Pykmiś - blog hobbystyczny poświęcony giereczkom

snk
Awatar użytkownika
snk
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 6 razy

12 paź 2019, o 17:44

No i pięknie, artykuł z tego tygodnia zdecydowanie lepszy :) Akurat trafił też w moje potrzeby - do tej pory słuchałem w zasadzie tylko Grysława (tworzonych przez krótki czas Dunk Tank i arhn.eu news nie liczę), ale jego archiwalne nagrania powoli się kończą i zacząłem się rozglądać za innymi podcastami. Na Forumogadkę trafiłem jakiś czas temu sam, chociaż średnio mi podeszła, za to zaproponowana w Twoim felietonie Rozgrywka wygląda zacnie i na pewno dam tej audycji szansę.
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

Re: Pykmiś - blog hobbystyczny poświęcony giereczkom

21 wrz 2020, o 18:26

Cieszę się, że znalazłeś w zestawieniu coś dla siebie :P Myślę, że nie pożałujesz rozpoczęcia przygody z Rozgrywką. W moim przypadku decyzja o sprawdzeniu, co to kurde jest ta rozgrywka była jedną z lepszych i teraz premiera każdego nowego odcinka to takie małe święto :D

Obrazek

Dotychczas ekskluzywny dla PlayStation 4 Horizon: Zero Dawn nareszcie ukazał się na PC. Naprawdę nie ma już żadnych wymówek (o ile nie posiadacie wyłącznie Xboksa lub Switcha), by nie zapoznać się z tym fantastyczny, lekkim RPG przedstawiających jedną z najciekawszych wizji postapokalipsy w popkulturze. Zwłaszcza, że zestaw zawiera równie dodatek The Frozen Wilds. Jeżeli jednak wciąż się wahacie, koniecznie przeczytajcie dzisiejsze teksty poświęcone zarówno samej grze, jak i DLC do niej.

Absolutnie wyjątkową produkcją jest także As Far As The Eye – zmiksowana z roguelikiem strategia ekonomiczna opowiadająca o podróżujących po powierzchni oka plemieniu nomadów. Gwarantuję, że drugiej takiej gry nie znajdziecie.

W ramach otwierającego wpis felietonu komentuję natomiast popularny ostatnio proceder wskrzeszania zapomnianych marek w formie gier VR.

Posłuchajcie…

Piszę o:
- przerabianiu zapomnianych marek na gry VR
- RPG-u Horizon: Zero Dawn oraz dodatku The Frozen Wilds
- strategii ekonomicznej z elementami rougelike As Far As The Eye

Plemiona (137)

Filmiś
Obrazek

Dzisiejszy Filmiś zabierze was w podróż na dwa krańce historii cyfrowej rozgrywki. Pierwszym przystankiem będzie lekko kontrowersyjny serial dokumentalny "High Score: Złota era gier" traktujący opowiadający o przypadającym na przełom lat 80. i 90. okresie branży growej, w którym gry wideo zaczęły gwałtownie zyskiwać na popularności.

Z kolei "Upload", choć technicznie rzec biorąc nie opowiada o rozrywce, oferuje interesujące spojrzenie na przyszłość wirtualnej rzeczywistości, w której umysły umierających będą przenoszone do cyfrowych światów. Serial nie boi się pokazywać mniej przyjemnego, korporacyjnego aspektu takiego rozwiązania, lecz nie jest przy tym dołujący. To w końcu komedia stworzona przez odpowiedzialnego za "The Office" Grega Danielsa.

Posłuchajcie…

Piszę o:
- serialu "High Score: Złota era gier"
- serialu "Upload"

Cyfrowe życie prawdziwych ludzi (Filmiś #6)
ODPOWIEDZ