Gra ruchowa dla starszej osoby

Wszystko co dotyczy gier komputerowych
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz

14 lip 2020, o 16:13

Czołem! Szukam dobrej opcji na grę dla starszej osoby, żeby pomóc jej w byciu aktywnym. Tak jak w tytule, najprawdopodobniej byłaby to gra ruchowa i rozważałem Ring Fit Adventure, Wii Fit i Beat Saber, ale głównym problemem jest kompletny brak nieznajomości języka angielskiego u wspomnianej osoby, a w przypadku VR - koszt ponad 3000. Czy ktoś z was zna inne możliwości lub posiada Ring Fit Adventure i jest w stanie ocenić, jak dużo da się zrozumieć bez obeznania z angielskim?
[jeśli temat już był to przepraszam, nie przykładałem się aż tak do szukania, mea culpa]
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 58 razy

Re: Gra ruchowa dla starszej osoby

14 lip 2020, o 22:19

Xbox One w pierwszym wydaniu (czyli FAT, ten, co wygląda jak magnetowid) + Kinect. Nie wiem tylko, po ile to teraz stoi, ale sklepach nie do kupienia (nie w dużych marketach, bo już to wyszło). Natomiast dosyć prostu ruchowo Kinect Sports jest po polsku i nie męczy. Można dokupić inne gierki cyfrowo po niecałe 20 zł na przecenach albo coś do potańczenia.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 9 razy

14 lip 2020, o 22:53

Ewentualnie zamiast Xbox One można spróbować kupić starszego Xbox 360. Na szybko jak spojrzałem to na allegro chodzi taki zestaw po 500-600zł, a gry na kinecta w większości przypadków były w języku polskim.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 8 razy
Podziękowania: 34 razy
Kontakt:

14 lip 2020, o 22:54

Najtaniej i w sumie według mnie najlepiej będzie kupić Nintendo Wii z Balance Board i robić ćwiczenia z Wii Fit. Jest na tyle proste i przyjazne, że nawet starsze osoby ogarną.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 58 razy

15 lip 2020, o 17:33

kon315 pisze:
14 lip 2020, o 22:53
Ewentualnie zamiast Xbox One można spróbować kupić starszego Xbox 360. Na szybko jak spojrzałem to na allegro chodzi taki zestaw po 500-600zł, a gry na kinecta w większości przypadków były w języku polskim.
I chyba na X360 tych gier na Kinecta było nawet więcej, więc w zależności od możliwości Kinecta może być lepsza zabawa.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

18 lip 2020, o 19:45

Może nie tylko ruchowa, bo trzeba jeszcze mieć jakieś poczucie rytmu to Stepmania. Małe wymagania sprzętowe i tania mata. Ale samemu to w sumie frajda jest taka średnia.

I druga propozycja też w sumie jest grą. Trenażer i aplikacja np. Zwift. Będzie mogła się ta osoba pościgać na rowerze z innymi w swojej lidze.

Sceptyczny jestem do Wii Fit i podobnych. Lepiej niech się zapisze na jakieś zajęcia grupowe to lepiej się odbije na zdrowiu psychicznym i formie też.
ODPOWIEDZ