Seriale

Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 15 razy
Podziękowania: 28 razy
Kontakt:

18 gru 2019, o 16:33

Na amazon prime (video) jest już cały 4 sezon The Expanse ! (wystarczy założyć konto na amazonie i aktywować 30 dniowy trial)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 34 razy
Podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Re: Seriale

30 gru 2019, o 18:11

Ostatnio łyknąłem serial The Mandalorian i jako fan Gwiezdnych Wojen jestem niezmiernie ukontentowany. Początkowo nie byłem entuzjastycznie nastawiony do konceptu tego serialu, no bo niby dlaczego opowiadać historię jakiegoś łowcy nagród skoro jest wiele ciekawszych postaci/stronnictw w tym uniwersum (zakon Jedi, Sithowie, senat), ale szybko zmieniłem zdanie.
Mando pomimo tego, że przez 99% czasu nosi hełm kupił mnie swoją charyzmą, tajemniczością i ślepym przywiązaniem do obyczaju ("this is the way"). Lubię postacie z nowej disnejowskiej trylogii, ale trochę brakowało mi tam takiego bad assa i serial świetnie uzupełnia tę lukę. Baby Yoda to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że słodziak to na dodatek potężny już od maleńkości, ale jednocześnie uroczo nieporadny.
Poziom odcinków jest dosyć równy. Niby można doszukać się ze dwóch mniej widowiskowych epizodów, ale to już czepialstwo dla czepialstwa. Najbardziej podobały mi się oczywiście dwa finałowe odcinki, które sensownie zamykają pierwszy sezon, ale jednocześnie jasno dają do zrozumienia, że serial doczeka się kontynuacji i czego można się po niej spodziewać.
Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, a lubi uniwersum Gwiezdnych Wojen to zdecydowanie warto.
Awatar użytkownika
Zbanowany

30 gru 2019, o 18:55

kmpt pisze: Ostatnio łyknąłem serial The Mandalorian i jako fan Gwiezdnych Wojen jestem niezmiernie ukontentowany. Początkowo nie byłem entuzjastycznie nastawiony do konceptu tego serialu, no bo niby dlaczego opowiadać historię jakiegoś łowcy nagród skoro jest wiele ciekawszych postaci/stronnictw w tym uniwersum (zakon Jedi, Sithowie, senat), ale szybko zmieniłem zdanie.
Mando pomimo tego, że przez 99% czasu nosi hełm kupił mnie swoją charyzmą, tajemniczością i ślepym przywiązaniem do obyczaju ("this is the way"). Lubię postacie z nowej disnejowskiej trylogii, ale trochę brakowało mi tam takiego bad assa i serial świetnie uzupełnia tę lukę. Baby Yoda to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że słodziak to na dodatek potężny już od maleńkości, ale jednocześnie uroczo nieporadny.
Poziom odcinków jest dosyć równy. Niby można doszukać się ze dwóch mniej widowiskowych epizodów, ale to już czepialstwo dla czepialstwa. Najbardziej podobały mi się oczywiście dwa finałowe odcinki, które sensownie zamykają pierwszy sezon, ale jednocześnie jasno dają do zrozumienia, że serial doczeka się kontynuacji i czego można się po niej spodziewać.
Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, a lubi uniwersum Gwiezdnych Wojen to zdecydowanie warto.
ok thx , się zobaczy sprawdzę przy okazji czy czegoś nie przegapiłem xd
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

30 gru 2019, o 21:02

Też polecam Mandaloriana, fajny klimat i zdjęcia, jedyne czego mi tam brakuje to możliwości zobaczenia gry aktorskiej głównego bohatera za pomocą mimiki, no ale nie można mieć wszystkiego.
Awatar użytkownika
Zbanowany

6 sty 2020, o 17:39

fajna muzyczka w tym Mandaloria-nie :)
Awatar użytkownika
Łowca

11 sty 2020, o 19:00

Najlepszy serial jakikolwiek ogladalem "Spartakus", polecam
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 4 razy

11 maja 2020, o 11:29

Ostatnio obejrzałem "Kierunek: Noc", w zasadzie coś pośredniego między normalnym, a miniserialem (6 odcinków). Jest przyzwoicie, w miarę sensowna postapokalipsa (a w zasadzie "w trakcie apokalipsa"). No i miło zobaczyć Polaka jako znaczącą postać i kompetentnego inżyniera, a nie drobnego cwaniaczka/pijaka.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 61 razy
Podziękowania: 3 razy

11 maja 2020, o 13:19

''Co robimy w ukryciu''
polecam jaja jak berety ...mam nadzieje ze będzie kontynuacja.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 34 razy
Kontakt:

12 lip 2020, o 12:23

Wyszły ostatnio jakieś dobre seriale fantasy lub sci-fi? Oglądałem The Expanse, Star Trek Picard oraz Star Trek Discovery i chętnie sięgnąłbym po coś nowego. Sprawdziłem pierwszy odcinek Wiedźmina, ale mnie nie wciągnął i nie mam zamiaru oglądać następnych. Może polecicie coś innego? ;)

Edit:
Dzięki, sprawdzę to Altered Carbon.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2020, o 19:28 przez kmpt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 13 razy
Kontakt:

12 lip 2020, o 13:28

Może Altered Carbon?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 10 razy

12 lip 2020, o 13:53

kmpt pisze:
Wyszły ostatnio jakieś dobre seriale fantasy lub sci-fi? Oglądałem The Expanse, Star Trek Picard oraz Star Trek Discovery i chętnie sięgnąłbym po coś nowego. Sprawdziłem pierwszy odcinek Wiedźmina, ale mnie nie wciągnął i nie mam zamiaru oglądać następnych. Może polecicie coś innego? ;)
Travelers.
Awatar użytkownika
Moderator
Podziękował: 349 razy
Podziękowania: 71 razy
Kontakt:

12 lip 2020, o 15:54

kmpt pisze:
BlackJuice dobrze gada. Altered Carbon jest świetny, oba sezony. Niestety nowych produkcji prawie nie ma, ale jeżeli przegapiłeś trochę starsze to ze swojej strony polecę jeszcze Killjoys 5 sezonów i Dark Matter 3 sezony, Orville 2 sezony, no i może DEFIANCE 3 sezony. Żaden z nich nie jest na poziomie Altered Carbon, nie jest nawet blisko i żaden też nie jest nowy, ale każdy ma swój klimat i jeżeli lubisz sf to powinny się spodobać.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 37 razy
Podziękowania: 64 razy
Kontakt:

12 lip 2020, o 16:46

The 100? ponoc ciekawe. Westworld...
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 02:44

pelikulas pisze:
The 100? ponoc ciekawe.
100 jest trochę pokroju... Prison Break i tym podobnych, zawsze pod koniec odcinka musi ktoś wyskoczyć z swoją własną agendą, wywrócić wszystko do góry nogami, zawsze jakiś bezsensowny suspens jest, do tego początek to oglądanie bandy gówniarzy w anarchii i mega cringe jest, potem zdeka lepiej. IMHO jak ktoś wychował się na sci-fi typu Star Trek, Stargate to raczej nie dla niego.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 10 razy

13 lip 2020, o 07:37

GThoro pisze:
13 lip 2020, o 02:44
pelikulas pisze:
The 100? ponoc ciekawe.
100 jest trochę pokroju... Prison Break i tym podobnych, zawsze pod koniec odcinka musi ktoś wyskoczyć z swoją własną agendą, wywrócić wszystko do góry nogami, zawsze jakiś bezsensowny suspens jest, do tego początek to oglądanie bandy gówniarzy w anarchii i mega cringe jest, potem zdeka lepiej. IMHO jak ktoś wychował się na sci-fi typu Star Trek, Stargate to raczej nie dla niego.
Od siebie dodam, że to jeden z tych seriali które najlepiej chyba oglądać we własnej sali kinowej; wszystko jakieś dziwnie ciemne i mix audio taki, że bez napisów nie rozumiałem co mówią, bo dialogi były zbyt ciche w stosunku do reszty. Olałem po ~10 odcinkach.
Awatar użytkownika
Webmaster
Podziękował: 50 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 11:06

Furrak pisze:
BlackJuice dobrze gada. Altered Carbon jest świetny, oba sezony.
Jak dla mnie drugi sezon Altered Carbon jest straszny... Pierwszy sezon też miał swoje absurdy, zwłaszcza pod koniec sezonu, ale dociągał całość przez świeżość uniwersum i pewną dozę tajemniczości (przynajmniej na początku sezonu). Poza tym Kinnaman może nie jest jakimś wybitnym aktorem, ale jego zmęczony styl grania świetnie pasował do głównej postaci.

W drugim sezonie nie ma nic co trzymało pierwszy sezon w kupie. Uniwersum już znamy, postać już znamy, więc brakuje efektu świeżości, a nowy wątek główny wygląda jak wyciągnięty z Mody na sukces. Nowe "ficzery" (jak broń automatycznie wskakująca bohaterowi do ręki czy wirus magicznie czyszczący kopie zapasowe) i postacie wyglądają jak zaprojektowane przez 13-latka i ciężko traktować przez nie uniwersum poważnie. No i aktorsko jest dużo słabiej: Mackie jest drętwy i niewiarygodny, a oglądanie wątku łowcy głów granej przez Simone Missick aż boli. Z głównych postaci chyba tylko postać AI daje radę. Ogólnie o ile pierwszy sezon nie powali cię na kolana, to drugi sugeruję odpuścić i nie psuć sobie wrażeń.

Niestety ale w kategorii typowego Sci-Fi jest The Expanse a później długo, długo, długo, długo nic i ciężko coś z czystym sercem polecić. The Mandalorian wydaje się takim pewniakiem (o ile nie masz uczulenia na Star Wars). Warto też sprawdzić Carnival Row i His Dark Materials z bardziej fantastycznych klimatów.
Awatar użytkownika
Predator
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 20:20

rob006 pisze:
13 lip 2020, o 11:06
Furrak pisze:
BlackJuice dobrze gada. Altered Carbon jest świetny, oba sezony.
Jak dla mnie drugi sezon Altered Carbon jest straszny... (...) Ogólnie o ile pierwszy sezon nie powali cię na kolana, to drugi sugeruję odpuścić i nie psuć sobie wrażeń.
Mam bardzo podobne zdanie, chociaż może nie byłbym aż tak surowy, by nazywać drugi sezon "strasznym". Jest słabszy od pierwszego, owszem, ale da się obejrzeć, jeśli nie nastawiamy się na nie wiadomo co.
Natomiast ciekawe jest też anime Altered Carbon, nawet da się to oglądać z polskim dubbingiem.
No i poleciłbym jeszcze dwa sezony Zagubionych w Kosmosie (Lost in Space) z Netflixa. Całkiem fajne, familijne kino sci-fi.
Awatar użytkownika
Webmaster
Podziękował: 50 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 21:33

Niriles pisze:
13 lip 2020, o 20:20
Mam bardzo podobne zdanie, chociaż może nie byłbym aż tak surowy, by nazywać drugi sezon "strasznym". Jest słabszy od pierwszego, owszem, ale da się obejrzeć, jeśli nie nastawiamy się na nie wiadomo co.
Może to kwestia oczekiwań, chociaż nie liczyłem na wiele, bo już pierwszy sezon był wg mnie co najwyżej dobry - po ciekawym początku poziom dość mocno spadał. Ale zwykle jak zacznę oglądać sezon serialu, to go kończę (nawet ostatni sezon House of Cards domęczyłem do końca), a tutaj utknąłem mniej więcej w połowie i jakoś ciężko mi się przemóc żeby go oglądać dalej.
ODPOWIEDZ