Steam - temat ogólny

Okazyjne ceny gier na PC z dystrybucji elektronicznej. Klucze Steam, GOG, Origin, Uplay itd
Regulamin forum
1. Prosimy nie zakładać osobnych tematów dla pojedynczych promocji;
2. Niepospolite promocje opisane wraz z linkiem w odpowiednim temacie mogą zostać nagrodzone dodatnimi punktami reputacji;
3. Zabrania się wklejania prywatnych linków referencyjnych lub linkowania stron trzecich używających refów.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 75 razy
Podziękowania: 131 razy
Kontakt:

14 wrz 2020, o 19:09

Naxyn pisze:
14 wrz 2020, o 16:27
Ostatnio zastanawiam się jak to jest z publikowaniem spolszczenia danej gry na steam.
Mianowicie jeśli Tomb raider Anniversary wyszedł na płytach cd w wersji polskiej a na steamie nie ma polskiego języka
to jeśli wyciągnąłbym pliki z mojej kopii i opublikował jako spolszczenie to ktoś mógłby się do mnie doczepić ?

Mam w zamiarach udostępnić takie spolszczenie gdyż widziałem dużo osób które szukają spolszczenia do tej gry.
Na 100% ci to usuną i bedziesz miał problemy bo defakto piracisz pliki z oryginalnego wydania tomb raidera, a tak nie wolno, bozia cie pokarze :)
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 119 razy
Podziękowania: 80 razy
Kontakt:

Re: Steam - temat ogólny

14 wrz 2020, o 20:18

pelikulas pisze:
Naxyn pisze:
Ostatnio zastanawiam się jak to jest z publikowaniem spolszczenia danej gry na steam.
Mianowicie jeśli Tomb raider Anniversary wyszedł na płytach cd w wersji polskiej a na steamie nie ma polskiego języka
to jeśli wyciągnąłbym pliki z mojej kopii i opublikował jako spolszczenie to ktoś mógłby się do mnie doczepić ?

Mam w zamiarach udostępnić takie spolszczenie gdyż widziałem dużo osób które szukają spolszczenia do tej gry.
Na 100% ci to usuną i bedziesz miał problemy bo defakto piracisz pliki z oryginalnego wydania tomb raidera, a tak nie wolno, bozia cie pokarze :)
Widziałem dużo takich spolszczeń na Steamie(chociażby do PoP czy kiedyś do Gothiców, gdy jeszcze nie było PL na Steamie) i nic nie było usuwane, więc chyba można spokojnie udostępnić w formie poradnika do danej gry czy coś.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

14 wrz 2020, o 21:21

KeeRay pisze:
pelikulas pisze:
Naxyn pisze:

Widziałem dużo takich spolszczeń na Steamie(chociażby do PoP czy kiedyś do Gothiców, gdy jeszcze nie było PL na Steamie) i nic nie było usuwane, więc chyba można spokojnie udostępnić w formie poradnika do danej gry czy coś.
Dobra duszyczka zglosi i będą cyrki jak z fanowskimi napisami do filmów - napisy.org czy jak to sie zwalo, ze łapali tlumaczy i sądzili ich za udostepnianie napisow do filmow... Nie wiem jak patrzec na branie plików z oryginalnej gry i publiczne ich udostepnianie - w świetle prawa to zwykłe piracenie produktu chronionego prawami autorskimi.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 64 razy
Kontakt:

14 wrz 2020, o 21:42

pelikulas pisze:
KeeRay pisze:
pelikulas pisze:

Dobra duszyczka zglosi i będą cyrki jak z fanowskimi napisami do filmów - napisy.org czy jak to sie zwalo, ze łapali tlumaczy i sądzili ich za udostepnianie napisow do filmow... Nie wiem jak patrzec na branie plików z oryginalnej gry i publiczne ich udostepnianie - w świetle prawa to zwykłe piracenie produktu chronionego prawami autorskimi.
Ciekawe, że legalnie to gry po polsku już nie dostaniesz, bo niby praw do tłumaczenia "nie ma", ale jak chcesz gdzieś tłumaczenie udostępnisz, to straszą sądami i karami.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

14 wrz 2020, o 21:50

serafek5 pisze:
14 wrz 2020, o 21:42
pelikulas pisze:
KeeRay pisze:

Ciekawe, że legalnie to gry po polsku już nie dostaniesz, bo niby praw do tłumaczenia "nie ma", ale jak chcesz gdzieś tłumaczenie udostępnisz, to straszą sądami i karami.
Taki mamy kraj i prawo. Wystarczy ze przetłumaczyłbyś jakąś obcojęzyczną książkę i wyspuscil tlumaczenie w siec to będą cie ścigac...
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 110 razy

16 wrz 2020, o 17:28

Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 29 razy
Podziękowania: 38 razy
Kontakt:

16 wrz 2020, o 23:36

pelikulas pisze:
To nie tak. Z napisy_org afera była bo ludzie ordynarnie robili ripy napisów z wydań DVD i tam wrzucali, a sam serwis obrósł w piórka i zgarniał niezłą kasę z reklam, ba nawet rozdawał swoje logo na importowanych do PL DVD bez problemu odtwarzających z USB ripy z napisami - typu różne Manty itp. Któryś dystrybutor filmów się wkurzył (zresztą słusznie - to on opłaca zawodowych tłumaczy), złożył zawiadomienie do prokuratury i machina ruszyła. AFAIK żaden z tłumaczy-hobbystów we własnym zakresie tłumaczący ścieżkę dialogową nie miał nieprzyjemności, mimo że formalnie to utwory zależne. Czasem takie tłumaczenia są zdecydowanie lepsze od wersji oficjalnej na DVD - pierwszy z brzegu przykład to Matrix. Oficjalne PL tłumaczenie woła o pomstę do nieba.
Co do hobbystycznych tłumaczeń do gier - nigdy nie słyszałem by ktokolwiek miał problemy jeśli robi to od zera sam i udostępnia nieodpłatnie, a nie postanowił zrobić z tego interes życia i np: wpadłby na pomysł by takie spolszczenie sprzedawać. Nikt do takiego uczciwego podejścia raczej się nie czepia i nie dzieli włosa na czworo. Inaczej moglibyśmy też zapomnieć o modach, bo to również w części utwory zależne.

P.S.
A co do Steama. Spojrzałęm co się dziś idluje i screeny z Furry Love na stronie sklepu wprawiły mnie w lekką konsternację. Steam ma jednak ewidentny problem z kontrolą jakości jak takie rzeczy przechodzą.
Awatar użytkownika
Moderator
Podziękował: 378 razy
Podziękowania: 91 razy
Kontakt:

17 wrz 2020, o 02:15

Skapiradlo pisze:
A co do Steama. Spojrzałęm co się dziś idluje i screeny z Furry Love na stronie sklepu wprawiły mnie w lekką konsternację. Steam ma jednak ewidentny problem z kontrolą jakości jak takie rzeczy przechodzą.
A to już sprawa gustu. Ja dla przykładu kupiłem tą grę w dniu premiery dokładnie wiedząc co to jest i wystawiłem pozytywną recenzje właśnie licząc na to że ta gra dostanie karty, emotki i tła (których szkic swoją drogą był zaprezentowany już na starcie gry). Jak widzisz są ludzie którym takie produkcje podchodzą, w końcu niewiele takich puzzli obecnie dostaje karty.

PS
Sorki za missclicka.
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

17 wrz 2020, o 09:27

Furrak pisze:
A to już sprawa gustu. Ja dla przykładu kupiłem tą grę w dniu premiery dokładnie wiedząc co to jest i wystawiłem pozytywną recenzje właśnie licząc na to że ta gra dostanie karty, emotki i tła (których szkic swoją drogą był zaprezentowany już na starcie gry). Jak widzisz są ludzie którym takie produkcje podchodzą, w końcu niewiele takich puzzli obecnie dostaje karty.
Gustu jak gustu, ale nie jestem przekonany czy takie gry przed świadomym zaaplikowaniem patcha powinny być powszechnie dostępne w Steam Store, a screeny na stronie sklepu. Nie przeszkadza mi to jakoś strasznie, ale jakby nie patrzeć Steam jest pełen 7-letnich gangsterów palących i rabujących świat po różnych GTA V itp.
No ale jest tu nawet jeden kolega, który takie gry kupuje w ilościach hurtowych ;)
Liczę teraz na "koneserów" i dobre ceny kart z tego, tym bardziej że nawet folia wypadła.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 25 razy
Podziękowania: 75 razy
Kontakt:

17 wrz 2020, o 10:35

Skapiradlo pisze:
Co do hobbystycznych tłumaczeń do gier - nigdy nie słyszałem by ktokolwiek miał problemy jeśli robi to od zera sam i udostępnia nieodpłatnie, a nie postanowił zrobić z tego interes życia i np: wpadłby na pomysł by takie spolszczenie sprzedawać. Nikt do takiego uczciwego podejścia raczej się nie czepia i nie dzieli włosa na czworo. Inaczej moglibyśmy też zapomnieć o modach, bo to również w części utwory zależne.
Hobbystycznych to tak, chociaż technicznie nie jest zgodne to z literą prawa, bo wszelkie tłumaczenia czy modyfikacje muszą być wykonane za zgodą autora/właściciela praw do marki. A że wydawcy gier zazwyczaj przymykają na to oko to inna sprawa, choć nie zawsze - sporo obiecujących fanowskich remake'ów klasycznych gier na nowych silnikach zakończyło swój żywot bo publisher zażądał zaprzestania prac. Kolega wyżej natomiast pytał o wyciągnięcie plików z oficjalnej polskiej wersji i udostępnienie ich innym. W świetle naszych przepisów to już jest piractwo w czystej postaci.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 16 razy
Kontakt:

17 wrz 2020, o 11:32

Ciekawosć mnie kiedyś zgubi... czy przypadkiem Steam jakiś czas temu nie walczył z procederem tanich gier z kartami czy masą bezsensownych achievmentów? W końcu zostało wprowadzone, że gra musi się sprzedać w iluś kopiach, żeby udostępnione zostały karty i reszta. Ta gra spełnia oba warunki.

To że erotyka się sprzedaje nie jest niczym nowym, ale argument...
Furrak pisze:
Ja dla przykładu kupiłem tą grę w dniu premiery dokładnie wiedząc co to jest i wystawiłem pozytywną recenzje właśnie licząc na to że ta gra dostanie karty, emotki i tła (których szkic swoją drogą był zaprezentowany już na starcie gry). Jak widzisz są ludzie którym takie produkcje podchodzą, w końcu niewiele takich puzzli obecnie dostaje karty.
...mnie wziął z partyzanta. Wyłączyłem się z wyścigu po poziomy steam oraz kolekcjonowania e-itemków i jestem skonsternowany w tym punkcie. Sprostuj mnie jeżeli źle to odczytałem, ale czy główną motywacją do zakupu gry były (jeszcze wtedy niepewne) karty, emotki oraz tła? Bo sama gra to nic więcej jak kopia klasyków typu Pac-Man czy Qix - nie ma tu nic oryginalnego poza grafikami w tle (o ile). A takich grafik jest potencjalnie pełno na dedykowanych tematowi stronach jak internet długi i szeroki.

Są gusta i guściki, ale na pierwszy rzut oka ta produkcja nie różni się niczym od tych, o których wspomniałem na początku. Gra istniejąca głównie w celu ozdobienia profilu Steam i prawdopodobnie zarabianiu na obrocie kartami. Jak jest popyt to i podaż się pojawia, ale mój wewnętrzy gamingowy purysta ma problem taki bieg rzeczy zaakceptować... :)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 46 razy
Podziękowania: 52 razy
Kontakt:

18 wrz 2020, o 00:03

Z tego co widzę to Rocket League wymaga teraz konta epica, bez tego nie da się zagrać. Nie było o tym mowy wcześniej. Rozpoczęło się bombardowanie negatywami.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: Povi#1337
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

18 wrz 2020, o 00:13

Starting with v1.79, all players will require an Epic Games Account to play Rocket League. Existing Steam players will not need to download the EG Launcher, but can continue to launch the game through Steam.

During your first time launching the game after the update, you'll be prompted to sign into an existing Epic Games Account or create a new one with no name, email or password needed.
https://steamcommunity.com/app/252950/d ... 833990013/

Faktycznie... trudno to skomentować.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 18 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

18 wrz 2020, o 01:15

Typowy Epig jest typowy, jeżeli nie chcesz założyć u nich konta dobrowolnie, to cię do tego zmuszą, a potem będą się chwalić, iluż to "klientów" mają. Pozostaje tylko współczuć tym, których brzydzi sama myśl o założeniu konta u Chińczyków, wytrwali w tym do tej pory, a teraz albo muszą się złamać, albo przestać grać. Większość pewnie niestety machnie na to wszystko ręką, bo przecież "to tylko kolejny launcher", pozostali niech bombardują negatywami ile wlezie; niektórym ponoć udało się nawet grę zwrócić i odzyskać kasę mimo wykroczenia poza ogólne zasady steamowych zwrotów.

"Korzyści" ze sprzedania się twórców Świnejowi jest zresztą więcej: https://www.reddit.com/r/fuckepic/comme ... c_debacle/

Ale co tam, co tam, przecież za dodanie gry do biblioteki dają kupon na całych dziesięć dolców i w ogóle "darmówki rozdajo". Nie ma na co narzekać, to dobra konkurencja.
Awatar użytkownika
VIP
Discord: Povi#1337
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

18 wrz 2020, o 01:41

Ciekawi mnie czy faktycznie te zwroty będą przechodzić. Ktoś napisał coś takiego i czeka:
I'm having issues with a Steam title and was hoping you would be able to help. Rocket League has been updated in the past few days requiring users to sign a user agreement for a 3rd party launcher 'Epic Games'. I do not accept the new terms of service for this product. I can no longer access the title I payed for. I've tried the Steam Support Return Request, however its getting automatically rejected because I've played over 2 hours. However there's an exception to Steam's refund policy for dead games and games which otherwise become unplayable for the user. When I bought the game it was solely through Steam and my understanding of this product was it was always to be used and accessed through Steam. I'm no longer able to access the content I payed for and would like to request a review of my return request.
Jeszcze nie dotarłem do historii gdzie by się udało dostać zwrot, ale powoli przeglądam wątki :D
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 18 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:

18 wrz 2020, o 02:04

Hm, byłem przekonany, że gdzieś obił mi się o...oczy wpis kogoś, komu zwrot uznano, ale teraz, jak na złość, nie mogę tego znaleźć. Może mi się wydawało.

Szkoda, patrząc na całą tę straszno-śmieszną sprawę szerzej, że próby zwrotów czy bombardowanie negatywami to chyba jedyne, co konsumenci mogą zrobić. Timmy juanów ma dużo, a branża jest pełna chciwych gnojków gotowych się sprzedać; aż strach pomyśleć, że to może być dopiero początek i jaka gra będzie następna.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 47 razy
Podziękowania: 58 razy
Kontakt:

23 wrz 2020, o 11:37

https://store.steampowered.com/app/1094 ... f_Salzaar/
Pojawia się angielska wersja językowa.
Taki Mount and Blade w 2D z podsmakiem orientalnym

https://store.steampowered.com/app/1421 ... s_Revenge/
od oryginalnego autora

https://store.steampowered.com/app/1379630/RealRTCW/
zmodowany Powrót do Zamku Wolfenstein, dodatkowo nowe przygody.
pst
Awatar użytkownika
pst
Robin Hood
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

23 wrz 2020, o 12:50

EdmundBA pisze:
23 wrz 2020, o 11:37
https://store.steampowered.com/app/1094 ... f_Salzaar/
Pojawia się angielska wersja językowa.
Taki Mount and Blade w 2D z podsmakiem orientalnym

https://store.steampowered.com/app/1421 ... s_Revenge/
od oryginalnego autora

https://store.steampowered.com/app/1379630/RealRTCW/
zmodowany Powrót do Zamku Wolfenstein, dodatkowo nowe przygody.
W sumie ja już tylko wchodzę na to forum tylko po to żeby zobaczyć czy @EdmundBA napisał post z nowymi perełkami w temacie Steam. Dzięki!
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Kontakt:

23 wrz 2020, o 21:12

Działa komuś dzisiaj normalnie Winauth? Mnie juz normalnie prawie rozsadza bo jak zawsze w miare działał to dzisiaj przy wystawianiu 450kart dostaje gorączki krwotocznej. Wali tylko błedy 404.
dddd.jpg
dddd.jpg (110.32 KiB) Przejrzano 848 razy

Czasami tez tak robil ale przy duzej ilosci kart jak mail wczytac okolo 200 naraz więc zawsze jak puszczalem automatyczne wystawianie to co 5 minut od razu zapuszczalem seriami akceptowanie. Dzisiaj odmówil calkowicie współpracy i nawet jak ten błąd wyskoczy dam continute to nawet jak wczyta np 20 kart do akceptacji to musze kazdą recznie bo u dolu nie pojawiają sie przyciski "akceptuj wszystkie" czy jak to tam pisalo... Juz 2h sie bawie z czyms co normalnie sie robi w 30 minut a jeszcze 130 kart wisi jako oczekujące...
Awatar użytkownika
Predator
Kontakt:

24 wrz 2020, o 18:35

pelikulas pisze:
23 wrz 2020, o 21:12
Działa komuś dzisiaj normalnie Winauth?
Nie wiem, nie używam ale przejdź na Steam Desktop Authenticator Mod47. Wersja 1.0.9.1 ma już 2 lata od ostatniej aktualizacji, a zawsze działa bez pudła.
ODPOWIEDZ