Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

22 lis 2020, o 12:33

Jak na moim koncie Steam mogę sprawdzić, jakim kluczem przypisałem jakąś grę?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 12:59

Po wpisaniu klucza pojawi się informacja o zużytym kluczu i pojawi się okienko instalacji danej gry.

lub tu:
https://store.steampowered.com/account/history/
Choć raczej nie ma podanego jaki klucz był użyty
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 13:09

Żadne z powyższych. Mam karteczkę z kodem Steam do gry i zastanawiam się, czy to nim ją przypisałem, czy ten kod jest jeszcze "wolny". Było tu kiedyś na forum opisywane (parę lat temu chyba), że jakoś da się sprawdzić, ale nie mogę w ogóle tego znaleźć.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 22 razy
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 13:10

w konsoli steama chyba mozesz powinna byc jakas komenda na to
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 20 razy
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 14:14

Alloon pisze:
22 lis 2020, o 13:10
w konsoli steama chyba mozesz powinna byc jakas komenda na to
Pierwsze słyszę. Moim zdaniem nie ma niczego takiego - jest to zresztą na wskroś logiczne bo z punktu widzenia steama ty masz być zwykłym konsumentem, który idzie do sklepu, kupuje tam grę, a tam ma w opakowaniu kod który potem wklepuje i ma ją za chwilę aktywowaną w steamie.

Taki zwykły konsument nie ma rozterek p.t. "miałem ileś tam kluczy a teraz nie wiem którego zużyłem" bo zwykły konsument kupuje tylko jedną sztukę dla siebie a nie boże broń na sprzedaż! Odsprzedaż jest be, bo ma ją robić tylko steam i legalne kluczykownie :geek:
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 61 razy
Podziękowania: 102 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 16:11

PostScript pisze:
22 lis 2020, o 13:09
Żadne z powyższych. Mam karteczkę z kodem Steam do gry i zastanawiam się, czy to nim ją przypisałem, czy ten kod jest jeszcze "wolny". Było tu kiedyś na forum opisywane (parę lat temu chyba), że jakoś da się sprawdzić, ale nie mogę w ogóle tego znaleźć.
Najlepiej to sprawdzić na tym koncie, na którym już tą gre masz. Wtedy jeśli ci wywali błąd że już ją posiadasz to znaczy że klucz działa, natomiast jak ci się pojawi, że jest duplikat, to znaczy, że klucz jest już wykorzystany.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 5 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 16:34

szybkie pytanie, dzisiaj rozpoczyna sie wyprzedaz na steam?
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

22 lis 2020, o 16:48

eldawido159 pisze:
Najlepiej to sprawdzić na tym koncie, na którym już tą gre masz. Wtedy jeśli ci wywali błąd że już ją posiadasz to znaczy że klucz działa, natomiast jak ci się pojawi, że jest duplikat, to znaczy, że klucz jest już wykorzystany.
Nic z tych rzeczy. Jeśli masz grę, to zawsze (*) ci wywali że posiadasz tę grę (zaproponuje instalację) nieważne czy klucz faktycznie został już wykorzystany czy też nie.

(*) wyjątkiem sytuacja gdy wpakujesz klucz z innym subid albo z subid z inną dodatkową appką, wtedy jest duża szansa że ci jeszcze twój klucz zużyje (khe khe paradox khe)
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

22 lis 2020, o 17:06

lewriczin pisze:
22 lis 2020, o 16:48
eldawido159 pisze:
Nic z tych rzeczy. Jeśli masz grę, to zawsze (*) ci wywali że posiadasz tę grę (zaproponuje instalację) nieważne czy klucz faktycznie został już wykorzystany czy też nie.

(*) wyjątkiem sytuacja gdy wpakujesz klucz z innym subid albo z subid z inną dodatkową appką, wtedy jest duża szansa że ci jeszcze twój klucz zużyje (khe khe paradox khe)
U mnie tak zawsze działa. Dzięki temu wiem że klucze działają i normalnie je sprzedaje na bazarku. Cały czas pozytywy więc jednak to działa.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 160 razy
Podziękowania: 23 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 17:10

Jest tak, jak pisze Lewriczin. Nawet jak klucz jest zużyty, a grę już posiadasz to Steam wywali komunikat, że posiadasz grę, a nie że ktoś użył klucza. Spróbuj wejść na temat tutaj na forum i znajdź grę, którą masz i spróbuj ją dodać. I nie, nie łudź się, że dany klucz nie został jeszcze zużyty :trollface:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 165 razy
Podziękowania: 180 razy
Kontakt:

22 lis 2020, o 17:13

skrimuu pisze:
22 lis 2020, o 16:34
szybkie pytanie, dzisiaj rozpoczyna sie wyprzedaz na steam?
25 listopada
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

22 lis 2020, o 17:35

eldawido159 pisze:
U mnie tak zawsze działa. Dzięki temu wiem że klucze działają i normalnie je sprzedaje na bazarku. Cały czas pozytywy więc jednak to działa.
Masz zatem więcej szczęścia niż.... wiedzy :trollface:
Niewykorzystanych kluczy najlepiej w ogóle nie tykać, przy odrobinie pecha z tym sprawdzaniem to jeszcze sobie dobrego klucza wykorzystasz (ostatnio dokładnie w taki sposób masz szansę stracić wszystkie klucze z Paradoxu)
Awatar użytkownika
Hitman
Kontakt:

22 lis 2020, o 17:37

lewriczin pisze:
22 lis 2020, o 17:35
eldawido159 pisze:
Masz zatem więcej szczęścia niż.... wiedzy :trollface:
Niewykorzystanych kluczy najlepiej w ogóle nie tykać, przy odrobinie pecha z tym sprawdzaniem to jeszcze sobie dobrego klucza wykorzystasz (ostatnio dokładnie w taki sposób masz szansę stracić wszystkie klucze z Paradoxu)
Skoro tak mówisz to przestane tak robić, bo się jeszcze kiedyś wpakuje na mine. Dzięki za info kolego.
ODPOWIEDZ