Mass Effect

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

21 sie 2017, o 11:11

Zostało się trochę osób, co robili łatki do MP i SP. A z ostatnią aktualizacją 1.10 wydali oświadczenie, że olewają łatki dla SP i skupią się tylko na multi.

To, że nie będzie fabularnych DLC to było pewne. Ale myślałam, że będą jeszcze poprawiać jakieś bugi.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

Re: Mass Effect

18 lis 2020, o 09:08

https://www.youtube.com/watch?v=RTlNT2KvJSg

W końcu. :tak: Cała trylogia ze wszystkimi DLC w jednym pakiecie. Premiera dopiero wiosną. Zapowiedziano też prace nad ME5.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 33 razy
Kontakt:

18 lis 2020, o 22:30

Dandyl pisze:
18 lis 2020, o 09:08
Zapowiedziano też prace nad ME5.
Z pokazanych concept artów to ponoć bardziej ME:A2 niż ME5 (4?).
Kupiłem na ostatniej wyprzy stimowej tą Androbiedę i muszę przyznać, że gra mi się mega fajnie. Fabuła nawet nie głupia, smuteczek moment był. Niektóre mody do broni są do niczego, bo wpakowałem parę takich fajnych z opisu, a potem się okazuje, że z tej broni nie da się nic zabić :lol:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 169 razy
Podziękowania: 180 razy
Kontakt:

18 lis 2020, o 22:57

kupilem ea play na stimie i obecnie nadrabiam ME3 potem się biorę za andromede

remaster czy ten pakiet zbiorczy czy co to ma być jest akurat mi do niczego nie potrzebny, a wiadomość o pracy nad nową częścią z uniwersum na duży plus
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 50 razy
Podziękowania: 35 razy
Kontakt:

19 lis 2020, o 00:57

Pakiet zbiorczy jest spoko, osoby które nie kupiły DLC za te cudowne bioware points będą miały w końcu kompletną grę.

Szczerze to pewnie naraże się części osób, ale jak dla mnie uniwersum Mass Effect > Wiedźmin, - i tak wiem że to są dwa różne settingi, ale w części recenzji/felietonów porównywało się obie gry, mówie tu o pierwszych 3 częściach ME. No ale to tylko moje przywiązanie do SF.

O Andromedzie powiem tylko tyle że była na swój sposób wporządku, ciekawe strzelanie, planety itp. Ale miałkość postaci, które "występowały" w tej grze, i nierzadko uwłaczające inteligencji grającego dialogi odrzucały od gry.
Dość powiedzieć że z Andromedy nie pamietam żadnej postaci, która tam się przewijała - a z trylogii myślę że każdy zapamiętał chociażby Wrexa, czy Garrusa.

Licze na to że nowa część ME się uda.
Mam nadzieje.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 18 razy
Podziękowania: 39 razy
Kontakt:

19 lis 2020, o 12:49

dudu66 pisze:
19 lis 2020, o 00:57
Pakiet zbiorczy jest spoko, osoby które nie kupiły DLC za te cudowne bioware points będą miały w końcu kompletną grę.
Ja chętnie kupię nawet jako posiadacz tych dodatków, przynajmniej będę miał wszystko w jednym miejscu bez konieczności pobierania i instalowania każdego z osobna. Do dziś nie ogarniam jak w czasach "dwójki" można było wymyślić coś takiego. : /

Co do Andromedy - dla mnie największym problemem bym sam pomysł na grę. W trylogii questy i główne misje wykonywało się w niewielkich, dość liniowych lokacjach, w których każde nowe pomieszczenie to była jakaś walka, scenka fabularna, dialog, rozgrywka była intensywna i trzymała w napięciu. Między innymi za to pokochałem Mass Effect. Nowa część to zaś jeżdżenie w kółko po dużych mapach za znacznikami i nowymi zadaniami, przez co wszystko się bardzo rozmyło.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 91 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

21 lis 2020, o 11:49

Reputacja tej nieszczęsnej Andromedy będzie się za Bioware ciągnęła jeszcze długo, ale nie odkryję koła na nowo, jeżeli powiem, że jeśli chodzi o mechanikę to był naprawdę najlepszy Mass Effect. Starcia były dynamiczne, uzbrojenie + moce + biotyka sprawiały masę frajdy.

Zabrakło ciekawej historii i lepiej napisanych postaci pobocznych. Kilka wątków było naprawdę spoko - planeta, na której osiedlili się Kroganie mocno zapadła mi w pamięć, miała też całkiem fajne zadania. Problemem była eksploracja, która za bardzo przypominała pierwszego ME i nieszczęsne wojaże w Mako. Wielkie i puste połacie terenu, gdzie napotykaliśmy zupełnie losowe wydarzenia potrzebne do wypełnienia zadań pobocznych - dla mnie totalne nieporozumienie. Przerwałem jakiekolwiek próby systematycznego ogarniania tych questów w połowie gry, kiedy zauważyłem, że ten system losowych spotkań ma masę bugów.

Co do zbiorczego wydania trylogii - czekam, na pewno sprawdzę. Masę dobrych wspomnień mam z tą serią, nawet jeżeli nie zawsze wszystko szło w niej w dobrym kierunku.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2020, o 20:47 przez taniec_chochola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz

21 lis 2020, o 18:52

Trochę też szkoda, że Andromeda została zamemowana na śmierć zanim wydano DLC o arce Quarian.
No trudno. Może to i wpadka z Anthem były potrzebne żeby nowy Dragon Age był dobry. :) Żeby tylko. ]:->

Też chętnie kupię wydanie zbiorcze. ME2 i ME3 przepadły w niebycie razem z moim starym mailem i Originem. :) :roll:
ODPOWIEDZ