Wyłapałem Steam Community Permaban za... zwalczanie scamerów?

Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 01:34

Taka dosyć ciekawa historia - można rzec historia pomyłek. Mawiają, iż dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. W tym wypadku pokarało właśnie mnie...

To tak gwoli ostrzeżenia jakby ktoś z was wykazał się dobrym sercem i zgłaszał jakieś nieprawidłowe zachowania na Steam - zwróćcie uwagę za co dokładniej mi się oberwało (za "zbyt szerokie" wyjaśnienie jak działają scamerzy). Te pacany z supportu nawet nie czytają tego co się pisze - i to zarówno do nich - jak i też w postach.

Za jedno i to samo zostałem zbanowany (Community Ban - na 20 lat - co ciekawsze to ja to zgłosiłem jako oszustwo!) i jednocześnie otrzymałem podziękowania od Steam. Takie 2-w-1.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=nKTJmdDpQ7E

Edit: Wrzuciłem film, chyba w końcu ktoś tam uruchomił opcję czytania (ale niesmak pozostaje - ponieważ zgłosiłem wszystko na różne sposoby - co widać na nagraniu). Ban został właśnie zniesiony. Z tego wysnuwam wniosek, że albo ma się miękkie serce (poświęcając swój czas i pomagając bezinteresownie innym) - albo twardą d... Najgorsze jest to, że rzuciłem im tam cały elaborat ze zrzutami ekranu.... a nikt tego nie czytał tylko dostałem jakieś kopiuj-wklej jako odpowiedź. Ale na szczęście temat już się wyjaśnił.
Snap007826.png
Snap007826.png (134.69 KiB) Przejrzano 2343 razy
Ostatnio zmieniony 4 lip 2020, o 13:29 przez HAKIMODO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 17 razy
Kontakt:

Re: Wyłapałem Steam Community Permaban za... zwalczanie scamerów?

4 lip 2020, o 05:44

Fajnie, że udało Ci się odzyskać konto. Trzeba uważać podwójnie z jednej strony scamerzy niektórzy z ciekawymi pomysłami, a z drugiej steam dający bany za próbę zwalczania tych pierwszych. Ja wysłałem parę zgłoszeń o scamie, ale bana żaden nie dostał.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękował: 30 razy
Podziękowania: 25 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 13:21

Ciekawa historia, na pewno obejrze filmik
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 7 razy
Podziękowania: 2 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 15:58

Przykro to czytać, bo to tylko pokazuje że przy całej "wielkości" platformy nie stoi nikt ogarnięty. Przeraża trochę wizja tego, że za bycie aktywnym na platformie człowieka mogą zbanować bo "system źle zrozumiał". Kontakt często utrudniony maksymalnie lub zerowy.

Z całym szacunkiem bo widzę, że robota kolokwialnie mówiąc pierwszoklaśna w działaniach na rzecz społeczności, ale wychodzi na to że Steam stara się udowodnić, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Gratulacje, że mimo wszystko udało się dogadać i odblokować konto (chociaż ciągle gadają że bany są wieczne i nie omylne XD I tak wiem że przede wszystkim chodzi o VAC ale miałem już okazje gadać z ludźmi którzy podobne formułki dostali przy innych formach bana :P)
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękowania: 3 razy

4 lip 2020, o 16:37

Echs, co za historia. Gratuluję odzyskania konta.
Awatar użytkownika
VIP
Podziękował: 35 razy
Podziękowania: 9 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 16:38

Super, że zdjęli Tobie bana. Dodam ze swojej strony, że nie warto tracić czasu na 'sprzątanie' Steam. Oni tam mają syf na własne życzenie. Miałem z nimi też do czynienia jak kiedyś zgłaszałem nieprawidłowości i dostałem wtedy ostrzeżenie abym nie zgłaszał bez powodu bo sam zarobię bana za fałszywe zgłoszenia xD
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 63 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 20:25

Szkoda zwracac uwage na scamerów... bo sa pod ochrona... dlatego nic im nie robia, bo hajs sie valve zgadza to nie bedą krzywdzic innych bo boja sie pozwów w sądzie, bo juz jedna sprawe w sądzie przegrali ze slusznie zbanowanym dzieciakiem... chyba ze jest juz wiecej takich przegranych przez valve spraw.
Mix
Awatar użytkownika
Mix
Predator
Podziękowania: 5 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 22:47

Ktos sie jeszcze dziwi ze na allegro sie dzieje to co sie dzieje ?
Awatar użytkownika
Predator
Podziękował: 12 razy
Podziękowania: 27 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 23:19

Co się dzieje na allegro??
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 126 razy
Podziękowania: 137 razy
Kontakt:

4 lip 2020, o 23:31

dostepy do konta z daną grą chyba ma na mysli
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 26 razy
Podziękowania: 44 razy

5 lip 2020, o 02:39

Jak to brzmiało powiedzonko gangstera granego przez Charliego Hunnama w "The Gentlemen":
"Żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary." Pierwotnie cytat autorstwa Stephena Kinga ;)
Ostatnio zmieniony 5 lip 2020, o 04:33 przez greyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hitman
Podziękowania: 20 razy
Kontakt:

5 lip 2020, o 03:27

greyman pisze:
Jak to brzmiało powiedzonko gangstera granego przez Charliego Hunnama w "The Gentlemen":
"Żaden doby uczynek nie pozostanie bez kary." Pierwotnie cytat autorstwa Stephena Kinga ;)
Powiedzenie "no good dead goes unpunished" było znane na długo przed narodzinami Kinga :macha:
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 26 razy
Podziękowania: 44 razy

5 lip 2020, o 04:35

upperi pisze:
5 lip 2020, o 03:27
greyman pisze:
"Żaden doby uczynek nie pozostanie bez kary." Pierwotnie cytat autorstwa Stephena Kinga ;)
Powiedzenie "no good dead goes unpunished" było znane na długo przed narodzinami Kinga :macha:
Sprawdziłem i oczywiście masz rację :)
Awatar użytkownika
Robin Hood
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:

9 lip 2020, o 02:33

Danek131 pisze:
Gratulacje, że mimo wszystko udało się dogadać i odblokować konto (chociaż ciągle gadają że bany są wieczne i nie omylne XD I tak wiem że przede wszystkim chodzi o VAC ale miałem już okazje gadać z ludźmi którzy podobne formułki dostali przy innych formach bana :P)
Podobną sprawę miałem ostatnio - dostałem bana w PUBG za używanie nielegalnego oprogramowania. Na szczęście czasowego, na kilka dni.

Stało się to po ostatnich update. Jednego dnia grałem, drugiego w trakcie dostałem bana. Nie wiem o jakie oprogramowanie im chodziło ponieważ nie chcą na ten temat udzielić żadnej odpowiedzi. Wsadziłem pliki na swój serwer by móc monitorować czy oni wogóle czytają i pobierają to co się im przedstawia jako obronę - nie, nikt do nich nie zajrzał.
Co ciekawsze - ściągnąłem też PUBG Lite... i on także się wyłącza raportując "nielegalne oprogramowanie". To się musi gryźć z czymś na moim komputerze - jednak nie doszedłem o co konkretnie chodzi - albo o jakiś proces - albo o coś, co mam zainstalowane.

Strach teraz odpalać tą grę ponieważ mogę za drugim razem także dostać bana - a kto wie czy nie VAC przy okazji.
A oszuści? Grają bez przeszkód. Ludzie wieszają na nich psy na forum gry - w prawie każdej walce pojawiają się cheaterzy... a twórcy zamiast to naprawić i walczyć ze spadającą ilością graczy... poprawiają efekty wizualne w grze albo dodają nowe skórki do sklepu.
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

9 lip 2020, o 10:21

Sam przestałem grać już dłuższą chwilę temu głównie dlatego że drużyna przestała się zbierać na całonocne walki :D Ale pamiętam, że już wtedy (jeszcze przed dodaniem drugiej mapy) pojawiali się cheaterzy, chociaż ograniczało się to do jakiś speed hacków itp.

Generalnie co do oprogramowania, to ostatnio zdaje się Forever na kanale wspominał, że po podobnych update'ach w CS:GO system wyłapuje nakładkę NVIDIA GeForce Experience jako niepożądane oprogramowanie, żeby grać na serwerach zaufanych - potwierdzenie że nie korzysta się z cheatów i innych programów powoduje że gra narzuca swój priorytet i wyłącza wszystko co działa w tle i może być uznane za formę oszustwa.

Oczywiście oszuści obeszli zabezpieczenia w ciągu godzin, a uczciwi gracze mają kłopot bo w teorii system wykrywa nakładki systemowe jako złośliwe oprogramowanie - czyli uczciwy gracz gra w gorszych warunkach, a cheater fruwa po serwerach uzbrojony we wszystko co się da wymyślić jak jakieś nieślubne dziecko Arnolda Schwarzeneggera i Stallone'a xd
Awatar użytkownika
Łowca
Podziękował: 3 razy
Kontakt:

9 lip 2020, o 13:54

A idź pan z tym supportem, w najlepszym przypadku to odpisze łaskawie po kilku/nastu dniach prawdziwy człowiek, a w najgorszym zleją cię całkowicie i masz radzić sobie sam :(

Zakładam, że zdaniem grubego brodacza, z użerania się ze scammerami jest więcej szkody niż pożytku, bo co oni mogą takiej wielkiej firmie jak VALVe zrobić?
Awatar użytkownika
Wiedźmin
Podziękował: 36 razy
Podziękowania: 63 razy
Kontakt:

9 lip 2020, o 15:43

HAKIMODO pisze:
9 lip 2020, o 02:33
Danek131 pisze:
Podobną sprawę miałem ostatnio - dostałem bana w PUBG za używanie nielegalnego oprogramowania. Na szczęście czasowego, na kilka dni.

Stało się to po ostatnich update. Jednego dnia grałem, drugiego w trakcie dostałem bana. Nie wiem o jakie oprogramowanie im chodziło ponieważ nie chcą na ten temat udzielić żadnej odpowiedzi. Wsadziłem pliki na swój serwer by móc monitorować czy oni wogóle czytają i pobierają to co się im przedstawia jako obronę - nie, nikt do nich nie zajrzał.
Co ciekawsze - ściągnąłem też PUBG Lite... i on także się wyłącza raportując "nielegalne oprogramowanie". To się musi gryźć z czymś na moim komputerze - jednak nie doszedłem o co konkretnie chodzi - albo o jakiś proces - albo o coś, co mam zainstalowane.

Strach teraz odpalać tą grę ponieważ mogę za drugim razem także dostać bana - a kto wie czy nie VAC przy okazji.
A oszuści? Grają bez przeszkód. Ludzie wieszają na nich psy na forum gry - w prawie każdej walce pojawiają się cheaterzy... a twórcy zamiast to naprawić i walczyć ze spadającą ilością graczy... poprawiają efekty wizualne w grze albo dodają nowe skórki do sklepu.
Kazda gra typu rakowe multi zyje z mikroplatnosci i skinow... devsi mają w anusku cziterów a nawet są przez nich pod ochrona :)
ODPOWIEDZ