Gry, w których macie 100% osiągnięć

Awatar użytkownika
Predator
Discord: ! ! Ejdrien.#0596
Podziękował: 58 razy
Podziękowania: 43 razy
Kontakt:

30 cze 2020, o 18:25

Obrazek

The Adventure Pals bardzo polecam, gierka na 6-7h, ale do tego doszło jeszcze drugie tyle na coopa, bo okazało się, że przez Remote Playa acziki nie wpadają :cry:
Serial Cleaner też całkiem spoko, ale irytuje trochę calakowanie :trollface:
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 46 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

Re: Gry, w których macie 100% osiągnięć

7 lip 2020, o 17:57

303. Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered
Obrazek
Kiedyś myślałem, że pierwszą grą Quantic Dream typu QTE był Heavy Rain, później odkryłem, że wcześniej zrobili jeszcze Fahrenheita i muszę przyznać, że sekwencje QTE w tej grze były chyba najtrudniejsze ze wszystkich, które do tej pory spotkałem. Sama gra była całkiem fajna, ale gdzieś tak od 3/4 fabuły zaczęła się niezła jazda i nie wiem, czy nie byłaby lepsza, gdyby końcowa część historii była utrzymana w klimacie reszty gry. Fahrenheit i tak mi się podobał, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że twórcy w pewnym momencie trochę przegięli. Osiągnięcia łatwe i przyjemne, większość da się zdobyć w jednym przejściu, tylko 3 są oparte o inne wybory, ale wystarczy wczytać odpowiedni rozdział i zmienić decyzje, więc nie trzeba powtarzać całej gry. Samą grę polecam, bo naprawdę wciąga i mimo nieco słabszego końca to nadal jest bardzo dobra gra.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że konsolowa wersja tej gry ma dużo więcej trofeów, utrzymanych w podobnym stylu do nowszych gier studia. Mamy dużo więcej wyzwań dotyczących zrobienia czegoś konkretnego w samej grze, trofea dotyczące znajdziek czy poziomów trudności. Szkoda, że w Steamowej wersji zaimplementowali tylko niewielką ich część.

304. Heavy Rain
Obrazek
Powiem krótko: jedna z najlepszych gier, w jakie grałem. Warto było czekać te 10 lat aż pojawi się w końcu na PC. Czas przejścia mógł być sporo krótszy, ale pierwsze przejście robiłem bez żadnego zaglądania do achievementów i polecam tak zrobić wszystkim, bo gra bez znajomości fabuły jest 100 razy lepsza, a osiągnięcia nawet w opisie mają już spoilery. Zalecam także grać na "trudnym" poziomie, wtedy gra jest jeszcze lepsza, bo jak sprawdziłem sobie "łatwy" poziom trudności to już nie było to, sekwencje QTE są wtedy zbytnio uproszczone(przynajmniej dla mnie). Polecam zagrać każdemu, kto lubi dobrą fabułę w grach i tak zwane "interaktywne filmy", bo to jest chyba najlepszy przedstawiciel tego gatunku, w jaki miałem to tej pory przyjemność zagrać. ;)
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

7 lip 2020, o 18:40

KeeRay pisze:
304. Heavy Rain
Obrazek
Powiem krótko: jedna z najlepszych gier, w jakie grałem. Warto było czekać te 10 lat aż pojawi się w końcu na PC. Czas przejścia mógł być sporo krótszy, ale pierwsze przejście robiłem bez żadnego zaglądania do achievementów i polecam tak zrobić wszystkim, bo gra bez znajomości fabuły jest 100 razy lepsza, a osiągnięcia nawet w opisie mają już spoilery. Zalecam także grać na "trudnym" poziomie, wtedy gra jest jeszcze lepsza, bo jak sprawdziłem sobie "łatwy" poziom trudności to już nie było to, sekwencje QTE są wtedy zbytnio uproszczone(przynajmniej dla mnie). Polecam zagrać każdemu, kto lubi dobrą fabułę w grach i tak zwane "interaktywne filmy", bo to jest chyba najlepszy przedstawiciel tego gatunku, w jaki miałem to tej pory przyjemność zagrać. ;)
Mam nadzieję, że zagrasz w Detroit. Bije Heavy Raina o głowę. Ta gra ma o kilka dziur logicznych za dużo. Co nie zmienia faktu, że fabuła zdecydowanie wciąga i nie puszcza aż do końca. Pamiętam, że za pierwszym razem przeszedłem ją chyba od razu w dzień po zakupie, bo nie mogłem grać w nic innego. Dopiero przy drugim zagraniu zauważa się znaczne niedociągnięcia. Moim zdaniem opus magnum Quantic Dream jest zdecydownie Detroit i wciąż czekam na jakąś dobrą przecenę wersji na PC (może na następnej wyprzedaży Epica, w końcu wciąż mam kupon) żeby przejść drugi raz i rozpatrzyć różne scenariusze, bo za pierwszym razem grałem na pożyczonej konsoli :P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

7 lip 2020, o 20:00

serafek5 pisze:
7 lip 2020, o 18:40
KeeRay pisze:
304. Heavy Rain
Obrazek
Mam nadzieję, że zagrasz w Detroit. Bije Heavy Raina o głowę. Ta gra ma o kilka dziur logicznych za dużo. Co nie zmienia faktu, że fabuła zdecydowanie wciąga i nie puszcza aż do końca. Pamiętam, że za pierwszym razem przeszedłem ją chyba od razu w dzień po zakupie, bo nie mogłem grać w nic innego. Dopiero przy drugim zagraniu zauważa się znaczne niedociągnięcia. Moim zdaniem opus magnum Quantic Dream jest zdecydownie Detroit i wciąż czekam na jakąś dobrą przecenę wersji na PC (może na następnej wyprzedaży Epica, w końcu wciąż mam kupon) żeby przejść drugi raz i rozpatrzyć różne scenariusze, bo za pierwszym razem grałem na pożyczonej konsoli :P
Zauważyłem kilka "głupotek" czy brak wyjaśnień niektórych momentów jak powtarzałem rozdziały dla osiągnięć, ale zawsze starałem się znaleźć jakieś w miarę logiczne wytłumaczenie, więc nie przeszkadzało mi to w odbiorze historii. Teraz będę ogrywał Beyond: Two Souls, a później Detroit. Słyszałem właśnie, że Detroit dla wielu osób jest jeszcze lepsze, więc już nie mogę się doczekać, aż w niego zagram. :)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

9 lip 2020, o 02:48

Pierwsza 100 osiągnięć gra nawet jest przyjemna i śmieszna
Załączniki
Screenshot_3.png
Screenshot_3.png (66.52 KiB) Przejrzano 2737 razy
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękowania: 2 razy

9 lip 2020, o 10:15

Na Steamie niestety nigdy się nie bawiłem w czyszczenie gier, za to na konsolach Sony kiedyś ostro calakowałem:

https://psnprofiles.com/TomoSiara?completion=complete

Na szczęście mi już przeszło, o wiele lepiej mi się gra bez stresu związanego z trofikami. Wcześniej decyzję o kupnie gry podejmowałem... googlając trophy guide'a. :|
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

9 lip 2020, o 10:47

Deus Ex: Rozłam ludzkości (Deus Ex: Mankind Divided) i Deus Ex: Bunt ludzkości (Deus Ex: Human Revolution). Obie gry wciągneły tak że po 3 razy zagrane. Polecam opcje nowa gra plus gdzie zaczynamy grę rozbudowanym bohaterem. Jedne osiągnięcia wpadły na łatwiejszych poziomach trudności, a niektóre na łatwiejszym.
Załączniki
dxmd.jpg
dxmd.jpg (234.54 KiB) Przejrzano 2536 razy
dxhr.jpg
dxhr.jpg (174.2 KiB) Przejrzano 2536 razy
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 68 razy
Podziękowania: 40 razy
Kontakt:

9 lip 2020, o 12:29

VenomSNK pisze:
9 lip 2020, o 10:15
Na Steamie niestety nigdy się nie bawiłem w czyszczenie gier, za to na konsolach Sony kiedyś ostro calakowałem:

https://psnprofiles.com/TomoSiara?completion=complete

Na szczęście mi już przeszło, o wiele lepiej mi się gra bez stresu związanego z trofikami. Wcześniej decyzję o kupnie gry podejmowałem... googlając trophy guide'a. :|
Ło panie, jest tego. Gratuluję wyzdrowienia, może i ja się otrząsnę bo zaczynam objawy mieć, póki co to jeszcze nie przechodzę gierek kilka razy po acziki, z jednym wyjątkiem.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 137 razy
Kontakt:

10 lip 2020, o 07:56

Obrazek
Obrazek

Zup 6 - a kolejna zupka chinska, ma to tyle wspolnego z grami co taka zupka chinska z odzywianiem, ta część była akurat wyjatkowo łatwa

Mahjong - jest to kurcze jeden z gorszych mahjongow w jakie gralem na stimie, jakby 2tys lat temu byly komputery to by wtedy stworzyli takiego wlasnie mahjonga, brakuje w nim chociazby standardowej opcji w mahjongach a mianowicie shuffle czyli pomieszania klocków przez co niektore plansze trzeba powtarzac wiecej razy od nowa bo nie ma ruchu, nie polecam tej gry chyba że tylko dla łatwego wbicia 100% bo wystarczy przejść 70 plansz/leveli, aha i czas gry jest dużo zawyżony bo gra chodziła sobie w tle
Awatar użytkownika
Łowca
Kontakt:

11 lip 2020, o 11:43

Obrazek

Przyjemna gra na zasadach quizu.
Awatar użytkownika
Redaktor
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 21 razy
Kontakt:

11 lip 2020, o 12:05

No i w końcu, darmowy trial Uplay+ pozwolił wbić brakujace osiągnięcia z Doliny Yeti i zrobić 100% w Far Cry 4 :)
Obrazek
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 31 razy
Kontakt:

12 lip 2020, o 00:48

Obrazek
Nowa darmówka - do ogarnięcia w godzinę, o ile się nie przegapi żadnych znajdziek. No i jest fragment z laserami, który trzeba zaliczyć za 1 razem, inaczej będzie potrzebny restart.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

12 lip 2020, o 14:12

305. Devolverland Expo
Obrazek
Super pomysł na grę, symulator chodzenia po opuszczonym targu gier i unikanie "ochrony". Od czasu przejścia można odjąć z 15min, bo gra chodziła sobie w tle, więc w ok. 50min można ogarnąć 100%.
aRo
Awatar użytkownika
aRo
Predator
Podziękował: 4 razy
Podziękowania: 31 razy
Kontakt:

12 lip 2020, o 14:57

Obrazek
Jak się zerka w każdy zakamarek, to nawet te opcjonalne rzeczy w większości przypadków ciężko przegapić.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 lip 2020, o 18:02

306. Beyond: Two Souls
Obrazek
Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry Quantic Dream czas przejścia mógł być trochę krótszy, ale podczas pierwszego przejścia nie zaglądałem do osiągnięć, więc siłą rzeczy czas się wydłużył, bo trzeba było później powtarzać większą część gry. Tak polecam też zagrać, bo mimo, że fabuła nie dorasta do pięt poprzedniczce to nadal warto ją poznać i gra się dużo lepiej bez jej znajomości. Beyond: Two Souls ma kilka świetnych momentów, ale ma też sporo słabszych. Tak samo sposób opowiadania fabuły bardziej podobał mi się w poprzednich grach studia, a powtórki niektórych rozdziałów było trochę męczące. Gra nie jest zła, ale według mnie nie ma startu do Heavy Rain i chyba na każdym polu wypada słabiej. Gra posiada też osiągnięcie za przejście całej fabuły w Trybie Duo(kooperacja), więc do przejścia gry na 100% wymagany jest kontroler. Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, bo i tak można sterować tylko jedną postacią na raz, więc można to na spokojnie zrobić w pojedynkę.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, o 22:54 przez KeeRay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 137 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 18:49

Obrazek
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 21:56

KeeRay pisze:
Obrazek
Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry Quantic Dream czas przejścia mógł być trochę krótszy, ale podczas pierwszego przejścia nie zaglądałem do osiągnięć, więc siłą rzeczy czas się wydłużył, bo trzeba było później powtarzać większą część gry. Tak polecam też zagrać, bo mimo, że fabuła nie dorasta do pięt poprzedniczce to nadal warto ją poznać i gra się dużo lepiej bez jej znajomości. Beyond: Two Souls ma kilka świetnych momentów, ale ma też sporo słabszych. Tak samo sposób opowiadania fabuły bardziej podobał mi się w poprzednich grach studia, a powtórki niektórych rozdziałów było trochę męczące. Gra nie jest zła, ale według mnie nie ma startu do Heavy Rain i chyba na każdym polu wypada słabiej.
Dobrze kojarzę, że do wymaksowania tej gry nawet na PC potrzebny jest kontroler, który umożliwia przejście jej w tym całym "Trybie Duo" czy jakoś podobnie?
Awatar użytkownika
Robin Hood
Kontakt:

13 lip 2020, o 22:52

Wernwulf pisze:
13 lip 2020, o 21:56
KeeRay pisze:
Obrazek
Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry Quantic Dream czas przejścia mógł być trochę krótszy, ale podczas pierwszego przejścia nie zaglądałem do osiągnięć, więc siłą rzeczy czas się wydłużył, bo trzeba było później powtarzać większą część gry. Tak polecam też zagrać, bo mimo, że fabuła nie dorasta do pięt poprzedniczce to nadal warto ją poznać i gra się dużo lepiej bez jej znajomości. Beyond: Two Souls ma kilka świetnych momentów, ale ma też sporo słabszych. Tak samo sposób opowiadania fabuły bardziej podobał mi się w poprzednich grach studia, a powtórki niektórych rozdziałów było trochę męczące. Gra nie jest zła, ale według mnie nie ma startu do Heavy Rain i chyba na każdym polu wypada słabiej.
Dobrze kojarzę, że do wymaksowania tej gry nawet na PC potrzebny jest kontroler, który umożliwia przejście jej w tym całym "Trybie Duo" czy jakoś podobnie?
Tak, trzeba przejść całą grę w Trybie Duo. Ja grałem na kontrolerze i drugiego gracza ustawiłem jako klawiaturę(i tak wykrywa ją jako Gracz 1), więc żeby przejść ją na 100% potrzebny jest kontroler.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:

13 lip 2020, o 22:56

KeeRay pisze:
13 lip 2020, o 22:52
Tak, trzeba przejść całą grę w Trybie Duo. Ja grałem na kontrolerze i drugiego gracza ustawiłem jako klawiaturę(i tak wykrywa ją jako Gracz 1), więc żeby przejść ją na 100% potrzebny jest kontroler.
Okej, dzięki. Szkoda, że nie ma jakiegoś sposobu, żeby to obejść, gdy ktoś kontrolera nie posiada.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:

14 lip 2020, o 17:06

#114 Shank
Obrazek
przedostatnia runda w trybie hard to jakaś rzeźnia
ODPOWIEDZ