takie rzeczy, jakie dzieją się w Cyberpunku nie robią dużego znaczenia. Ja nie jestem jakimś wielkim fanem Sci-Fi i tego klimatu, ale niektóre produkcje tak mnie przyciągają, że nie mogę się od nich odkleić. Tak jest i w tym przypadku. Wydaje mi się, że gra została tak nahype'owana, że ludzie zaczęli patrzeć głównie na te złe strony gry i nie doceniają tych dobrych. Ja, grając, czasami doświadczyłem kilku dziwnych akcji, T-pose'ujących NPCtów i różnych innych drobnych rzeczy, ale tak szczerze to one jakoś rozgrywki nie zmieniają. Gra się naprawdę świetnie.
Grałem od premiery 10.12.2020 na wszystkich kolejnych hotfixach, najdłużej na 1.06. O zachowaniu NPC i teleportującej się policji wiedzą wszyscy. Ale dużo zależy jak grasz. Jak wchodzisz jak Rambo, to nie widać tylu bugów i sporo rzeczy tak nie przeszkadza. Sam grałem przez stealth/hackowanie strzelając "na dobicie" hacków gdy już nie dało się inaczej bo same perki od hackowania były za słabe chyba tylko na końcówce rozróby z Flatheadem u Mealstormów i na dobicie Sasquatch.
Reszta stealth/ hackowanie, w tym dużo przez kamery. I wtedy wkurza wybitnie zachowanie pokonanych wrogów - padają jak drewno przekręceni wyjątkowo źle i nienaturalnie o 90 stopni w jednej chwili z pozycji "stoję jak kij od szczotki" do "leżę poziomo plackiem na ziemi". Do tego znajdujesz sobie jakiś niewidoczny dla osób postronnych zakamarek hackujesz wszczepy za pośrednictwem kamer i systemu monitoringu czego nikt nie widzi, a i tak po którymś hacku policja teleportuje się za plecami. To naprawdę przeszkadza.
Ale najgorsze są bugi w skryptach. Parę razy ładowałem przez to grę z sav i jakś to przebolałem. Ale po tym jak DRUGI raz utknąłem w tym samym miejscu bo postać fabularna przeniknęła przez zamknięte drzwi, a V zostaje w środku bez możliwości interakcji z tymi drzwiami miałem dość, bo nie pomogło załadowanie save n-1 i n-2. Musiałbym ponownie grać ładnych parę godzin. Już raz coś takiego miałem, ale wtedy trzeba było mniej powtarzać. Teraz odstawiłem grę w połowie po 168h i od 6 stycznia nie uruchomiłem jej wcale. Tyle że im dłużej nie gram w Cyberpunka, tym mniej mam ochotę do niego wracać. Może dam mu drugą szansę po zapowiedzianym dużym patchu, bo w obecnym stanie technicznym mam dość. To jest po prostu zbyt dobra gra, ze zbyt dobrą historią by psuć ją sobie przez mankamenty techniczne, bo jak to się mówi: jest tylko jeden pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

16 sty 2021, o 02:48

A ja niestety nie jestem w stanie wrócić do swojej rozgrywki. Złapałem jakiegoś buga, który uszkodził zapis gry i nie da się dalej grać (150h w grze).
Losowo save jest niszczony (max co 2 zapisy przy czym wspomnę, że zapis następuje co około 3-5 minut (lub częściej). Od razu odpowiem: zero odpowiedzi ze strony wydawcy, zero pomocy.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

16 sty 2021, o 03:15

HAKIMODO pisze:
16 sty 2021, o 02:48
A ja niestety nie jestem w stanie wrócić do swojej rozgrywki. Złapałem jakiegoś buga, który uszkodził zapis gry i nie da się dalej grać (150h w grze).
Losowo save jest niszczony (max co 2 zapisy przy czym wspomnę, że zapis następuje co około 3-5 minut (lub częściej). Od razu odpowiem: zero odpowiedzi ze strony wydawcy, zero pomocy.
Przykre. Wiedziałem o błędzie 8 MB i innych, tym bardziej że trzymam w schowkach, bagażnikach i przy sobie strasznie dużo klamotów bo chronicznie brakuje mi punktu postaci do przeznaczenia na inżynierię i wstrzymywałem się z ich rozmontowaniem aż będę miał wolny punkt (inaczej umiejętność jest na 100% i dalej nie przyrasta przy demontażu rupieci/ulepszaniu broni ikonicznych). Doszło do tego że przekładanie przedmiotów z ekwipunku do schowka obciąża PC bardziej niż miejsca z dużym ruchem/ilością NPC w grze i przy tym przekładaniu gra potrafiła się wywalić.
Dlatego robiłem często zapisy ręczne i dodatkowo co jakiś czas pakowałem 7zipem zapisy z gry robiąc ich backup na NAS, tak że same zapisy zajmują mi z ~1,5GB.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 6 razy

16 sty 2021, o 03:45

Pomińmy te wszystkie błędy, glitche, niedopracowania, a skupmy się na gameplayu, te błędy tej grze wychodzą na zdrowie, bo nikt nie skupia się na samej rozgrywce i jak płytka ona jest. Bliżej tej grze jest do Far Cry niż Deusa Ex.

A tego wszystkiego można było uniknąć wydając grę tylko na PC i next geny, ale że ktoś w CDPR nie ma jaj, i nie potrafił podjąć męskiej decyzji to wygląda to jak wygląda. Zysk byłby mniejszy, ale nadal CDPR byliby gate keeperami PC gamingu w oczach graczy, mam nadzieję że warto było. Pieniądze zawsze można zarobić, zaufanie, nadszarpnięta reputację o wiele trudniej jest odbudować.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 5 razy

16 sty 2021, o 15:21

optimo022 pisze:
16 sty 2021, o 03:45
A tego wszystkiego można było uniknąć wydając grę tylko na PC i next geny, ale że ktoś w CDPR nie ma jaj, i nie potrafił podjąć męskiej decyzji to wygląda to jak wygląda. Zysk byłby mniejszy, ale nadal CDPR byliby gate keeperami PC gamingu w oczach graczy, mam nadzieję że warto było. Pieniądze zawsze można zarobić, zaufanie, nadszarpnięta reputację o wiele trudniej jest odbudować.
Dobrze nie robiła tego Bethesda bo pewnie trzeba by było chodzić tylko do tyłu. Co znaczące te wszystkie drobne niedoróbki nie blokują postępu rozgrywki. A co dziwi, są to w większości drobne błędy, które było mozna łatwo naprawić. Aż rodzi się pytanie czy CDP ma kreta, moze nie jednego. Gra o takim formacie i nawiązująca do dalekiej przyszłości może być nie na ręke nie jednej korporacji.
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

16 sty 2021, o 15:44

pelikulas pisze:
16 sty 2021, o 15:29
Widząc co tu piszecie.... jedynie za darmo mozna to tykac kijem przez szmate xD
W takim razie czytasz wybiórczo ten temat ;)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 131 razy
Kontakt:

16 sty 2021, o 15:51

Refty pisze:
16 sty 2021, o 15:44
pelikulas pisze:
16 sty 2021, o 15:29
Widząc co tu piszecie.... jedynie za darmo mozna to tykac kijem przez szmate xD
W takim razie czytasz wybiórczo ten temat ;)
Wszystko czytam i nawet w tym temacie wiecej negatywów niz pozytywów... liniowosc, ssanie AI itd xD
ODPOWIEDZ