Ankieta Łowców

Jakim rodzajem chleba jesteś?

chlebem z pasztetem (na bogato)
2
6%
białym (klasyka rządzi)
3
9%
graham (lubię mieszać)
1
3%
wieloziarnistym (wszystko wezmę)
3
9%
ciabatą (nikt mnie nie zna, nikt mnie nie rozumie)
2
6%
ciabatą z oliwkami (nikt mnie nie lubi)
4
11%
dietetycznym (liczę kalorie)
1
3%
ciemnym (trzeba mi wszystko tłumaczyć)
0
Brak głosów
czerstwym (I'm too old for this crap...)
10
29%
ciepłym, świeżym, nie do pokrojenia (tanio skóry nie sprzedam)
2
6%
ze słonecznikiem (żeby było dobrze, musi być tłusto)
2
6%
wiejskim (wstaję i zasypiam z kurami)
1
3%
vegańskim (ćwiczę crossfit, studiuję prawo, nie istnieję)
0
Brak głosów
bułką (chlebem gardzę)
4
11%

Liczba głosów: 35
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 30 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

27 cze 2020, o 22:41

GThoro pisze:
27 cze 2020, o 17:58
Hardkor pisze:
27 cze 2020, o 16:54
WENTYLATOR!!! Wiatraki to są na polach. Sorry, musiałem.
:o :lol: :lol: :lol: :lol:

Masz Ty rację, ale rozbawiłeś mnie co nie miara :lol:
Po techniku teleinformatyku oraz aktualnie studiach IT (oraz wieluu godzinach na forach hardwareowych) człowiek jest wyczulony na takie rzeczy xD
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 41 razy
Kontakt:

Re: Ankieta Łowców

27 cze 2020, o 23:18

Oj, dawno nie zaglądałem. No, to po kolei:
pelikulas pisze:
19 cze 2020, o 14:24
serafek5 pisze:
19 cze 2020, o 13:36
Tak po prawdzie, to nie wiem ja co zagłosować. Od kilku tygodni używam małego Acera Aspire One - dostałem od znajomej rodziców i chciałem się trochę nim pobawić. Ma bodaj 11 cali i dla mnie to jest idealny rozmiar dla laptopa. Gdyby chodził trochę lepiej to mógłbym go używać na co dzień. Teraz wróciłem do swojego normalnego lapka żeby pograć w coś nowszego, i nie mogę się przestawić - te 15 cali wydają mi się strasznie niewygodne. Ani to na tyle małe żeby grać na kolanach, ani duże żeby postawić i grać jak na telewizorze. Do tego przy graniu na klawiaturze ręka boli od opierania jej. W głównej mierze przez to gram podłączając do TV i na padzie, bo tak jest najwygodniej. Dlatego teraz nie wiem na co zagłosować - bo naprawdę lubię mobilność laptopów, ale ta wielkość po prostu nie jest do końca "mobilna". Jakbym miał możliwość, to zdecydowanie wolałbym mieć stacjonarkę.
Czemu nie masz mozliwosci zeby miec prawilny blaszak stacjonarny PCMR?
Bo kiedy padł nam pierwsza domowa stacjonarka miałem 13 lat i warunkiem kupna nowego było, że będzie to laptop, bo "prądu mniej żre" :E A teraz wyjeżdżam na studia, więc przez najbliższe 5 lat stacjonarka nie wchodzi w grę. Biorąc pod uwagę wielkość konsol nadchodzącej generacji, to one raczej też pozostaną w sferach marzeń :P
JasonTodd pisze:
22 cze 2020, o 12:07
Tak poważnie zapytam - oczy Cię nie bolą od małego ekranu? Dosłownie, przy zbyt długim patrzeniu w mały ekran, nie czujesz fizycznego bólu oczu? I nie zaburza Ci się perspektywa jak patrzysz na coś później? Ja miałem takie coś przesiadając się na mały ekran i oczywiście organizm się przyzwyczaił, ale unikam dłuższego patrzenia w małego lapka.
Jestem tym pokoleniem, które smartfona używa jako przedłużenie ręki, także niekoniecznie :P Jestem na tyle przyzwyczajony do patrzenia w małe ekrany, że 11 cali nie traktuję jako coś małego. Dopiero przy 3-4 calach czuję dyskomfort. Do tego pierwszą moją konsolą było PSP, więc patrzenie na małe ekrany mam w nawyku. Pewnie kiedyś się to na mnie odbije, ale raczej to znak czasów :P
JasonTodd pisze:
27 cze 2020, o 22:14
Armin pisze:
27 cze 2020, o 17:48
dlaczego pierwsza i ostatnia odpowiedz jest prawie taka sama?
Zostala tu zastosowana kompozycja klamrowa w celu uzyskania efektu pseudokomicznego podkreslajacego, ze w wiekszosci jestesmy tu stare dziady i nikt nie pamieta juz co to wakacje.
No to ostro zaniżam średnią :trollface:
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 63 razy
Kontakt:

27 cze 2020, o 23:40

serafek5 pisze:
27 cze 2020, o 23:18
Oj, dawno nie zaglądałem. No, to po kolei:
pelikulas pisze:
19 cze 2020, o 14:24
serafek5 pisze:
19 cze 2020, o 13:36
Tak po prawdzie, to nie wiem ja co zagłosować. Od kilku tygodni używam małego Acera Aspire One - dostałem od znajomej rodziców i chciałem się trochę nim pobawić. Ma bodaj 11 cali i dla mnie to jest idealny rozmiar dla laptopa. Gdyby chodził trochę lepiej to mógłbym go używać na co dzień. Teraz wróciłem do swojego normalnego lapka żeby pograć w coś nowszego, i nie mogę się przestawić - te 15 cali wydają mi się strasznie niewygodne. Ani to na tyle małe żeby grać na kolanach, ani duże żeby postawić i grać jak na telewizorze. Do tego przy graniu na klawiaturze ręka boli od opierania jej. W głównej mierze przez to gram podłączając do TV i na padzie, bo tak jest najwygodniej. Dlatego teraz nie wiem na co zagłosować - bo naprawdę lubię mobilność laptopów, ale ta wielkość po prostu nie jest do końca "mobilna". Jakbym miał możliwość, to zdecydowanie wolałbym mieć stacjonarkę.
Czemu nie masz mozliwosci zeby miec prawilny blaszak stacjonarny PCMR?
Bo kiedy padł nam pierwsza domowa stacjonarka miałem 13 lat i warunkiem kupna nowego było, że będzie to laptop, bo "prądu mniej żre" :E A teraz wyjeżdżam na studia, więc przez najbliższe 5 lat stacjonarka nie wchodzi w grę. Biorąc pod uwagę wielkość konsol nadchodzącej generacji, to one raczej też pozostaną w sferach marzeń :P
JasonTodd pisze:
22 cze 2020, o 12:07
Tak poważnie zapytam - oczy Cię nie bolą od małego ekranu? Dosłownie, przy zbyt długim patrzeniu w mały ekran, nie czujesz fizycznego bólu oczu? I nie zaburza Ci się perspektywa jak patrzysz na coś później? Ja miałem takie coś przesiadając się na mały ekran i oczywiście organizm się przyzwyczaił, ale unikam dłuższego patrzenia w małego lapka.
Jestem tym pokoleniem, które smartfona używa jako przedłużenie ręki, także niekoniecznie :P Jestem na tyle przyzwyczajony do patrzenia w małe ekrany, że 11 cali nie traktuję jako coś małego. Dopiero przy 3-4 calach czuję dyskomfort. Do tego pierwszą moją konsolą było PSP, więc patrzenie na małe ekrany mam w nawyku. Pewnie kiedyś się to na mnie odbije, ale raczej to znak czasów :P
JasonTodd pisze:
27 cze 2020, o 22:14
Armin pisze:
27 cze 2020, o 17:48
dlaczego pierwsza i ostatnia odpowiedz jest prawie taka sama?
Zostala tu zastosowana kompozycja klamrowa w celu uzyskania efektu pseudokomicznego podkreslajacego, ze w wiekszosci jestesmy tu stare dziady i nikt nie pamieta juz co to wakacje.
No to ostro zaniżam średnią :trollface:
Ja tez byłem 5 lat na studiach i mialem tam blaszaka i jeszcze monitor z kineskopem19 cali to wiesz jakie to byly wielkie rzeczy. Zawozisz raz i siedzi caly rok i potem tylko na lato spowrotem. Pare razy wiozlem to z pomocą kolegi autobusem odemnie na akademik. Z dworca pks trzeba bylo potem tramwajem pod misateczko studenckie i na koncu z buta na akademiki to niesc i nic wtym dziwnego nie bylo, standardowe rzeczy kazdy tak robil... W domu był wtedy drugi identyczny blaszak. Z drugiej strony ja nalezałem do takich ludzi ze jak szedlem kupic od kolezanki, co konczyła studia lodówkę za 50zł, to przez 3/4 drogi sobie ja sam nioslem (po schodach juz lipa jak sie nic nie widzi to juz sie bralo we 2) a inni wywalali tylko gały (taka popularna dawniej lodówka 1m wyskosci wielkosci pralki automatycznej mniej wiecej). Swoja droga lódwka była pierwsza klasa przerobila u mnie chyba 3 lata i opyliłem ją za 1 zimne piwo i nawet pomoglem nowemu wlascicielowi zaniesc ją kilka akademikow dalej i wpadkowac ją do auta i ledwo weszla xD.
Płaski monitor mialem dopiero w 2007r, w 2008r mialem już laptopa bo tylko filmy i seriale oglądałem na studiach (laptop i w domu 3 stacjonarki juz) - ogolnie praktycznie 2005-2010 nie gralem nic -> wygrały filmy i seriale :)
To były czasy. Teraz ludzie narzekają ze konsole duze... takie ps5 czy xsx spokojnie wchodzi w plecak a ps4 i xox tym bardziej... Obecnie w sumie miec stacjonarke na studiach na akdemiku/mieszkaniu to jedynie chyba jak ktos jest PCMR i lubi sobie pograc w gry na ultra, bo na laptopie tez idzie neta przeglądac i filmy oglądac :)
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

28 cze 2020, o 06:45

Hardkor pisze:
27 cze 2020, o 22:41
Po techniku teleinformatyku oraz aktualnie studiach IT (oraz wieluu godzinach na forach hardwareowych) człowiek jest wyczulony na takie rzeczy xD
Ja po technikum elektronicznym i studiach IT, ale już dawno z dziedziny "sprzętowej" wypadłem, za to po uszy w sofcie od lat nastu.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 14 razy
Podziękowania: 52 razy

3 lip 2020, o 22:23

Wskoczyła nowa ankieta.

Wybieramy ulubieńca pod jakimikolwiek względem. Z racji tego, że ankieta nie podaje jednego kryterium, zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami i tym co Wami kierowało.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 33 razy

3 lip 2020, o 22:43

Samwise Gamgee, prawdziwy bohater tej opowieści.

Spoiler:pokaż

Spoiler:pokaż
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 137 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 00:03

Jeszcze tej bajki nie oglądałem, ale widziałem że jest na netflixie to może kiedyś obejrzę.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 30 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 00:50

Wybrałem Gimliego. Miał być Gandalf, ale zbyt oklepane i po wynikach ankiety się nie myle
snk
Awatar użytkownika
snk
Łowca
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 6 razy

4 lip 2020, o 13:38

Ja również wybrałem Gimlego, od którego zaczęła się moja miłość do krasnoludów. No i za to, że wydaje się być takim spoko wujkiem całej drużyny. Niby bardzo poważny i dość wybuchowy, a jednak potrafi się śmiać z siebie i rozładować atmosferę i mocno troszczy się o wszystkim wokół. No i jest w stanie pokonać stereotypy rasowe, że niby krasnoludy nie mogą się przyjaźnić z elfami. Szacun!
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 27 razy
Podziękowania: 36 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 13:45

Brakuje opcji ''nie widziałem/oglądałem''. Ciężko oczywiście kilku postaci nie kojarzyć po nazwie/imieniu, ale to głównie dlatego ze mocno odcisnęły się w popkulturze... i na memach :trollface: Aczkolwiek samej sagi Władcy Pierścienia nigdy nie oglądałem, bo to kompletnie nie moje rejony zainteresowania (fantastyka).
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 14:43

Zamiast stanąć na wysokości zadania, Aragorn p***dolnął wszystko i wyjechał w Bieszczady (znaczy, zrzekł się tronu). Boromir ciągle kombinował jakby tu zostać królem. Frodo? Hahaha, żarty na bok. Gandalf zaczynał z obłędnie wysokim levelem, powinien być poza klasyfikacją. Merry i Pippin za wiele nie zdziałali. Zostaje Gimli, Legolas i Sam. Wybieram Gimliego.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 17 razy
Podziękowania: 59 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 16:40

Moim zdaniem pytanie jest źle sformułowane bo na każdy przymiotnik jest inna odpowiedź. Najważniejszy był oczywiście Frodo bo to on niósł brzemię Pierścienia, ale raczej nikt nie nazwałby go najpotężniejszym czy zapewne nawet ulubionym bohaterem. No i o ktorą Drużynę Pierścienia chodzi: tę z książki czy filmową bo to jednak osobne byty z nieco innymi charakterystykami postaci.
Awatar użytkownika
Robin Hood

4 lip 2020, o 17:40

Angrenbor pisze:
4 lip 2020, o 16:40
Moim zdaniem pytanie jest źle sformułowane bo na każdy przymiotnik jest inna odpowiedź. Najważniejszy był oczywiście Frodo bo to on niósł brzemię Pierścienia, ale raczej nikt nie nazwałby go najpotężniejszym czy zapewne nawet ulubionym bohaterem. No i o ktorą Drużynę Pierścienia chodzi: tę z książki czy filmową bo to jednak osobne byty z nieco innymi charakterystykami postaci.
Zgadzam sie, ze pytanie nie jest precyzyjne i mialem tego swiadomosc od poczatku i dlatego tez napisalem w swoim poscie, zebyscie Wy pisali, co Wami kieruje. A druga sprawa, nie da sie sklecic jednego uniwersalnego pytania do calej druzyny, a tym bardziej nie ma sensu robic wiele ankiet z tymi samymi odpowiedziami i zmieniac tylko ten przymiotnik. Kazdy wiec niech dobierze swoje kryteria i sumarycznie nich wybierze tego jedynego.
Natan pisze:
4 lip 2020, o 13:45
Brakuje opcji ''nie widziałem/oglądałem''. Ciężko oczywiście kilku postaci nie kojarzyć po nazwie/imieniu, ale to głównie dlatego ze mocno odcisnęły się w popkulturze... i na memach :trollface: Aczkolwiek samej sagi Władcy Pierścienia nigdy nie oglądałem, bo to kompletnie nie moje rejony zainteresowania (fantastyka).
Tutaj oceniamy same postacie, kryteria sa dowolne, wiec moze podazaj za tym, co wiesz, nawet jesli to wiedz internetowa? Czemu nie, tez mozna. Tylko przedstaw swoje uzasadnienie - kogos to na pewno zaciekawi.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy

4 lip 2020, o 17:55

Ech. Jak byli superbohaterowie z MCU to była opcja dla ludzi, którzy nie widzieli/nie interesuje ich to. A tutaj mam coś wybrać mimo że nie widziałem i się nie interesuję. Jak widzę jakiś mem z Władcy Pierścieni, to nawet nie wiem co za postać na nim jest, to jak mam powiedzieć, że tę postać wybieram?
Do kitu z taką ankietą. :P
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 3 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 18:18

Czyli mogę się przyznać , że wybrałem Gandalf-a z powodu memów / filmików z jego udziałem. Bo sam nie oglądałem władcy pierścienia. Kojarzę kilka scen i parodie władcy (1część - idą / 2 część - idą / 3 część - wrzucają pierścień i idą z powrotem) i to tyle.
Awatar użytkownika
Robin Hood

4 lip 2020, o 19:26

Nile pisze:
4 lip 2020, o 17:55
Ech. Jak byli superbohaterowie z MCU to była opcja dla ludzi, którzy nie widzieli/nie interesuje ich to. A tutaj mam coś wybrać mimo że nie widziałem i się nie interesuję. Jak widzę jakiś mem z Władcy Pierścieni, to nawet nie wiem co za postać na nim jest, to jak mam powiedzieć, że tę postać wybieram?
Do kitu z taką ankietą. :P
Tak, tak, bo ankieta jest właśnie po to, żeby zadowolić dosłownie każdego. Mój wielokrotny błąd, że zawsze nie zawieram co najmniej 5 odpowiedzi przewidujących, że ktoś czegoś nie oglądał / nie czytał / nie grał / nie zna. Albo kojarzy tylko cześć pierwszą / drugą / trzecią. A w ogóle to jeszcze przydałoby się ująć jak dana postać reprezentowana jest w tym / w tamtym tłumaczeniu. No i może jeszcze dorzucić kwestię interpretacji danej postaci i koniecznie brać pod uwagę co symbolizuje. Aaa, i najważniejsze każda ankieta jest obowiązkowa, więc KAŻDY musi zagłosować, choćby nie miał zielonego pojęcia / ogarnięcia w temacie. I w ogóle tych odpowiedzi "negatywnych" powinno być więcej, żeby kogoś nie urazić.

Ludzie, zluzujcie i dajcie innym pokorzystać. Idźcie być męczący gdzieś indziej. Ja wiem, że można zgłaszać swoje uwagi, ale ankiet teraz już nikt nie proponuje / nie podrzuca, więc tak naprawdę ich forma jest całkowicie subiektywna, bo zależy tylko ode mnie. Tyle że zamiast prowadzić dyskusję w temacie, co drugi post ma uwagi do stron technicznych ankiety. I ja wiem, że popularnością one nie grzeszą, ale nie muszą, naprawdę. I tym bardziej obejdą się te ankiety bez zbędnych komentarzy, bo te tylko zniechęcają tę garstkę osób, które mają coś do powiedzenia w temacie.
Awatar użytkownika
Robin Hood

6 lip 2020, o 21:40

Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Hood

10 lip 2020, o 13:23

Nowa ankieta. Z przymrużeniem oka. Zadowoli wszystkich (albo nikogo).
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 46 razy
Podziękowania: 22 razy
Kontakt:

10 lip 2020, o 13:26

Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić… znaczy… marchew.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

10 lip 2020, o 13:33

Pytanie nie jest kompletne więc... nie jestem w stanie odpowiedzieć xD
ODPOWIEDZ