Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 156 razy
Podziękowania: 171 razy
Kontakt:

16 paź 2020, o 18:15

Qbicki pisze:
16 paź 2020, o 17:19
Okej, dzięki. I potem, nawet jak mi abonament wygaśnie, to osiągnięcia z konta nie znikają? :)
wydaje mi się, że znikają gry z biblioteki to i znikają ich osiagniecia z profilu z gablot ze statystyk wszędzie
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 97 razy
Podziękowania: 47 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

16 paź 2020, o 18:29

Armin pisze:
Qbicki pisze:
Okej, dzięki. I potem, nawet jak mi abonament wygaśnie, to osiągnięcia z konta nie znikają? :)
wydaje mi się, że znikają gry z biblioteki to i znikają ich osiagniecia z profilu z gablot ze statystyk wszędzie
Kiedyś kupiłem grę na Steamie, pograłem trochę(zdobyłem kilka osiągnięć), ale nie przypadła mi do gustu i ją zwróciłem, ale zdobyte osiągnięcia mogę ustawić na profilu, więc myślę, że z EA Play sprawa ma się podobnie i żadne osiągnięcia nie znikną.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 8 razy
Kontakt:

17 paź 2020, o 12:36

Osiągnięcia nie znikają - to jak z darmowymi weekendami - progress z gry jest zapisany chociaż fizycznie się jej nie posiada. Tak samo z family sharing - kumpel udostępniał mi z konta sniper elite v2 którego sam nie miałem (wstyd się przyznać ale przegapiłem darmowe rozdawnictwo i dopiero niedawno wygrałem w konkursie na łowcach XD) i teraz jak dodałem do konta zapisy nadal są dostępne chociaż konta udostępnionego z grą ani samej gry na dysku od dawna nie miałem ( zmieniłem nawet blaszaka po drodze) :D
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 43 razy
Kontakt:

17 paź 2020, o 12:44

Kolejny komercyjny mod na bazie Half Life 2.
https://store.steampowered.com/app/1224600/G_String/
Fajna nazwa :gwizdany: Ma pewne podobieństwa do E.Y.E. Divine Cybermancy (jedna z pierwszych gier jakie kupiłem po założeniu konta Steam) ze względu na aurę tajemnicy i dziwność. Jedyne narzekania są na projekt poziomów.

https://store.steampowered.com/app/2543 ... p_Descent/
Nowa część Aquanox, ludzie narzekają że prawdziwe zakończenie jest w płatnym DLC (podobno 10 dolców za ten luksus :E ).

Dostępny jest także odświeżony projekt Dark Army: Uprising do RTCW który także jest odświeżony.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2253494213
Dostępny jest chyba też pakiet fanowskich misji.
Niby można ściągać klasycznie i pojedynczo ale Steam ma tą zaletę, że się klika raz czy dwa, nie grzebie z tym za bardzo i ma działać.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 69 razy
Podziękowania: 110 razy
Kontakt:

17 paź 2020, o 18:37

Aquanox nie ma dlc fabularnych przynajmniej na steamie - tam tylko soundtrack i digital extras jest, w którym jest "Rozszerzone zakończenie gry łączące wydarzenia z oryginalnej serii i Aquanox Deep Descent." Więc na co to komu xD
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

17 paź 2020, o 18:41

Armin pisze:
Qbicki pisze:
E... nie powinny znioknąć, osiagniecia z free weekendów nie znikaja... tak samo osioagniecia jak grales w gre a ci ją revokował slynny gamersgate to osiagniecia zostają xD
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 6 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

17 paź 2020, o 19:33

Osiągałeś osiągnięcie to twoje, czemu miałby zniknąć. Sam mam mnóstwo wycalkowanych gier których nigdy nie posiadałem (a biblioteki członków rodziny) i osiągnięcia są.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

17 paź 2020, o 23:54

Ja kiedyś ograłem Tekkena 7 na darmowym wekendzie i nie mam widocznych osiągnięć.
Awatar użytkownika
Predator
Discord: Ejdrien.#1337
Podziękował: 89 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

18 paź 2020, o 15:11

Siemka, mieliście tak kiedyś, że po zamknięciu gierki, nie było jej nawet w procesach, a Steam dalej uważa ją za uruchomioną i nabija godziny. Mam tak z RTCW, dodatkowo reset Steama nie pomaga, tylko restart pc pomógł.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 5 razy

18 paź 2020, o 15:17

Ejdrien. pisze:
Siemka, mieliście tak kiedyś, że po zamknięciu gierki, nie było jej nawet w procesach, a Steam dalej uważa ją za uruchomioną i nabija godziny. Mam tak z RTCW, dodatkowo reset Steama nie pomaga, tylko restart pc pomógł.
Ja mam tak tylko ze starszymi grami (Mafia, GTA III) tylko przełączanie steama z online na offline pomagało.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:

18 paź 2020, o 15:41

Ejdrien. pisze:
Znany problem ze starymi grami. Wejdź do menedżera zadań i zobacz czy nie jest uruchomiony proces i/lub aplikacja RTCW.exe i ją zamknij, a jak nie ,to sprawdź czy nie jest uruchomiony proces rundll32.exe i go zakończ. U mnie po wyjściu ze starej gry rundll32 zawsze pokazuje 25% obciążenie CPU
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020, o 16:19 przez elherejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 97 razy
Kontakt:

18 paź 2020, o 15:45

Ejdrien. pisze:

Miałem kilka razy już taką sytuację, że Steam uważał grę za uruchomioną po wyłączeniu, ale bardzo rzadko tak się działo, wiedziałem o tym, bo Steam nadal pokazywał, że w coś gram. Ciekawsza sytuacja miała miejsce gdzieś tak pod koniec czerwca tego roku. Wyłączyłem Alien: Isolation, ale okazało się, że Steam nadal nalicza czas gry(gra nie była włączana, na 99% nie miałem statusu "w grze") i dodało mi ok. 2h do ogólnego czasu gry.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

18 paź 2020, o 17:58

wojtas011 pisze:
Ja kiedyś ograłem Tekkena 7 na darmowym wekendzie i nie mam widocznych osiągnięć.
Kup gre to zobaczysz ze masz acziwki... musisz ją miec w bibliotece na liscie zeby pokazalo.. ja mialem tak z grami z gamersgart=e z prajsbugów, ze zainstalowalem pogralem troche i zrobilem pare osiagniec, revokowali gre - gra byla zainstalowana to wisiala w bbliotece ale zamiast Graj Bylo Zakup i acziwki byly widoczne normalnie.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

18 paź 2020, o 18:08

pelikulas pisze:
wojtas011 pisze:
Kup gre to zobaczysz ze masz acziwki... musisz ją miec w bibliotece na liscie zeby pokazalo.. ja mialem tak z grami z gamersgart=e z prajsbugów, ze zainstalowalem pogralem troche i zrobilem pare osiagniec, revokowali gre - gra byla zainstalowana to wisiala w bbliotece ale zamiast Graj Bylo Zakup i acziwki byly widoczne normalnie.
To wiem, że się pojawią, ale muszę kupić grę tak jak piszesz.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

18 paź 2020, o 18:27

wojtas011 pisze:
18 paź 2020, o 18:08
pelikulas pisze:
wojtas011 pisze:
To wiem, że się pojawią, ale muszę kupić grę tak jak piszesz.
Ale je masz :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 63 razy
Podziękowania: 65 razy
Kontakt:

18 paź 2020, o 22:52

Siemka Łowcy, potrzebuje pomocy.

Pobrałem Mafie 1 (wersja oryginalna, nie remake) na steamie i w żaden sposób nie idzie jej uruchomić. Gra odpala się na 3 sekundy i zaraz się wyłącza. Reinstal gry jak i Steama nie pomógł, odpalenie przez admina również nie. Spójność plików również wszystko w normie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Edit: Pobrałem ją na drugim komputerze i tam też występuje ten problem.
Edit2: Sprawdzałem u siebie na win 7 i na drugim na win 8.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

18 paź 2020, o 23:05

eldawido159 pisze:
18 paź 2020, o 22:52
Siemka Łowcy, potrzebuje pomocy.

Pobrałem Mafie 1 (wersja oryginalna, nie remake) na steamie i w żaden sposób nie idzie jej uruchomić. Gra odpala się na 3 sekundy i zaraz się wyłącza. Reinstal gry jak i Steama nie pomógł, odpalenie przez admina również nie. Spójność plików również wszystko w normie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Edit: Pobrałem ją na drugim komputerze i tam też występuje ten problem.
Edit2: Sprawdzałem u siebie na win 7 i na drugim na win 8.
Pobierz sobie Widescreen Fix'a.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 37 razy
Podziękowania: 51 razy
Kontakt:

19 paź 2020, o 16:07

W niedalekiej przyszłości twórcy Driftland mają udostępnić DLC Nomads jako grę standalone za darmo:

Kod: Zaznacz cały

The Nomads with their classic RTS controls aroused extreme emotions. So we decided to separate them as a standalone expansion and make them available to all players for free in Nomads of Driftland.
The Nomads themselves will also get a lot of improvements.
https://store.steampowered.com/app/1400 ... Driftland/

Gierka była w Monthly, jak ktoś nie grał to warto sprawdzić, bo to całkiem udany mariaż Majesty i 4X :)
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

19 paź 2020, o 18:40

Mam taką steamową zagwozdkę. Nie wiem co się stało. w LootBoy trafiła mi się darmowa gra 1954 Alcatraz, mam ją na głównym koncie to aktywowałem na drugim. Pomyślałem, że będę miał dodatkowe karty. Aktywowałem, patrzę - kart w ogóle nie ma do odbioru. Później miałem usunąć licencję bo może kiedyś dorwałbym inną z prawem dla kart. Później bo mi się wtedy nie chciało. Minęło kilka godzin, patrzę a karty są do odbioru. Co się stanęło?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

19 paź 2020, o 18:56

jojo87 pisze:
19 paź 2020, o 18:40
Mam taką steamową zagwozdkę. Nie wiem co się stało. w LootBoy trafiła mi się darmowa gra 1954 Alcatraz, mam ją na głównym koncie to aktywowałem na drugim. Pomyślałem, że będę miał dodatkowe karty. Aktywowałem, patrzę - kart w ogóle nie ma do odbioru. Później miałem usunąć licencję bo może kiedyś dorwałbym inną z prawem dla kart. Później bo mi się wtedy nie chciało. Minęło kilka godzin, patrzę a karty są do odbioru. Co się stanęło?
Wydropiles karty w kilka godzin to je dostales i tyle... karty nie wpadaja przy aktywacji gry, tylko podczas grania w nie :)
ODPOWIEDZ